Kelionė į Tilžę – su nuotykiais

Naują traukinių maršrutą Klaipėda–Tilžė išbandę lietuviai džiaugėsi galimybe aplankyti už Nemuno esantį miestą, tačiau nusiminė nespėję ne tik jo apžiūrėti, bet ir nusipirkti lauktuvių. Rusų pasieniečių atliekama patikra truko beveik visą laiką, kiek jo turėjo traukinio keleiviai.

Dauguma – iki Šilutės

Sausio 5 ir 7 d. minėtu maršrutu vyko bandomieji reisai. Kaip patikino bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" Komunikacijos departamento vyriausioji specialistė Novilė Aleksejevaitė, šis reisas skirtas išbandyti infrastruktūros pajėgumą. Įvertinus rezultatus, ketinama spręsti, ar verta šiuo maršrutu važiuoti reguliariai.

Praėjusį savaitgalį dviem reisais traukinys pervežė 190 keleivių, daugiau nei pusė jų riedėjo maršrutu Tilžė–Šilutė–Klaipėda.

Klaipėdietis Algirdas Guzauskas prisiminė turintis Rusijos vizą, galiojančią iki kovo pradžios, tad nusprendė su draugais nuvažiuoti traukiniu į lietuvių Tilže vadinamą miestą Kaliningrado srityje.

Traukinio palydovas užsiminė, kad sekmadienį į Sovetską traukiniu riedėjo triskart daugiau keleivių nei penktadienį.

A.Guzauskas įsitikinęs, kad norinčiųjų papramogauti keliaujant traukiniu būtų buvę kur kas daugiau, jeigu informacija internetinėje erdvėje apie naują maršrutą būtų buvusi pateikta ir rusų kalba.

Mieste – tik 20 minučių

Beje, klaipėdietis atkreipė dėmesį, kad didesnė keleivių dalis traukiniu iš uostamiesčio važiavo tik iki Šilutės, o vakare tuo pačiu traukiniu grįžo atgal.

O kur žadėtas laikas ekskursijai po miestą?

"Mums labai patiko patogūs ir gražūs traukinio vagonai, mėgavomės puikiu aptarnavimu ir pasigailėjome, kad traukinys nevažiuoja iki Kaliningrado. Informacijoje buvo teigiama, kad atgal į Klaipėdą traukinys išvažiuos po dviejų valandų. Tikėjomės, kad tiek laiko apžiūrėti įdomiausius nedidelio miesto objektus mums užteks, – pasakojo A.Guzauskas. – Bet traukinys Pagėgiuose stovėjo 40 min. Dar 20 min. užtruko, kol pasiekėme Sovetską. Čia laukė apie 20 pasieniečių, muitininkų ir kitų tarnybų pareigūnų. Patikra užtruko. Kai jie baigė darbą ir mes galėjome išlipti iš traukinio, iki jo išvykimo buvo likę 20 minučių. Svarstėme, ką daryti: bėgti į artimiausią parduotuvę ieškoti bent kokių lauktuvių ar nebelipti laukan ir laukti išvykimo. O kur žadėtas laikas ekskursijai po miestą?"

Klaipėdietis vis dėlto suspėjo nusipirkti saldainių artimiausioje parduotuvėje.

Taip už Nemuno esantį miestą panorę apžiūrėti keleiviai liko it musę kandę.

Nustebino kainų skirtumas

Žmonėms kilo ir nemažai klausimų. Pirmiausia iš traukinio Sovetske išlipusį keleivį kažkodėl nufotografavo uniformuotas pareigūnas. Kodėl taip elgtasi, neaišku.

Būta keistenybių ir Lietuvos pusėje. Klaipėdietis Vytautas Lupeika riedėjo iki Šilutės, o, sutikęs bičiulį A.Guzauską, nusprendė važiuoti iki Pagėgių, bet traukinio palydovai paaiškino neturintys galimybės parduoti bilieto iki paskutinės Lietuvoje maršruto stotelės. Jie leido vyrui važiuoti be bilieto.

Pagėgiuose V.Lupeika išlipo iš traukinio, bet staiga pasieniečiai paėmė jį už parankių ir įlaipino atgal. Tik tada pradėjo su keleiviu kalbą, patikrino jo dokumentus ir leido išlipti.

Grįžtant V.Lupeika vėl buvo priverstas iki Šilutės važiuoti be bilieto. Kadangi vyras yra tremtinys ir pensininkas, už kelionę namo jis sumokėjo viso labo 1,75 euro.

Susirinko pažiūrėti traukinio

Nesuvokiama, kaip suformuotos kainos: bilietas iš Klaipėdos į Sovetską kainavo 15 eurų, o iš Klaipėdos į Šilutę – tik 3,5 euro. Gali būti, kad kainų skirtumas susidaro dėl skirtingų dviejų valstybių infrastruktūros mokesčių.

Šilutės geležinkelio stotyje būta ne tik norinčiųjų keliauti. Žmonės susirinko pažiūrėti seniai čia neužsukančio keleivinio traukinio, juolab kad šį kartą jis buvo labai gražus ir daugeliui dar nematytas.

