Klaipėdietės slauga virto kriminalu

Senyvą klaipėdietę slaugiusi Klaipėdos socialinės paramos centro darbuotoja netikėtai tapo savo globotinės turtų paveldėtoja. Tai sužinoję jos darbdaviai moterį atleido iš darbo. Maža to, atsipeikėjusi senolė pareiškė, jog jokio naujo testamento nerašė, tačiau buvusi slaugytoja mano, jog yra teisi, ir bylinėjasi su Socialinės paramos centru – siekia, kad ją sugrąžintų į darbą.

Netikėta malonė slaugytojai

Klaipėdietė Jolita (vardas pakeistas – A.D.) dar ne taip seniai dirbo uostamiesčio socialinės paramos centre.

Jos pareigos – namuose lankyti neįgalius ir ligotus senolius, padėti apsitvarkyti, nupirkti vaistų, produktų, pagaminti maisto.

Jos globotine tapo ir tokia devintą dešimtį įpusėjusi Vanda (vardas pakeistas – A.D.).

Moteris, nors ir turi du sūnus, kurių vienas gyvena ir dirba užsienyje, o kitas – Lietuvoje, su savo vaikais nebendrauja.

Po gana trumpos pažinties su Jolita, Vanda staiga parašė dar vieną savo testamento variantą (iki tol jų esą buvo ne vienas), kuriuo savo kuklų būstą ir 7 tūkst. eurų gyvenimo santaupas perleido slaugytojai.

Taip pat senolės vardu atsirado ir generalinis įgaliojimas, kuriuo jos kas mėnesį gaunama pensija irgi perėjo slaugytojos dispozicijon.

Greitai po to (2016 m. lapkritį) slaugytojos iniciatyva pati Vanda pakliuvo į globos namus, jos butas buvo išnuomotas, o pinigus už nuomą gaudavo Jolita.

Vis dėlto ši malonė Jolitai atsirūgo, kai tik apie tai sužinota Klaipėdos socialinės paramos centre.

Už šiurkštų darbo drausmės pažeidimą, nes esą socialiniai darbuotojai negali turėti jokių turtinių santykių su klientais, moteris atleista iš darbo pernai rugpjūtį.

Darbdaviams iškėlė bylą

Paradoksalu, bet po dešimties dienų, liepos 19-ąją, Klaipėdos socialinės paramos centro direktorė Diana Stankaitienė teisme turės aiškintis, kodėl iš darbo atleido savo pavaldinę.

Pinigai iš banko sąskaitų paimti, butas paveldėtas.

"Prieš metus atsitiktinai sužinojome, kad viena mūsų darbuotoja dar prieš metus, dirbdama socialine darbuotoja, "susitvarkė" taip, kad galėtų disponuoti vienos globojamos klaipėdietės sąskaitomis, ji turi notarinį įgaliojimą. Vienas liudininkų ikiteisminio tyrimo metu tvirtino, jog, pasirašydama šį dokumentą, senolė buvo neadekvati. Vėliau pati močiutė tikino niekam nieko neužrašiusi. Bet pinigai iš banko sąskaitų paimti, butas paveldėtas", – pasakojo D.Stankaitienė.

Socialinės paramos centro vadovybė pareikalavo, kad Jolita viską grąžintų močiutei ir parašytų prašymą išeiti iš darbo. Ji to nepadarė. Ir tada buvo atleista iš darbo.

Gindama viešąjį interesą, Socialinės paramos centro direktorė dėl to net kreipėsi į prokuratūrą.

Tačiau prokurorai nusprendė, kad čia "nėra nusikaltimo sudėties". Šis sprendimas buvo apskųstas vyriausiajam prokurorui, kuris parašė tą patį, ką jau buvo pateikę jo kolegos.

Jolita, turėdama tokį prokurorų sprendimą, dėl esą neteisėto atleidimo iš darbo, kreipėsi į Darbo ginčų komisiją, bet ši, išnagrinėjusi situaciją, palaikė Klaipėdos socialinės paramos centro poziciją.

Tada buvusi socialinė darbuotoja į teismą padavė ir Darbo ginčų komisiją, ir savo buvusius darbdavius.

