Klaipėda turės grąžinti nepanaudotus pinigus?

Klaipėdos savivaldybė atsilieka nuo investicinių projektų įgyvendinimo plano. Jau dabar akivaizdu, kad bus nepanaudota nemažai lėšų. Baiminamasi, kad dalį gali tekti grąžinti valstybei, tad politikai prašo imtis priemonių, jog taip nenutiktų.

Nepanaudojo nė pusės

Informaciją, kaip per devynis mėnesius sekėsi įgyvendinti investicinius projektus, savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento darbuotojai pateikė miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams.

Politikai pristatyti tokią ataskaitą prašo kas ketvirtį. Didesnės kontrolės imtasi, siekiant, kad nepasikartotų praėjusių metų situacija, kai buvo neįsisavinta 12–13 mln. eurų.

Pateikta ataskaita tarybos narių nenuteikė optimistiškai. Planuota, kad per šiuos metus investiciniams projektams įgyvendinti bus panaudota 41 mln. eurų.

Per tris ketvirčius žadėta įsisavinti 18 mln. eurų, o pavyko 16 mln. eurų. Per paskutinį ketvirtį liko panaudoti 25 mln. eurų.

"Reikia gerai įvertinti planus. Dabar praėjo devyni mėnesiai, ir girdime, kad negalėjome padaryti to ar ano. Taip būti neturėtų. Kažkur kažkoks sraigtelis nesuveikė", – tvirtino Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

Paskutinio ketvirčio planas – nerealiai didelis. Rizika, kad jo neįgyvendinsime, labai nemaža. Liks daug lėšų. Kitais metais maudysimės piniguose.

Strigo dėl įvairių priežasčių

Savivaldybės Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė bei Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas aiškino, kad dalis projektų įgyvendinami sklandžiai.

Kai kurie įstrigo dėl tam tikrų priežasčių. Pavyzdžiui, neįvyko viešieji pirkimai, nes neatsirado dalyvių, užtruko įvairios procedūros. Darbus vilkina ir vyraujantys nepalankūs orai.

Didžiausias nerimas miesto tarybos nariams kyla dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos bei Valstybės investicijų programos lėšų panaudojimo. Jų neįsisavinus miestas prarastų skirtus pinigus.

Nepanaudotos miesto biudžeto lėšos perkeliamos į kitų metų iždą.

V.Švedas tvirtino, jog iš Kelių priežiūros ir plėtros programos atseikėtos lėšos, kurių, matoma, jau nepavyks panaudoti planuotam objektui, nukreipiamos kitam objektui. Taip siekiama, kad pinigai nebūtų prarasti.

Rizika labai didelė

Klaipėdos savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė tvirtino, kad susidariusi situacija yra įdomi.

"Paskutinio ketvirčio planas – nerealiai didelis. Rizika, kad jo neįgyvendinsime, labai nemaža. Liks daug lėšų. Kitais metais maudysimės piniguose", – šmaikštavo direktorė.

Tačiau, anot A.Špučienės, kur dideli pinigai, didelės ir problemos.

Finansų ir ekonomikos komiteto nariai išklausė pateiktą informaciją. Tarybos nariai atkreipė savivaldybės administracijos dėmesį, kad paskutinio ketvirčio likutis yra labai didelis ir kyla baimė, jog planas nebus įgyvendintas. Skatinta imtis priemonių, kad taip nenutiktų.

Kito posėdžio metu Finansų ir ekonomikos komiteto nariai ataskaitą apie Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimą prašys pateikti Miesto ūkio departamentą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir

Ir portretas
Savivaldybes vadovai kaip ir racionalus zmones, bet tikriausiai tik su savais pinigais? Neatsakingumas, nori kontroliuoti seniunaicius o pas pacius palaida bala.

tomas

tomas portretas
Klaipėdos meras gauna didžiausią atlyginimą Lietuvoje, tad ko jam dar stengtis. Va, jeigu tuos milijonus gelėtų susikišti į nuosavas pinigines, jie ne tik būtų ,,įsisavinti", bet dar ir trūktų.

Anonimas

Anonimas portretas
Tik to ir betrūko. Kiemai nesutvarkyti, gatvės duobėtos, važiuojamoji dalis siaubinga. Pinigų yra, darbininkų netrūksta- deginamos lėšos. O deginamos todėl, kad atsakingi merijos darbuotojai nesugeba laiku vykdyti viešųjų pirkimų. Kas čia dar per tvarka. Būtinai turi įsikišti kontroliuojančios organizacijos ir patikrinti, kieno klaidos ar tiesioginių pareigų nevykdymas -nusikalstamas. O dar baisiau, jeigu nemoka to darbo dirbti. Vienaip, ar kitaip tokie darbuotojai negali užimti pareigų. Šitokius varyt iš darbo.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  3
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  2
 • Į banką – velionio pinigų
  Į banką – velionio pinigų

  Kas pasinaudojo mirusio vyro banko sąskaitoje buvusiais pinigais? Atsakymo į šį klausimą ieško Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai. ...

  3
 • L. Vitkevičienė: visi vaikai yra geri
  L. Vitkevičienė: visi vaikai yra geri

  Laisvalaikio klubo "Aerobikos uostas" direktorės ir trenerės Loretos Vitkevičienės misija – labai subtili. Jos manymu, visi vaikai yra talentingi ir unikalūs, tačiau tam, kad tai pamatytume, reikia suteikti jiems galimybę save realizuoti...

  3
Daugiau straipsnių