Klaipėdiečiai kviečiami miesto gimtadieniui padovanoti fejerverką

Klaipėda pasiryžusi savo gimtadienį atšvęsti iškilmingai ir triukšmingai, nors jis bus darbo dieną. Padėti sukurti įspūdingą šventę kviečiami visi klaipėdiečiai.

„Nors rugpjūčio 1-oji – Klaipėdos 760-ojo jubiliejau diena šiemet bus trečiadienis, nusprendėme, kad gimtadienio nevalia nukelti ir jį švęsime tikrąją dieną“, - pabrėžė Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas visus oficialius svečius būtent tądien kviečia atvykti į uostamiestį.

Šventinė diena prasidės iškilminga miesto vėliavos pakėlimo ceremonija, teatralizuotomis akcijomis.

Vėliau vyks iškilmingas posėdis, skirtas Klaipėdos jubiliejui. Jame bus prisiminta uostamiesčio istorija, pasiekimai, meras priims svečių sveikinimus. Jubiliejaus dieną numatyta aplankyti senąsias kapines, esančias Skulptūrų parke.

Pagrindinis renginys vakare vyks Klaipėdos piliavietėje. Anot N.Laužikienės, tęsiama tradicija miesto jubiliejui sukurti oratoriją.

„Paprašėme, kad šio darbo imtųsi kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir režisierius Gytis Padegimas. Jie ir kuria oratorija „Miestas ir žmonės“ – šviesos, ugnies ir muzikos spektaklį, kuriame bus parodytas Klaipėdoje gyvenusių ir gyvenančių žmonių paveikslas“, - intrigavo N.Laužikienė.

Ji juokavo, jog po renginio bus gimtadienio tortas, kuriam įspūdingų žvakučių pasiūlė asociacija „Mano miestas – Klaipėda“, antradienį pradėjusi akciją „Klaipėdiečių dovana Klaipėdai“.

„Ilgai svarstėme, kaip galėtume suburti klaipėdiečius, kad jie kartu atšvęstų mylimo miesto gimtadienį ir kiekvienas galėtų pasakyti, kad prie šventės prisidėjo nors ir maža dalele. Todėl ir sugalvojome akciją, kurios tikslas – surinkti lėšas pirotechnikos šou, kuris vyks Klaipėdos piliavietėje rugpjūčio 1-ąją“, - teigė asociacijos „Mano miestas – Klaipėda“ prezidentas Raimondas Beliauskas.

Jis ragino visus klaipėdiečius nepagailėti po kelis litus, už kuriuos ir bus surengtas pirotechnikos šou. Pinigus galima pervesti į specialiai atidarytą sąskaitą, aukoti trumposiomis SMS žinutėmis.

„Kiekvienas surinktas litas bus iššautas į orą. Aišku, gal ir atsiras skeptikų, kurie aiškins, jog pinigus paleisime veltui. Tačiau yra laikas dirbti, bet yra laikas ir švęsti“, - pabrėžė R.Beliauskas.

Jis tvirtino, jog reikėtų surinkti bent 50 tūkst. litų, kad fejerverkai būtų įspūdingi. Jei suma bus didesnė, tuomet pavyks sukurti tokį pirotechnikos šou, kokio nei Klaipėda, nei Lietuva dar nėra mačiusi.

Akcijos ambasadoriumi antradienį tapo Klaipėdos meras V.Grubliauskas. Jis trumpąją SMS žinute pats iškart padovanojo 10 litų.

„Iš asmeninio telefono dar ne kartą išsiųsiu žinutę. Prisipažinsiu, kad nesu karštas fejerverkų gerbėjas, tačiau kai pamačiau, kokia euforija apima žmones žiūrint į fejerverkus, kurie buvo per Laivų paradą, supratau, kad taip bent trumpam galima pamiršti problemas. Todėl tikrai palaikau šią akciją ir kviečiu visus klaipėdiečius prisidėti, kad galėtumėme grožėtis įspūdingu pirotechnikos šou“, - ragino V.Grubliauskas.

Informacija

Pinigų akcijai „Klaipėdiečių dovana Klaipėdai“ dovanojimo būdai:

SMS žinutėmis trumpuoju numeriu 1670 su tekstu KLAIPEDA2 (įnašas 2 litai), KLAIPEDA5 (įnašas 5 litai) arba KLAIPEDA10 (įnašas 10 litų)

Pervesti į specialią visuomeninės akcijos lėšų rinkimo sąskaitą banke, kurios numeris LT085016300014000181. Specialiai šiai sąskaitai atidariusi Klaipėdos kredito unija ją aptarnaus nemokamai.

