Klaipėdiečiai kviečiami kovoti su sienų tepliotojais

Uostamiesčio valdžiai nusibodo žiūrėti į grafičiais ir vadinamaisiais tagais nuterliotus pastatų fasadus, stovos skaitiklius, bankomatus, skulptūras, žaliuzes. Sienų ir kito turto tepliotojams skelbiama nepakantumo akcija. Į ją kviečiami įsitraukti visi klaipėdiečiai.

Nuostoliai siekia milijoną

„Mieste situacija dėl pastatų bjaurojimo įvairiomis keverzonėmis yra apverktina. Jie kaip šunys žymi savo teritoriją, tik kitomis priemonėmis. Jų padaryti nuostoliai siekia apie milijoną litų. Tai toliau negali būti toleruojama“, – tvirtino Klaipėdos savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Čepas.

Savivaldybė visus klaipėdiečius kviečia nelikti abejingais ir prisidėti prie visuotinio nepakantumo akcijos prieš pastatų bjaurojimą. Tai ypač aktualu prieš vasaros renginius, kada Klaipėda priims ne vieną dešimtį tūkstantį žmonių.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės teigimu, sienų tepliotojai žalą daro ir savivaldybės, ir gyventojų turtui. Už namų fasadų priežiūrą atsakingi patys savininkai. Savivaldybė nudažo tepliones tik ant jai priklausančių pastatų.

„Jei taisyklėse būtų įrašyta, kad turtas privalo būti estetiškai nudažytas, tai gyventojai kiekvieną kartą turėtų pasirūpinti jų uždažymu. Pamatytų, kad šie darbai brangūs. Tuomet atsirastų nepakantumas tokiems pažeidėjams“, – tvirtino J.Simonavičiūtė.

Ieško pigesnių dažų

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos teigimu, ruošiamas savivaldybės administracijos direktorės įsakymo projektas. Į namų valdų privalomus darbus bus įtraukti ir terlionių ant fasadų uždažymas. Šiam tikslui siūloma panaudoti lėšas surinktas už namo administravimą.

„Didesniems keverzonėms šių surinktų pinigų gali ir neužtekti uždažyti. Tačiau namų administratoriai pažadėjo pakalbėt su žmonėmis, išaiškinti, kad patys savininkai privalo prižiūrėti savo turtą. Neleisti, kad fasadai būtų teršiami“, – aiškino L.Dūda.

Anot J.Simonavičiūtės, bus tariamasi su dažais prekiaujančioms įmonėms, kad žmonėms, kurie nori uždažyti terliones ant fasadų būtų taikomos mažesnės kainos. Tokiu būdu jos taip pat parodytų nepakantumą grafičių ir „tagų“ ant pastatų sienų piešėjams.

Prašo fotografuoti pažeidėjus

Gyventojai kviečiami aktyviai įsitraukti į akciją. Jų prašoma rašyti pareiškimus apie nuterliotus fasadus policijai, kad pareigūnai galėtų nustatyti kaltininkus. Taip pat klaipėdiečių prašoma pranešti policijai apie pastebėjus pastatų tepliotojus, fotografuoti ar filmuoti jų darbus.

„Apie tokius pažeidimus gyventojai turėtų pranešti, kuo greičiau. Kai informacija pasiekia operatyviai, išaiškinami apie 50 proc. pažeidėjų“, – tvirtino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Kazimieras Sinkevičius.

Tačiau, anot V.Čepo, kovojant su sienų tepliotojais vien draudimais ir baudomis nieko nepavyks išspręsti. Reikia dirbti kompleksiškai.

Mokyklų savivaldybė prašys, kad per etikos pamokas, klasės valandėles mokiniams būtų aiškinama apie „tagų“ ir grafičių ant pastatų fasadų žalą. Bus bandoma išaiškinti, kad jie taip pat yra miesto šeimininkai.

Skirs vietas piešiniams

Jaunimo reikalų koordinatorius Modestas Vitkus tvirtino, jog dažniausiai pastatų terliojimu užsiima jaunimas, o ne profesionalai. Jiems žadama pasiūlyti dvi matomas vietas, kur galės piešti oficialiai. Pastarosios dar neatskleidžiamos, nes vyksta derybos. Tai bus padaryta artimiausiu metu.

„Organizuosime ir gražiausio grafičio konkursą. Jaunimas galės piešti grafičius numatytose vietose. Iš piešinių rinksime gražiausius, jų autoriams atiteks prizai, o likusius uždažysime“, – teigė koordinatorius.

Grafičių piešėjus žadama įtraukti ir į akciją, kada bus valomas vienas gerai matomas pastatas.

Faktai

Šiemet uostamiesčio policija gavo 12 pranešimų iš gyventojų apie apipieštus pastatų fasadus.

5 ikiteisminiai tyrimai dar vykdomi. Piešėjams gresia baudžiamoji atsakomybė.

2 atvejais ikiteisminiai tyrimai nepradėti, nes pastatų fasadus terliojo nepilnamečiai. Jų tėvams gresia bauda už vaikų nepriežiūrą ir nuostolių pastato savininkams atlyginimas.

3 atvejais sulaikyti asmenys ir jų tėvai nuvalė suniokotą fasadą ar atlygino padarytą žalą.

Sulaikyti buvo 2 nepilnamečai iš Kretingos. Informacija perduota Kretingos policijai.

