Klaipėdoje baigtas rezonansinės kabelių vagystės tyrimas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos grupės įvykdytų sunkių rezonansinių nusikaltimų.

Kaltinamiesiems inkriminuojamos dvi daugiau nei 400 metrų elektros kabelio, skirto pakeisti per Kuršių marias oru nutiestas aukštos įtampos elektros linijas, didelės vertės turto vagystės ir didelės vertės elektros linijų eksploatacijos įrenginių sugadinimas.

Įtariamieji sulaikyti „karštais pėdsakais“ per bendrą uostamiesčio ONTB ir Klaipėdos miesto 2 PK pareigūnų operaciją.

Įtariama, kad aštuoni asmenys susibūrė į nusikalstamą grupuotę, turėdami tikslą vykdyti svetimo turto vagystes ir kitus nusikaltimus.

Pavogti aukštos įtampos elektros linijos kabeliai ir sugadinti eksploatacijos įrenginiai buvo skirti užtikrinti saugią laivybą Kuršių mariose, patikimą elektros energijos tiekimą į Kuršių neriją bei sudaryti geresnes sąlygas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrai bei Suskystintų dujų terminalo statybai.

Pirma apie 170 metrų aukštos įtampos kabelio vagystė aptikta 2012 m. spalio mėn. pradžioje.

2012 m. spalio mėn. viduryje kaltininkai išlaužė betoninį šulinį ir, iškasę iš žemės, pavogė jau apie 260 metrų kabelio. Antroji vagystė įvykdyta elektros linijos perdavimo eksploatuoti dieną.

Apie 170 metrų kabelio policijos pareigūnai aptiko vienos uostamiesčio bendrovės, superkančios metalo laužą ir juo prekiaujančios, teritorijoje, dirbtiniame vandens rezervuare. Nustatyta, kad kaltinamieji pagrobtą apie 35 000 Lt vertės kabelį pardavė už 8 700 Lt.

Kitą dalį sukarpyto ir paslėpto kabelio pareigūnai aptiko apžiūrėję Kairių poligone esantį tvenkinį. Tam, kad aptiktų ir paimtų pagrobtą turtą, teisėsaugininkams prireikė Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų pagalbos.

Sulaikymo metu apie 106 metrai sukarpyto kabelio rasti vieno įtariamojo motinos automobilyje. Taip pat jame aptiktos nešiojamos radijo stotys, kastuvai, hidraulinės žirklės, žiūronai. Nustatyta, kad įtariamieji veikė pagal nusikaltimų organizatorių kruopščiai parengtą planą.

Asmens kratos metu pas vieną iš jų aptiktas suklastotas vairuotojo pažymėjimas.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad sulaikytieji galimai įvykdė ir kitus nusikaltimus. Trims kaltinamiesiems pareikšti įtarimai dėl langų, durų ir statybinių įrankių vagystės iš namo Klaipėdos rajone.

Penkiems – dėl pagal užsakymą iš vienos Klaipėdos mieste esančios parduotuvės įvykdytos kompiuterio su stebėjimo kamerų vaizdo įrašų laikmenomis vagystės. Įtariama, kad šia vagyste parduotuvės darbuotojai siekė sunaikinti savo galimai neteisėtos veikos įkalčius.

Be to, kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas įtariamą nusikalstamų veikų organizatorių aptikta narkotinių ir psichotropinių, taip pat naujų psichoaktyvių medžiagų.

Įtariama, kad grupę subūrė anksčiau su organizuotu nusikalstamumu sietas 1973 metais gimęs klaipėdietis Linas ir kelių barų savininkas – 1972 metais gimęs Nerijus.

Organizuotos grupės nariams inkriminuojamos 34 nusikalstamos veikos.

Pagrobtą kabelį įsigijusiam metalo supirktuvės vadybininkui pareikštas įtarimas dėl disponavimo didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu.

Baudžiamajame procese pareikštas daugiau nei 620 000 Lt civilinis ieškinys. Prokuroro sprendimais apribotos kaltinamųjų teisės į jų naudojamas transporto priemones, taip pat į lėšas, esančias bankų sąskaitose.

Penki įtariamieji anksčiau teisti.

LR BK 178 str. 3 d. už didelės vertės svetimo turto pagrobimą arba už svetimo turto pagrobimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

LR BK 187 str. 2 d. už didelės vertės turto sugadinimą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

LR BK 189 str. 2 d. už disponavimą didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Monika

Monika portretas
Suskaičiavus bendroje sumoje po 17 metų. Turės laiko pagalvoti.

tiesos balsas

tiesos balsas portretas
As manau kat reiktų atleisti siem zmonem. Bet reikietių jeigu laisvei liks prižiūrėti ir viskas kokios čia problemos??? Jug ne žmonės uzmusinejo!!!
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

  5
 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  7
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  3
 • Kruiziniame terminale – audinės šou
  Kruiziniame terminale – audinės šou

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai visą pusdienį stebėjo Kruizinių laivų terminale apsigyvenusios kanadinės audinės kasdienybę. Laukinis žvėrelis, įsitaisęs po terminalo aikštės stendais, smaguriavo žvejų sugautomis žuvimis, šmiri...

  3
 • Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai
  Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai

  Klaipėdietį Aurimą Mockų ir televizijos laidų kūrėją, žurnalistą Rimą Bružą kaimyniniame Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte nustebino pasienyje išrikiuota karinė technika. Keliautojai penktadienio vakarą jau žadėjo leisti Var&s...

  7
 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

  4
 • Skulptūrų parką gaubia paslaptys
  Skulptūrų parką gaubia paslaptys

  Vietinės rinktinės eilinis Vaclovas Šulcas lygiai prieš 70 metų mirė nukankintas saugumiečių skerdykloje – MVD Klaipėdos kalėjime. Kūnas užkastas be karsto tuometėse uostamiesčio kapinėse. Ir nors jo kapas per 30 metų sulygint...

  33
 • Vaiko bėrimas – po popietės lauke?
  Vaiko bėrimas – po popietės lauke?

  Dukros iš darželio pasiimti atvykusi klaipėdietė liko šokiruota išvydusi smarkiai išbertą trimetę. Mama įtaria, jog bėrimai ant dukros kūno atsirado po lauke praleistos popietės, mat tądien oro tarša lauke vir&scaro...

  10
 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

  2
 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  6
Daugiau straipsnių