Klaipėda turės grąžinti nepanaudotus pinigus?

Klaipėdos savivaldybė atsilieka nuo investicinių projektų įgyvendinimo plano. Jau dabar akivaizdu, kad bus nepanaudota nemažai lėšų. Baiminamasi, kad dalį gali tekti grąžinti valstybei, tad politikai prašo imtis priemonių, jog taip nenutiktų.

Nepanaudojo nė pusės

Informaciją, kaip per devynis mėnesius sekėsi įgyvendinti investicinius projektus, savivaldybės Investicijų ir ekonomikos departamento darbuotojai pateikė miesto tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariams.

Politikai pristatyti tokią ataskaitą prašo kas ketvirtį. Didesnės kontrolės imtasi, siekiant, kad nepasikartotų praėjusių metų situacija, kai buvo neįsisavinta 12–13 mln. eurų.

Pateikta ataskaita tarybos narių nenuteikė optimistiškai. Planuota, kad per šiuos metus investiciniams projektams įgyvendinti bus panaudota 41 mln. eurų.

Per tris ketvirčius žadėta įsisavinti 18 mln. eurų, o pavyko 16 mln. eurų. Per paskutinį ketvirtį liko panaudoti 25 mln. eurų.

"Reikia gerai įvertinti planus. Dabar praėjo devyni mėnesiai, ir girdime, kad negalėjome padaryti to ar ano. Taip būti neturėtų. Kažkur kažkoks sraigtelis nesuveikė", – tvirtino Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius.

Paskutinio ketvirčio planas – nerealiai didelis. Rizika, kad jo neįgyvendinsime, labai nemaža. Liks daug lėšų. Kitais metais maudysimės piniguose.

Strigo dėl įvairių priežasčių

Savivaldybės Projektų skyriaus vedėja Elona Jurkevičienė bei Statybos ir infrastruktūros plėtros skyriaus vedėjas Valdas Švedas aiškino, kad dalis projektų įgyvendinami sklandžiai.

Kai kurie įstrigo dėl tam tikrų priežasčių. Pavyzdžiui, neįvyko viešieji pirkimai, nes neatsirado dalyvių, užtruko įvairios procedūros. Darbus vilkina ir vyraujantys nepalankūs orai.

Didžiausias nerimas miesto tarybos nariams kyla dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos bei Valstybės investicijų programos lėšų panaudojimo. Jų neįsisavinus miestas prarastų skirtus pinigus.

Nepanaudotos miesto biudžeto lėšos perkeliamos į kitų metų iždą.

V.Švedas tvirtino, jog iš Kelių priežiūros ir plėtros programos atseikėtos lėšos, kurių, matoma, jau nepavyks panaudoti planuotam objektui, nukreipiamos kitam objektui. Taip siekiama, kad pinigai nebūtų prarasti.

Rizika labai didelė

Klaipėdos savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorė Aldona Špučienė tvirtino, kad susidariusi situacija yra įdomi.

"Paskutinio ketvirčio planas – nerealiai didelis. Rizika, kad jo neįgyvendinsime, labai nemaža. Liks daug lėšų. Kitais metais maudysimės piniguose", – šmaikštavo direktorė.

Tačiau, anot A.Špučienės, kur dideli pinigai, didelės ir problemos.

Finansų ir ekonomikos komiteto nariai išklausė pateiktą informaciją. Tarybos nariai atkreipė savivaldybės administracijos dėmesį, kad paskutinio ketvirčio likutis yra labai didelis ir kyla baimė, jog planas nebus įgyvendintas. Skatinta imtis priemonių, kad taip nenutiktų.

Kito posėdžio metu Finansų ir ekonomikos komiteto nariai ataskaitą apie Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų panaudojimą prašys pateikti Miesto ūkio departamentą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir

Ir portretas
Savivaldybes vadovai kaip ir racionalus zmones, bet tikriausiai tik su savais pinigais? Neatsakingumas, nori kontroliuoti seniunaicius o pas pacius palaida bala.

tomas

tomas portretas
Klaipėdos meras gauna didžiausią atlyginimą Lietuvoje, tad ko jam dar stengtis. Va, jeigu tuos milijonus gelėtų susikišti į nuosavas pinigines, jie ne tik būtų ,,įsisavinti", bet dar ir trūktų.

