Kelionė į Tilžę – su nuotykiais

Naują traukinių maršrutą Klaipėda–Tilžė išbandę lietuviai džiaugėsi galimybe aplankyti už Nemuno esantį miestą, tačiau nusiminė nespėję ne tik jo apžiūrėti, bet ir nusipirkti lauktuvių. Rusų pasieniečių atliekama patikra truko beveik visą laiką, kiek jo turėjo traukinio keleiviai.

Dauguma – iki Šilutės

Sausio 5 ir 7 d. minėtu maršrutu vyko bandomieji reisai. Kaip patikino bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" Komunikacijos departamento vyriausioji specialistė Novilė Aleksejevaitė, šis reisas skirtas išbandyti infrastruktūros pajėgumą. Įvertinus rezultatus, ketinama spręsti, ar verta šiuo maršrutu važiuoti reguliariai.

Praėjusį savaitgalį dviem reisais traukinys pervežė 190 keleivių, daugiau nei pusė jų riedėjo maršrutu Tilžė–Šilutė–Klaipėda.

Klaipėdietis Algirdas Guzauskas prisiminė turintis Rusijos vizą, galiojančią iki kovo pradžios, tad nusprendė su draugais nuvažiuoti traukiniu į lietuvių Tilže vadinamą miestą Kaliningrado srityje.

Traukinio palydovas užsiminė, kad sekmadienį į Sovetską traukiniu riedėjo triskart daugiau keleivių nei penktadienį.

A.Guzauskas įsitikinęs, kad norinčiųjų papramogauti keliaujant traukiniu būtų buvę kur kas daugiau, jeigu informacija internetinėje erdvėje apie naują maršrutą būtų buvusi pateikta ir rusų kalba.

Mieste – tik 20 minučių

Beje, klaipėdietis atkreipė dėmesį, kad didesnė keleivių dalis traukiniu iš uostamiesčio važiavo tik iki Šilutės, o vakare tuo pačiu traukiniu grįžo atgal.

O kur žadėtas laikas ekskursijai po miestą?

"Mums labai patiko patogūs ir gražūs traukinio vagonai, mėgavomės puikiu aptarnavimu ir pasigailėjome, kad traukinys nevažiuoja iki Kaliningrado. Informacijoje buvo teigiama, kad atgal į Klaipėdą traukinys išvažiuos po dviejų valandų. Tikėjomės, kad tiek laiko apžiūrėti įdomiausius nedidelio miesto objektus mums užteks, – pasakojo A.Guzauskas. – Bet traukinys Pagėgiuose stovėjo 40 min. Dar 20 min. užtruko, kol pasiekėme Sovetską. Čia laukė apie 20 pasieniečių, muitininkų ir kitų tarnybų pareigūnų. Patikra užtruko. Kai jie baigė darbą ir mes galėjome išlipti iš traukinio, iki jo išvykimo buvo likę 20 minučių. Svarstėme, ką daryti: bėgti į artimiausią parduotuvę ieškoti bent kokių lauktuvių ar nebelipti laukan ir laukti išvykimo. O kur žadėtas laikas ekskursijai po miestą?"

Klaipėdietis vis dėlto suspėjo nusipirkti saldainių artimiausioje parduotuvėje.

Taip už Nemuno esantį miestą panorę apžiūrėti keleiviai liko it musę kandę.

Nustebino kainų skirtumas

Žmonėms kilo ir nemažai klausimų. Pirmiausia iš traukinio Sovetske išlipusį keleivį kažkodėl nufotografavo uniformuotas pareigūnas. Kodėl taip elgtasi, neaišku.

Būta keistenybių ir Lietuvos pusėje. Klaipėdietis Vytautas Lupeika riedėjo iki Šilutės, o, sutikęs bičiulį A.Guzauską, nusprendė važiuoti iki Pagėgių, bet traukinio palydovai paaiškino neturintys galimybės parduoti bilieto iki paskutinės Lietuvoje maršruto stotelės. Jie leido vyrui važiuoti be bilieto.

Pagėgiuose V.Lupeika išlipo iš traukinio, bet staiga pasieniečiai paėmė jį už parankių ir įlaipino atgal. Tik tada pradėjo su keleiviu kalbą, patikrino jo dokumentus ir leido išlipti.

Grįžtant V.Lupeika vėl buvo priverstas iki Šilutės važiuoti be bilieto. Kadangi vyras yra tremtinys ir pensininkas, už kelionę namo jis sumokėjo viso labo 1,75 euro.

Susirinko pažiūrėti traukinio

Nesuvokiama, kaip suformuotos kainos: bilietas iš Klaipėdos į Sovetską kainavo 15 eurų, o iš Klaipėdos į Šilutę – tik 3,5 euro. Gali būti, kad kainų skirtumas susidaro dėl skirtingų dviejų valstybių infrastruktūros mokesčių.

Šilutės geležinkelio stotyje būta ne tik norinčiųjų keliauti. Žmonės susirinko pažiūrėti seniai čia neužsukančio keleivinio traukinio, juolab kad šį kartą jis buvo labai gražus ir daugeliui dar nematytas.

Panašu, kad bandomasis reisas išryškino nesklandumų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tomas

Tomas portretas
Traukinys važiuojantis kilpomis ir persėdimais nuo Klaipėdos iki Karaliaučiaus apie 220 km niekada nebus populiarus jei yra tiesioginis to pačio 130km autobuso maršrutas per Nidą.. Beje keliaujančių juo vienas kitas.

Anonimas

Anonimas portretas
Tik lietuviai gali padaryti tokia durnyste. Dieve, Dieve ir kokie debilai visa tai suorganizavo. NERIMTA. Jeigu jau paleisti traukinuka tai tik iki Kaliningrado (Kunigsgarba). Tada apsimoka. Del to reikia tartis su Rusija, o ne tampytis kaip vafliuotam kandonui.

Arenijus

Arenijus portretas
Teko matyti tuos šito šaršalo autorius ir klausytis, kaip jau vos tik pajudėję iš Klaipėdos ruošia straipsnį. Koks tikslas kaltinti Lietuvos geležinkelius, nors kaltas pačių neapsiskaitymas?
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kalėdiniame bėgime – seneliai, eglutės ir besmegeniai
  Kalėdiniame bėgime – seneliai, eglutės ir besmegeniai

  Jau šeštus metus Lietuvos verslo kolegija organizuoja tradicinį kalėdinių senelių bėgimą. Šįkart lenktynių trasoje buvo jau ne tik „seneliai“, bet ir „kalėdų eglutė“, taip pat „seniai besmegeniai&ld...

 • Vestuvių kaina veda iš proto
  Vestuvių kaina veda iš proto

  Prieš metus vestuvių iškilmes pradedantys planuoti būsimi jaunavedžiai nė neįsivaizduoja, kaip smarkiai jiems teks pakratyti pinigines. Neregėtai išaugusios paslaugų kainos poras verčia susimąstyti, ar išties apsimoka remti...

  5
 • Labdaros organizacija sukvietė garbaus amžiaus klaipėdiečius
  Labdaros organizacija sukvietė garbaus amžiaus klaipėdiečius

  Klaipėdoje, Turgaus gatvėje, jau beveik 20 metų veikia „Sandoros“ labdaros valgykla, kurioje kasdien pavalgo 40 vargstančiųjų. Nenuilstanti šios organizacijos vadovė Magdalena Piklaps kasmet prieš Kalėdas šventinei adve...

  1
 • Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą
  Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą

  Šeštadienį Teatro aikštė Klaipėdoje pakvipo žuviene. Išlaikydami gražią tradiciją, jau septynioliktą kartą šia sriuba bei kareiviška koše miestiečius vaišino Lietuvos žvejų ir žuvų perdirb...

  8
 • Dėl perėjos – miestiečių nerimas
  Dėl perėjos – miestiečių nerimas

  Klaipėdiečiai stebisi, kodėl įrengiant šviesoforus Baltijos prospekte, dar prieš savaitę buvo nuimti automobilių greitį ribojantys kalneliai. Kol šviesoforų dar nėra, gyventojai baiminasi, jog judrioje miesto gatvėje gali įvykti...

  3
 • Tėvai nori atgauti pinigus
  Tėvai nori atgauti pinigus

  Šiuo metu mokestis už mokslą Klaipėdos Vydūno gimnazijos pradinukams siekia beveik 38 eurus mėnesiui. Dalis tėvų norėtų susigrąžinti įmokas už tą laiką, kai mokytojams streikuojant pamokos nevyko. Šis klausimas tėvų prašym...

  16
 • L. Vilimienė: turiu labai didelių ambicijų
  L. Vilimienė: turiu labai didelių ambicijų

  Jei dar pavasarį Laimai Vilimienei kas būtų "išpranašavęs", jog po kelių mėnesių tvirtai nusistovėjusi jos gyvenimo rutina taip radikaliai pasikeis, ji turbūt būtų tik nusijuokusi. Anot pašnekovės, apsisprendimas daly...

  6
 • Kalėdinę savaitę – lengvas šaltukas ir sniegas
  Kalėdinę savaitę – lengvas šaltukas ir sniegas

  Klimatologai prognozuoja, jog likusi gruodžio dalis turėtų būti žiemiška. Tiesa, puse ar net visu laipsniu šiltesnė nei įprasta. ...

 • Iš apleistų pastatų veja su pagaliais
  Iš apleistų pastatų veja su pagaliais

  Uostamiestyje kasmet nugriaunama dešimtys pastatų vaiduoklių. Niekam nepriklausantys, apgriuvę statiniai tapo tikru galvos skausmu valdininkams – savavališkai avarinės būklės objektus užėmę miestiečiai ne visada juos apleidžia ge...

  5
 • Orai: pajūryje laukiama sniego
  Orai: pajūryje laukiama sniego

  Savaitgalį į uostamiestį turėtų atkeliauti žiemiškų orų banga, pūs stiprokas vėjas, kiek pašals, laukiama ir gausesnio sniego. ...

Daugiau straipsnių