Klaipėdietės slauga virto kriminalu

"Slaugytoja turbūt tikėjosi, kad, pakliuvusi į globos namus, senelė greitai numirs, ir ji taps visų šios gėrybių šeimininke. Tačiau, atvykusi čia, senolė sustiprėjo ir netgi atsipeikėjo, kad niekam jokio palikimo neužrašė. Tačiau jos sveikatos būklė nėra gera. Todėl dabar ieškome kontaktų su jos vaikais. Jie su motina, deja, nebendrauja, nežinome, kas ten įvyko", – dėstė viešumo nepanoręs globos namų darbuotojas.

Mokytoja užvaldė turtą

Tai ne vienintelis atvejis, kai garbaus amžiaus asmenys "palieka" savo turtą iki tol mažai pažinotiems asmenims.

Prieš dvejus metus Klaipėdoje prasidėjo teismo procesas, kuriame atsakove tapo vienos uostamiesčio mokyklos pedagogė M., kuri laisvu nuo darbo metu užsiimdavo "senukų globa".

Kai viena užsienyje dirbanti klaipėdietė ieškojo galimybių, kas galėtų laikinai jos sergantį tėvą paguldyti į globos namus, apsireiškė tokia pažįstamų pažįstama, ponia M.

Kadangi ji dirba mokytoja, nepasitikėti ar įtarti kokius nors negerus kėslus tarsi ir nebuvo pagrindo. Dukters prašymu ji ėmėsi rūpintis jos tėvu, kol ši bus užsienyje.

Grįžusi po kelių mėnesių, moteris staiga sužinojo, kad jos tėvas sudarė išlaikymo iki gyvos galvos sutartį su tariama globėja M., jai užrašė ir S.Daukanto gatvėje esantį savo dviejų kambarių butą.

Maža to, tas butas jau buvo areštuotas, nes M. jį užstatė už 100 tūkst. eurų paskolą.

Teisme triumfavo teisingumas

Dukra ėmė bylinėtis, nors pradžioje atrodė, kad šansų, kaip pati sakė, buvo mažai.

Jos tėtis iki mirties taip ir nesuprato, kad tas butas yra nebe jo. Vyras pasimirė įpusėjus teismams.

Praėjus daugiau nei dvejiems metams, teismas paskelbė M. sudarytą išlaikymo iki gyvos galvos sutartį negaliojančia dėl suklydimo, nurodė taikyti restituciją ir grąžinti ieškovės, velionio dukters teisių perėmėjos, asmeninėn nuosavybėn butą S.Daukanto gatvėje.

"Paskutiniame teismo posėdyje M. jautėsi labai užtikrinta, ji manė, kad bus išteisinta ir viskas liks, kaip buvę. Bet triumfavo teisingumas, dėl to esame labai laimingi. Mums tai pirmiausia kainavo pernelyg ankstyvą tėčio mirtį, mūsų šeimos ir artimųjų sveikatą, apie finansinę pusę nė nekalbu. Keisčiausia, kad ta moteris tebedirba mokykloje. Ko ji gali mokyti vaikus, kai pačios moralinės vertybės žemiau kritikos?" – klausė klaipėdietė, įsitikinusi, kad tokios reputacijos asmuo nevertas mokytojo vardo.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Vat tau taip

Vat tau taip portretas
"Mokytoja užvaldė turtą" Ta mokytoja yra Marina Zakrasina:) Vokeciu kalbos destytoja is Gorkio mokyklos kaip zinau. O tauta, ten tai sukasi piniga.

R

R portretas
JAV turi valstybinį įsakymą, kuris vadinasi "Eldery abuse" (Senų žmonių išnaudojimas). Išnaudotojais dažnai būna slaugai, o kartais ir vaikai, kurie senatvėje "išmelžiz" senolių sąskaitas, persirašo arba persidovanoja butus, o senoliai lieka tuščiom kišenėm ir be stogo. Visos oficialios tarnybos (bankai, daktarai, bendruomenė) yra įpareigoti stebėti vienišus senolius, ar prie jų neprisitaisė kokia "globėja" ir nedelsiant raportuoti institucijoms. Nustačius kaltuosius jie gali būti nubausti ne tik materialiai, bet ir belange. Šiuo atveju akivaizdu, kad slaugytoja pasinaudojo senole. Jei gu buvo perrašytas testamentas, reikškia senolė buvo veiksni, testamentas kiek žinau įsigalioja tik po mirties. Taigi, senolė, jeigu ji ir dabar yra veiksni, turi pilną teisę jį perrašyti, o įgaliojimas taip pat yra ne pastovus dokumentas, o gali būti pakeičiamas. JAV šiai slaugytojai atsirūgtų, ji turėtų viską sugrąžinti. Įdomu, kaip notarė, kaip oficialus žmogus,vienas ant vieno su senolenepasikalbėjo

Rapolas

Rapolas portretas
Anonime, kiek mediniu rubliu gavai?
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių