Klaipėdiečiai nori gyventi saugiai

„Paryžiaus Komunos g. 2 daugiabutis namas visiškai pasikeitė dėl gyventojų vienybės ir vaizdo stebėjimo kamerų. Pokyčiai tuo nesibaigė. Gyventojai apsisprendė renovuoti namą, ir darbai jau startuoja. Šis daugiabutis iš miesto skaudulio virsta pavyzdiniu“, – pabrėžė E.Balbuckis.

Jam policijos atstovai praėjusiais metais įteikė padėką už indėlį, kuriant saugią aplinką mieste, aktyvų saugios kaimynystės grupių kūrimo daugiabučiuose namuose skatinimą, bendradarbiavimą.

Svarbiausia nebūti abejingais

Įmonių grupė „Mano būstas“, kuriai priklauso namų administratoriai „Danės būstas“, „Vėtrungės būstas“, „Jūros būstas“ ir „Klaipėdos būstas“, jau dešimtmetį bendradarbiauja su Klaipėdos policijos bendruomenės pareigūnais ir gyventojus kviečia kurti Saugios kaimynystės grupes.

„Gyventojų vienybė, iniciatyvumas, stebint savo aplinką, nepakantumas negerovėms – geriausia prevencinė priemonė nusikalstamoms veikoms mažinti bei saugumui gyvenamojoje aplinkoje didinti“, – akcentavo įmonių grupės „Mano būstas“ regiono vadovė Vaida Žvikienė.

Pabrėžta, kad pagrindinė veikla, kurios turėtų imtis Saugios kaimynystės programoje norintys dalyvauti gyventojai, – savo gyvenamosios aplinkos stebėjimas.

„Svarbiausia nebūti abejingais, pamačius, kad vyksta kažkas negero name ar kieme, pranešti policijai ar savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Bendravimas ir bendradarbiavimas tarp kaimynų, policijos, rūpinimasis vieni kitais – saugios kaimynystės pagrindas“, – teigė vadovė.

Pasak V.Žvikienės, iniciatyvos kurti tokias grupes galima imtis, kai name yra bent keli aktyvūs gyventojai. Policijos bendruomenės pareigūnai suteiks visą reikiamą informaciją, kaip tai padaryti, o namo administratorius – pagalbą, konsultacijas, pasiūlys priemones, kurios padės užtikrinti namo ir gyventojų saugumą.

A.Studencova pabrėžė, kad saugi kaimynystė netaps realybe, jei stengsis tik policija. Gyventojai patys rodyti iniciatyvą, kad gyvenamoji aplinka būtų saugesnė.

„Vien tik pakabinta lenta visų problemų neišspręs. Norint sukurti saugią aplinką, reikia įdėti pastangų. Svarbiausia stebėti namą, turtą, pasirodančius įtartinus asmenis ar automobilius, pranešti pareigūnams apie pažeidimus. Į saugios kaimynystės grupes susivieniję gyventojai gali išspręsti įsišaknijusias problemas“, – teigė pareigūnė.

Pasak V.Žvikienės, visi nori gyventi saugiame mieste. Prie jo kūrimo gali prisidėti kiekvienas žmogus, bendruomenė, organizacija, įstaiga ar tarnyba.

„Saugaus miesto kūrimas prasideda nuo kiekvieno mūsų. Vizija virs realybe, jei visi suvienysime jėgas – ir gyventojai, ir namų bendruomenės, ir administratoriai, ir policija, ir valdžios atstovai. Dabar renkame saugiausią namo bendruomenę. Gal netrukus šis konkursas apims kvartalus, o ateityje tapsime saugiausiu miestu šalyje“, – vylėsi vadovė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

O as

O as portretas
tai siulyciau sio reklaminio str. autoriams dar isteigti mano automobilis, mano augintis ir mano savaitgalis, tada tiesiog pervedame visa alga ir ramu.

Mano sauga

Mano sauga portretas
naujas Mano būsto administratoriaus pasipelnymo šaltinis.

Anonimas

Anonimas portretas
vieneriems metams paslauga dovanoja, o paskui ilgus ilgus metus ims administracini mokesti - naujas mokestis is zmoniu kisenes
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių