Karklės pajūrį okupavo kariai-bibliotekininkai

Pirmąjį birželio savaitgalį Karklės pajūriu vaikštinėjantys poilsiautojai stebėjosi ne tik paplūdimį nusėjusiais karkvabaliais, bet ir užplūdusiais karinėmis uniformomis ir ryškiaspalviais atributais pasipuošusiais kariškiais-bibliotekininkais, keletą kilometrų nuo Karklės žygiavusiais Girulių link.

Stiprino draugystę

Karklėje tądien prasidėjo tradicinis 12-tasis, draugystę tarp Žemaitijos regiono bibliotekininkų stiprinantis renginys – Žemaitijos bibliotekininkų sporto sąskrydis „Žygiuoja šauktinis per smėlį“, į kurį susirinko apie 200 šauktinių iš Žemaitijos ir kitų Lietuvos kampelių. Atvyko 14 komandų iš Skuodo, Kretingos, Klaipėdos, Šilutės, Plungės, Tauragės, Šilalės, Telšių,  rajonų bei  Rietavo, Palangos, Neringos, Klaipėdos miestų savivaldybių bei svečiai iš Kauno ir  Šiaulių apskričių viešųjų bibliotekų.

Šiuo kasmečiu renginiu siekiama suvienyti bibliotekininkus bendrai profesinei veiklai ir draugystei, skatinti fizinį aktyvumą ir turiningą laisvalaikio leidimą, neužmirštant populiarinti ir Žemaitijos bei Pajūrio regiono turizmo galimybes ir gamtines vertybes.

Šiųmetės sporto šventės šeimininkai, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos darbuotojai, atvykusiems kolegoms priruošė kareiviškų staigmenų, rungčių ir vaišių.

Visa Karklės SOS vaikų poilsiavietė virto kariuomenės zona: dalyviai persirengė kareiviškomis uniformomis, karo ligoninės seselėmis, apsiginklavo tikrais ir pačių susikurtais ginklais. Dvi dienas stovykla skambėjo nuo įsakmių vadų komandų ir linksmų skanduočių.

Įgyja tarptautinį statusą

Šventę organizavusios Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis atvykusius ir įsikūrusius svečius kvietė užmiršti bibliotekos darbą ir atsipalaiduoti.

„Pamirškite LIBIS, pamirškite savo pareigas, vadovų pavardes ir netgi veidus, o susitikę prie laužo paplokite vienas kitam per petį ir pakvieskite alaus“, – ragino J.Šikšnelis.

Geros nuotaikos ir palankaus oro susirinkusiems bibliotekininkams palinkėjo ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Susirinkusius dalyvius žemaitiškai pasveikino ir Skuodo meras Stasys Vainoras.

Šiemet į sąskrydį atvyko viešnia iš Kaliningrado srities Jana Skurichina, Kaliningrado bibliotekininkų asociacijos vykdančioji direktorė. Entuziastiškiausiai pasirodžiusiai komandai ji įteikė 2014-tų metų Sočio olimpiados talismaną – baltą meškiuką. Talismanas atiteko Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos komandai.

Keletą metų renginys sulaukė svečių ir iš kaimyninės Latvijos, o kitąmet J. Skurichina pažadėjo į sąskrydį atvykti su visa komanda, tad tikėtina, kad Žemaitijos bibliotekininkų sąskrydis pamažu įgis tarptautinį lygmenį.

Po svečių sveikinimų, pritariant Lietuvos karinių Jūrų pajėgų orkestrui, J. Šikšnelis, V. Grubliauskas, Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė ir sąskrydžio krikštatėvis, Skuodo bibliotekos direktorius Jonas Grušas, iškilmingai pakėlė sąskrydžio vėliavą.

Rungėsi bunkeryje

Šiemet sąskrydis pirmą kartą peržengė stovyklavietės ribas. Šventės šeimininkai pakvietė komandas žygiuoti ketvertą kilometrų smėlėta pakrante iki priešlėktuvinės gynybos baterijos Memel-Nord.

