Klaipėdoje baigtas rezonansinės kabelių vagystės tyrimas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos grupės įvykdytų sunkių rezonansinių nusikaltimų.

Kaltinamiesiems inkriminuojamos dvi daugiau nei 400 metrų elektros kabelio, skirto pakeisti per Kuršių marias oru nutiestas aukštos įtampos elektros linijas, didelės vertės turto vagystės ir didelės vertės elektros linijų eksploatacijos įrenginių sugadinimas.

Įtariamieji sulaikyti „karštais pėdsakais“ per bendrą uostamiesčio ONTB ir Klaipėdos miesto 2 PK pareigūnų operaciją.

Įtariama, kad aštuoni asmenys susibūrė į nusikalstamą grupuotę, turėdami tikslą vykdyti svetimo turto vagystes ir kitus nusikaltimus.

Pavogti aukštos įtampos elektros linijos kabeliai ir sugadinti eksploatacijos įrenginiai buvo skirti užtikrinti saugią laivybą Kuršių mariose, patikimą elektros energijos tiekimą į Kuršių neriją bei sudaryti geresnes sąlygas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrai bei Suskystintų dujų terminalo statybai.

Pirma apie 170 metrų aukštos įtampos kabelio vagystė aptikta 2012 m. spalio mėn. pradžioje.

2012 m. spalio mėn. viduryje kaltininkai išlaužė betoninį šulinį ir, iškasę iš žemės, pavogė jau apie 260 metrų kabelio. Antroji vagystė įvykdyta elektros linijos perdavimo eksploatuoti dieną.

Apie 170 metrų kabelio policijos pareigūnai aptiko vienos uostamiesčio bendrovės, superkančios metalo laužą ir juo prekiaujančios, teritorijoje, dirbtiniame vandens rezervuare. Nustatyta, kad kaltinamieji pagrobtą apie 35 000 Lt vertės kabelį pardavė už 8 700 Lt.

Kitą dalį sukarpyto ir paslėpto kabelio pareigūnai aptiko apžiūrėję Kairių poligone esantį tvenkinį. Tam, kad aptiktų ir paimtų pagrobtą turtą, teisėsaugininkams prireikė Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų pagalbos.

Sulaikymo metu apie 106 metrai sukarpyto kabelio rasti vieno įtariamojo motinos automobilyje. Taip pat jame aptiktos nešiojamos radijo stotys, kastuvai, hidraulinės žirklės, žiūronai. Nustatyta, kad įtariamieji veikė pagal nusikaltimų organizatorių kruopščiai parengtą planą.

Asmens kratos metu pas vieną iš jų aptiktas suklastotas vairuotojo pažymėjimas.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad sulaikytieji galimai įvykdė ir kitus nusikaltimus. Trims kaltinamiesiems pareikšti įtarimai dėl langų, durų ir statybinių įrankių vagystės iš namo Klaipėdos rajone.

Penkiems – dėl pagal užsakymą iš vienos Klaipėdos mieste esančios parduotuvės įvykdytos kompiuterio su stebėjimo kamerų vaizdo įrašų laikmenomis vagystės. Įtariama, kad šia vagyste parduotuvės darbuotojai siekė sunaikinti savo galimai neteisėtos veikos įkalčius.

Be to, kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas įtariamą nusikalstamų veikų organizatorių aptikta narkotinių ir psichotropinių, taip pat naujų psichoaktyvių medžiagų.

Įtariama, kad grupę subūrė anksčiau su organizuotu nusikalstamumu sietas 1973 metais gimęs klaipėdietis Linas ir kelių barų savininkas – 1972 metais gimęs Nerijus.

Organizuotos grupės nariams inkriminuojamos 34 nusikalstamos veikos.

Pagrobtą kabelį įsigijusiam metalo supirktuvės vadybininkui pareikštas įtarimas dėl disponavimo didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu.

Baudžiamajame procese pareikštas daugiau nei 620 000 Lt civilinis ieškinys. Prokuroro sprendimais apribotos kaltinamųjų teisės į jų naudojamas transporto priemones, taip pat į lėšas, esančias bankų sąskaitose.

Penki įtariamieji anksčiau teisti.

