Klaipėdiečiai statė „Laisvės žiburį“

Klaipėdiečiai kovo 11-ąją buvo kviečiami atsikratyti akmens užantyje ir pastatyti iš jų "Laisvės žiburį".

Penktadienį, minint 21-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje aukotos Šv.mišios už jaunąją Lietuvą.

Kiti šventės renginiai prasidėjo jaunimas eitynėmis nuo Klaipėdos universiteto miestelio Atgimimo aikštės link. Kolonos priešakyje ėjo šeši trispalve apranga vilkintys kojūkininkai, cirko dviračiu važiavo artistai.

Gana gausiai susirinkęs jaunimas mojavo vėliavomis, skandavo įvairius šūkius. Juos palydėdavo švilpukais.

Nesinešiokime akmens užantyje – būtent su tokiu pasiūlymu į klaipėdiečius kreipėsi šių metų Kovo 11-osios organizatoriai.

Renginių centro direktorius ir šventės vedėjas Marius Tumšys susirinkusiems siūlė išsilaisvinti nuo "užantyje nešiojamų akmenų" – pykčio politikams, valdžiai, kaimynui ar darbdaviui.

Atgimimo aikštėje Klaipėdos lėlių teatro įrengtoje dekoravimo studijoje kiekvienas norintis galėjo nuspalvinti akmenį, parašyti linkėjimą ar savo vardą. Kas neturėjo savo, galėjo pasiimti iš šalia sukrautos krūvos.

Vieni akmenukus dažė ryškiai raudona ar geltona spalvomis. Kiti rašė "Lietuvos" ar savo vardą. Kiti brūkštelėdavo, kad myli Lietuvą arba savo jausmus išreikšdavo tiesiog nupiešdami širdutes. Kiti ant akmens prašydavo Lietuvai Dievo palaimos.

Šiuo simboliniu veiksmu klaipėdiečiai buvo kviečiami atsikratyti negatyvių jausmų bei įtampos, nes tik be pykčio įmanoma kurti šviesą valstybės ateitį.

Visi įsitraukusieji į akciją sutiko, kad šventės idėja – gana originali, kai galima ne tik pasyviai stebėti, bet ir pačiam dalyvauti. Kiti apsidžiaugė, kad šventėje jaučiama pakili nuotaika ir susirinko daug smagaus jaunimo.    

Skambant jaunos atlikėjos Bjelles ir PeRu dainai "Brolužį" bei šokant trispalvės apsigobusiems šokėjams, nors ir su trukdžiais atidengta, skulptūra "Laisvės žiburys". Jis klaipėdiečiams turėtų simbolizuoti laisvę ir tikėjimą.

Skambant  šiai dainai į dangų buvo iššautos šventinės salvės.

Pirmasis savo akmenį į skulptūros ertmę įmetė Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius, prieš tai pasveikinęs klaipėdiečius su švente. Renginio vedėjui pasiūlius akmenuką, kurį būtų galima įmesti į "Laisvės žiburį", uostamiesčio vadovas atkirto turįs savo.     

Kiekvienas miestelėnas į trijų metrų skulptūrą galėjo įmesti savo akmenėlį. Čia palikti savo ženklą norėjo vaikai, suaugusieji, vyresnio amžiaus gyventojai. Kai kurie jaunuoliai įmetė net po keletą ryškiaspalvių akmenų.   

Karkasą "Laisvės žiburiui" iš metalinių ažūrinių detalių sukūrė kalvis Andrius Janulis.
Skulptūra Atgimimo aikštėje stovės visą mėnesį. Tad galimybę įmesti akmenuką turės ir šventėje nedalyvavusieji. Organizatoriai žadėjo, kad sutemus skulptūra bus apšviesta. Tad turėtų būti įspūdingas reginys.  


Šiame straipsnyje: kovo 11

NAUJAUSI KOMENTARAI

jetau

jetau portretas
Čia Jūros šventė?

Elzė

Elzė portretas
Neskoningai atrodo, kai vėliava "vadalojama", kažkoks amerikonizmas, kitąmet su "trūsikais" trispalviais ateite. Vilniuje akcija -aiškesnė "idėja".

laisvės žiburys

laisvės žiburys portretas
jokio įspūdžio,neįdomu
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė
  Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė

  Penktadienio vakarą nuslūgus vandeniui, atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė. ...

 • Vėl – ciklonų apsiaustis
  Vėl – ciklonų apsiaustis

  Nieko gero. Tiek pasakė sinoptikai, paklausti, kokie orai mūsų laukia šį savaitgalį ir ateinančiomis dienomis, nes visą kitą savaitę Lietuvą vėl atakuos ciklonai, tik šįkart iš pietų ir iš vakarų. ...

 • Dovanų pakišo kiaulę?
  Dovanų pakišo kiaulę?

  Juoku pro ašaras gali virsti ir dovanos. Klaipėdiečių pora internete plūsta miniatiūrinio paršelio pardavėją už tai, kad augintinis išaugo į tikrą paršą. O štai viename nedideliame miestelyje kruvinomis skerdynėmi...

 • „Europiadai“ siūlys dvi datas
  „Europiadai“ siūlys dvi datas

  Po daugiau nei dvejų metų Klaipėda vėl priims Europos šalių tautinės kultūros festivalį "Europiada". Miesto valdžios atstovai siūlys dvi datas, kada galėtų vykti šis renginys. ...

  1
 • Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet
  Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet

  Kretingos ir Šviesos gatvių kampe planuojama pradėti statyti dar vieną sporto salę. Ja galės naudotis miesto sporto mokyklos. ...

  5
 • Sąjūdžio parke norima interneto
  Sąjūdžio parke norima interneto

  Sąjūdžio parko lankytojams ketinama sudaryti galimybę nemokamai naudotis internetu. ...

  3
 • Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė
  Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė

  Klaipėdiečiams toliau bus taikoma 5 proc. nuolaida rinkliavai už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Svarstant šį klausimą, atsirado siūlymų ne tik mokestį sumažinti dar labiau, bet ir peržiūrėti tarifus. ...

  3
 • Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota
  Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota

  Tilžės gatvės dalies nuo geležinkelio pervažos ir šios arterijos žiedinės sankryžos su Šilutės plentu bei Mokyklos gatve rekonstrukcija atsieis pigiau nei planuota. Darbai startuos pavasarį. ...

  10
 • Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę
  Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę

  Nuo pat ankstaus penktadienio ryto Upelio gatvėje vyko didelis sujudimas. Čia darbininkai pjovė ir transportavimui parengė daugiau kaip dvi tonas sveriančią eglutę. Pastaroji namo šeimininkų kiemą puošė 32-ejus metus. Dabar ja džiaugsi...

  16
 • Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko
  Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko

  Tarybos narei Ninai Puteikienei vėl nepavyko papildyti etikos sergėtojų gretų – tapti Etikos komisijos nare. Jos kandidatūra atmesta antrą kartą. ...

  1
Daugiau straipsnių