Klaipėdoje brangsta šiluma ir karštas vanduo

Keturis mėnesius stabili uostamiestyje išsilaikiusi šilumos kaina nuo balandžio didės. Klaipėdiečiai ir gargždiškiai už energiją mokės 6,5 proc. daugiau. Šilumos kaina išaugs, nes pabrango gamtinės dujos.

Išaugo dujų kaina

Nuo balandžio 1 dienos šilumos kaina Klaipėdoje ir Gargžduose didės 1,27 cento už kilovatvalandę. Ji sieks 20,67 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Šildymui gyventojams taikomas lengvatinis pridėtinės vertės mokestis – 9 proc.

Nuo balandžio Klaipėdoje ir Gargžduose didės ir karšto vandens kaina. Gyventojai, kuriems jį tiekia įmonė „Klaipėdos energija“, mokės 18,07 lito už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio. Kovą tokie vartotojai už karštą vandenį mokėjo 17,35 lito už kubinį metrą.

Nepaisant pabrangimo, Klaipėdoje šilumos kaina išliks mažiausia tarp Lietuvos didžiųjų miestų. Ji mažesnė ir už šalies vidurkį, kuris siekia 22,05 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

Paskutinį kartą Klaipėdoje šilumos kaina keitėsi gruodį. Tuomet ji mažėjo 1,2 proc. ir siekė 19,40 centų už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Ši kaina stabili išsilaikė visą žiemą ir pirmąjį pavasario mėnesį. Šilumos kaina nebrango, nes gamybos sąnaudų augimas neviršijo 5 proc. Siekė apie 3 proc.

Anot įmonės „Klaipėdos energija“ Finansų direktoriaus Kęstučio Jonkaus, per visą minėtą laikotarpį gamtinės dujos ir perkama šiluma pabrango 6,8 proc.

„Kadangi šilumos gamybos sąnaudų augimas jau viršijo 5 proc., pagal Šilumos ūkio įstatymo nuostatas privalome didinti šilumos kainas savo vartotojams“, – pabrėžė K.Jonkus.

Siūlo keisti tvarką

Šilumos kainą tiekėjai perskaičiuoja kiekvieną mėnesį. Ją privaloma keisti, jei sąnaudos šilumos gamybai išauga 5 proc. ir daugiau.

Tiekėjams, kurie nesilaiko šios tvarkos, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija šilumos kainas gali nustatyti vienašališkai. Taip jau pasielgta su Vilniaus ir Prienų įmonėmis.

Tokiu būdu užtikrinama, kad įmonės, brangstant kurui, nekauptų nuostolio, o atpigus kurui – vartotojai nepermokėtų už centralizuotai tiekiamą šilumą.

Atsižvelgiant į tai, jog kai kurie šilumos tiekėjai nekeičia šilumos kaina, nors sąnaudos jai pagaminti išauga 5 proc., siūloma keisti šią tvarką. Seimui yra pateiktos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, pagal kurias tiekėjai turėtų keisti šilumos kainą, atsižvelgiant į bet kokį šilumos kainos kitimą. Nebereiktų laukti, kol šilumos gamybos sąnaudos išaugtų ar sumažėtų 5 proc. ir daugiau.

 

Energija brangs dar

Pasaulinė naftos kaina yra pasiekusi aukščiausią tašką per pastaruosius trejus metus. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prognozuoja, kad kitas šildymo sezonas bus brangiausias šalies istorijoje.

„Rekordiškai didelė naftos kaina – dar vienas įspėjimas, kad pastaraisiais metais auganti gamtinių dujų kaina Lietuvai toliau kils. Ši žinia bloga visiems šalies miestams, kuriuose pagrindinę šilumos kainos dalį sudaro išlaidos iš Rusijos importuojamoms dujoms“, – tvirtino Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Per 5 metus gamtinių dujų kaina Lietuvos šilumos tiekimo įmonėms užaugo nuo 400 iki 1433 litų už toną naftos ekvivalento.

