Klaipėdoje baigtas rezonansinės kabelių vagystės tyrimas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos grupės įvykdytų sunkių rezonansinių nusikaltimų.

Kaltinamiesiems inkriminuojamos dvi daugiau nei 400 metrų elektros kabelio, skirto pakeisti per Kuršių marias oru nutiestas aukštos įtampos elektros linijas, didelės vertės turto vagystės ir didelės vertės elektros linijų eksploatacijos įrenginių sugadinimas.

Įtariamieji sulaikyti „karštais pėdsakais“ per bendrą uostamiesčio ONTB ir Klaipėdos miesto 2 PK pareigūnų operaciją.

Įtariama, kad aštuoni asmenys susibūrė į nusikalstamą grupuotę, turėdami tikslą vykdyti svetimo turto vagystes ir kitus nusikaltimus.

Pavogti aukštos įtampos elektros linijos kabeliai ir sugadinti eksploatacijos įrenginiai buvo skirti užtikrinti saugią laivybą Kuršių mariose, patikimą elektros energijos tiekimą į Kuršių neriją bei sudaryti geresnes sąlygas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrai bei Suskystintų dujų terminalo statybai.

Pirma apie 170 metrų aukštos įtampos kabelio vagystė aptikta 2012 m. spalio mėn. pradžioje.

2012 m. spalio mėn. viduryje kaltininkai išlaužė betoninį šulinį ir, iškasę iš žemės, pavogė jau apie 260 metrų kabelio. Antroji vagystė įvykdyta elektros linijos perdavimo eksploatuoti dieną.

Apie 170 metrų kabelio policijos pareigūnai aptiko vienos uostamiesčio bendrovės, superkančios metalo laužą ir juo prekiaujančios, teritorijoje, dirbtiniame vandens rezervuare. Nustatyta, kad kaltinamieji pagrobtą apie 35 000 Lt vertės kabelį pardavė už 8 700 Lt.

Kitą dalį sukarpyto ir paslėpto kabelio pareigūnai aptiko apžiūrėję Kairių poligone esantį tvenkinį. Tam, kad aptiktų ir paimtų pagrobtą turtą, teisėsaugininkams prireikė Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų pagalbos.

Sulaikymo metu apie 106 metrai sukarpyto kabelio rasti vieno įtariamojo motinos automobilyje. Taip pat jame aptiktos nešiojamos radijo stotys, kastuvai, hidraulinės žirklės, žiūronai. Nustatyta, kad įtariamieji veikė pagal nusikaltimų organizatorių kruopščiai parengtą planą.

Asmens kratos metu pas vieną iš jų aptiktas suklastotas vairuotojo pažymėjimas.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad sulaikytieji galimai įvykdė ir kitus nusikaltimus. Trims kaltinamiesiems pareikšti įtarimai dėl langų, durų ir statybinių įrankių vagystės iš namo Klaipėdos rajone.

Penkiems – dėl pagal užsakymą iš vienos Klaipėdos mieste esančios parduotuvės įvykdytos kompiuterio su stebėjimo kamerų vaizdo įrašų laikmenomis vagystės. Įtariama, kad šia vagyste parduotuvės darbuotojai siekė sunaikinti savo galimai neteisėtos veikos įkalčius.

Be to, kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas įtariamą nusikalstamų veikų organizatorių aptikta narkotinių ir psichotropinių, taip pat naujų psichoaktyvių medžiagų.

Įtariama, kad grupę subūrė anksčiau su organizuotu nusikalstamumu sietas 1973 metais gimęs klaipėdietis Linas ir kelių barų savininkas – 1972 metais gimęs Nerijus.

Organizuotos grupės nariams inkriminuojamos 34 nusikalstamos veikos.

Pagrobtą kabelį įsigijusiam metalo supirktuvės vadybininkui pareikštas įtarimas dėl disponavimo didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu.

Baudžiamajame procese pareikštas daugiau nei 620 000 Lt civilinis ieškinys. Prokuroro sprendimais apribotos kaltinamųjų teisės į jų naudojamas transporto priemones, taip pat į lėšas, esančias bankų sąskaitose.

Penki įtariamieji anksčiau teisti.

