Klaipėdoje bus renovuota daugiau nei šimtas namų

Klaipėdoje norą renovuotis šiuo metu yra pareiškę daugiau nei šimto namų gyventojai. Dalyje pastatų jau vyksta darbai. Uostamiesčio valdžios atstovai pabrėžia, kad renovacija tikrai nenuvils.

Nuostoliais rūpinsis administratoriai

Pagal naująją renovacijos programą namus nusprendusiems renovuoti 24 namams miesto taryba paskyrė administratorius. Jais tapo pastatus prižiūrinčios namų valdos.

Savivaldybėje sudarytas renovacijos programos įgyvendinimo priežiūros komitetas. Jis kas ketvirtį informuos miesto tarybą apie darbų eigą.

Su programos įgyvendinimo administratoriais savivaldybė sudarys sutartis, kur bus numatyta  jų atsakomybė už galimus nuostolius.

Administratoriai galės būti keičiami, jei iš banko bus gauta informacija, kad netinkamai vykdo įsipareigojimus pagal kredito sutartį.

Savivaldybė rengia dokumentus Būsto ir energetinio taupymo agentūrai, kad ši pritartų darbams.

Rengiama sutartis ir administratoriams. Ją pasirašę jie galės pradės rengti susirinkimus su gyventojais dėl galutinio apsisprendimo dalyvauti renovacijai.

Už savivaldybę mokės valstybė

Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktorius Liudvikas Dūda tvirtino, kad investiciniai projektai parodė, jog atnaujinus namus, būtų sutaupyta 66 proc. šilumos.

Apie 80 proc. sutaupytų lėšų būtų nukreipta investicijoms padengti. Tai sudarytų apie 2,08 mln. litų namui per metus.

Įgyvendinus programą atrinktuose namuose bus atlikta investicijų vidutiniškai už 21 mln. litų. Visuose pastatuose pavykus sutaupyti 40 proc. šilumos, valstybės parama siektų 9,129 mln. litų.

Anot L.Dūdos, valstybė yra įsipareigojusi apmokėti investicijas į savivaldybėms priklausantį turtą.

Programoje dalyvaujančiuose namuose yra 67 savivaldybei priklausantys butai ir 3 negyvenamos patalpos. Valstybės investicija į savivaldybės turtą būtų apie 1,48 mln. Lt.

Renovacija – ne rinkimai

Antro etapo metu vykdyti renovaciją per savivaldybę norą išreiškė 6 daugiabučiai namai. Trys iš jų yra įkūrę bendrijas, tris prižiūri administratoriai.

L.Dūda pabrėžė, kad dar daugiau namų namus ruošiasi atnaujinti ne per savivaldybę, o tiesiai per Būsto ir energetinio taupymo agentūrą. Tokių Klaipėdoje yra 80. Darbai jau vykdomi 12.

„Gyventojai turi teisę patys pasirinkti, ar renovaciją nori vykdyti per savivaldybę, ar per tiesiai per Būsto ir energetinio taupymo agentūrą“, – tvirtino direktorius.

L.Dūda dar kartą priminė, kad gyventojai, vykdydami namo renovaciją per savivaldybę, sutarties su banku nepasirašo. Tą daro programos administratorius. Jis tampa atsakingu už visą lėšų grąžinimą bankui.

Vykdant renovaciją tiesiai per Būsto ir energetinio taupymo agentūrą sutartį su banku pasirašo gyventojai. Bankai prižiūri lėšų grąžą už renovacijos darbus. Administratoriai tuo nesirūpina.

Planuojama, kad realūs 24 namų renovacijos darbai prasidės balandžio viduryje. Iš viso Klaipėdoje yra apie 2 tūkst. daugiabučių namų.

„Renovacija – ne Seimo rinkimai. Gyventojų išrinkti Seimo nariai gali nuvilti, o renovacija – tikrai ne“, – pabrėžė L.Dūda.NAUJAUSI KOMENTARAI

to vvv

to vvv portretas
Pas mus Memelyje yra du Triubočius ir Dūdorius(dūdela), tai kuriam?

vvv

vvv portretas
REMIGIJUI. Tai paskambink tam Dudoriui.

emigrant

emigrant portretas
Mano senelis sakydavo, kad i sena subine nauju dantu nesudesi.... Tuos namus reikia ne renovuoti, o griauti! Pigiau bus naujus statyti.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  5
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Dėl triukšmo – diskusijos
  Dėl triukšmo – diskusijos

  Uostamiesčio pramonininkams neaiškumų sukėlė rengiamos Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės. Jos bus teikiamos tvirtinti miesto tarybai. ...

  1
 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  45
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  13
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  8
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  5
Daugiau straipsnių