Anonimas

Anonimas portretas
Tik to ir betrūko. Kiemai nesutvarkyti, gatvės duobėtos, važiuojamoji dalis siaubinga. Pinigų yra, darbininkų netrūksta- deginamos lėšos. O deginamos todėl, kad atsakingi merijos darbuotojai nesugeba laiku vykdyti viešųjų pirkimų. Kas čia dar per tvarka. Būtinai turi įsikišti kontroliuojančios organizacijos ir patikrinti, kieno klaidos ar tiesioginių pareigų nevykdymas -nusikalstamas. O dar baisiau, jeigu nemoka to darbo dirbti. Vienaip, ar kitaip tokie darbuotojai negali užimti pareigų. Šitokius varyt iš darbo.
VISI KOMENTARAI 25
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Švyturio“ arenoje šurmuliavo mados ir grožio mugė
  „Švyturio“ arenoje šurmuliavo mados ir grožio mugė

  Klaipėdiečiai šeštadienį traukė į "Švyturio" areną, kur vyko didžiausia nemokama mados ir grožio mugė "Design for life". Po vienu stogu buvo galima rasti visko – nuo drabužių iki kosmetikos ar net inter...

 • Žygeivių subjuręs oras neišgąsdino
  Žygeivių subjuręs oras neišgąsdino

  Nors šeštadienio rytas pasitaikė itin lietingas ir vėjuotas, į žygį pajūriu išsiruošė tūkstančiai dalyvių iš visos Lietuvos. Kai kurie paplūdimiu nupėdinti ketina net 100 kilometrų. Tokį atstumą planuojama įve...

 • Švedas – Ukrainos ir Lietuvos draugas
  Švedas – Ukrainos ir Lietuvos draugas

  Žurnalistas, dokumentinių filmų kūrėjas, vertėjas ir visuomenininkas švedas Jonas Ohmanas Lietuvoje gyvena jau kelis dešimtmečius. Pastaraisiais metais jis vadovauja Ukrainos paramos organizacijai "Blue/Yellow" ir aktyviai remia ...

  14
 • Uostamiestyje greičiausias autobusas
  Uostamiestyje greičiausias autobusas

  Europos judumo savaitės pagrindiniu akcentu tapusi akcija "Diena be automobilio" vakar gyventojus skatino rinktis ekologiškesnes transporto priemones bei suteikė progą įvertinti Klaipėdos susisiekimo infrastruktūros būklę. ...

  7
 • Pajūryje baigėsi vasariškas ruduo
  Pajūryje baigėsi vasariškas ruduo

  Anot sinoptikų, penktadienį atsisveikinome su vasariškai šiltais orais – jau netrukus ruduo parodys savo nagučius. ...

  3
 • Klaipėdoje kriminalai liejosi ir sovietmečiu
  Klaipėdoje kriminalai liejosi ir sovietmečiu

  Teiginiai, kad sovietiniais laikais laikraščiai nespausdindavo pranešimų apie kriminalinius įvykius, nėra visiška tiesa. Apie negeroves Klaipėdoje rašyta dažname vienintelio tada miesto laikraščio numeryje. Nepaisant j...

  13
 • Klaipėdiečiai pasipiktinę – stovėjimo vietoje atsiras stulpas
  Klaipėdiečiai pasipiktinę – stovėjimo vietoje atsiras stulpas

  Neturintys kur laikyti automobilių pietinės Klaipėdos pusės gyventojai įširdo, kai savo kieme išvydo kliūtį. Piktinamasi, kad prie Žalgirio gatvės 3-iojo namo atsiras stulpas. ...

  7
 • Klaipėdos rajono savivaldybė ieško geriausių verslo idėjų
  Klaipėdos rajono savivaldybė ieško geriausių verslo idėjų

  Klaipėdos rajono savivaldybė kartu su VšĮ „Versli Lietuva“ ieško geriausių verslo idėjų Klaipėdos rajone ir skelbia konkursą „Verslumo manija“. Dalyvauk ir galbūt būtent tu laimėsi piniginį prizą bei mokymus, ...

  1
 • Klaipėdoje paminėta Žydų genocido diena
  Klaipėdoje paminėta Žydų genocido diena

  Penktadienį Klaipėdoje paminėta Lietuvos žydų genocido diena. Prieš holokausto aukas galvas nulenkė ne tik nužudytųjų tautiečiai, bet visų Klaipėdos bendruomenių atstovai, uždegę atminimo žvakeles. ...

  6
 • Sparnuočių saugumui – nauji kelio ženklai uostamiestyje
  Sparnuočių saugumui – nauji kelio ženklai uostamiestyje

  Šiaurės prospekte, ties Kretingos gatve, skubantiems klaipėdiečiams neretai kelią užtveria gulbių šeimynėlė. Siekiant apsaugoti paukščius nuo neatidžių vairuotojų penktadienį čia atsirado išskirtinai Klaipėdai sukurti...

  3
Daugiau straipsnių