Kiek Klaipėdoje yra ginklų, nežinia

Iki metų pabaigos privalu užregistruoti namuose laikomus ginklus, tačiau uostamiesčio gyventojai neskuba to daryti.

Iki metų pabaigos privalu užregistruoti namuose laikomus ginklus, tačiau uostamiesčio gyventojai neskuba to daryti.

Gabeno automobiliais

Pareigūnai ragina gyventojus nelaukti paskutinės termino dienos, kitaip už nelegaliai laikomą ginklą grės baudžiamoji atsakomybė.

Turintys dujinių pistoletų (revolverių), senovinių ginklų bei jų kopijų, taip pat nedidelės galios (2,5 J–7,5 J) šaunamųjų ginklų gyventojai privalo iki 2014 m. sausio 1 d. juos užregistruoti teritorinėse policijos įstaigose.

Klaipėdos policijos Viešosios tvarkos biuro Licencijavimo skyrius per dieną sulaukia tik kelių pareiškimų dėl ginklo registracijos.

"Niekas nežino, kiek visoje Klaipėdoje yra ginklų. Anksčiau buvo galima į šalį įvežti du dujinius pistoletus. Taip bėgant metams automobilių prekeiviai parvežė iš užsienio krūvas. Ypač jie buvo populiarūs 1997 metais, ir tai truko iki 2000-ųjų", – tikino Viešosios tvarkos biuro Licencijavimo skyriaus viršininkas Žigintas Narmontas.
Pareigūnai pamena laiką, kai parduotuvėse per mėnesį buvo parduodama po 500 dujinių pistoletų.

"O tiek net per kelis mėnesius mes neužregistruojame. Vadinasi, šie ginklai kažkur vis dar yra", – sakė Ž.Narmontas.

Pažymas gauna be trukdžių

Pasak pareigūno, norintieji užregistruoti dujinį pistoletą turėtų kreiptis į Priklausomybės ligų centrą ir gauti pažymą, kad neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos.

Psichikos sveikatos centre gyventojas turėtų gauti pažymą, kad nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo.

"Nereikia eiti gydytojų komisijos, užtenka kreiptis į registratūrą dėl pažymos. Praėjusią savaitę pats pervažiavau šias įstaigas ir įsitikinau, kad jokių eilių nėra, pažymos išduodamos greitai.

Kadangi įstaigose yra kompiuterinė sistema, tai užtrunka tik tiek, kiek patikrinami duomenys", – aiškino Ž.Narmontas.

Gavęs dvi pažymas, žmogus su ginklu kišenėje, tik be šovinių, turėtų ateiti į policiją.

"Privalu turėti asmens dokumentą ir ginklą. Tam, kad nesusidarytų eilės, raginame žmones užsiregistruoti internetu. Gyventojo pasirinktą valandą jo ginklas bus užregistruotas be eilės. Šį rytą prie durų laukė 12 vyrų. Aš ir stebėjausi, kodėl nė vienas nesugebėjo užsiregistruoti?" – sakė Ž.Narmontas.

Policijos pareigūnai patikrina, ar asmuo yra nepriekaištingos reputacijos.

"Jei jis atitinka kriterijus, sumokėjus 50 litų mokestį, žmogui išduodamas ginklo registracijos pažymėjimas, kuris galioja visą gyvenimą", – tikino Licencijavimo skyriaus viršininkas.

Reputacija pakiša koją

Vis dėlto, pavyzdžiui, praktikuojančiam kelių ereliui gali nepavykti užregistruoti ginklo.

"Jei žmogus neblaivus padarė kelių eismo taisyklių pažeidimą arba pasirodė viešoje vietoje neblaivus ir taip pasielgė du kartus per trejus metus, jam leidimas gali būti neišduotas", – patvirtino Ž.Narmonatas.

Į policijos duris pasibeldusiam tokiam žmogui pareigūnai nurodo palikti ginklą komisariate.

"Per mėnesį jis gali susirasti kitą asmenį, kuriam perleis savo ginklą, dovanos ar parduos. Po trejų metų žmogus galės vėl ateiti ir vėl įforminti ginklo perleidimą", – teigė Ž.Narmontas.

Policija nesaugos tokio žmogaus ginklo trejus metus, kol išnyks asmens reputacijos dėmė.

"Kitu atveju mes turėtumėme atimti tokį ginklą ir perduoti Ginklų fondui", – tvirtino Ž.Narmontas.

Radiniai taip pat registruojami

Norint registruoti medžioklinį ginklą privalu pateikti medžiotojo pažymėjimą, norint registruoti sportinį ginklą reikia sporto klubo pažymos, kad žmogus – klubo narys ir yra išklausęs saugaus elgesio su ginklu kursus.

"Savigynai skirto ginklo registracijai privalu baigti kursus, išlaikyti egzaminą. Tačiau visus kitus dokumentus galima policijai pateikti internetu. Tuomet žmogus atvyks tik atsiimti registracijos pažymėjimo", – aiškino Ž.Narmontas.

Radusiems ginklą piliečiams nevalia jo patiems neštis.

