Klaipėdietės K.Afanasjevos verslo planas – pirmasis privatus muziejus uostamiestyje

Klaipėdoje bus privatus Gintaro muziejus. Šią idėją ėmėsi įgyvendinti verslininkė Ksenija Afanasjeva. Būsimoji ekspozicija – privati moters šeimos kolekcija, renkama jau daugiau nei 20 metų.

Klaipėdoje bus privatus Gintaro muziejus. Šią idėją ėmėsi įgyvendinti verslininkė Ksenija Afanasjeva. Būsimoji ekspozicija – privati moters šeimos kolekcija, renkama jau daugiau nei 20 metų.

Stulbinantis sumanymas

Pačiame Klaipėdos senamiesčio centre dar iki Kalėdų duris turėtų atverti beveik pusės tūkstančio kvadratinių metrų ploto gintaro dirbinių ir istorinių vertybių galerija, kurią savininkai neoficialiai vadina pirmuoju privačiu muziejumi uostamiestyje.

Verslininkų K.Afanasjevos ir jos vyro Aleksandro šeima vienintelė Baltijos šalyse turi sukaupusi privačią unikalių muziejinių gintaro vertybių, papuošalų, suvenyrų kolekciją.

Įspūdingi eksponatai iš garsiausių pasaulio aukcionų supirkti per daugiau nei 20 metų. Visa tai klaipėdiečiai ketina eksponuoti viešai.

Maža to, galerijoje bus įrengtos ir gintaro dirbtuvės, kuriose lankytojai už stiklo sienos matys, kaip darbuojasi gintaro meistrai, o pageidaujantys ir patys galės pasigaminti kokį nors gintarinį papuošalą. Panašus privatus muziejus yra tik Vokietijoje.

Aštuntasis pasaulio stebuklas

Galerijos puošmena – paveikslo "Klausa" kopija – yra prarasto ir vėliau atkurto aštuntuoju pasaulio stebuklu vadinamo Gintaro kambario fragmentas, viena įspūdingiausių šio kambario dominančių.

Gintaro kambarį kadaise vokiečių ir danų meistrai sukūrė Prūsijos karaliui Frydrichui I.

Šią meno vertybę Frydricho I sūnus Frydrichas Vilhelmas 1716 m. padovanojo Rusijos valdovui Petrui I.

Petras I šį prašmatnų kambarį įsakė įrengti rūmuose netoli Sankt Peterburgo ir pavertė jį ištaiginga pokylių sale.

Prasidėjus Vokietijos invazijai į Rusiją per Antrąjį pasaulinį karą, vokiečiai atsiėmė šią dovaną ir išsivežė į Karaliaučiaus pilį, ten kambarį rekonstravo. Kurį laiką jis buvo viešai rodomas, bet netrukus vokiečiai kambarį supakavo į dėžes ir jas sukrovė pilies rūsiuose. 1944 m. balandį britų bombonešiai miestą subombardavo.

Nuo tada Gintaro kambarį gaubė legendos, jo paieškos tęsėsi gana ilgai, kol galiausiai minint Sankt Peterburgo 300-ąsias metines, 2003 m., Gintaro kambarys buvo visiškai atkurtas. Tai per ketvirtį amžiaus padarė Rusijos meistrai.

"Tai – Gintaro kambario kopija. Gintaro kambarys turi keturias dominantes – paveikslus "Klausa", "Regėjimas", Uoslė" ir "Skonis". Mes turime "Klausos" kopiją. Ji pagaminta iš brangiųjų akmenų su įspūdingu gintariniu rėmu", – pasakojo galerijos savininkė K.Afanasjeva.

Tai – Florencijos mozaika, prarastasis menas. Savo laiku ją pagamino Francesco Rastrelli, architektas, suprojektavęs ir pastatęs kone visą Sankt Peterburgą. Šiuolaikiniai Rusijos meistrai visa tai atkūrė.

"Šita kopija daryta tų pačių meistrų, tik ji yra dešimtadaliu mažesnė nei originalas, nes to reikalauja meno dirbinių kopijavimo taisyklės", – sakė K.Afanasjeva.

Už pypkę – penki arkliai

Ne mažiau įspūdingi ir kiti eksponatai. Vien senovinių pypkių kolekciją sudaro apie 500 dirbinių iš gintaro.

"Savo laiku viena gintarinė pypkė kainavo tiek, kiek penki arkliai. Pas mus galerijoje lankytojai galės pamatyti, kaip per kelis šimtus metų kito gintaro dirbinių mados, gamybos, apdirbimo technologijos, juvelyriniai papuošalai", – sakė K.Afanasjeva.

