Klaipėdoje brangsta šiluma ir karštas vanduo

Keturis mėnesius stabili uostamiestyje išsilaikiusi šilumos kaina nuo balandžio didės. Klaipėdiečiai ir gargždiškiai už energiją mokės 6,5 proc. daugiau. Šilumos kaina išaugs, nes pabrango gamtinės dujos.

Išaugo dujų kaina

Nuo balandžio 1 dienos šilumos kaina Klaipėdoje ir Gargžduose didės 1,27 cento už kilovatvalandę. Ji sieks 20,67 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Šildymui gyventojams taikomas lengvatinis pridėtinės vertės mokestis – 9 proc.

Nuo balandžio Klaipėdoje ir Gargžduose didės ir karšto vandens kaina. Gyventojai, kuriems jį tiekia įmonė „Klaipėdos energija“, mokės 18,07 lito už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio. Kovą tokie vartotojai už karštą vandenį mokėjo 17,35 lito už kubinį metrą.

Nepaisant pabrangimo, Klaipėdoje šilumos kaina išliks mažiausia tarp Lietuvos didžiųjų miestų. Ji mažesnė ir už šalies vidurkį, kuris siekia 22,05 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

Paskutinį kartą Klaipėdoje šilumos kaina keitėsi gruodį. Tuomet ji mažėjo 1,2 proc. ir siekė 19,40 centų už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Ši kaina stabili išsilaikė visą žiemą ir pirmąjį pavasario mėnesį. Šilumos kaina nebrango, nes gamybos sąnaudų augimas neviršijo 5 proc. Siekė apie 3 proc.

Anot įmonės „Klaipėdos energija“ Finansų direktoriaus Kęstučio Jonkaus, per visą minėtą laikotarpį gamtinės dujos ir perkama šiluma pabrango 6,8 proc.

„Kadangi šilumos gamybos sąnaudų augimas jau viršijo 5 proc., pagal Šilumos ūkio įstatymo nuostatas privalome didinti šilumos kainas savo vartotojams“, – pabrėžė K.Jonkus.

Siūlo keisti tvarką

Šilumos kainą tiekėjai perskaičiuoja kiekvieną mėnesį. Ją privaloma keisti, jei sąnaudos šilumos gamybai išauga 5 proc. ir daugiau.

Tiekėjams, kurie nesilaiko šios tvarkos, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija šilumos kainas gali nustatyti vienašališkai. Taip jau pasielgta su Vilniaus ir Prienų įmonėmis.

Tokiu būdu užtikrinama, kad įmonės, brangstant kurui, nekauptų nuostolio, o atpigus kurui – vartotojai nepermokėtų už centralizuotai tiekiamą šilumą.

Atsižvelgiant į tai, jog kai kurie šilumos tiekėjai nekeičia šilumos kaina, nors sąnaudos jai pagaminti išauga 5 proc., siūloma keisti šią tvarką. Seimui yra pateiktos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, pagal kurias tiekėjai turėtų keisti šilumos kainą, atsižvelgiant į bet kokį šilumos kainos kitimą. Nebereiktų laukti, kol šilumos gamybos sąnaudos išaugtų ar sumažėtų 5 proc. ir daugiau.

 

Energija brangs dar

Pasaulinė naftos kaina yra pasiekusi aukščiausią tašką per pastaruosius trejus metus. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prognozuoja, kad kitas šildymo sezonas bus brangiausias šalies istorijoje.

„Rekordiškai didelė naftos kaina – dar vienas įspėjimas, kad pastaraisiais metais auganti gamtinių dujų kaina Lietuvai toliau kils. Ši žinia bloga visiems šalies miestams, kuriuose pagrindinę šilumos kainos dalį sudaro išlaidos iš Rusijos importuojamoms dujoms“, – tvirtino Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Per 5 metus gamtinių dujų kaina Lietuvos šilumos tiekimo įmonėms užaugo nuo 400 iki 1433 litų už toną naftos ekvivalento.

