Klaipėda turės grąžinti nepanaudotus pinigus?

Klaipėdos savivaldybė atsilieka nuo investicinių projektų įgyvendinimo plano. Jau dabar akivaizdu, kad bus nepanaudota nemažai lėšų. Baiminamasi, kad dalį gali tekti grąžinti valstybei, tad politikai prašo imtis priemonių, jog taip nenutiktų.

Nepanaudojo nė pusės

Informaciją, kaip per devynis mėnesius sekėsi įgyvendinti investicinius projektus, savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento darbuotojai pateikė miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams.

Politikai pristatyti tokią ataskaitą prašo kas ketvirtį. Didesnės kontrolės imtasi, siekiant, kad nepasikartotų praėjusių metų situacija, kai buvo neįsisavinta 12–13 mln. eurų.

Pateikta ataskaita tarybos narių nenuteikė optimistiškai. Planuota, kad per šiuos metus investiciniams projektams įgyvendinti bus panaudota 41 mln. eurų.

Per tris ketvirčius žadėta įsisavinti 18 mln. eurų, o pavyko 16 mln. eurų. Per paskutinį ketvirtį liko panaudoti 25 mln. eurų.

"Reikia gerai įvertinti planus. Dabar praėjo devyni mėnesiai, ir girdime, kad negalėjome padaryti to ar ano. Taip būti neturėtų. Kažkur kažkoks sraigtelis nesuveikė", – tvirtino Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

Paskutinio ketvirčio planas – nerealiai didelis. Rizika, kad jo neįgyvendinsime, labai nemaža. Liks daug lėšų. Kitais metais maudysimės piniguose.

Strigo dėl įvairių priežasčių

Savivaldybės Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė bei Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas aiškino, kad dalis projektų įgyvendinami sklandžiai.

Kai kurie įstrigo dėl tam tikrų priežasčių. Pavyzdžiui, neįvyko viešieji pirkimai, nes neatsirado dalyvių, užtruko įvairios procedūros. Darbus vilkina ir vyraujantys nepalankūs orai.

Didžiausias nerimas miesto tarybos nariams kyla dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos bei Valstybės investicijų programos lėšų panaudojimo. Jų neįsisavinus miestas prarastų skirtus pinigus.

Nepanaudotos miesto biudžeto lėšos perkeliamos į kitų metų iždą.

V.Švedas tvirtino, jog iš Kelių priežiūros ir plėtros programos atseikėtos lėšos, kurių, matoma, jau nepavyks panaudoti planuotam objektui, nukreipiamos kitam objektui. Taip siekiama, kad pinigai nebūtų prarasti.

Rizika labai didelė

Klaipėdos savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė tvirtino, kad susidariusi situacija yra įdomi.

"Paskutinio ketvirčio planas – nerealiai didelis. Rizika, kad jo neįgyvendinsime, labai nemaža. Liks daug lėšų. Kitais metais maudysimės piniguose", – šmaikštavo direktorė.

Tačiau, anot A.Špučienės, kur dideli pinigai, didelės ir problemos.

Finansų ir ekonomikos komiteto nariai išklausė pateiktą informaciją. Tarybos nariai atkreipė savivaldybės administracijos dėmesį, kad paskutinio ketvirčio likutis yra labai didelis ir kyla baimė, jog planas nebus įgyvendintas. Skatinta imtis priemonių, kad taip nenutiktų.

Kito posėdžio metu Finansų ir ekonomikos komiteto nariai ataskaitą apie Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimą prašys pateikti Miesto ūkio departamentą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir

Ir portretas
Savivaldybes vadovai kaip ir racionalus zmones, bet tikriausiai tik su savais pinigais? Neatsakingumas, nori kontroliuoti seniunaicius o pas pacius palaida bala.

tomas

tomas portretas
Klaipėdos meras gauna didžiausią atlyginimą Lietuvoje, tad ko jam dar stengtis. Va, jeigu tuos milijonus gelėtų susikišti į nuosavas pinigines, jie ne tik būtų ,,įsisavinti", bet dar ir trūktų.