Panašu, kad bandomasis reisas išryškino nesklandumų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tomas

Tomas portretas
Traukinys važiuojantis kilpomis ir persėdimais nuo Klaipėdos iki Karaliaučiaus apie 220 km niekada nebus populiarus jei yra tiesioginis to pačio 130km autobuso maršrutas per Nidą.. Beje keliaujančių juo vienas kitas.

Anonimas

Anonimas portretas
Tik lietuviai gali padaryti tokia durnyste. Dieve, Dieve ir kokie debilai visa tai suorganizavo. NERIMTA. Jeigu jau paleisti traukinuka tai tik iki Kaliningrado (Kunigsgarba). Tada apsimoka. Del to reikia tartis su Rusija, o ne tampytis kaip vafliuotam kandonui.

Arenijus

Arenijus portretas
Teko matyti tuos šito šaršalo autorius ir klausytis, kaip jau vos tik pajudėję iš Klaipėdos ruošia straipsnį. Koks tikslas kaltinti Lietuvos geležinkelius, nors kaltas pačių neapsiskaitymas?
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dėl namo – nauji iššūkiai
  Dėl namo – nauji iššūkiai

  Miesto valdžiai prabilus, kad reikia nugriauti Naujojoje Uosto gatvėje stovintį apleistą pastatą, Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nusprendė, kad statinys vertingas ir jį reikia išsaugoti. Galutinį žodį dėl avarinės būklės ...

  2
 • Benamiams šaltis – nė motais?
  Benamiams šaltis – nė motais?

  Pastarosiomis dienomis tvyrojęs šaltukas benamius suginė į nakvynės namus. Šioje Klaipėdos įstaigoje užpildytos beveik visos vietos, laisvų beliko tik kelioms moterims. Tačiau, nepaisant žvarbaus oro, per šalčius greitosios medi...

 • Klaipėdos universitetas Vyriausybei ruošia ambicingą veiksmų planą
  Klaipėdos universitetas Vyriausybei ruošia ambicingą veiksmų planą

  Savarankiškumo visomis išgalėmis siekiantis Klaipėdos universitetas iki vasario vidurio Vyriausybei turi pateikti strateginį veiksmų ir priemonių planą, kaip bus dirbama ateityje. Jį rengiant pagalbos ranką universitetui ištiesė i...

 • Atmintis su skausmo ženklu
  Atmintis su skausmo ženklu

  Klaipėdoje atsirado dar vienas, itin vertas dėmesio turizmo traukos objektas. Piliavietėje duris atvėrė unikali ekspozicija – „Muziejus 39/45“, liudijanti vieną skausmingiausių mūsų miesto istorijos etapų. ...

  2
 • Nori ženklo antims
  Nori ženklo antims

  Klaipėdiečiai, savaitgalį į Latvijos pasienį susiruošę kai kurių pigesnių prekių, stebėjosi kaimynės šalies kelininkų išmone. Atvykėlių dėmesį patraukė Rucavos miestelyje stovintis kelio ženklas. ...

 • Dėl remonto ties laikiną kelią
  Dėl remonto ties laikiną kelią

  Kol vyks Tilžės gatvės rekonstrukcijos antrasis etapas, vairuotojams bus pasiūlyta naudotis lygiagrečiai įrengtu keliu. Arteriją planuojama uždaryti tik kelioms savaitėms. ...

  1
 • Atliekami ant seklumos užplaukusio laivo variklio bandymai
  Atliekami ant seklumos užplaukusio laivo variklio bandymai

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija informuoja, kad gavęs suderinimą iš klasifikacinės registrų bendrovės ir Lietuvos transporto saugos administracijos, trečiadienį, 14.30 val., laivas „Ocean Crown“ išplaukė i&s...

 • Klaipėdos uostas – lyderis regione
  Klaipėdos uostas – lyderis regione

  2017 m. Klaipėdos uosto metinė krovinių apyvarta pranoko lūkesčius. Viršijęs 43 mln. tonų krovą, Lietuvos jūrų uostas užima tvirtą lyderio poziciją regione. ...

  4
 • Naujam baseinui Klaipėdoje – baigiamieji štrichai
  Naujam baseinui Klaipėdoje – baigiamieji štrichai

  16,2 mln. eurų atsieisiantis naujas baseinas su sveikatingumo centru Klaipėdoje lankytojams bus atviras kovą arba vėliausiai balandžio pradžioje. Miesto tarybai pritarus, sausio gale turėtų būti patvirtintas šio milžiniško objekto valdy...

  13
 • Nerimą pasėjo smarvė miške
  Nerimą pasėjo smarvė miške

  Netoli Vasaros estrados esantis Girulių miško upelis klaipėdiečiams sukėlė daugybę klausimų. Pasak jų, sprendžiant iš kvapo ir susikaupusių dumblių kiekio, čia teka kanalizacijos turinys. Tuo metu uostamiesčio aplinkosaugininkai &sca...

  2
Daugiau straipsnių