Klaipėdos baseino atidarymas – ant vandens

Klaipėdoje atidarytas moderniausias baseinas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Iškilminga ceremonija vyko ant vandens sumontuotoje scenoje, o simbolinę juostelę, kuri buvo perkirpta, atplukdė narai. Baseino atidarymą pažymėjo ir pasiektas rekordas.

Svajonė virto realybe

Naujojo Klaipėdos daugiafunkcio sveikatingumo centro atidarymo ceremonija vyko antradienį prieš vidurdienį. Į renginį atvyko ne tik miesto valdžios, įmonių ir organizacijų atstovai, bet ir aplinkinių savivaldybių vadovai, svečiai ši Vilniaus.

Ceremonijos metu savo pasirodymus dovanojo sinchroninio plaukimo atstovės. Surengtos ir pirmos plaukimo varžybos. Plaukikai varžėsi estafetėse. Jų metu Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro berniukų komanda pagerino Lietuvos jaunučių iki 15 metų estafetės 4 po 50 m laisvu stiliumi rekordą. Išbandyta ir vandens atrakcionų iššūkių trasa.

Juostelę, kurią perkirpo gausus būrys miesto valdžios, baseiną projektavusių ir stačiusių įmonių, valdysiančios kompanijos atstovų, atplukdė narai.

„Buvo ilgas ir sudėtingas darbas, kuris davė rezultatų. Svajonė, kuri dar prieš penkerius metus atrodė sunkiai įgyvendinama, virto realybe. Paradoksas, kad šiandien stovime ant vandens. Dėkoju visiems, kad prisidėjo, kad šis objektas atsirastų“, – tvirtino miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos vadovas, džiaugėsi, kad baseino atidarymo ceremonija pažymėta rekordu.

Smagu pradėti gyvenimą rekordu. Kartelė iškelta aukštai.

„Smagu pradėti gyvenimą rekordu. Kartelė iškelta aukštai. Linkiu, kad kiekvienas, kuris apsilankys, nenusiviltų. Galime didžiuotis turėdami tokį baseiną – moderniausią Baltijos šalyse. Tai atveria neribotas galimybes“, – pabrėžė meras.

V.Grubliauskas pažymėjo, kad šis objektas, kol buvo pastatytas, pragyveno tris Vyriausybes, tris ministrus, du savivaldybės administracijos direktorius.

Plaukikams – istorinis įvykis

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius akcentavo, kad naujasis Klaipėdos baseinas taps ne tik miesto, ne tik viso regiono bet ir pagrindiniu Lietuvos baseinu.

„Matyt, tai bus pagrindinė vieta, kur galės vykti aukščiausio lygio varžybos. Šis baseinas praplės galimybes. Galėsime išmokyti daugiau vaikų plaukti, kad negarsėtume kaip šalis, kur didžiausias skęstančiųjų skaičius. Linkiu, kad paslaugų prieinamumas tiek mokymuisi plaukti, tiek laisvalaikiui, tiek sportui būtų užtikrintas“, – tvirtino generalinis direktorius.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis atkreipė dėmesį, kad šis baseinas pirmasis tokio dydžio pastatytas nepriklausomybės laikotarpiu.

„Paskutinis buvo pastatytas prieš 29-erius metus Elektrėnuose. Naujojo Klaipėdos baseino atidarymas Lietuvos plaukimo federacijai yra istorinis įvykis“, – pabrėžė E.Vaitkaitis. Miesto merui jis padovanojo Lietuvos plaukimo rinktinės kepuraites.

Bendrovės „Axis Industries“, kuri daugiafunkcį centrą statė kartu su partneriu įmone „Deglas“, generalinis direktorius Mantas Galdikas pabrėžė, kad šis objektas pakankamai išskirtinis.

„Lai šiame baseine auga nauji olimpiniai čempionai, kurie garsintų ne tik Klaipėdą, bet ir visą Lietuvą“, – pabrėžė M.Galdikas.

Baseiną pagal koncesijos sutartį valdančios „Infrastruktūra LT“ įmonių grupės direktorius Vitalijus Kuodis žadėjo, dėti visas pastangas, kad baseinas taptų patrauklus ir miestiečiams, ir svečiams, ir šeimoms, ir sportininkams.

Atsiėjo apie 17 mln. eurų

Naujasis Klaipėdos baseinas veiks kasdien nuo 6 iki 22 val., kai nevyks varžybos.

Pirmosios startuos jau ketvirtadienį. Vyks atviras Lietuvos jaunių-jaunimo plaukimo čempionatas. Į čempionatą žiūrovai bus įleidžiami nemokamai.

