Klaipėdiečiai kviečiami miesto gimtadieniui padovanoti fejerverką

Klaipėda pasiryžusi savo gimtadienį atšvęsti iškilmingai ir triukšmingai, nors jis bus darbo dieną. Padėti sukurti įspūdingą šventę kviečiami visi klaipėdiečiai.

„Nors rugpjūčio 1-oji – Klaipėdos 760-ojo jubiliejau diena šiemet bus trečiadienis, nusprendėme, kad gimtadienio nevalia nukelti ir jį švęsime tikrąją dieną“, - pabrėžė Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas visus oficialius svečius būtent tądien kviečia atvykti į uostamiestį.

Šventinė diena prasidės iškilminga miesto vėliavos pakėlimo ceremonija, teatralizuotomis akcijomis.

Vėliau vyks iškilmingas posėdis, skirtas Klaipėdos jubiliejui. Jame bus prisiminta uostamiesčio istorija, pasiekimai, meras priims svečių sveikinimus. Jubiliejaus dieną numatyta aplankyti senąsias kapines, esančias Skulptūrų parke.

Pagrindinis renginys vakare vyks Klaipėdos piliavietėje. Anot N.Laužikienės, tęsiama tradicija miesto jubiliejui sukurti oratoriją.

„Paprašėme, kad šio darbo imtųsi kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir režisierius Gytis Padegimas. Jie ir kuria oratorija „Miestas ir žmonės“ – šviesos, ugnies ir muzikos spektaklį, kuriame bus parodytas Klaipėdoje gyvenusių ir gyvenančių žmonių paveikslas“, - intrigavo N.Laužikienė.

Ji juokavo, jog po renginio bus gimtadienio tortas, kuriam įspūdingų žvakučių pasiūlė asociacija „Mano miestas – Klaipėda“, antradienį pradėjusi akciją „Klaipėdiečių dovana Klaipėdai“.

„Ilgai svarstėme, kaip galėtume suburti klaipėdiečius, kad jie kartu atšvęstų mylimo miesto gimtadienį ir kiekvienas galėtų pasakyti, kad prie šventės prisidėjo nors ir maža dalele. Todėl ir sugalvojome akciją, kurios tikslas – surinkti lėšas pirotechnikos šou, kuris vyks Klaipėdos piliavietėje rugpjūčio 1-ąją“, - teigė asociacijos „Mano miestas – Klaipėda“ prezidentas Raimondas Beliauskas.

Jis ragino visus klaipėdiečius nepagailėti po kelis litus, už kuriuos ir bus surengtas pirotechnikos šou. Pinigus galima pervesti į specialiai atidarytą sąskaitą, aukoti trumposiomis SMS žinutėmis.

„Kiekvienas surinktas litas bus iššautas į orą. Aišku, gal ir atsiras skeptikų, kurie aiškins, jog pinigus paleisime veltui. Tačiau yra laikas dirbti, bet yra laikas ir švęsti“, - pabrėžė R.Beliauskas.

Jis tvirtino, jog reikėtų surinkti bent 50 tūkst. litų, kad fejerverkai būtų įspūdingi. Jei suma bus didesnė, tuomet pavyks sukurti tokį pirotechnikos šou, kokio nei Klaipėda, nei Lietuva dar nėra mačiusi.

Akcijos ambasadoriumi antradienį tapo Klaipėdos meras V.Grubliauskas. Jis trumpąją SMS žinute pats iškart padovanojo 10 litų.

„Iš asmeninio telefono dar ne kartą išsiųsiu žinutę. Prisipažinsiu, kad nesu karštas fejerverkų gerbėjas, tačiau kai pamačiau, kokia euforija apima žmones žiūrint į fejerverkus, kurie buvo per Laivų paradą, supratau, kad taip bent trumpam galima pamiršti problemas. Todėl tikrai palaikau šią akciją ir kviečiu visus klaipėdiečius prisidėti, kad galėtumėme grožėtis įspūdingu pirotechnikos šou“, - ragino V.Grubliauskas.

Informacija

Pinigų akcijai „Klaipėdiečių dovana Klaipėdai“ dovanojimo būdai:

SMS žinutėmis trumpuoju numeriu 1670 su tekstu KLAIPEDA2 (įnašas 2 litai), KLAIPEDA5 (įnašas 5 litai) arba KLAIPEDA10 (įnašas 10 litų)

Pervesti į specialią visuomeninės akcijos lėšų rinkimo sąskaitą banke, kurios numeris LT085016300014000181. Specialiai šiai sąskaitai atidariusi Klaipėdos kredito unija ją aptarnaus nemokamai.

Grynaisiais pinigais įnašai be aptarnavimo mokesčio priimami Klaipėdos kredito unijos filialuose Rūtų g. 4/Alyvų g. 2 ir Butkų Juzės g. 9 (Klaipėdos autobusų stotyje)


Šiame straipsnyje: fejerverkaipirotechnikos šou

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jau nerasytu

Jau nerasytu portretas
Jis trumpąją SMS žinute pats iškart padovanojo 10 litų. Ar ne is valdisko telefono???

pirmam...

pirmam... portretas
Svarbu kabinetis, nesvarbu kad straipsnyje parasyta "is asmeninio" :)

Gerai

Gerai portretas
Kad pagaliau daejo kaip galima BUVO surinkti pinigu Meridiano remontui:)
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdiečius džiugino projektas „Muzė veža“
  Klaipėdiečius džiugino projektas „Muzė veža“

  Šeštadienį klaipėdiečiai rinkosi į Klaipėdos piliavietės mašinų stovėjimo aikštelę, kur juos pasitiko projekto „Muzė veža“ kūrybinės dirbtuvės autobusuose. ...

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  5
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Fontano konstrukcijos atsidurs laužyne
  Fontano konstrukcijos atsidurs laužyne

  Klaipėdiečiams liko visai nedaug laiko atsisveikinti su kažkada Dangės skverą puošusiu fontanu. Kitą savaitę jis turėtų būti išardytas. Rangovui jau duotas nurodymas imtis darbų. ...

  10
 • Dėl triukšmo – diskusijos
  Dėl triukšmo – diskusijos

  Uostamiesčio pramonininkams neaiškumų sukėlė rengiamos Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės. Jos bus teikiamos tvirtinti miesto tarybai. ...

  1
 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  51
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  15
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  8
Daugiau straipsnių