Klaipėdiečiai kviečiami miesto gimtadieniui padovanoti fejerverką

Klaipėda pasiryžusi savo gimtadienį atšvęsti iškilmingai ir triukšmingai, nors jis bus darbo dieną. Padėti sukurti įspūdingą šventę kviečiami visi klaipėdiečiai.

„Nors rugpjūčio 1-oji – Klaipėdos 760-ojo jubiliejau diena šiemet bus trečiadienis, nusprendėme, kad gimtadienio nevalia nukelti ir jį švęsime tikrąją dieną“, - pabrėžė Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas visus oficialius svečius būtent tądien kviečia atvykti į uostamiestį.

Šventinė diena prasidės iškilminga miesto vėliavos pakėlimo ceremonija, teatralizuotomis akcijomis.

Vėliau vyks iškilmingas posėdis, skirtas Klaipėdos jubiliejui. Jame bus prisiminta uostamiesčio istorija, pasiekimai, meras priims svečių sveikinimus. Jubiliejaus dieną numatyta aplankyti senąsias kapines, esančias Skulptūrų parke.

Pagrindinis renginys vakare vyks Klaipėdos piliavietėje. Anot N.Laužikienės, tęsiama tradicija miesto jubiliejui sukurti oratoriją.

„Paprašėme, kad šio darbo imtųsi kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir režisierius Gytis Padegimas. Jie ir kuria oratorija „Miestas ir žmonės“ – šviesos, ugnies ir muzikos spektaklį, kuriame bus parodytas Klaipėdoje gyvenusių ir gyvenančių žmonių paveikslas“, - intrigavo N.Laužikienė.

Ji juokavo, jog po renginio bus gimtadienio tortas, kuriam įspūdingų žvakučių pasiūlė asociacija „Mano miestas – Klaipėda“, antradienį pradėjusi akciją „Klaipėdiečių dovana Klaipėdai“.

„Ilgai svarstėme, kaip galėtume suburti klaipėdiečius, kad jie kartu atšvęstų mylimo miesto gimtadienį ir kiekvienas galėtų pasakyti, kad prie šventės prisidėjo nors ir maža dalele. Todėl ir sugalvojome akciją, kurios tikslas – surinkti lėšas pirotechnikos šou, kuris vyks Klaipėdos piliavietėje rugpjūčio 1-ąją“, - teigė asociacijos „Mano miestas – Klaipėda“ prezidentas Raimondas Beliauskas.

Jis ragino visus klaipėdiečius nepagailėti po kelis litus, už kuriuos ir bus surengtas pirotechnikos šou. Pinigus galima pervesti į specialiai atidarytą sąskaitą, aukoti trumposiomis SMS žinutėmis.

„Kiekvienas surinktas litas bus iššautas į orą. Aišku, gal ir atsiras skeptikų, kurie aiškins, jog pinigus paleisime veltui. Tačiau yra laikas dirbti, bet yra laikas ir švęsti“, - pabrėžė R.Beliauskas.

Jis tvirtino, jog reikėtų surinkti bent 50 tūkst. litų, kad fejerverkai būtų įspūdingi. Jei suma bus didesnė, tuomet pavyks sukurti tokį pirotechnikos šou, kokio nei Klaipėda, nei Lietuva dar nėra mačiusi.

Akcijos ambasadoriumi antradienį tapo Klaipėdos meras V.Grubliauskas. Jis trumpąją SMS žinute pats iškart padovanojo 10 litų.

„Iš asmeninio telefono dar ne kartą išsiųsiu žinutę. Prisipažinsiu, kad nesu karštas fejerverkų gerbėjas, tačiau kai pamačiau, kokia euforija apima žmones žiūrint į fejerverkus, kurie buvo per Laivų paradą, supratau, kad taip bent trumpam galima pamiršti problemas. Todėl tikrai palaikau šią akciją ir kviečiu visus klaipėdiečius prisidėti, kad galėtumėme grožėtis įspūdingu pirotechnikos šou“, - ragino V.Grubliauskas.

Informacija

Pinigų akcijai „Klaipėdiečių dovana Klaipėdai“ dovanojimo būdai:

SMS žinutėmis trumpuoju numeriu 1670 su tekstu KLAIPEDA2 (įnašas 2 litai), KLAIPEDA5 (įnašas 5 litai) arba KLAIPEDA10 (įnašas 10 litų)

Pervesti į specialią visuomeninės akcijos lėšų rinkimo sąskaitą banke, kurios numeris LT085016300014000181. Specialiai šiai sąskaitai atidariusi Klaipėdos kredito unija ją aptarnaus nemokamai.

Grynaisiais pinigais įnašai be aptarnavimo mokesčio priimami Klaipėdos kredito unijos filialuose Rūtų g. 4/Alyvų g. 2 ir Butkų Juzės g. 9 (Klaipėdos autobusų stotyje)


Šiame straipsnyje: fejerverkaipirotechnikos šou

NAUJAUSI KOMENTARAI

Jau nerasytu

Jau nerasytu portretas
Jis trumpąją SMS žinute pats iškart padovanojo 10 litų. Ar ne is valdisko telefono???

pirmam...

pirmam... portretas
Svarbu kabinetis, nesvarbu kad straipsnyje parasyta "is asmeninio" :)

Gerai

Gerai portretas
Kad pagaliau daejo kaip galima BUVO surinkti pinigu Meridiano remontui:)
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė
  Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė

  Rusijos įstaigos „Glavgosekspertiza“ Sankt Peterburgo filialas pateikė išvadą, pritariančią projektui įrengti prieškopę Kuršiu Nerijos krantui sustiprinti Kaliningrado srityje. ...

  5
 • Siekiama panaikinti kvotų aukcioną
  Siekiama panaikinti kvotų aukcioną

  Vidaus vandenų žvejyboje siekiama panaikinti kvotų pardavimo per aukcionus sistemą. ...

  2
 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  5
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  3
Daugiau straipsnių