Klaipėdiečiai statė „Laisvės žiburį“

Klaipėdiečiai kovo 11-ąją buvo kviečiami atsikratyti akmens užantyje ir pastatyti iš jų "Laisvės žiburį".

Penktadienį, minint 21-ąsias Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo metines, Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje aukotos Šv.mišios už jaunąją Lietuvą.

Kiti šventės renginiai prasidėjo jaunimas eitynėmis nuo Klaipėdos universiteto miestelio Atgimimo aikštės link. Kolonos priešakyje ėjo šeši trispalve apranga vilkintys kojūkininkai, cirko dviračiu važiavo artistai.

Gana gausiai susirinkęs jaunimas mojavo vėliavomis, skandavo įvairius šūkius. Juos palydėdavo švilpukais.

Nesinešiokime akmens užantyje – būtent su tokiu pasiūlymu į klaipėdiečius kreipėsi šių metų Kovo 11-osios organizatoriai.

Renginių centro direktorius ir šventės vedėjas Marius Tumšys susirinkusiems siūlė išsilaisvinti nuo "užantyje nešiojamų akmenų" – pykčio politikams, valdžiai, kaimynui ar darbdaviui.

Atgimimo aikštėje Klaipėdos lėlių teatro įrengtoje dekoravimo studijoje kiekvienas norintis galėjo nuspalvinti akmenį, parašyti linkėjimą ar savo vardą. Kas neturėjo savo, galėjo pasiimti iš šalia sukrautos krūvos.

Vieni akmenukus dažė ryškiai raudona ar geltona spalvomis. Kiti rašė "Lietuvos" ar savo vardą. Kiti brūkštelėdavo, kad myli Lietuvą arba savo jausmus išreikšdavo tiesiog nupiešdami širdutes. Kiti ant akmens prašydavo Lietuvai Dievo palaimos.

Šiuo simboliniu veiksmu klaipėdiečiai buvo kviečiami atsikratyti negatyvių jausmų bei įtampos, nes tik be pykčio įmanoma kurti šviesą valstybės ateitį.

Visi įsitraukusieji į akciją sutiko, kad šventės idėja – gana originali, kai galima ne tik pasyviai stebėti, bet ir pačiam dalyvauti. Kiti apsidžiaugė, kad šventėje jaučiama pakili nuotaika ir susirinko daug smagaus jaunimo.    

Skambant jaunos atlikėjos Bjelles ir PeRu dainai "Brolužį" bei šokant trispalvės apsigobusiems šokėjams, nors ir su trukdžiais atidengta, skulptūra "Laisvės žiburys". Jis klaipėdiečiams turėtų simbolizuoti laisvę ir tikėjimą.

Skambant  šiai dainai į dangų buvo iššautos šventinės salvės.

Pirmasis savo akmenį į skulptūros ertmę įmetė Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius, prieš tai pasveikinęs klaipėdiečius su švente. Renginio vedėjui pasiūlius akmenuką, kurį būtų galima įmesti į "Laisvės žiburį", uostamiesčio vadovas atkirto turįs savo.     

Kiekvienas miestelėnas į trijų metrų skulptūrą galėjo įmesti savo akmenėlį. Čia palikti savo ženklą norėjo vaikai, suaugusieji, vyresnio amžiaus gyventojai. Kai kurie jaunuoliai įmetė net po keletą ryškiaspalvių akmenų.   

Karkasą "Laisvės žiburiui" iš metalinių ažūrinių detalių sukūrė kalvis Andrius Janulis.
Skulptūra Atgimimo aikštėje stovės visą mėnesį. Tad galimybę įmesti akmenuką turės ir šventėje nedalyvavusieji. Organizatoriai žadėjo, kad sutemus skulptūra bus apšviesta. Tad turėtų būti įspūdingas reginys.  


Šiame straipsnyje: kovo 11

NAUJAUSI KOMENTARAI

jetau

jetau portretas
Čia Jūros šventė?

Elzė

Elzė portretas
Neskoningai atrodo, kai vėliava "vadalojama", kažkoks amerikonizmas, kitąmet su "trūsikais" trispalviais ateite. Vilniuje akcija -aiškesnė "idėja".

laisvės žiburys

laisvės žiburys portretas
jokio įspūdžio,neįdomu
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Jono kalnelį užims statybininkai
  Jono kalnelį užims statybininkai

  Artimiausiomis savaitėmis prasidės Jono kalnelio ir jo prieigų tvarkymo darbai. Pirmiausia numatyta pašalinti senus ir išsikerojusius želdinius. Pradėta svarstyti, kaip, vykstant darbams, bus su šioje vietoje organizuojamais renginiai...

  3
 • Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?
  Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?

  Pavasariški orai greitai kvies pradėti dviračių, riedučių, bėgimo ir kitų lauko sporto pramogų sezoną. Ilgą laiką nesitreniravus, ypač po žiemos, kūnas yra sustingęs, sveikatingumo specialistai rekomenduoja pradėti nuo ramesnio tempo gru...

  2
 • Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste
  Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste

  Kaskart pavasarį prasideda kalbos apie kormoranų naudą ir žalą – naikinti juos ar ne? ...

  3
 • Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja
  Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja

  Paplūdimių prižiūrėtojai rengiasi artėjančiam vasaros sezonui. Gelbėtojams gaminami nauji postai, dažomas pliažų inventorius, tvarkomi į pajūrį vedantys laiptai bei takai. Poilsiautojams bus pateikta ir staigmenų. ...

  1
 • Nušvis istoriniai miesto pastatai
  Nušvis istoriniai miesto pastatai

  Tamsiuoju paros metu uostamiestyje atsiras daugiau šviesos. Planuojama apšviesti istorinių pastatų fasadus ir taip papuošti miestą. Pabrėžiama, kad didelių investicijų tam neprireiks, o vaizdas trauks ir miestiečių, ir turistų ak...

 • Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo
  Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo

  Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai oro temperatūrai, Kuršių marių ledas darosi nestabilus ir ant jo nereikėtų lipti. ...

 • Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje
  Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje

  Vyriausybės lygiu startavo procesas, kurio taip laukė ir Klaipėdos uostas, ir miestas. ...

  9
 • Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms
  Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms

  Automobilių perpildytuose daugiabučių kiemuose dar šiemet bus pradėtos rengti naujos jų stovėjimo aikštelės. Iš viso projektuojama tūkstantis naujų vietų gyventojų mašinoms. ...

  18
 • Malkų įlankos gilinimas su sava specifika
  Malkų įlankos gilinimas su sava specifika

  Netrukus prasidės ilgai lauktas Malkų įlankos gilinimas. ...

 • Soduose aidi karo trimitai
  Soduose aidi karo trimitai

  Daugybė skundų įvairiausioms instancijoms, kaltinimai nesąžiningumu ir net smurtu, dėl kurio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas – visa tai Klaipėdoje, Mažajame Kaimelyje, esančios sodininkų bendrijos "Draugystė" kasdienybė. P...

  7
Daugiau straipsnių