Už fasadų ar kito turto terliojimą gresia baudžiamoji arba administracinė atsakomybė. Tai priklauso nuo grafičio dydžio. Suniokojus didelė plotą gresia baudžiamoji atsakomybė – iki 2 metų laisvės atėmimo. Esant mažesniam plotui, gresia administracinė atsakomybė – bauda iki 2000 litų. Jei pažeidimą atliko nepilnametis, jo tėvams gresia už vaiko nepriežiūrą įspėjimas arba bauda iki 400 litų.

Be nuobaudų pažeidėjams arba jų tėvams gali tekti atlyginti nuostolius, padarytus pastato savininkui. Jie gali siekti ne vieną tūkstantį litų.

Klaipėdos savivaldybė 2009 m. grafičių nuo pastatų sienų ar kito turto nuvalė 500 kv.m. ir tai kainavo 22 tūkst. litų, 2010 m. – virš 80 kv.m. ir tai kainavo 4000 litų, 2011 m. tam jau išleista 1000 litų. 1 kv.m. grafičių nuvalymas savivaldybei atsieina 45 litus.


Šiame straipsnyje: grafiti

NAUJAUSI KOMENTARAI

klp

klp portretas
Dabar filmuos tuos tepliotojus ir baus! Bet kokiu debilu reikia buti, kad teplioti sienas!, beprasmybe juk kazkokia, tik visiski durneliai, is kaimu suvaziave ar degraduojantys gali taip gadinti ir niokoti miesta

jANINA

jANINA portretas
Kaip juos pagausi?Apšiltinome namo sienas( renovuojame etapais namą savo lėšomis)-tai matytųmėte kokią sieną radome ryte...Ašaros plūsta,o aplinkinių namų vaikams dzin.Nieks nematė,nieks nežino.O liftuose ir laiptinėse..visų neišgaudysi.O vis dėlto šeimoje turėtų aiškinti vaikams,bet deja,deja.....Visko nesurašysi,bet problema išties opi.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Palanga jungiasi prie Žemės valandos – šeštadienį užtems jūros tiltas
  Palanga jungiasi prie Žemės valandos – šeštadienį užtems jūros tiltas

  Palangos miesto savivaldybė jungiasi prie Žemės valandos, tad kovo 24 d., šeštadienį, vienai valandai (nuo 20.30 val. iki 21.30 val.) bus išjungtas jūros tilto apšvietimas. ...

 • Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės
  Muzikiniame teatre – vadovų žvalgytuvės

  Neramiu laukimu dėl ateities gyvenantys Klaipėdos muzikinio teatro darbuotojai ketvirtadienį turėjo galimybę pamatyti, kas pretenduoja pakeisti buvusį direktorių Joną Sakalauską, kuris nuo šiol vadovauja Nacionaliniam operos ir baleto teatrui. ...

  2
 • Paminėjo Vydūno gimtadienį
  Paminėjo Vydūno gimtadienį

  Vydūno – humanisto, rašytojo ir filosofo 150-osios gimimo metinės ketvirtadienį paminėtos jaukiame skverelyje, kuriame dar šiemet turėtų atsirasti šio iškilaus žmogaus skulptūra. ...

 • Gražūs dantys – tik senjorų svajose
  Gražūs dantys – tik senjorų svajose

  Už ketverius laukimo metus eilėje – keturi suprotezuoti dantys, pridedant savo sutaupytų pinigų. Tokia uostamiesčio senjorų nūdiena. Valdininkai nesupranta, kodėl taip ilgai laukę eilėje dėl dantų protezavimo, pagyvenę klaipėdiečiai masi&s...

 • Bandys išlyginti senamiesčio dangas
  Bandys išlyginti senamiesčio dangas

  Senamiesčio pagrindinėse gatvėse, kur didžiausi žmonių srautai, bus siekiama užtikrinti patogesnį judėjimą. Dėmesys bus skiriamas neįgaliesiems, dviratininkams, tėvams, stumiantiems vaikų vežimėlius. ...

  6
 • Garažui toliau žeria kritiką
  Garažui toliau žeria kritiką

  Bangų gatvėje planuojamai statyti daugiaaukštei stovėjimo aikštelei toliau negailima aštrių žodžių. Akcentuojama, kad investuoti į šį objektą nenaudinga. ...

  4
 • Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra
  Dietologė: stebuklingų produktų ar pratimų pilvui sumažinti nėra

  Išbandžiusieji žino, kad atsikratyti pilvo riebalų arba dar kitaip vadinamų "gelbėjimosi ratų" būna itin sunku, o kartais atrodo - "misija neįmanoma". Dietologė atkreipia dėmesį, kad šiai sričiai skirti pratimai ne...

  1
 • Gripas pamažu traukiasi
  Gripas pamažu traukiasi

  Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai informuoja, kad kovo 12–18 d. Klaipėdos apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis sumažėjo nuo 106,4 iki 100,6 atvejo 10 tūkst. gyventoj...

 • Žibintams atnaujinti – naujas planas
  Žibintams atnaujinti – naujas planas

  Uostamiesčio savivaldybė nori padidinti įmonės "Gatvių apšvietimas" įstatinį kapitalą, perduodama jos nuosavybėn visus gatvių žibintus, kitą įrangą. Teigiama, kad toks žingsnis padėtų greičiau atnaujinti infrastruktūrą, efe...

  6
 • Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“
  Uostamiestis jungiasi prie „Žemės valandos“

  Šį šeštadienį, kovo 24 d., 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungs šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Prie šios iniciatyvos tradici&scar...

  1
Daugiau straipsnių