Klaipėdoje brangsta šiluma ir karštas vanduo

Keturis mėnesius stabili uostamiestyje išsilaikiusi šilumos kaina nuo balandžio didės. Klaipėdiečiai ir gargždiškiai už energiją mokės 6,5 proc. daugiau. Šilumos kaina išaugs, nes pabrango gamtinės dujos.

Išaugo dujų kaina

Nuo balandžio 1 dienos šilumos kaina Klaipėdoje ir Gargžduose didės 1,27 cento už kilovatvalandę. Ji sieks 20,67 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Šildymui gyventojams taikomas lengvatinis pridėtinės vertės mokestis – 9 proc.

Nuo balandžio Klaipėdoje ir Gargžduose didės ir karšto vandens kaina. Gyventojai, kuriems jį tiekia įmonė „Klaipėdos energija“, mokės 18,07 lito už kubinį metrą be pridėtinės vertės mokesčio. Kovą tokie vartotojai už karštą vandenį mokėjo 17,35 lito už kubinį metrą.

Nepaisant pabrangimo, Klaipėdoje šilumos kaina išliks mažiausia tarp Lietuvos didžiųjų miestų. Ji mažesnė ir už šalies vidurkį, kuris siekia 22,05 cento už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio.

Paskutinį kartą Klaipėdoje šilumos kaina keitėsi gruodį. Tuomet ji mažėjo 1,2 proc. ir siekė 19,40 centų už kilovatvalandę be pridėtinės vertės mokesčio. Ši kaina stabili išsilaikė visą žiemą ir pirmąjį pavasario mėnesį. Šilumos kaina nebrango, nes gamybos sąnaudų augimas neviršijo 5 proc. Siekė apie 3 proc.

Anot įmonės „Klaipėdos energija“ Finansų direktoriaus Kęstučio Jonkaus, per visą minėtą laikotarpį gamtinės dujos ir perkama šiluma pabrango 6,8 proc.

„Kadangi šilumos gamybos sąnaudų augimas jau viršijo 5 proc., pagal Šilumos ūkio įstatymo nuostatas privalome didinti šilumos kainas savo vartotojams“, – pabrėžė K.Jonkus.

Siūlo keisti tvarką

Šilumos kainą tiekėjai perskaičiuoja kiekvieną mėnesį. Ją privaloma keisti, jei sąnaudos šilumos gamybai išauga 5 proc. ir daugiau.

Tiekėjams, kurie nesilaiko šios tvarkos, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija šilumos kainas gali nustatyti vienašališkai. Taip jau pasielgta su Vilniaus ir Prienų įmonėmis.

Tokiu būdu užtikrinama, kad įmonės, brangstant kurui, nekauptų nuostolio, o atpigus kurui – vartotojai nepermokėtų už centralizuotai tiekiamą šilumą.

Atsižvelgiant į tai, jog kai kurie šilumos tiekėjai nekeičia šilumos kaina, nors sąnaudos jai pagaminti išauga 5 proc., siūloma keisti šią tvarką. Seimui yra pateiktos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, pagal kurias tiekėjai turėtų keisti šilumos kainą, atsižvelgiant į bet kokį šilumos kainos kitimą. Nebereiktų laukti, kol šilumos gamybos sąnaudos išaugtų ar sumažėtų 5 proc. ir daugiau.

 

Energija brangs dar

Pasaulinė naftos kaina yra pasiekusi aukščiausią tašką per pastaruosius trejus metus. Lietuvos šilumos tiekėjų asociacija prognozuoja, kad kitas šildymo sezonas bus brangiausias šalies istorijoje.

„Rekordiškai didelė naftos kaina – dar vienas įspėjimas, kad pastaraisiais metais auganti gamtinių dujų kaina Lietuvai toliau kils. Ši žinia bloga visiems šalies miestams, kuriuose pagrindinę šilumos kainos dalį sudaro išlaidos iš Rusijos importuojamoms dujoms“, – tvirtino Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

Per 5 metus gamtinių dujų kaina Lietuvos šilumos tiekimo įmonėms užaugo nuo 400 iki 1433 litų už toną naftos ekvivalento.