Kolekcijoje yra unikalių gintaro grynuolių, kurių svoris siekia daugiau nei 4 kg, taip pat – su inkliuzais, vienas jų – gintaro gabalas su kadaise į sakus įkliuvusiu skorpionu.

Įspūdinga ir ikikarinių bei karo metų nacistų gintarinių ženkliukų kolekcija.

"Štai apdovanojimas, skirtas vokiečių lakūnui Leopoldui Münsteriui. Jis buvo asas, per karą numušęs apie 100 priešininkų lėktuvų. Nacistinė vadovybė jam įteikė bronzinį erelį, tupintį ant gintaro uolos. Lakūnas turėjo ir aukščiausius to meto apdovanojimus. Jis žuvo 1944-aisiais, būdamas  vos 23-ejų", – pasakojo galerijos savininkė.

Legendinio lakūno relikviją klaipėdiečiai įsigijo aukcione. Kolekcijoje – tūkstančiai retų dalykų, ir kiekvienas turi unikalią istoriją.

"Mes neketiname konkuruoti su Palangos gintaro muziejumi, tačiau tokių eksponatų niekur kitur nepamatysite. Manau, kad būsime įdomūs ir klaipėdiečiams, ir miesto svečiams", – vylėsi verslininkė.NAUJAUSI KOMENTARAI

įdomu

įdomu portretas
sėkmės jums

jokio pavydo!

jokio pavydo! portretas
greitai bus kaip Jurmaloje,is rossijos siaubia rusu oligarchai,bet pasirodo muziejai pelningi ir gintara Klaipedoje maisais perka,nes jo truksta ir lietuviai stovi eilese.......butinai turi susidometi VMI,STT,FNTT...kad tai neivyktu kaip Latvijoje

Graži

Graži portretas
Moteris :) Tikiuosi kad bus interesas.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė
  Atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė

  Penktadienio vakarą nuslūgus vandeniui, atnaujintas eismas kelyje Šilutė – Rusnė. ...

 • Vėl – ciklonų apsiaustis
  Vėl – ciklonų apsiaustis

  Nieko gero. Tiek pasakė sinoptikai, paklausti, kokie orai mūsų laukia šį savaitgalį ir ateinančiomis dienomis, nes visą kitą savaitę Lietuvą vėl atakuos ciklonai, tik šįkart iš pietų ir iš vakarų. ...

 • Dovanų pakišo kiaulę?
  Dovanų pakišo kiaulę?

  Juoku pro ašaras gali virsti ir dovanos. Klaipėdiečių pora internete plūsta miniatiūrinio paršelio pardavėją už tai, kad augintinis išaugo į tikrą paršą. O štai viename nedideliame miestelyje kruvinomis skerdynėmi...

 • „Europiadai“ siūlys dvi datas
  „Europiadai“ siūlys dvi datas

  Po daugiau nei dvejų metų Klaipėda vėl priims Europos šalių tautinės kultūros festivalį "Europiada". Miesto valdžios atstovai siūlys dvi datas, kada galėtų vykti šis renginys. ...

  1
 • Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet
  Nauja sporto salė pradės dygti kitąmet

  Kretingos ir Šviesos gatvių kampe planuojama pradėti statyti dar vieną sporto salę. Ja galės naudotis miesto sporto mokyklos. ...

  3
 • Sąjūdžio parke norima interneto
  Sąjūdžio parke norima interneto

  Sąjūdžio parko lankytojams ketinama sudaryti galimybę nemokamai naudotis internetu. ...

  3
 • Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė
  Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė

  Klaipėdiečiams toliau bus taikoma 5 proc. nuolaida rinkliavai už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Svarstant šį klausimą, atsirado siūlymų ne tik mokestį sumažinti dar labiau, bet ir peržiūrėti tarifus. ...

  2
 • Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota
  Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota

  Tilžės gatvės dalies nuo geležinkelio pervažos ir šios arterijos žiedinės sankryžos su Šilutės plentu bei Mokyklos gatve rekonstrukcija atsieis pigiau nei planuota. Darbai startuos pavasarį. ...

  9
 • Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę
  Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę

  Nuo pat ankstaus penktadienio ryto Upelio gatvėje vyko didelis sujudimas. Čia darbininkai pjovė ir transportavimui parengė daugiau kaip dvi tonas sveriančią eglutę. Pastaroji namo šeimininkų kiemą puošė 32-ejus metus. Dabar ja džiaugsi...

  15
 • Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko
  Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko

  Tarybos narei Ninai Puteikienei vėl nepavyko papildyti etikos sergėtojų gretų – tapti Etikos komisijos nare. Jos kandidatūra atmesta antrą kartą. ...

  1
Daugiau straipsnių