Anonimas

Anonimas portretas
Tik to ir betrūko. Kiemai nesutvarkyti, gatvės duobėtos, važiuojamoji dalis siaubinga. Pinigų yra, darbininkų netrūksta- deginamos lėšos. O deginamos todėl, kad atsakingi merijos darbuotojai nesugeba laiku vykdyti viešųjų pirkimų. Kas čia dar per tvarka. Būtinai turi įsikišti kontroliuojančios organizacijos ir patikrinti, kieno klaidos ar tiesioginių pareigų nevykdymas -nusikalstamas. O dar baisiau, jeigu nemoka to darbo dirbti. Vienaip, ar kitaip tokie darbuotojai negali užimti pareigų. Šitokius varyt iš darbo.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra
  Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra

  Palangą savo poilsiui pasirinkę svečiai vis aktyviau renkasi ne tik pasyvų poilsį, bet ir galimybę „atrasti“ dar nematytą Palangą. Tad kurorto Turizmo informacijos centro siūlomos nemokamos apžvalginės ekskursijos po Palangą nestokoja p...

  1
 • Klaipėdos muzikinio teatro direktoriaus konkurse – šeši pretendentai
  Klaipėdos muzikinio teatro direktoriaus konkurse – šeši pretendentai

  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro direktoriaus konkursas tęsiasi jau ketvirtą mėnesį. Po to, kai gegužę komisijai neįtiko pastarieji du pretendentai, paskelbtas naujas, kuriame dalyvauja jau šeši asmenys, siekiantys vadovo posto. ...

  3
 • Liepų gatvėje – nauja šviesoforinė sankryža
  Liepų gatvėje – nauja šviesoforinė sankryža

  Liepų gatvėje ateityje planuojama įrengti dar vieną šviesoforais reguliuojamą sankryžą, kuri turėtų atsirasti ties sankirta su Pievų gatve. Tikimasi, kad tai padės suvaldyti transporto srautus, kurie, prognozuojama, padidės dėl naujų objek...

  2
 • Karinės jūrų pajėgos minės istorinį laivo žygį per Atlanto vandenyną
  Karinės jūrų pajėgos minės istorinį laivo žygį per Atlanto vandenyną

  Liepos 4 d. iškilmingos rikiuotės metu bus paminėtas Karinių jūrų pajėgų (KJP) štabo laivo ,,Vėtra“ (A41) žygis per Atlantą. ...

 • Sendvario seniūnija kviečia švęsti prie Eketės piliakalnio
  Sendvario seniūnija kviečia švęsti prie Eketės piliakalnio

  Sendvario seniūnija Valstybės dieną ir Valstybės 100-metį paminėti kviečia prie Eketės piliakalnio – čia vyks šeštasis Tradicinių lietuvių liaudies žaidimų čempionatas. ...

 • Per Jonines Klaipėdoje bus ribojamas eismas, o viešasis transportas kursuos ilgiau
  Per Jonines Klaipėdoje bus ribojamas eismas, o viešasis transportas kursuos ilgiau

  Klaipėdiečiai penktadienio vakarą švęs Jonines. Šį kartą renginys šurmuliuose ne ant Jono kalnelio ir jo prieigose, o Danės skvere. Dėl šventės vairuotojų laukia eismo apribojimai. Ilgiau kursuos ir miesto autobusai. ...

  4
 • Pusvalandžiui užstrigo Pilies tiltas
  Pusvalandžiui užstrigo Pilies tiltas

  Vairuotojų ankstų ketvirtadienio rytą Pilies ir Naujojoje Uosto gatvėje laukė nemalonus netikėtumas. Dėl gedimo laiku nepavyko nuleisti tilto, kuris navigacinio sezono metu kasdien keliamas du kartus per dieną. Vairuotojams teko rinktis kitus mar&scaro...

  3
 • Uoste akvatorijos valymo darbus atliks belgai
  Uoste akvatorijos valymo darbus atliks belgai

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė rangos sutartį su belgų įmone Jan de Nul N. V., kuri laimėjo konkursą vykdyti uosto akvatorijos dugno valymo darbus. Tokie darbai uoste atliekami nuolat, siekiant užtikrinti projektinius gyli...

  1
 • Dėl vidaus vandenų – rūpesčiai
  Dėl vidaus vandenų – rūpesčiai

  Uostamiesčio valdžia svarsto, kas turėtų rūpintis Dangės ir kitų vidaus vandenų priežiūra, kaip juos reikėtų įveiklinti. Vertinama ne tik esama situacija, bet ir ateities perspektyvos. ...

  3
 • Planą stumia buldozeriu
  Planą stumia buldozeriu

  Ir toliau dedamos pastangos įgyti teises į valstybinės žemės sklypą Kęstučio gatvėje, netoli jūros Palangoje. Keliolikos arų teritorija,  dešimteriopai didesnė, nei reikėtų esamam pastatui, itin domina greta esančio apleisto prekybos...

  2
Daugiau straipsnių