Šiuo metu įmonė „Klaipėdos energija“ 75 proc. šilumos pagamina degindama gamtines dujas. Likęs ketvirtadalis realizuojamos šilumos superkamas iš atsinaujinančius energijos šaltinius naudojančių nepriklausomų šilumos gamintojų. Ateityje planuojama supirkti iki 50 proc. bendrovės klientams reikalingos patiekti šiluminės energijos.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos energijašildymas

NAUJAUSI KOMENTARAI

linutte

linutte portretas
apsurdas pasaulinio lygio.gerai pasasake kazkada kad mes gyvieji pavydesim mirusiems-atejo jau tas laikotarpis kai reikia jiems pavydet!

Senis

Senis portretas
Tai ką, mielieji, savivaldos rinkimai baigėsi, tai galima jau ir branginti šilumą rinkėjams.

xxl

xxl portretas
Valio draugai!!!!!
VISI KOMENTARAI 48
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema
  Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dar labiau stiprina korupcijos prevencijos sritį. Įmonėje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema. ...

 • Klaipėdos uoste tarša suvaldyta
  Klaipėdos uoste tarša suvaldyta

  Po itin sausos ir karštos vasaros, kai aplinkos tarša Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste veikiančiose įmonėse dėl krovos buvo sukėlusi nepatogumų gyventojams, pastarąjį mėnesį aplinkos užterštumas uoste nefiksuotas nė karto....

  2
 • Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus
  Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus

  Tauralaukio mikrorajono "Dvaro slėnis" gyventojai griebiasi už galvų – vairuotojai masiškai ignoruoja greitį ribojančius kelio ženklus. Dažnas nesuvaldęs automobilio trenkiasi į kelkraščius ar šaligatvius, kuriais...

  4
 • Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją
  Klaipėdos „Neptūnas“ rado naują generalinį rėmėją

  Krepšinis Klaipėdoje sulaukia vis daugiau kraštiečių dėmesio, todėl vietos verslas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie krepšinio klubo veiklos. Klaipėdos „Neptūno“ komanda sulaukė dar vieno rėmėjo. ...

  1
 • Kur R. Karbauskio tautiniai kostiumai?
  Kur R. Karbauskio tautiniai kostiumai?

  Dovanotam arkliui į dantis nežiūri. Taip būtų galima apibūdinti Seimo nario Ramūno Karbauskio iniciatyva pasiūtus ir valstybiniams vaikų darželiams išdalytus stilizuotus tautinius kostiumus. Įstaigų vadovės nedrįsta kritikuoti dovanos, nor...

  39
 • Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį
  Klaipėdoje įamžins kariuomenės šimtmetį

  Minint Lietuvos valstybės ir kariuomenės šimtmetį, valdininkai nutarė kariuomenės ženklą pastatyti Šiaurės rage. Kur atsiras karininkų uostamiesčiui dovanotas stiebas su istorine vėliava, vis dar neaišku. ...

  1
 • Pilies tilto nebekels iki pavasario
  Pilies tilto nebekels iki pavasario

  Pilies tiltas turėjo būti keliamas kasdien po du kartus iki spalio pabaigos. Tačiau šį procesą nuspręsta nutraukti anksčiau. Pokyčius nulėmė ne tik menkas tilto kilnojimo poreikis, bet ir prieš dvi savaites pajūryje praūžusi audra. ...

 • Paskutinė kruizinio sezono kregždė
  Paskutinė kruizinio sezono kregždė

  Penktadienį savo viešnage Klaipėdoje kruizinį sezoną turėtų pabaigti čia atplauksiantis laivas "Marco Polo". Skaičiuojama, jog Klaipėdą šią vasarą aplankė apie 70 tūkst. turistų, kuriuos atplukdė 60 keleivinių laineri...

 • Gyventojai – prieš eismą Melnragėje
  Gyventojai – prieš eismą Melnragėje

  Melnragės gyventojai išreiškė norą kai kuriose gyvenvietės gatvėse numatytu laiku riboti motorinių transporto priemonių eismą. Žmonės piktinasi, kad automobilių ir motociklų skleidžiamas triukšmas vakarais drumsčia vietinių ...

  21
 • Klaipėdos autobusų parkas didina atlyginimus
  Klaipėdos autobusų parkas didina atlyginimus

  Pasikeitus apmokėjimo sąlygoms „Klaipėdos autobusų parko“ vairuotojai uždirbs daugiau. ...

Daugiau straipsnių