Jaučiasi nepelnytai nuskriausta

Dienraščiui susisiekus su Jolita, moteris teigė, kad ji buvo "ne atleista iš darbo, o išmesta kaip šuo, per kelias valandas".

Jolita tvirtino, kad jos atleidimas iš darbo su močiutės testamento istorija niekaip nesusijęs. Jos darbdaviai bandė tai pagrįsti, bet "jiems neišėjo". Esą tai patvirtino prokurorai.

Paklausta, ar ji tebėra tos senolės buto paveldėtoja, Jolita buvo gana mįslinga: "Net nežinau. Man tie dalykai nesvarbūs. Man tai neaktualu. Gal jau tie dokumentai kitaip pertvarkyti. Močiutė yra globos namuose, o tai yra gerai. Dabar jos reikalus tvarko jie (Globos namų administracija – A.D.)."

Moteris neslėpė, kad iš senolės sąskaitos ji tikrai paėmė jos santaupas, turėdama notaro patvirtintą įgaliojimą.

"Pinigai buvo išleisti jos slaugai. Močiutė buvo apgyvendinta Šventojoje, buvo nusamdytas žmogus jai prižiūrėti. Žmogus juk dirbo 24 valandas. Prokuratūroje yra įrodyta, kur išleistas kiekvienas euras. Iš teismo tikiuosi teisingumo, tai yra sugrąžinimo į darbą", – dienraščiui sakė Jolita.

Pinigais nebedisponuoja

Vanda lig šiol tebėra globos namuose. Globos namų vadovybei, kuri dabar jai atstovauja, pavyko išreikalauti, kad pensiją gautų pati Vanda ir ji galėtų ja disponuoti.

Be to, globos namų atstovai pasiekė, kad buto nuomotojų mokamus pinigus už nuomą gautų teisėta savininkė.

Taigi slaugytoja Jolita senolės pinigais nebedisponuoja, bet veikiausiai pagal Vandos testamentą tebėra jos buto paveldėtoja, kurios savininke ji taptų po senolės mirties.NAUJAUSI KOMENTARAI

R

R portretas
JAV turi valstybinį įsakymą, kuris vadinasi "Eldery abuse" (Senų žmonių išnaudojimas). Išnaudotojais dažnai būna slaugai, o kartais ir vaikai, kurie senatvėje "išmelžiz" senolių sąskaitas, persirašo arba persidovanoja butus, o senoliai lieka tuščiom kišenėm ir be stogo. Visos oficialios tarnybos (bankai, daktarai, bendruomenė) yra įpareigoti stebėti vienišus senolius, ar prie jų neprisitaisė kokia "globėja" ir nedelsiant raportuoti institucijoms. Nustačius kaltuosius jie gali būti nubausti ne tik materialiai, bet ir belange. Šiuo atveju akivaizdu, kad slaugytoja pasinaudojo senole. Jei gu buvo perrašytas testamentas, reikškia senolė buvo veiksni, testamentas kiek žinau įsigalioja tik po mirties. Taigi, senolė, jeigu ji ir dabar yra veiksni, turi pilną teisę jį perrašyti, o įgaliojimas taip pat yra ne pastovus dokumentas, o gali būti pakeičiamas. JAV šiai slaugytojai atsirūgtų, ji turėtų viską sugrąžinti. Įdomu, kaip notarė, kaip oficialus žmogus,vienas ant vieno su senolenepasikalbėjo

Rapolas

Rapolas portretas
Anonime, kiek mediniu rubliu gavai?

Anonimas

Anonimas portretas
Anksciau lietuviai senus tevus isvezdavo i miska. Geriausia ziema ant roguciu. Taip zmoniskiau nes sako zmogus susala nejausdamas skausmo. Vot kokie mes geri lietuviai - HUMANISKI. Siais laikais zmones suzverejo tai yra pasidare DEMOKRATISKI. Kol numarins jaucia dideli malonuma ziureti kaip senas zmogus kankinasi. Acha, dvigubas malonumas: I - malonu ziureti kaip kankinasi ir II- malonu kad neigalus senelis NEDUOS galvon uz tai. Lietuva issigimeliu tauta.
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdoje paminėta Žydų genocido diena
  Klaipėdoje paminėta Žydų genocido diena

  Penktadienį Klaipėdoje paminėta Lietuvos žydų genocido diena. Prieš holokausto aukas galvas nulenkė ne tik nužudytųjų tautiečiai, bet visų Klaipėdos bendruomenių atstovai, uždegę atminimo žvakeles. ...

