Klaipėdos baseino atidarymas – ant vandens

Klaipėdoje atidarytas moderniausias baseinas ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Iškilminga ceremonija vyko ant vandens sumontuotoje scenoje, o simbolinę juostelę, kuri buvo perkirpta, atplukdė narai. Baseino atidarymą pažymėjo ir pasiektas rekordas.

Svajonė virto realybe

Naujojo Klaipėdos daugiafunkcio sveikatingumo centro atidarymo ceremonija vyko antradienį prieš vidurdienį. Į renginį atvyko ne tik miesto valdžios, įmonių ir organizacijų atstovai, bet ir aplinkinių savivaldybių vadovai, svečiai ši Vilniaus.

Ceremonijos metu savo pasirodymus dovanojo sinchroninio plaukimo atstovės. Surengtos ir pirmos plaukimo varžybos. Plaukikai varžėsi estafetėse. Jų metu Klaipėdos „Gintaro“ sporto centro berniukų komanda pagerino Lietuvos jaunučių iki 15 metų estafetės 4 po 50 m laisvu stiliumi rekordą. Išbandyta ir vandens atrakcionų iššūkių trasa.

Juostelę, kurią perkirpo gausus būrys miesto valdžios, baseiną projektavusių ir stačiusių įmonių, valdysiančios kompanijos atstovų, atplukdė narai.

„Buvo ilgas ir sudėtingas darbas, kuris davė rezultatų. Svajonė, kuri dar prieš penkerius metus atrodė sunkiai įgyvendinama, virto realybe. Paradoksas, kad šiandien stovime ant vandens. Dėkoju visiems, kad prisidėjo, kad šis objektas atsirastų“, – tvirtino miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos vadovas, džiaugėsi, kad baseino atidarymo ceremonija pažymėta rekordu.

Smagu pradėti gyvenimą rekordu. Kartelė iškelta aukštai.

„Smagu pradėti gyvenimą rekordu. Kartelė iškelta aukštai. Linkiu, kad kiekvienas, kuris apsilankys, nenusiviltų. Galime didžiuotis turėdami tokį baseiną – moderniausią Baltijos šalyse. Tai atveria neribotas galimybes“, – pabrėžė meras.

V.Grubliauskas pažymėjo, kad šis objektas, kol buvo pastatytas, pragyveno tris Vyriausybes, tris ministrus, du savivaldybės administracijos direktorius.

Plaukikams – istorinis įvykis

Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės generalinis direktorius Edis Urbanavičius akcentavo, kad naujasis Klaipėdos baseinas taps ne tik miesto, ne tik viso regiono bet ir pagrindiniu Lietuvos baseinu.

„Matyt, tai bus pagrindinė vieta, kur galės vykti aukščiausio lygio varžybos. Šis baseinas praplės galimybes. Galėsime išmokyti daugiau vaikų plaukti, kad negarsėtume kaip šalis, kur didžiausias skęstančiųjų skaičius. Linkiu, kad paslaugų prieinamumas tiek mokymuisi plaukti, tiek laisvalaikiui, tiek sportui būtų užtikrintas“, – tvirtino generalinis direktorius.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis atkreipė dėmesį, kad šis baseinas pirmasis tokio dydžio pastatytas nepriklausomybės laikotarpiu.

„Paskutinis buvo pastatytas prieš 29-erius metus Elektrėnuose. Naujojo Klaipėdos baseino atidarymas Lietuvos plaukimo federacijai yra istorinis įvykis“, – pabrėžė E.Vaitkaitis. Miesto merui jis padovanojo Lietuvos plaukimo rinktinės kepuraites.

Bendrovės „Axis Industries“, kuri daugiafunkcį centrą statė kartu su partneriu įmone „Deglas“, generalinis direktorius Mantas Galdikas pabrėžė, kad šis objektas pakankamai išskirtinis.

„Lai šiame baseine auga nauji olimpiniai čempionai, kurie garsintų ne tik Klaipėdą, bet ir visą Lietuvą“, – pabrėžė M.Galdikas.

Baseiną pagal koncesijos sutartį valdančios „Infrastruktūra LT“ įmonių grupės direktorius Vitalijus Kuodis žadėjo, dėti visas pastangas, kad baseinas taptų patrauklus ir miestiečiams, ir svečiams, ir šeimoms, ir sportininkams.

Atsiėjo apie 17 mln. eurų

Naujasis Klaipėdos baseinas veiks kasdien nuo 6 iki 22 val., kai nevyks varžybos.

Pirmosios startuos jau ketvirtadienį. Vyks atviras Lietuvos jaunių-jaunimo plaukimo čempionatas. Į čempionatą žiūrovai bus įleidžiami nemokamai.

Senjorai bei neįgalieji baseiną galės išbandyti nemokamai – savivaldybės lėšomis bus apmokėtos specialios programos.

Naujasis Klaipėdos baseinas (50 m) su sveikatingumo centru yra suskirstytas į keturias zonas: plaukimo, nardymo, sporto ir SPA. Centre integruotas 10-ties plaukimo takelių, 50 metrų ilgio ir 25 metrų pločio baseinas, kuris atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) reikalavimus.

Šiame baseine pirmą kartą Lietuvoje panaudotos pakeliamų dugnų technologijos, kurios leidžia jį padalinti į kelias dalis. Pastarąsias galima atskirti varstoma sienele. Tad atskirose zonose gali skirtis net vandens temperatūra.

Kadangi specialus kilnojamas baseino dugnas leidžia reguliuoti baseino gylį, jį galima pritaikyti įvairiausioms rungtims ir vandens užsiėmimams.

Naujajame daugiafunciame centre įrengta ir vienintelė Lietuvoje specializuota nardymo šachta, kurios gylis siekia devynis metrus, o plotis – aštuonis.

Baseinas valdomas pagal koncesijos sutartį. Savivaldybės skelbtą koncesijos konkursą laimėjo bendrovių „Vakarų infrastruktūra“ ir „Sporto infrastruktūra“ konsorciumas. Baseiną valdys bendrovė „Klaipėdos baseinas“.

Baseino statybos prasidėjo 2016 metų rugsėjį. Bendra baseino statybos rangos darbų sutarties vertė – 16,6 mln. eurų. 11,6 mln. eurų projekto įgyvendinimui skirta iš ES struktūrinių fondų, 1 mln. eurų – valstybės lėšos, savivaldybės indėlis – 4 mln. eurų.

Techninį baseino projektą parengė Olandijos kompanija Slangen+Koenis International B. V. kartu su Lietuvos architektų biuru „Cloud architektai“. Projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros kaina – 509 tūkst. eurų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pirmas idiotas

Pirmas idiotas portretas
kai palieciama tema apie liberalų šiukšlyną, apipilamas esi tomis pačiomis šiukšlėmis :(

donis is Londono

donis is Londono portretas
tikiuosi kaina bus tikrai maza ir simboline . milziniskos 70% nuolaidos daugiavaikem seimoms ir pensininkams .

Lon

Lon portretas
Kainos ne pagal musu algas. "Gera" valdzia Klaipedoje, state tai baseina uz musu visu pinigus, o dabar kazkas bizni darys.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vestuvių kaina veda iš proto
  Vestuvių kaina veda iš proto

  Prieš metus vestuvių iškilmes pradedantys planuoti būsimi jaunavedžiai nė neįsivaizduoja, kaip smarkiai jiems teks pakratyti pinigines. Neregėtai išaugusios paslaugų kainos poras verčia susimąstyti, ar išties apsimoka remti...

  5
 • Labdaros organizacija sukvietė garbaus amžiaus klaipėdiečius
  Labdaros organizacija sukvietė garbaus amžiaus klaipėdiečius

  Klaipėdoje, Turgaus gatvėje, jau beveik 20 metų veikia „Sandoros“ labdaros valgykla, kurioje kasdien pavalgo 40 vargstančiųjų. Nenuilstanti šios organizacijos vadovė Magdalena Piklaps kasmet prieš Kalėdas šventinei adve...

  1
 • Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą
  Žvejų ir jūrininkų vaišių neliko per valandą

  Šeštadienį Teatro aikštė Klaipėdoje pakvipo žuviene. Išlaikydami gražią tradiciją, jau septynioliktą kartą šia sriuba bei kareiviška koše miestiečius vaišino Lietuvos žvejų ir žuvų perdirb...

  8
 • Dėl perėjos – miestiečių nerimas
  Dėl perėjos – miestiečių nerimas

  Klaipėdiečiai stebisi, kodėl įrengiant šviesoforus Baltijos prospekte, dar prieš savaitę buvo nuimti automobilių greitį ribojantys kalneliai. Kol šviesoforų dar nėra, gyventojai baiminasi, jog judrioje miesto gatvėje gali įvykti...

  3
 • Tėvai nori atgauti pinigus
  Tėvai nori atgauti pinigus

  Šiuo metu mokestis už mokslą Klaipėdos Vydūno gimnazijos pradinukams siekia beveik 38 eurus mėnesiui. Dalis tėvų norėtų susigrąžinti įmokas už tą laiką, kai mokytojams streikuojant pamokos nevyko. Šis klausimas tėvų prašym...

  16
 • L. Vilimienė: turiu labai didelių ambicijų
  L. Vilimienė: turiu labai didelių ambicijų

  Jei dar pavasarį Laimai Vilimienei kas būtų "išpranašavęs", jog po kelių mėnesių tvirtai nusistovėjusi jos gyvenimo rutina taip radikaliai pasikeis, ji turbūt būtų tik nusijuokusi. Anot pašnekovės, apsisprendimas daly...

  6
 • Kalėdinę savaitę – lengvas šaltukas ir sniegas
  Kalėdinę savaitę – lengvas šaltukas ir sniegas

  Klimatologai prognozuoja, jog likusi gruodžio dalis turėtų būti žiemiška. Tiesa, puse ar net visu laipsniu šiltesnė nei įprasta. ...

 • Iš apleistų pastatų veja su pagaliais
  Iš apleistų pastatų veja su pagaliais

  Uostamiestyje kasmet nugriaunama dešimtys pastatų vaiduoklių. Niekam nepriklausantys, apgriuvę statiniai tapo tikru galvos skausmu valdininkams – savavališkai avarinės būklės objektus užėmę miestiečiai ne visada juos apleidžia ge...

  5
 • Orai: pajūryje laukiama sniego
  Orai: pajūryje laukiama sniego

  Savaitgalį į uostamiestį turėtų atkeliauti žiemiškų orų banga, pūs stiprokas vėjas, kiek pašals, laukiama ir gausesnio sniego. ...

 • Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos
  Ligoninei – ypatingos draugystės dovanos

  Klaipėdos jūrininkų ligoninė ir Lietuvos dailininkų Klaipėdos skyrius tęsia jau trečią dešimtmetį puoselėjamą bendrystės tradiciją. Šiemet menininkai dalį savo kūrybos vėl nutarė įkurdinti ligoninėje. Jos kolekciją papildė 2...

Daugiau straipsnių