Šiuo metu įmonė „Klaipėdos energija“ 75 proc. šilumos pagamina degindama gamtines dujas. Likęs ketvirtadalis realizuojamos šilumos superkamas iš atsinaujinančius energijos šaltinius naudojančių nepriklausomų šilumos gamintojų. Ateityje planuojama supirkti iki 50 proc. bendrovės klientams reikalingos patiekti šiluminės energijos.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos energijašildymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

linutte

linutte portretas
apsurdas pasaulinio lygio.gerai pasasake kazkada kad mes gyvieji pavydesim mirusiems-atejo jau tas laikotarpis kai reikia jiems pavydet!

Senis

Senis portretas
Tai ką, mielieji, savivaldos rinkimai baigėsi, tai galima jau ir branginti šilumą rinkėjams.

xxl

xxl portretas
Valio draugai!!!!!
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pagalbos šauksmas – iš Amerikos
  Pagalbos šauksmas – iš Amerikos

  Amerikoje viešinti klaipėdietė neatsigina minčių, kad grįžusi į uostamiestį namuose negalės džiaugtis saulės šviesa ir spinduliais, kuriuos užstoja prie buto lango augantis medis. Gyventojai siekia, kad būtų sutvarkyti šalia ...

  3
 • Siekti tikslo lietuvaičius moko pasaulyje populiari programa
  Siekti tikslo lietuvaičius moko pasaulyje populiari programa

  Paskatinti jaunus žmones siekti tikslo, kasdien tikslingai tobulėti, įveikti asmeninius iššūkius, mokytis drąsiai ir atsakingai imtis darbų, kurie ugdo asmenines savybes – to siekiama įtraukiant jaunus žmones į Lietuvoje veikianči...

 • Jono kalnelį užims statybininkai
  Jono kalnelį užims statybininkai

  Artimiausiomis savaitėmis prasidės Jono kalnelio ir jo prieigų tvarkymo darbai. Pirmiausia numatyta pašalinti senus ir išsikerojusius želdinius. Pradėta svarstyti, kaip, vykstant darbams, bus su šioje vietoje organizuojamais renginiai...

  18
 • Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?
  Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?

  Pavasariški orai greitai kvies pradėti dviračių, riedučių, bėgimo ir kitų lauko sporto pramogų sezoną. Ilgą laiką nesitreniravus, ypač po žiemos, kūnas yra sustingęs, sveikatingumo specialistai rekomenduoja pradėti nuo ramesnio tempo gru...

  2
 • Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste
  Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste

  Kaskart pavasarį prasideda kalbos apie kormoranų naudą ir žalą – naikinti juos ar ne? ...

  3
 • Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja
  Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja

  Paplūdimių prižiūrėtojai rengiasi artėjančiam vasaros sezonui. Gelbėtojams gaminami nauji postai, dažomas pliažų inventorius, tvarkomi į pajūrį vedantys laiptai bei takai. Poilsiautojams bus pateikta ir staigmenų. ...

  1
 • Nušvis istoriniai miesto pastatai
  Nušvis istoriniai miesto pastatai

  Tamsiuoju paros metu uostamiestyje atsiras daugiau šviesos. Planuojama apšviesti istorinių pastatų fasadus ir taip papuošti miestą. Pabrėžiama, kad didelių investicijų tam neprireiks, o vaizdas trauks ir miestiečių, ir turistų ak...

 • Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo
  Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo

  Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai oro temperatūrai, Kuršių marių ledas darosi nestabilus ir ant jo nereikėtų lipti. ...

 • Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje
  Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje

  Vyriausybės lygiu startavo procesas, kurio taip laukė ir Klaipėdos uostas, ir miestas. ...

  13
 • Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms
  Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms

  Automobilių perpildytuose daugiabučių kiemuose dar šiemet bus pradėtos rengti naujos jų stovėjimo aikštelės. Iš viso projektuojama tūkstantis naujų vietų gyventojų mašinoms. ...

  19
Daugiau straipsnių