LR BK 178 str. 3 d. už didelės vertės svetimo turto pagrobimą arba už svetimo turto pagrobimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

LR BK 187 str. 2 d. už didelės vertės turto sugadinimą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

LR BK 189 str. 2 d. už disponavimą didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Monika

Monika portretas
Suskaičiavus bendroje sumoje po 17 metų. Turės laiko pagalvoti.

tiesos balsas

tiesos balsas portretas
As manau kat reiktų atleisti siem zmonem. Bet reikietių jeigu laisvei liks prižiūrėti ir viskas kokios čia problemos??? Jug ne žmonės uzmusinejo!!!
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė
  Rinkliava už atliekų surinkimą ir tvarkymą išliks mažesnė

  Klaipėdiečiams toliau bus taikoma 5 proc. nuolaida rinkliavai už atliekų surinkimą ir tvarkymą. Svarstant šį klausimą, atsirado siūlymų ne tik mokestį sumažinti dar labiau, bet ir peržiūrėti tarifus. ...

  1
 • Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota
  Tilžės gatvės rekonstrukcija – pigesnė nei planuota

  Tilžės gatvės dalies nuo geležinkelio pervažos ir šios arterijos žiedinės sankryžos su Šilutės plentu bei Mokyklos gatve rekonstrukcija atsieis pigiau nei planuota. Darbai startuos pavasarį. ...

  7
 • Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę
  Klaipėdos žaliaskarė atkeliavo į Teatro aikštę

  Nuo pat ankstaus penktadienio ryto Upelio gatvėje vyko didelis sujudimas. Čia darbininkai pjovė ir transportavimui parengė daugiau kaip dvi tonas sveriančią eglutę. Pastaroji namo šeimininkų kiemą puošė 32-ejus metus. Dabar ja džiaugsi...

  12
 • Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko
  Prasibrauti į Etikos komisiją vėl nepavyko

  Tarybos narei Ninai Puteikienei vėl nepavyko papildyti etikos sergėtojų gretų – tapti Etikos komisijos nare. Jos kandidatūra atmesta antrą kartą. ...

  1
 • Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus
  Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus

  Finansavimas kultūrai įplieskė ginčus tarp miesto valdžios atstovų. Vienų manymu, prieš dvejus metus duotas pažadas padvigubinti finansavimą šiai sričiai įvykdytas, kiti įsitikinę, kad šis rodiklis dar nepasiektas. ...

  7
 • Kas mokės kompensacijas už Kuršių nerijoje nugriautus pastatus?
  Kas mokės kompensacijas už Kuršių nerijoje nugriautus pastatus?

  Kuršių nerijoje esančių statinių savininkai ruošiasi teismams. Vyriausybei nutraukus Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo plano pakeitimų derinimą, teks vykdyti teismų sprendimus – griauti pastatus, o išlaidas ir...

  8
 • ES medaliai – misijos „Sophia“ kariams
  ES medaliai – misijos „Sophia“ kariams

  Klaipėdoje iškilmingoje Karo laivų flotilės rikiuotėje įteikti Europos Sąjungos medaliai šiemet tarptautinėje operacijoje Viduržemio jūroje „Sophia“ dalyvavusiems kariams. ...

 • Karklės senbuviai atkovojo protėvių keliuką
  Karklės senbuviai atkovojo protėvių keliuką

  Karklės kelio remontas apkarto šio Klaipėdos priemiesčio senbuviams. Dviejų Plazės gatvės sodybų gyventojams grasinta panaikinti įvažas į jų sodybas. Nepaisant sveiko proto kriterijaus, esą taip buvo numatyta renovuojamo plento teritoriniuos...

  10
 • Verslo liudijimai būstų nuomotojams brangs
  Verslo liudijimai būstų nuomotojams brangs

  Būstų nuomotojams verslo liudijimas kitąmet atsieis gerokai brangiau. Po ilgų diskusijų miesto taryba panaikino lengvatinį euro mokestį, kuris šiemet buvo taikomas šios paslaugos teikėjams. Už verslo liudijimą jiems teks mokėti 209 eur...

  9
 • „Vyšnia“ senamiestyje – mėsainis nekainuos nė 4 eurų
  „Vyšnia“ senamiestyje – mėsainis nekainuos nė 4 eurų

  Lankytojų neatsiginanti pirmoji "Vyšnia" plečiasi ir nuo šiol veiks senamiestyje. Bare dvelks lietuvių literatūros klasikų dvasia, o meniu ir toliau stebins mažiausiomis kainomis mieste. Jau šiandien 11 val. tuo įsitikinti...

  15
Daugiau straipsnių