Klaipėdietis tikisi tapti sumaniausiu Lietuvos vartotoju

Klaipėdietis Ramūnas Sutkus dabar džiaugiasi, kad vartotojų teisių išmanymas padėjo išspręsti ginčą su pardavėju ir gauti tai, kas priklauso.

Jo sėkminga vartotojo teisių gynimo istorija, kartu su daugiau nei 70 panašių pasakojimų, dalyvauja pirmajame Lietuvoje sumaniausio vartotojo rinkimų konkurse. Jis organizuojamas, įgyvendinant vartotojų informavimo kampaniją „Žinok savo teises ir laimėk“, inicijuotą Europos Sąjungos. Balsavimas už sumaniausią vartotoją prasidės rugsėjo 21 d. ir baigsis spalio 11 d. 

„Džiaugiuosi, kad nepasidaviau pardavėjo bandymui mane apgauti ir apgyniau savo vartotojo teises. Yra daug įstatymų, ginančių vartotojus, tačiau jei patys jais nesidomėsime, nesiimsime iniciatyvos ir neginsime savo teisių, teisės aktai bus beverčiai“, - sako R.Sutkus. 

Pardavėjas reikalavo pakuotės

Klaipėdietis R.Sutkus buvo nustebintas, kai nunešęs sugedusį nešiojamąjį kompiuterį į garantinio aptarnavimo vietą, išgirdo reikalavimą pateikti gamintojo pakuotę.

„Vienoje Lietuvos elektronikos parduotuvėje nusipirkau nešiojamąjį kompiuterį. Pirkimo dokumentuose buvo nurodyta dviejų metų garantija. Praėjus pusei metų, kompiuteris sugedo. Nunešiau jį pardavėjui, o šis paprašė kartu su kompiuteriu pateikti ir originalią gamintojo pakuotę“, - prisimena R.Sutkus.

Klaipėdietis nepasimetė ir pardavėjui priminė, kad nei daiktų grąžinimo ir keitimo taisyklėse, nei pirkimo sutartyje nebuvo nurodyta, kad pirkėjas turi saugoti gaminio pakuotę.

„Nepasimesti tokioje situacijoje man padėjo ankstesnė patirtis, kai reikalavimą, kartu su sugedusiu daiktu pateikti gamintojo pakuotę, išgirdo mano draugas. Toks prašymas mums pasirodė keistas, todėl pasidomėjome, ar iš tikrųjų taip gali būti. Tada ir išsiaiškinome, kad pristatydamas nusipirktą prekę garantiniam aptarnavimui, vartotojas turi pateikti pirkimo čekį ar pardavėjo išrašytą garantijos dokumentą, bet ne pakuotę“, - pasakoja R.Sutkus.

Klaipėdietis prisimena, kad išdėsčius šiuos argumentus, pardavėjas tik pažiūrėjo į kitą kolegą, kuris pritariamai palinkčiojo galva, ir atsiprašęs priėmė kompiuterį taisymui. 

Sumaniausią vartotoją gali rinkti visi

Pirmieji Lietuvoje sumaniausio vartotojo rinkimai prasidėjo šiemet birželio 3 d. Vartotojai, kurie yra sėkmingai pasinaudoję savo vartotojo teisėmis, siuntė savo istorijas konkursui ir dabar pretenduoja laimėti sumaniausio vartotojo statulėlę, sukurtą žymaus menininko Vaido Ramoškos. Sumaniausio vartotojo rinkimai organizuojami, siekiant paskatinti Lietuvos vartotojus imtis iniciatyvos ir naudotis savo teisėmis. Rinkimai yra vartotojų informavimo kampanijos „Žinok savo teises ir laimėk“, inicijuotos Europos Sąjungos, dalis. 

„Šiuo metu esame gavę daugiau nei 70 istorijų iš vartotojų, kurie yra sėkmingai pasinaudoję savo teisėmis perkant internetu, imant vartojimo kreditą, keliaujant ar kitose srityse. Šiuo metu rinkimų komisija, kurią sudaro vartotojų teisių ekspertai, žiniasklaidos atstovai, renka tris geriausias istorijas finalistes“, - pasakoja Mykolas Okulič-Kazarinas, vartotojų informavimo kampanijos „Žinok savo teises ir laimėk“ ekspertas. 

Atrinktos istorijos bus patalpintos kampanijos tinklalapyje www.ecc.lt/zinokteises, kur visi interneto lankytojai galės balsuoti už jiems labiausiai patinkantį pasakojimą nuo rugsėjo 21 d. iki spalio 11 d. Autorius, kurio istorija surinks daugiausia balsų, taps nugalėtoju. Jis gaus apdovanojimo statulėlę bei vaizdo kamerą. Visiems rinkimų dalyviams bus įteikti diplomai ir kampanijos suvenyrai. Be to, vienas atsitiktinės atrankos būdu pasirinktas interneto vartotojas, kuris balsuos už sumaniausią vartotoją, taip pat laimės vaizdo kamerą. 