Senjorai bei neįgalieji baseiną galės išbandyti nemokamai – savivaldybės lėšomis bus apmokėtos specialios programos.

Naujasis Klaipėdos baseinas (50 m) su sveikatingumo centru yra suskirstytas į keturias zonas: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA. Centre integruotas 10-ties plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas, kuris atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus.

Šiame baseine pirmą kartą Lietuvoje panaudotos pakeliamų dugnų technologijos, kurios leidžia jį padalinti į kelias dalis. Pastarąsias galima atskirti varstoma sienele. Tad atskirose zonose gali skirtis net vandens temperatūra.

Kadangi specialus kilnojamas baseino dugnas leidžia reguliuoti baseino gylį, jį galima pritaikyti įvairiausioms rungtims ir vandens užsiėmimams.

Naujajame daugiafunciame centre įrengta ir vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis siekia devynis metrus, o plotis – aštuonis.

Baseinas valdomas pagal koncesijos sutartį. Savivaldybės skelbtą koncesijos konkursą laimėjo bendrovių „Vakarų infrastruktūra“ ir „Sporto infrastruktūra“ konsorciumas. Baseiną valdys bendrovė „Klaipėdos baseinas“.

Baseino statybos prasidėjo 2016 metų rugsėjį. Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 16,6 mln. eurų. 11,6 mln. eurų projekto įgyvendinimui skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų – valstybės lėšos, savivaldybės indėlis – 4 mln. eurų.

Techninį baseino projektą parengė Olandijos kompanija Slangen+Koenis International B. V. kartu su Lietuvos architektų biuru „Cloud architektai“. Projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros kaina – 509 tūkst. eurų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pirmas idiotas

Pirmas idiotas portretas
kai palieciama tema apie liberalų šiukšlyną, apipilamas esi tomis pačiomis šiukšlėmis :(

donis is Londono

donis is Londono portretas
tikiuosi kaina bus tikrai maza ir simboline . milziniskos 70% nuolaidos daugiavaikem seimoms ir pensininkams .

Lon

Lon portretas
Kainos ne pagal musu algas. "Gera" valdzia Klaipedoje, state tai baseina uz musu visu pinigus, o dabar kazkas bizni darys.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Akiplėšoms uostamiestyje – gėdos ženklas
  Akiplėšoms uostamiestyje – gėdos ženklas

  Dėl vietos po saule savo transporto priemonėms klaipėdiečiai demonstruoja neregėtą išmonę – akiplėšų automobiliai ne tik apmėtomi kiaušiniais ar apkaišomi įvairiausiais rašteliais, įžūliausieji savo ma&sca...

  5
 • Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą
  Sporto metai išjudino sporto bazių tvarkymą

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į s...

  4
 • Kur išmesti saldainio popieriuką?
  Kur išmesti saldainio popieriuką?

  Kaip rūšiuoti, mokykliniuose vadovėliuose nerašoma, todėl žinios apie atliekų tvarkymą moksleivius pasiekia per specialias paskaitas. ...

 • Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės
  Uosto direkcijai socialiniai reikalai neberūpės

  Vyriausybėje svarstytas įstatymų paketas dėl dalies valstybės įmonių, tarp jų ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos, pertvarkymo į akcines bendroves. ...

  7
 • Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis
  Uostamiesčio kapinėse – konteinerių ralis

  Klaipėdiečiai ir aplinkinių miestų gyventojai jau gerą savaitę traukia į uostamiesčio kapines tvarkyti artimųjų kapų. Uostamiesčio savivaldybės Kapinių priežiūros skyrius perspėja gyventojus, jog lapkričio 1-ąją, Visų šventųjų die...

  5
 • Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose
  Lietuvius vilioja darbas prestižiniuose laivuose

  Užsienyje atsiveria naujos galimybės Lietuvos verslui ir atsakingiems žmonėms. ...

  6
 • Klaipėda neteks ES paramos?
  Klaipėda neteks ES paramos?

  Po susitikimo su vidaus reikalų viceministru Dariumi Urbonu Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas liko sukrėstas. Pasirodo, ES projektams įgyvendinti skirtos lėšos vis dar neįsisavintos, o uostamiesčiui iškilo reali grėsmė netekti paramo...

  105
 • Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas
  Klaipėdoje pradedamas šildymo sezonas

  Klaipėdoje pradeda šilti ir gyventojų radiatoriai. Savivaldybės administracijai paskelbus apie oficialią šildymo sezono pradžią prižiūrėtojai šilumą daugiabučiuose namuose paprastai įjungia per vieną ar dvi dienas. ...

  39
 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

  5
 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  7
Daugiau straipsnių