Klaipėdoje baigtas rezonansinės kabelių vagystės tyrimas

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (VPK ONTB) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos grupės įvykdytų sunkių rezonansinių nusikaltimų.

Kaltinamiesiems inkriminuojamos dvi daugiau nei 400 metrų elektros kabelio, skirto pakeisti per Kuršių marias oru nutiestas aukštos įtampos elektros linijas, didelės vertės turto vagystės ir didelės vertės elektros linijų eksploatacijos įrenginių sugadinimas.

Įtariamieji sulaikyti „karštais pėdsakais“ per bendrą uostamiesčio ONTB ir Klaipėdos miesto 2 PK pareigūnų operaciją.

Įtariama, kad aštuoni asmenys susibūrė į nusikalstamą grupuotę, turėdami tikslą vykdyti svetimo turto vagystes ir kitus nusikaltimus.

Pavogti aukštos įtampos elektros linijos kabeliai ir sugadinti eksploatacijos įrenginiai buvo skirti užtikrinti saugią laivybą Kuršių mariose, patikimą elektros energijos tiekimą į Kuršių neriją bei sudaryti geresnes sąlygas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtrai bei Suskystintų dujų terminalo statybai.

Pirma apie 170 metrų aukštos įtampos kabelio vagystė aptikta 2012 m. spalio mėn. pradžioje.

2012 m. spalio mėn. viduryje kaltininkai išlaužė betoninį šulinį ir, iškasę iš žemės, pavogė jau apie 260 metrų kabelio. Antroji vagystė įvykdyta elektros linijos perdavimo eksploatuoti dieną.

Apie 170 metrų kabelio policijos pareigūnai aptiko vienos uostamiesčio bendrovės, superkančios metalo laužą ir juo prekiaujančios, teritorijoje, dirbtiniame vandens rezervuare. Nustatyta, kad kaltinamieji pagrobtą apie 35 000 Lt vertės kabelį pardavė už 8 700 Lt.

Kitą dalį sukarpyto ir paslėpto kabelio pareigūnai aptiko apžiūrėję Kairių poligone esantį tvenkinį. Tam, kad aptiktų ir paimtų pagrobtą turtą, teisėsaugininkams prireikė Klaipėdos apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų pagalbos.

Sulaikymo metu apie 106 metrai sukarpyto kabelio rasti vieno įtariamojo motinos automobilyje. Taip pat jame aptiktos nešiojamos radijo stotys, kastuvai, hidraulinės žirklės, žiūronai. Nustatyta, kad įtariamieji veikė pagal nusikaltimų organizatorių kruopščiai parengtą planą.

Asmens kratos metu pas vieną iš jų aptiktas suklastotas vairuotojo pažymėjimas.

Ikiteisminio tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad sulaikytieji galimai įvykdė ir kitus nusikaltimus. Trims kaltinamiesiems pareikšti įtarimai dėl langų, durų ir statybinių įrankių vagystės iš namo Klaipėdos rajone.

Penkiems – dėl pagal užsakymą iš vienos Klaipėdos mieste esančios parduotuvės įvykdytos kompiuterio su stebėjimo kamerų vaizdo įrašų laikmenomis vagystės. Įtariama, kad šia vagyste parduotuvės darbuotojai siekė sunaikinti savo galimai neteisėtos veikos įkalčius.

Be to, kratos gyvenamojoje patalpoje metu pas įtariamą nusikalstamų veikų organizatorių aptikta narkotinių ir psichotropinių, taip pat naujų psichoaktyvių medžiagų.

Įtariama, kad grupę subūrė anksčiau su organizuotu nusikalstamumu sietas 1973 metais gimęs klaipėdietis Linas ir kelių barų savininkas – 1972 metais gimęs Nerijus.

Organizuotos grupės nariams inkriminuojamos 34 nusikalstamos veikos.

Pagrobtą kabelį įsigijusiam metalo supirktuvės vadybininkui pareikštas įtarimas dėl disponavimo didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu.

Baudžiamajame procese pareikštas daugiau nei 620 000 Lt civilinis ieškinys. Prokuroro sprendimais apribotos kaltinamųjų teisės į jų naudojamas transporto priemones, taip pat į lėšas, esančias bankų sąskaitose.

Penki įtariamieji anksčiau teisti.

LR BK 178 str. 3 d. už didelės vertės svetimo turto pagrobimą arba už svetimo turto pagrobimą dalyvaujant organizuotoje grupėje numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

LR BK 187 str. 2 d. už didelės vertės turto sugadinimą numato areštą arba laisvės atėmimą iki 5 metų.

LR BK 189 str. 2 d. už disponavimą didelės vertės nusikalstamu būdu gautu turtu numato baudą arba areštą, arba laisvės atėmimą iki 4 metų.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos 31 str., asmuo laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas įstatymo nustatyta tvarka ir pripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Monika

Monika portretas
Suskaičiavus bendroje sumoje po 17 metų. Turės laiko pagalvoti.

tiesos balsas

tiesos balsas portretas
As manau kat reiktų atleisti siem zmonem. Bet reikietių jeigu laisvei liks prižiūrėti ir viskas kokios čia problemos??? Jug ne žmonės uzmusinejo!!!
VISI KOMENTARAI 2

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • „Žemės valandą“ užtemo ir uostamiestis
  „Žemės valandą“ užtemo ir uostamiestis

  Šį šeštadienį, kovo 24 d., 20.30 val. vietos laiku daugiau nei milijardas žmonių visame pasaulyje vienai valandai išjungė šviesas, taip leisdami planetai 60 minučių atsikvėpti. Prie šios iniciatyvos tradici&sca...

 • Klaipėda neteko mažųjų našlaičių angelo – mirė I. Genytė
  Klaipėda neteko mažųjų našlaičių angelo – mirė I. Genytė

  Šeštadienį po ilgos ligos mirė gydytoja, ilgametė Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų vadovė Irena Genytė. Beveik du dešimtmečius ji savo širdies šilumą dalino tėvų pamestiems, paliktiems, niekam nereikal...

  1
 • Visuomeninės pareigos klaipėdiečių nevilioja
  Visuomeninės pareigos klaipėdiečių nevilioja

  Nors dabartinių uostamiesčio seniūnaičių kadencija baigsis jau kitais metais, daugiau nei pusė Klaipėdos seniūnaitijų gyventojų tokių savo atstovų vis dar neturi. Tiesa, šią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktori...

  3
 • Į Klaipėdą atplaukė Danijos karinis laivas
  Į Klaipėdą atplaukė Danijos karinis laivas

  Šeštadienį į Klaipėdos uostą įplauks Danijos štabo ir aprūpinimo laivas ,,Niels Juel“ F-363. ...

  1
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  6
 • Palangoje – ekstremali situacija
  Palangoje – ekstremali situacija

  Klaipėdos universiteto mokslininkai pasisakė kategoriškai – iki kurortinio sezono pradžios Palangos pajūrio dalį šiauriau jūros tilto būtina pamaitinti smėliu. Priešingu atveju apsauginė kopa nugrius. ...

  11
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  27
 • Gyvenimas lėmė būti laiminga
  Gyvenimas lėmė būti laiminga

  Metų klaipėdiete šiemet tapusi Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro dailės studijos "Varsa" vadovė Loreta Laurinavičienė jau skina daugiau nei trijų dešimtmečių darbo su piešiančiais vaikais vaisius. Mokytoja n...

  4
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  34
Daugiau straipsnių