Pakeliui komandų vadovai išbandė kojų tvirtumą rungtyje „Pamaitink išalkusius“, kurioje turėjo kopti laiptais aukštyn paimti prizo ir kuo skubiau sugrįžti pas savo komandos narius.

Pagrindinės rungtys komandų laukė prie baterijos Memel-Nord. Daugiausia prakaito bibliotekininkai išliejo rungtyje „Gintaro ieškojimas“, kurioje turėjo prikasti ir užnešti į kopą kuo daugiau kibirų smėlio.

Rungtyje „Gelbėkis pats ir gelbėk draugą“ dalyviai turėjo ieškoti išėjimo iš tamsaus, triukšmingo bunkerio, o jį suradę, ant neštuvų saugiai per smėlį nugabenti komandos narį.

Atidumo ir susiklausymo pareikalavusioje užduotyje „Voras“ komandos turėjo nešti ant šešiomis virvėmis įtempto padėklo pastatytą metalinį cilindrą. Nemažai ovacijų susilaukė ir granatos metimo rungtis.

Po rungčių komandų dalyviai turėjo galimybę prisiliesti prie antrojo pasaulinio karo istorijos: atidžiau apžiūrėti bunkerio patalpas, surastus sprogmenis, pasiklausyti gido Timūro pasakojimų.

Po rungčių dalyviai galėjo atsipūsti ir pasivaišinti Lietuvos karinių jūrų pajėgų paruošta garuojančia kareiviška žirnių koše, gira ir šaltu alumi, kuriuo bibliotekininkus pavaišino HBH.

Sugrįžusių komandų stovyklavietėje laukė sukurtas laužas. Prasidėjo šokiai ir iki sutemų visi lingavo stebėdami šokių ir laisvalaikio centro „Rueda“ vadovo Valdo Daujoto Lotynų Amerikos šokių judesius.

Estafetę perdavė Jurbarkui

Kitąryt po vėsios nakties pakirdę dalyviai džiaugėsi šilta saule ir sugužėjo prie bendro pusryčių stalo. „Užmigau stovykloj, o atsibudau rojuj su šitokiais pusryčiais“, – džiūgavo prie stalo priėjusi Rietavo komandos narė.

Po sočių pusryčių pažvalėję bibliotekų vadovai pateikė siurprizą – drauge su studijos „Grock“ muzikantais atliko bendrą dainą repo ritmu.

Susumavus rezultatus buvo paskelbti rezultatai. Šiemet pergalės laurus nuskynė Skuodo savivaldybės viešosios bibliotekos komanda, nes jų greitis ir ištvermė buvo nepralenkiami. Jiems atiteko UAB „Stamp Klaipėda“ įsteigtas prizas – sportinė apranga visai komandai bei pereinamoji sąskrydžio taurė, kurią 2003 metais įsteigė Lietuvos bibliotekininkų draugija.

Antra vieta atiteko Telšių rajono Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos komandai, geriausiai pasižymėjusiai komandų vadų rungtyje. Jiems atiteko UAB „Biuro pasaulis“ dovana.

Trečia pripažinta energingoji Plungės savivaldybės viešosios bibliotekos komanda. Jie buvo apdovanoti Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos „Limvila“ įsteigtu prizu.

Už individualius pasiekimus sportinėse rungtyse nemažas būrys sąskrydžio dalyvių buvo apdovanotas UAB „Otrus“,  Žemaitijos dailininkų sąjungos, VšĮ „Vieno aktoriaus teatras“ įsteigtais prizais.

Pasibaigus sąskrydžiui Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos darbuotojai su liūdesiu skirstėsi ir kalbėjo, kad, deja, vėl teks laukti gerą dešimtmetį, kol įgis teisę organizuoti bibliotekininkų sąskrydį. Šių metų sąskrydžio organizatoriai yra dėkingi UAB Asseco Lietuva už pagalbą padedant rengti šį visų bibliotekininkų laukiamą renginį.