Šiuo metu įmonė „Klaipėdos energija“ 75 proc. šilumos pagamina degindama gamtines dujas. Likęs ketvirtadalis realizuojamos šilumos superkamas iš atsinaujinančius energijos šaltinius naudojančių nepriklausomų šilumos gamintojų. Ateityje planuojama supirkti iki 50 proc. bendrovės klientams reikalingos patiekti šiluminės energijos.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos energijašildymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

linutte

linutte portretas
apsurdas pasaulinio lygio.gerai pasasake kazkada kad mes gyvieji pavydesim mirusiems-atejo jau tas laikotarpis kai reikia jiems pavydet!

Senis

Senis portretas
Tai ką, mielieji, savivaldos rinkimai baigėsi, tai galima jau ir branginti šilumą rinkėjams.

xxl

xxl portretas
Valio draugai!!!!!
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus
  Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus

  Klaipėdos universitetas (KU) ieško naujo rektoriaus. ...

 • Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?
  Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?

  Palangos gimnazistai sukilo prieš kurorte įsivyravusias taisykles ir nusprendė boikotuoti abejotinas tradicijas. Primygtini siūlymai brandos atestatų šventės vakarėlį brangiai surengti tik "Auskos" viloje dalį gimnazistų įsiut...

  11
 • Kas teršia Pilies uostelį?
  Kas teršia Pilies uostelį?

  Jachtas ir mažuosius laivelius Pilies uostelyje laikantys laivininkai pastebėjo, jog po kiekvieno lietaus vanduo pasidengia naftos produktų plėvele. Įtariama, jog teršalai į vandenį patenka iš šalia esančios naujos automobilių sto...

  1
 • Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje
  Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje

  Grožio procedūros ne visada suteikia laimę. Tuo įsitikino ilgų nagų pirmą kartą įsigeidusi jauna mergina, kuri po prastai atlikto darbo pareikalavo gražinti pinigus, o jų neatgavusi paviešino istoriją feisbuke. Pati nagų meistrė vadino tai...

  27
 • Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį
  Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį

  Visą praeitą savaitę uostamiesčio visuomenė ūžė po to, kai buvo pristatytas naujasis Klaipėdos miesto ženklas. Žmones piktino ne tik jo kaina, bet ir dizainas, kuris esą nėra originalus. Valdininkų teigimu, palyginti su kitų miestų savivaldyb...

  12
 • Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai
  Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai

  Pirmadienį, liepos 16 d., pasirašyta rangos sutartis, pagal kurią bus modernizuojama Irklavimo bazė Klaipėdoje. Darbus, kurių metu bus atnaujinti administracinis ir gamybinis pastatai, juos pritaikant sporto paskirčiai, numatyta pradėti jau &scar...

  1
 • Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas
  Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas

  Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas jau turi stogo konstruktyvą, kuris ant pastato buvo užkeltas ir pritvirtintas specialiu kranu. Kiek vėliau ant 15 tonų sveriančio pagrindo atsiras ir cinkuota skarda. ...

  5
 • Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą
  Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą

  Palanga ruošiasi įsigyti miesto ženklą: reprezentatyvus simbolis su miesto pavadinimu atsirastų naujai įrengiamoje sankryžoje. ...

  4
 • Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai
  Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai

  Ką privalėtų žinoti kiekvienas, panoręs savo privačiame ar daugiabučio kieme kirsti ar persodinti medžius? Nuo šių metų liepos 1-osios įsigaliojo nauja tvarka, sugriežtinusi medžių kirtimo reglamentavimą privačiose valdose. Vyriausybės ...

 • Dujų fabrike – ypatinga operacija
  Dujų fabrike – ypatinga operacija

  Atgimsta Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas. Šiandien rangovams teks imtis sudėtingos užduoties – ketinama specialiu kranu užkelti pusiau sumontuotą stogą, kurio svoris siekia 15 tonų. ...

  6
Daugiau straipsnių