  1
 • Sparnuočių saugumui – nauji kelio ženklai uostamiestyje
  Sparnuočių saugumui – nauji kelio ženklai uostamiestyje

  Šiaurės prospekte, ties Kretingos gatve, skubantiems klaipėdiečiams neretai kelią užtveria gulbių šeimynėlė. Siekiant apsaugoti paukščius nuo neatidžių vairuotojų penktadienį čia atsirado išskirtinai Klaipėdai sukurti...

  1
 • Naujam Rusnės keliui sutvirtinti vėl bus ieškoma rangovo <span style=color:red;>(papildyta)</span>
  Naujam Rusnės keliui sutvirtinti vėl bus ieškoma rangovo (papildyta)

  Rekonstruojant vietos gyventojų labai laukiamą užliejamą kelią Šilutė-Rusnė, Lietuvos automobilių kelių direkcija nutraukė žemės sankasos stiprinimo konkursą ir skelbs naują. Laikinasis direkcijos vadovas sako, jog konkurse nebuvo pakankam...

  3
 • Klaipėdos miesto praeiviams – atšvaitai nemokamai
  Klaipėdos miesto praeiviams – atšvaitai nemokamai

  Tęsiantis Europos judumo savaitei, Klaipėdoje vyko pėsčiųjų saugumui kelyje užtikrinti skirtas renginys. ...

  10
 • Uostamiesčio gyventojus į lovas guldo peršalimas
  Uostamiesčio gyventojus į lovas guldo peršalimas

  Nors orai vis dar primena vasarą, gerokai padaugėjo sergančiųjų peršalimo ligomis. Specialistų teigimu, įtakos tam turėjo labai dideli paros temperatūros svyravimai, kai rytai šalti, o dienomis – karšta. ...

 • Pamario gandrai pasiekė Afriką
  Pamario gandrai pasiekė Afriką

  Ventės rago ornitologinės stoties ornitologai, bendradarbiaudami su Gamtos tyrimų centru, praneša, jog liepos pabaigoje pamaryje sužieduoti gandrai pasiekė Afriką. ...

  4
 • Klaipėdos bibliotekai reikės naujo vadovo
  Klaipėdos bibliotekai reikės naujo vadovo

  Klaipėdos I.Simonaitytės bibliotekai netrukus reikės naujo vadovo, nes baigiasi dabartinio įstaigos direktoriaus Juozo Šikšnelio kadencija. Jis teigė naujame konkurse nedalyvausiąs – trauksis į užtarnautą poilsį. ...

  13
 • Klaipėdiečiai popiežiaus nesaugos
  Klaipėdiečiai popiežiaus nesaugos

  Uostamiesčio policininkai nedalyvaus žiūrint tvarkos Popiežiaus vizito Lietuvoje metu. Tačiau jie bus pasirengę bet kurią akimirką pagelbėti milžiniškam būriui policininkų ir savanorių, jeigu to prireiks. ...

  15
 • Klaipėdos darželyje – salmoneliozės protrūkis
  Klaipėdos darželyje – salmoneliozės protrūkis

  Viename uostamiesčio lopšelyje-darželyje diagnozuotas salmoneliozės protrūkis, rašo portalas LRT.lt. ...

  9
 • V. Titovas taikosi į Klaipėdos mero postą
  V. Titovas taikosi į Klaipėdos mero postą

  Kol Klaipėdos politikai laukia Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo išvadų, ar miesto tarybos narys Viačeslavas Titovas sulaužė tarybos nario priesaiką, kontroversiškai vertinamas politikas toliau nerimsta – jis nusitaikė į u...

  75
Daugiau straipsnių