Kitais metais vėliavą iškelti ir bibliotekininkus suburti bendru sutarimu patikėta Jurbarko rajono savivaldybės viešajai bibliotekai.NAUJAUSI KOMENTARAI

virusas

virusas portretas
Ar tai šitie čia vabalų jūrų pėstininkų desantą pajūrio smėlynuos išguldė? ;))

dykaduoniai

dykaduoniai portretas
tai galejo ir vabalus nustipusius surinti...

karas taika

karas taika portretas
Nuo kada karas=taika? Nuo kada karys yra bibliotekininkas, o dantistas yra kineziterapeutas?
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Turistus po Klaipėdą „vedžioja“ istorinė asmenybė
  Turistus po Klaipėdą „vedžioja“ istorinė asmenybė

  Uosto direkcija Klaipėdos miestui pateikė dar vieną dovaną – gražų pristatymą svečiams apie Klaipėdą. ...

 • Vaikams, kurie nematė jūros – išskirtinė dovana
  Vaikams, kurie nematė jūros – išskirtinė dovana

  Liepos 27-29 d. Smiltynės jachtklube vyks renginys „INREAL vasara vaikams Smiltynės jachtklube“. Renginį jau antrus metus organizuojama „Smiltynės jachtklubo regata. Lietuvos Platu 25 jachtų klasės čempionatas“ bei Lietuvos Respu...

 • Uostamiestyje atnaujinama fachverkinė architektūra
  Uostamiestyje atnaujinama fachverkinė architektūra

  Pirmadienį oficialiai pasirašyta fachverkinės architektūros pastatų komplekso tvarkybos darbų rangos sutartis. Parašus padėjo Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas bei rangovo – bendrovės „Pamario...

 • Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui <span style=color:red;>(programa)</span>
  Jūros šventė 2018: senamiesčio erdvės kiekvienam skoniui (programa)

  Klaipėda jau gyvena 59-osios Jūros šventės nuojauta. Liepos 27–29 dienomis daugiau nei pusę milijono šventės svečių pasitiks senamiesčio erdvių transformacijos, netikėti atradimai, kokybiškos pramogos kiekvieno skoniui. Per...

  2
 • Naujas estakados Klaipėdoje projektas – labiau atitinkantis ekonomines realijas
  Naujas estakados Klaipėdoje projektas – labiau atitinkantis ekonomines realijas

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį ...

  7
 • V. Titovo atkirtis: demokratinei valstybei – galas?
  V. Titovo atkirtis: demokratinei valstybei – galas?

  Klaipėdos miesto tarybos nario Viačeslavo Titovo elgesys, kai šis purvais apdrabstė partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago atminimą, sulaukė rimto atgarsio. Klaipėdos apygardos prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešų pol...

  61
 • Fontanų vandenyje slypi užkratai?
  Fontanų vandenyje slypi užkratai?

  Įkaitus orams, klaipėdiečiai suabejojo, ar miesto fontanų vanduo tikrai yra saugus. Nemažai žmonių ir patys nevengia juose atsigaivinti. Nors fontanuose neretai braido šunys ar prausiasi benamiai, regis, jų vandens kokybė mieste nėra tiriama. ...

  1
 • Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės
  Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės

  Nuo kitų metų pradžios Klaipėdos savivaldybės darbuotojai – valstybės tarnautojai, sulaukę 65-erių, jei tik pageidaus, nebebus palydimi į pensiją, kaip iki šiol, bet galės toliau darbuotis pagal darbo sutartis. Tokia galimybė atsiras ...

  25
 • Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta
  Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta

  Neblaivūs poilsiautojai, paplūdimiuose neprižiūrimi vaikai ir neatsakingi jų tėvai, persikaitinę senjorai – visi jie pajūrio gelbėtojų rūpestis. Pastarieji džiaugiasi, kad šią vasarą jūros vanduo dar neįšilęs ir bent kol ka...

  7
 • Suvienodins viešųjų tualetų kainas
  Suvienodins viešųjų tualetų kainas

  Tualetai nuolat kelia žmonių aistras – vieni pyksta, kad jų per mažai, kitus stebina mokestis už paslaugą. Nuo šiol Klaipėdoje tvarka visur bus tokia pati. Už pasinaudojimą išviete teks sukrapštyti 30 centų. ...

  10
Daugiau straipsnių