Grynaisiais pinigais įnašai be aptarnavimo mokesčio priimami Klaipėdos kredito unijos filialuose Rūtų g. 4/Alyvų g. 2 ir Butkų Juzės g. 9 (Klaipėdos autobusų stotyje)


Šiame straipsnyje: fejerverkaipirotechnikos šou

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jau nerasytu

Jau nerasytu portretas
Jis trumpąją SMS žinute pats iškart padovanojo 10 litų. Ar ne is valdisko telefono???

pirmam...

pirmam... portretas
Svarbu kabinetis, nesvarbu kad straipsnyje parasyta "is asmeninio" :)

Gerai

Gerai portretas
Kad pagaliau daejo kaip galima BUVO surinkti pinigu Meridiano remontui:)
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Šimtai klaipėdiečių prie uosto vartų pasitiko jūrų milžiną
  Šimtai klaipėdiečių prie uosto vartų pasitiko jūrų milžiną

  Sekmadienio pavakarę Klaipėdoje sulaukta paties didžiausio ligi šiol į uostamiestį atplaukusio laivo. 363 metrų ilgio konteinerius atplukdžiusio jūrų milžino neoficialios sutiktuvės tapo savotiška atrakcija. Prie uosto vartų laivą pa...

  12
 • Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai
  Neringos miškus puola naktinių drugių verpikų vikšrai

  Smiltynės miškus užpuolė lapus ir spyglius graužiantys kenkėjai – naktinių drugių verpikų vikšrai. Šių kenkėjų invazijas Lietuvos miškuose girininkai stebi kone kasmet, tačiau šiemet – ypatingas antpl...

 • Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines
  Klaipėdiečiai pirmieji atšventė Jonines

  Didieji trumpiausios metų nakties renginiai visoje Lietuvoje prasidės tik šeštadienį, Joninių išvakarėse, tačiau klaipėdiečiai buvo pirmieji ir šią šventą atšventė jau penktadienio vakarą. ...

  12
 • Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus
  Neringoje atsiradę mielos išvaizdos gyvūnai žmonėms krečia nemielus pokštus

  Poilsiautojai ir vietiniai gyventojai Neringoje jau ne kartą yra susidūrę su šernais, lapėmis, briedžiais. Kai kurie juos mėgsta šerti ir tai tampa savotiškai tradicine, nors ir nelabai skatintina, poilsio dalimi. ...

  5
 • G. Burbulis rado kelią į laimę
  G. Burbulis rado kelią į laimę

  Prieš kelis dešimtmečius buvęs vienas įtakingiausių Rusijos žmonių, pirmojo Rusijos Federacijos prezidento Boriso Jelcino pavaduotojas Genadijus Burbulis nebedalyvauja tiesioginiame savo valstybės valdyme. Tačiau jis nesėdi sudėjęs ran...

 • Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus
  Kariniuose įtvirtinimuose – naujas muziejus

  Giruliuose esantys kariniai įtvirtinimai netrukus gali padovanoti dar daugiau istorijos žinių apie Antrojo pasaulinio karo mūšius pajūryje. Šeštadienį būrys Pasieniečių klubo vyrų rankomis atkasinės pietinės gynybinių įtvirti...

  2
 • Vyrų pliaže – mažos mergaitės
  Vyrų pliaže – mažos mergaitės

  Pajūriu ėjusį klaipėdietį šokiravo vyrų pliaže tarp nuogalių laigančios dvi nuogos mažametės mergaitės. Jos esą čia veikiausiai atėjo su tėčiu. Tačiau kilo klausimas, ar šis paplūdimys išties tinkama ir saugi vieta ma...

  22
 • Vaikystę pavogė karas
  Vaikystę pavogė karas

  Smurtas, išdavystės, nuolatinė baimė ir šiurpios kasdienės mirtys. Tokia buvo tada penkiametės Marijos Rėklaitytės vaikystė. Dabar Klaipėdoje gyvenanti moteris gimė ir augo Kaune, kur ji išgyveno ir karą. Šiandien 77-eri...

  13
 • Per Jonines pajūryje lis
  Per Jonines pajūryje lis

  Vasarvidžio savaitgalis nenudžiugins geru oru. Lis ir bus vėjuota, užtat kitą savaitę oras pamažu rims, po kelių dienų sugrįš tradicinė lietuviška vasara. ...

  5
 • Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra
  Palangoje apsistoję svečiai mėgaujasi ne tik jūra

  Palangą savo poilsiui pasirinkę svečiai vis aktyviau renkasi ne tik pasyvų poilsį, bet ir galimybę „atrasti“ dar nematytą Palangą. Tad kurorto Turizmo informacijos centro siūlomos nemokamos apžvalginės ekskursijos po Palangą nestokoja p...

  1
Daugiau straipsnių