Daugiausiai skundų dėl netinkamos kokybės prekių 

2008 m. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba gavo daugiau nei 8300 vartotojų skundų dėl netinkamos ne maisto prekių ir paslaugų kokybės. Tai sudarė daugiau nei 67 proc. visų gautų skundų. Dažniausiai vartotojai kreipėsi dėl netinkamos kokybės baldų, telefonų, buitinių elektros prietaisų, kompiuterių ir avalynės. 

Jeigu vartotojas mano, kad jo teisės buvo pažeistos, reikėtų kreiptis į Valstybinę ne maisto produktų inspekciją, Vartotojų teisių apsaugos tarnybą ar vartotojų nevyriausybines organizacijas. Jie patars, padės bei tarpininkaus ginčo metu. 


Šiame straipsnyje: vartotojų teisės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Prasideda rinkimų karštinė
  Prasideda rinkimų karštinė

  Nors iki savivaldos ir merų rinkimų dar lygiai metai, Klaipėdoje jau prasidėjo politinių jėgų sujudimas. Būsimoms permainoms ruošiasi ne tik partijos, bet jau formuojasi ir visuomeniniai komitetai, kurie rinkėjų simpatijas mėgins patraukti li...

  1
 • Ištveria ir arktinį speigą
  Ištveria ir arktinį speigą

  Gamtininkai atkreipia dėmesį į mažai lietuviams pažįstamą gyvį, kuris gali nustebinti savo išskirtinėmis savybėmis. ...

 • Dėl remonto ribojamas eismas
  Dėl remonto ribojamas eismas

  Jau kuris laikas vairuotojai turi aplenkti šalia Senojo turgaus esančios žiedinės sankryžos ir toliau vykstančią vandentiekio tinklų rekonstrukciją. Darbininkai kasinėja keliose vietose ir dar užtruks apie tris savaites. ...

  1
 • Nuo žindymo kartais atbaido ir netikę komentarai
  Nuo žindymo kartais atbaido ir netikę komentarai

  „Greičiausiai kiltų daug mažiau bėdų su žindymu, jei sveiko kūdikio susilaukusi šeima atsidurtų idiliškoje saloje, kur gyventų saulės ir kūdikio ritmu“, - juokauja gydytoja dietologė, konsultuojanti jaunas mamas dėl žind...

  2
 • Latvijos uostai krito, Klaipėdos – kilo
  Latvijos uostai krito, Klaipėdos – kilo

  Rytinės Baltijos jūros regione toliau tęsiasi praėjusių metų uostų krovos tendencijos. ...

  7
 • L. Laurinavičienės spalvų labirintai
  L. Laurinavičienės spalvų labirintai

  Daugiau nei tris dešimtmečius tapyti vaikus mokanti Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos mokytoja Loreta Laurinavičienė turi kuo didžiuotis. Jos mokiniai ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje arenoje skina prestižinių k...

 • Šimtmečio plaukimas su sena „Lietuva“
  Šimtmečio plaukimas su sena „Lietuva“

  Iškyla klausimas, ar jachta „Lietuva“ bus pradėta remontuoti šiais metais, ir beveik tiksliai aišku, kad remontas šiais metais nesibaigs. ...

  1
 • Elektroninis moksleivio pažymėjimas – aklagatvyje?
  Elektroninis moksleivio pažymėjimas – aklagatvyje?

  Klaipėdos savivaldybė vis dar bando gelbėti sutartį su įsipareigojimų dėl elektroninio moksleivio pažymėjimo iki galo neįvykdžiusiu Nacionaliniu švietimo centru. Tačiau, teisės konsultantų teigimu, perkančioji organizacija turi teisę vie...

  4
 • Klaipėdos miesto biudžetas – subalansuotas
  Klaipėdos miesto biudžetas – subalansuotas

  166,9 mln. eurų – tokio dydžio Klaipėdos miesto biudžetą šiandien, vasario 21 d. posėdyje, patvirtino uostamiesčio savivaldybės taryba. Lėšos paskirstytos įvairiems projektams įgyvendinti, švietimo sistemai išlaikyt...

  3
 • Dėl greičio ribojimų – aistros
  Dėl greičio ribojimų – aistros

  Vieni saugumo siekia draudimais ir bausmėmis, kiti tuo pačiu tikslu siūlo visiškai priešingus sprendimus – didinti mieste maksimalų greitį. Kai kurie klaipėdiečiai yra įsitikinę, kad tam tikrose vietose galiojantys greičio suvar...

  18
Daugiau straipsnių