LR BK 178 str. 3 d. už didelės vertės svetimo turto pagrobimą arba už svetimo turto pagrobimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

LR BK 187 str. 2 d. už didelės vertės turto sugadinimą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

LR BK 189 str. 2 d. už disponavimą didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Monika

Monika portretas
Suskaičiavus bendroje sumoje po 17 metų. Turės laiko pagalvoti.

tiesos balsas

tiesos balsas portretas
As manau kat reiktų atleisti siem zmonem. Bet reikietių jeigu laisvei liks prižiūrėti ir viskas kokios čia problemos??? Jug ne žmonės uzmusinejo!!!
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės
  Klaipėdos savivaldybės senjorams – naujos galimybės

  Nuo kitų metų pradžios Klaipėdos savivaldybės darbuotojai – valstybės tarnautojai, sulaukę 65-erių, jei tik pageidaus, nebebus palydimi į pensiją, kaip iki šiol, bet galės toliau darbuotis pagal darbo sutartis. Tokia galimybė atsiras ...

  22
 • Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta
  Pajūrio gelbėtojams rūpesčių netrūksta

  Neblaivūs poilsiautojai, paplūdimiuose neprižiūrimi vaikai ir neatsakingi jų tėvai, persikaitinę senjorai – visi jie pajūrio gelbėtojų rūpestis. Pastarieji džiaugiasi, kad šią vasarą jūros vanduo dar neįšilęs ir bent kol ka...

  7
 • Suvienodins viešųjų tualetų kainas
  Suvienodins viešųjų tualetų kainas

  Tualetai nuolat kelia žmonių aistras – vieni pyksta, kad jų per mažai, kitus stebina mokestis už paslaugą. Nuo šiol Klaipėdoje tvarka visur bus tokia pati. Už pasinaudojimą išviete teks sukrapštyti 30 centų. ...

  10
 • Priekulėje – žirgų sporto ir miesto šventė
  Priekulėje – žirgų sporto ir miesto šventė

  Klaipėdos rajone, Priekulėje, šeštadienį vyksta tradicinė miestelio ir žirginio sporto šventė. Pagrindinis jos akcentas – sportinio jojimo varžybos – konkūras. ...

  4
 • Klaipėdietės kraują kaitina bangų medžioklė
  Klaipėdietės kraują kaitina bangų medžioklė

  Veržliai Baltijos bangas Melnragėje skrodžiantys banglentininkai jau tarsi tapo neatsiejama šios vietos peizažo dalimi. Lietuvoje vis labiau populiarėjančio sporto entuziastai, patvirtindami populiarų posakį apie tai, jog nėra prasto oro, smals...

  11
 • Palangoje sutvarkytas vandens išplautas kopagūbris
  Palangoje sutvarkytas vandens išplautas kopagūbris

  Palangoje baigti vandens išplauto kopagūbrio stabilizavimo darbai. ...

 • Tėvus siutina darželio remontas
  Tėvus siutina darželio remontas

  Lopšelinukų tėvus supykdė lopšelyje-darželyje "Liepaitė" vykstantis remotas. Vienas tėvų net išreiškė nuogąstavimą, ar sunkiasvorė darbininkų technika nekelia grėsmės jo atžalai? ...

  17
 • Prognozė pajūryje: sausa, karšta, giedra
  Prognozė pajūryje: sausa, karšta, giedra

  Artimiausią savaitę pajūryje karaliaus tropinė vasara, lengviau atsikvėpti nebus progų net naktimis. Sinoptikai prognozuoja, kad gali būti fiksuotas net stichinis karštis. ...

 • S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui Klaipėdos mero rinkimuose
  S. Gentvilas meta iššūkį V. Grubliauskui Klaipėdos mero rinkimuose

  Seimo narys Simonas Gentvilas meta iššūkį Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui ir sieks tapti liberalų kandidatu į uostamiesčio vadovus, penktadienį pranešė vietos žiniasklaida. ...

  49
 • Palangoje atidarytas Moldovos garbės konsulatas
  Palangoje atidarytas Moldovos garbės konsulatas

  Palangoje penktadienį oficialiai atidarytas Moldovos Respublikos garbės konsulatas, kuriam vadovauja profesorius, habilituotas daktaras Valdemaras Razumas, pranešė Užsienio reikalų ministerija. ...

Daugiau straipsnių