"Žmogus turi iškviesti policijos pareigūnus. Policininkai, išsiaiškinę, kad ginklas nėra vogtas ar nėra naudotas nusikaltime, pasiūlo radėjui jį legalizuoti. Buvo tokių atvejų, kai miške medžiotojai rado ginklų", – aiškino Ž.Narmontas.

Viena Kretingos rajono gyventoja neseniai kvietė pareigūnus, kad šie užregistruotų palėpėje senelio paslėptą ginklą.

Jei asmuo vengs legalizuoti turimą ginklą, jam grės nuo 3 iki 5 metų nelaisvė.NAUJAUSI KOMENTARAI

retr

retr portretas
Jei registracija būtų nemokama arba koks 10 lt simbolinis mokestis tada gal žmonės ir eitų, o dabar jau geriau išmesti tą metalo laužą į šiukšlių kibirą nei mokėti 50 lt. Vistiek už jį kažkada mokėjo grašius.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Elektroninis moksleivio pažymėjimas – aklagatvyje?
  Elektroninis moksleivio pažymėjimas – aklagatvyje?

  Klaipėdos savivaldybė vis dar bando gelbėti sutartį su įsipareigojimų dėl elektroninio moksleivio pažymėjimo iki galo neįvykdžiusiu Nacionaliniu švietimo centru. Tačiau, teisės konsultantų teigimu, perkančioji organizacija turi teisę vie...

  2
 • Klaipėdos miesto biudžetas – subalansuotas
  Klaipėdos miesto biudžetas – subalansuotas

  166,9 mln. eurų – tokio dydžio Klaipėdos miesto biudžetą šiandien, vasario 21 d. posėdyje, patvirtino uostamiesčio savivaldybės taryba. Lėšos paskirstytos įvairiems projektams įgyvendinti, švietimo sistemai išlaikyt...

 • Dėl greičio ribojimų – aistros
  Dėl greičio ribojimų – aistros

  Vieni saugumo siekia draudimais ir bausmėmis, kiti tuo pačiu tikslu siūlo visiškai priešingus sprendimus – didinti mieste maksimalų greitį. Kai kurie klaipėdiečiai yra įsitikinę, kad tam tikrose vietose galiojantys greičio suvar...

  11
 • Vairuotoją įsiutino automobilio draudimo kaina
  Vairuotoją įsiutino automobilio draudimo kaina

  Privalomojo civilinės atsakomybės draudimo kainos stebina šią paslaugą teikiančių įmonių klientus. Jaunam klaipėdiečiui automobilio draudimas tapo tikra mįsle, kai draudimo specialistė jam pasiūlė didesnę kainą nei nurodo internetinė sk...

  8
 • Šilutėje – novatoriškos robotikos dirbtuvės
  Šilutėje – novatoriškos robotikos dirbtuvės

  Vakarų Lietuvos regiono jaunimui atsiveria daugiau galimybių įgyti elektronikos, programavimo ir inžinerijos kompetencijų. Auginti susidomėjimą moderniomis technologijomis nuo šiol Šilutėje padės nauja robotų gamybos laboratorija, vasar...

  1
 • Pamaryje – pirmosios žąsys
  Pamaryje – pirmosios žąsys

  Pamaryje užfiksuotos pirmosios parskrendančios žąsys. Nors kai kurie sparnuočiai jau suka lizdus, ornitologai tikina, jog jie dar nėra tikrieji pavasario šaukliai. ...

 • Ateitis – energiškai taupūs kvartalai
  Ateitis – energiškai taupūs kvartalai

  Daugiabučių namų renovacijai įgavus pagreitį, specialistai atkreipia dėmesį, kad atnaujinti pavienius pastatus – neprasminga. Savivaldybės raginamos imtis didesnių iššūkių – didinti kvartalų energinį efektyvumą. ...

  5
 • A. Karaliūnaitė: saldumynai pavojingesni nei alkoholis
  A. Karaliūnaitė: saldumynai pavojingesni nei alkoholis

  Žolininkę Adelę Karaliūnaitę šiurpina ne viešai parduodamas alkoholis. Kur kas didesnę grėsmę ji įžvelgia saldumynuose. Tačiau žinoma moteris nepuola peikti cukraus. Atvirkščiai, tikina, kad būti smaližiumi nėra jokia gėda...

  11
 • Laisvos darbo vietos Klaipėdos darbo biržoje
  Laisvos darbo vietos Klaipėdos darbo biržoje

  Klaipėdos teritorinės darbo biržos Klaipėdos skyrius informuoja, kad reikalingi: ...

  2
 • S. Šakinytės gyvenime – dvi naujos meilės
  S. Šakinytės gyvenime – dvi naujos meilės

  Klaipėdos dramos teatro aktorė, gyvūnų globos namų "Linksmosios pėdutės" įkūrėja Simona Šakinytė Metų klaipėdietės konkurso finale jau trečią kartą. Atsidavimas darbui ir nuoširdus rūpestis keturkojais – Simonos ...

  8
Daugiau straipsnių