Klaipėda jau laukia Pasaulio lietuvių sporto žaidynių dalyvių

Paskutinį birželio savaitgalį Klaipėda virs sporto Meka – čia vyks IX Pasaulio lietuvių žaidynėms, kurioms, tikinama, jau yra visiškai pasirengta.

„Klaipėdai teko išskirtinė garbė ir nemenkas iššūkis ir su juo buvo susidorota. Tikrai esame po savaitės pasirengę priimti ir sportininkus, ir juos lydinčias delegacijas“, - teigė Klaipėdos metras Vytautas Grubliauskas.

Paskutiniais duomenimis, dalyvauti sporto žaidynėse užsiregistravo 2 tūkst. 520 atletų iš 20 valstybių.

Skaičiuojama, jog su jais lydinčiais asmenimis Klaipėda kitą savaitgalį sulauks apie 4 tūkst. svečių. Visi jie bus apgyvendinti viešbučiuose – jų užimtumas jau siekia 90 proc. „Miestas bus pilnas svečių iš viso pasaulio, todėl kviečiu kiekvieną klaipėdietį būti savo miesto ambasadoriumi“, - ragino V.Grubliauskas.

Sporto žaidynių dalyviams talkins apie 80 savanorių.

Klaipėdos savivaldybės Sporto ir kūno kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Ignas Pocius pabrėžė, jog žaidynių dalyviai varžysis 27 sporto šakose, keturios iš jų – neįgaliųjų.

„Žaidynių akcentas – nuoširdus šventiškas bendravimas per sportą, todėl žaidynėse dalyvaus tik mėgėjai, o ne profesionalūs sportininkai. Aišku, jie kovos dėl medalių, tačiau tokios įtampos kaip per Europos ar pasaulio čempionatus tikrai nebus“, - būsimą atmosferą įvardijo I.Pocius.

Jis pabrėžė, kad jau beveik sutvarkytos ir visos sporto bazės, kuriose varžysis atletai.

Pagrindinis dėmesys jose buvo skirtas labiausiai nusidėvinčioms erdvėms – rūbinėms, dušams, tualetams.

Be to, įsigyta ir įvairaus sporto inventoriaus, kuries miestui tarnaus ir po žaidynių.

„Mieste tikrai netrūks nei sporto, nei kultūrinių renginių, todėl tikiuosi, kad svečiai išsiveš tik pačius geriausius įspūdžius“, - vylėsi V.Grubliauskas.

Kultūrinei programai iš miesto biudžeto skirta 200 tūkst. litų. Už  juos bus organizuojami įvairūs renginiai, skirti ne tik žaidynių dalyviams, bet visiems klaipėdiečiams.

Žaidynių atidarymo iškilmės birželio 28 d. vyks „Švyturio“ arenoje. Į ją žmonės bus įleidžiami tik su kvietimais, kuriuos bus galima įsigyti nuo kitos savaitės.

Planuojama, jog žaidynių atidarymo iškilmėse dalyvaus ir Prezidentas valdas Adamkus.

„Šventė, žaidynės turi dar daug paslapčių, kurių kol kas nenorime atskleisti“, - intrigavo Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Pasaulio lietuvių žaidynių dalyviai pageidavo, jog uždarymo renginyje koncertuotų Virgis Stakėnas. Kultūrine programa besirūpinančios viešosios įstaigos „Klaipėdos šventės“ direktorius Romandas Žiubrys tikino, kad labai stengsis šį pageidavimą išpildyti.

Pasaulio lietuvių sporto žaidynių organizavimas kainuos apie 1,2 mln. litų. 880 tūkst. litų skirta iš Sporto ir kūno kultūros departamento, nors buvo žadėtas milijonas litų. Pati savivaldybė iš savo biudžeto pridėjo dar 300 tūkst. litų.

Už dalyvių apgyvendinimą ir maitinimą bus mokama atskirai – ne iš šios sumos.

IX Pasaulio lietuvių sporto žaidynės Klaipėdoje vyks birželio 27-30 dienomis. Jos uostamiestyje organizuojamos antrą kartą. Pirmą kartą jos Klaipėdoje vyko 1991 metais, tazčiau tuomet žaidynės organizuotos sykiu su Kauno savivaldybe.

Kultūrinė žaidynių programa

Birželio 27 d., 20-23 val. – susipažinimo vakaronė, folkšoko diskoteka (prie „Arkos“ paminklo)

Birželio 28 d., 20-22 val. – iškilmingas žaidynių atidarymas su menine programa („Švyturio“ arenoje)

Birželio 29 d., 10-15 val. – sveikatos ir sporto šventė, klaipėdiečių grupių „Nervas“, „Varnos“, „Flyer“, vilniečių „Neteisėtai pagaminti“ koncertas (Atgimimo aikštėje)

Birželio 29 d., 20-23 val. – atsisveikinimo vakaras, folkšoko diskoteka (II Melnragės paplūdimyje)

Birželio 30 d., 10.30-14 val. – Pasaulio lietuvių sporto forumas (viešbučio „Amberton Klaipėda“ konferencijų centre)NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių