Klaipėdiečiai kviečiami kovoti su sienų tepliotojais

Uostamiesčio valdžiai nusibodo žiūrėti į grafičiais ir vadinamaisiais tagais nuterliotus pastatų fasadus, stovos skaitiklius, bankomatus, skulptūras, žaliuzes. Sienų ir kito turto tepliotojams skelbiama nepakantumo akcija. Į ją kviečiami įsitraukti visi klaipėdiečiai.

Nuostoliai siekia milijoną

„Mieste situacija dėl pastatų bjaurojimo įvairiomis keverzonėmis yra apverktina. Jie kaip šunys žymi savo teritoriją, tik kitomis priemonėmis. Jų padaryti nuostoliai siekia apie milijoną litų. Tai toliau negali būti toleruojama“, – tvirtino Klaipėdos savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Čepas.

Savivaldybė visus klaipėdiečius kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie visuotinio nepakantumo akcijos prieš pastatų bjaurojimą. Tai ypač aktualu prieš vasaros renginius, kada Klaipėda priims ne vieną dešimtį tūkstantį žmonių.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės teigimu, sienų tepliotojai žalą daro ir savivaldybės, ir gyventojų turtui. Už namų fasadų priežiūrą atsakingi patys savininkai. Savivaldybė nudažo tepliones tik ant jai priklausančių pastatų.

„Jei taisyklėse būtų įrašyta, kad turtas privalo būti estetiškai nudažytas, tai gyventojai kiekvieną kartą turėtų pasirūpinti jų uždažymu. Pamatytų, kad šie darbai brangūs. Tuomet atsirastų nepakantumas tokiems pažeidėjams“, – tvirtino J.Simonavičiūtė.

Ieško pigesnių dažų

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos teigimu, ruošiamas savivaldybės administracijos direktorės įsakymo projektas. Į namų valdų privalomus darbus bus įtraukti ir terlionių ant fasadų uždažymas. Šiam tikslui siūloma panaudoti lėšas surinktas už namo administravimą.

„Didesniems keverzonėms šių surinktų pinigų gali ir neužtekti uždažyti. Tačiau namų administratoriai pažadėjo pakalbėt su žmonėmis, išaiškinti, kad patys savininkai privalo prižiūrėti savo turtą. Neleisti, kad fasadai būtų teršiami“, – aiškino L.Dūda.

Anot J.Simonavičiūtės, bus tariamasi su dažais prekiaujančioms įmonėms, kad žmonėms, kurie nori uždažyti terliones ant fasadų būtų taikomos mažesnės kainos. Tokiu būdu jos taip pat parodytų nepakantumą grafičių ir „tagų“ ant pastatų sienų piešėjams.

Prašo fotografuoti pažeidėjus

Gyventojai kviečiami aktyviai įsitraukti į akciją. Jų prašoma rašyti pareiškimus apie nuterliotus fasadus policijai, kad pareigūnai galėtų nustatyti kaltininkus. Taip pat klaipėdiečių prašoma pranešti policijai apie pastebėjus pastatų tepliotojus, fotografuoti ar filmuoti jų darbus.

„Apie tokius pažeidimus gyventojai turėtų pranešti, kuo greičiau. Kai informacija pasiekia operatyviai, išaiškinami apie 50 proc. pažeidėjų“, – tvirtino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Kazimieras Sinkevičius.

Tačiau, anot V.Čepo, kovojant su sienų tepliotojais vien draudimais ir baudomis nieko nepavyks išspręsti. Reikia dirbti kompleksiškai.

Mokyklų savivaldybė prašys, kad per etikos pamokas, klasės valandėles mokiniams būtų aiškinama apie „tagų“ ir grafičių ant pastatų fasadų žalą. Bus bandoma išaiškinti, kad jie taip pat yra miesto šeimininkai.

Skirs vietas piešiniams

Jaunimo reikalų koordinatorius Modestas Vitkus tvirtino, jog dažniausiai pastatų terliojimu užsiima jaunimas, o ne profesionalai. Jiems žadama pasiūlyti dvi matomas vietas, kur galės piešti oficialiai. Pastarosios dar neatskleidžiamos, nes vyksta derybos. Tai bus padaryta artimiausiu metu.

„Organizuosime ir gražiausio grafičio konkursą. Jaunimas galės piešti grafičius numatytose vietose. Iš piešinių rinksime gražiausius, jų autoriams atiteks prizai, o likusius uždažysime“, – teigė koordinatorius.

Grafičių piešėjus žadama įtraukti ir į akciją, kada bus valomas vienas gerai matomas pastatas.

Faktai

Šiemet uostamiesčio policija gavo 12 pranešimų iš gyventojų apie apipieštus pastatų fasadus.

5 ikiteisminiai tyrimai dar vykdomi. Piešėjams gresia baudžiamoji atsakomybė.

2 atvejais ikiteisminiai tyrimai nepradėti, nes pastatų fasadus terliojo nepilnamečiai. Jų tėvams gresia bauda už vaikų nepriežiūrą ir nuostolių pastato savininkams atlyginimas.

3 atvejais sulaikyti asmenys ir jų tėvai nuvalė suniokotą fasadą ar atlygino padarytą žalą.

Sulaikyti buvo 2 nepilnamečai iš Kretingos. Informacija perduota Kretingos policijai.

Už fasadų ar kito turto terliojimą gresia baudžiamoji arba administracinė atsakomybė. Tai priklauso nuo grafičio dydžio. Suniokojus didelė plotą gresia baudžiamoji atsakomybė – iki 2 metų laisvės atėmimo. Esant mažesniam plotui, gresia administracinė atsakomybė – bauda iki 2000 litų. Jei pažeidimą atliko nepilnametis, jo tėvams gresia už vaiko nepriežiūrą įspėjimas arba bauda iki 400 litų.

Be nuobaudų pažeidėjams arba jų tėvams gali tekti atlyginti nuostolius, padarytus pastato savininkui. Jie gali siekti ne vieną tūkstantį litų.

Klaipėdos savivaldybė 2009 m. grafičių nuo pastatų sienų ar kito turto nuvalė 500 kv.m. ir tai kainavo 22 tūkst. litų, 2010 m. – virš 80 kv.m. ir tai kainavo 4000 litų, 2011 m. tam jau išleista 1000 litų. 1 kv.m. grafičių nuvalymas savivaldybei atsieina 45 litus.


Šiame straipsnyje: grafiti

NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Dabar filmuos tuos tepliotojus ir baus! Bet kokiu debilu reikia buti, kad teplioti sienas!, beprasmybe juk kazkokia, tik visiski durneliai, is kaimu suvaziave ar degraduojantys gali taip gadinti ir niokoti miesta

jANINA

jANINA portretas
Kaip juos pagausi?Apšiltinome namo sienas( renovuojame etapais namą savo lėšomis)-tai matytųmėte kokią sieną radome ryte...Ašaros plūsta,o aplinkinių namų vaikams dzin.Nieks nematė,nieks nežino.O liftuose ir laiptinėse..visų neišgaudysi.O vis dėlto šeimoje turėtų aiškinti vaikams,bet deja,deja.....Visko nesurašysi,bet problema išties opi.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis
  Įspėjami vairuotojai: gali pradėti formuotis plikledis

  Klaipėdos miesto savivaldybė bei „Kelių priežiūros“ Klaipėdos padalinys informuoja, kad antradienį nuo 16 val. oro temperatūra uostamiestyje bei regione bus artima nuliui, o vėliau minusinė. Numatomi krituliai. Tikėtina, kad pr...

 • Karjera ir jūrinių idealistų paieška
  Karjera ir jūrinių idealistų paieška

  Praėjusią savaitę Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje vyko ypač įsimintinos paskaitos pagal programą „Karjeros dienos 2017“. ...

 • Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis
  Valstybės šimtmečiui atminti – išskirtinis simbolis

  Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo šimtmečio paminėjimo Klaipėdoje programoje kai kurie politikai pasigedo ilgaamžių simbolių – paminklų ar atminimo lentų. Programos rengėjai atrėžia, kad miestas šią progą įamži...

  1
 • Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus
  Purmaliuose vanduo tuoj sieks namų stogus

  Šalia uostamiesčio esančiame Purmalių kaime įsikūrusiuose „Pakrantės“ soduose naktis priminė karo stovį. Keli šimtai sodų bendrijos gyventojų naktį kraustė daiktus, gelbėjo automobilius, o arčiausiai Danės up...

  19
 • Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo
  Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo

  Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. ...

  10
 • Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?
  Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?

  Klaipėdos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos savo veikloms gavo beveik 100 tūkst. eurų, kuriuos turi suskubti išleisti per likusias šešias šių metų savaites. Jei to padaryti nespės, pinigus teks grąžinti į vals...

  13
 • Laukiama verdikto Paukščių takui
  Laukiama verdikto Paukščių takui

  Idėja pastatyti medinį tiltą paplūdimyje ir taip sujungti Pirmąją ir Antrąją Melnrages įgyja pagreitį. Uostamiesčio savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją, siekdama išsiaiškinti, ar galima įrengti tokį objektą. ...

  5
 • Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas
  Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas

  Vaistų karštinė pasiekė ir pajūrį. Anksčiau be receptų vaistinėse reikiamų medikamentų galėję įsigyti klaipėdiečiai netveria pykčiu apsilankę pas vaistininkus. Pasikeitusia tvarka piktinasi ne tik gyventojai, bet ir medikai, kurie jau...

  32
 • Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę
  Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę

  Uostamiesčio paplūdimiuose atsiras dar viena apžvalgos aikštelė. Ji statoma Antrosios Melnragės paplūdimyje, prie centrinės gelbėjimo stoties. ...

  6
 • Dėl griovio Melnragėje – detektyvas
  Dėl griovio Melnragėje – detektyvas

  Akylas klaipėdietis, aptikęs netoli jūros, Melnragėje, iškastą dviejų metrų griovį, skundais užbombardavo visas instancijas. ...

  2
Daugiau straipsnių