Klaipėdoje – Dragūnų bataliono iškilmės

Dragūnų batalionas iškilmingai paminėjo 25-ąsias įkūrimo metines. Jubiliejinės rikiuotės Teatro aikštėje metu ne tik skambėjo sveikinimai bei šventinės salvės, bet ir įvyko kovinės vėliavos perdavimas naujam bataliono vadui.

Minėjo sukaktį

Lietuvos Kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ LDK Butigeidžio dragūnų batalionas buvo įkurtas 1992 m. liepos 19-ąją, todėl trečiadienį mieste iškilmingai paminėtos 25-osios įkūrimo metinės.

Ryte Klaipėdos Šv. Mergelės Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje buvo laikomos mišios, o po jų nusidriekė iškilmingos eitynės Teatro aikštės link.

Prieš vidurdienį miesto širdį papuošė šventinė bataliono rikiuotė, skambėjo kariuomenės, miesto valdžios atstovų sveikinimai, istorinio pabūklo salvės.

Įteikė vėliavą

Rikiuotės metu įvyko ir Lietuvos kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ LDK Butigeidžio dragūnų bataliono kovinės vėliavos perdavimas naujam bataliono vadui majorui Arnoldui Vasiliauskui.

Naujasis vadas sveikino batalioną su garbinga sukaktimi ir žadėjo būti griežtu, bet teisingu vadu.

A.Vasiliauskas prisiminė, kad jam dar būnant kariūnu teko šiame batalione atlikti praktiką, tad teko ir pažinti pirmąjį bataliono vadą bei nuo pat pirmųjų bataliono dienų tarnavusius karius, stebėti batalionui svarbias tuo metu vykusias ceremonijas, tradicijas.

„Tai yra garbingas, senas tradicijas turintis batalionas, kuris nuo nepriklausomybės atkūrimo laikų garbingai tarnauja Lietuvai, padeda visuomenei. Žinoma, prireikus mums padeda ir visuomenė, bendradarbiaujame su visomis institucijomis, kurios yra Klaipėdos mieste, Klaipėdos rajone ir visoje Lietuvoje“, – pabrėžė majoras.

Bataliono vadas teigė, jog jo tikslas – profesionalūs batalione tarnaujantys kariai, tai, kad kariai būtų įgudę atlikti jiems patikėtas užduotis bei būtų aukštos dvasios.

Sulauks šauktinių

Anot dabartinio bataliono vado, šiuo metu Dragūnų batalione yra apie 300 karių.

„Nuo rugpjūčio 1 d. į mūsų batalioną ateina daugiau nei 600 karių. Tai bus didžiausias batalionas Lietuvos kariuomenėje šiuo metu. Yra tikrai didelė garbė gauti tiek šauktinių karių ir parengti juos šalies gynybai bei kitų užduočių vykdymui“, – dėstė A.Vasiliauskas.

Majoro teigimu, šiuo metu batalionas tarptautinėse operacijose nedalyvauja, tačiau kariai ruošiasi ir artimiausiu metu išvyks į tarptautinę operaciją Ukrainoje, kur mokys Ukrainos karius atlikti įvairias užduotis.

Išskirtinis bruožas – patirtis

Lietuvos Kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ vadas pulkininkas Artūras Radvilas pastebėjo, kad Dragūnų batalionas išskirtinis ir tuo, kad yra Klaipėdoje, mat visi kiti daliniai yra įkurti mažesniuose miestuose ar priemiesčiuose.

Pastebima, kad šiam kariniam vienetui, ne kartą teko keisti savo funkcijas, tad kariams teko įgyti daugiau ir įvairesnės patirties nei kitų vienetų.

Anot A.Radvilo, dar vienas bataliono išskirtinumas tai, kad jis pirmasis pradėjo darbą su šauktiniais ir yra pirmasis, kuris netrukus sulauks tokio gausaus būrio šauktinių.

Geriausia vieta tarnauti

Vyresnis seržantas Ričardas Grigalauskis pasakojo Dragūnų batalionui priklausantis jau beveik 25 metus.

Jis prisiminė, kad anuomet patekti į šį batalioną nebuvo lengva.

„Pačioje pradžioje mes buvome vedami tik patriotizmo. Tarnavome vien dė to, kad kažkam reikia tarnauti, stoti už Lietuvą. Būdavo ir taip, kad anais laikais pinigų pritrūkdavo ir mums atlyginimą  mokėjo netgi maistu. Buvo sunku, ėjome į priekį, bet negalvojome apie sunkumus“, – pasakojo E.Grigalauskis.

R.Grigalauskis neslėpė, jog dabar tarnauti kariuomenėje – tikrai malonu.

„Žinoma, Dragūnų batalione – geriausia tarnauti“, – patikino vyresnysis seržantas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Keista ?

Keista ? portretas
O visose foto niekur nematyti pirmosios MPB "Žemaitija " vado veido.O gaila.

komentatorius

komentatorius portretas
Na jei saudom is patranku Andrzej Tadeusz Bonawentura Kościuszko,tai gal ir paminkla pas mus pastatykim.Prie ko Lietuvos Kariuomenės Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ LDK Butigeidžio dragūnų batalionas.....!!??
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  5
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Dėl triukšmo – diskusijos
  Dėl triukšmo – diskusijos

  Uostamiesčio pramonininkams neaiškumų sukėlė rengiamos Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės. Jos bus teikiamos tvirtinti miesto tarybai. ...

  1
 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  42
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  11
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  8
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  5
Daugiau straipsnių