Klaipėdoje - karate kiokušin „Baltijos“ taurės varžybos

Šį savaitgalį vyko kasmetinės karate kyokushin mokyklos „Shodan“  organizuojamos „Baltijos taurės“ varžybos, sutraukusios rekordišką dalyvių skaičių - virš 500.

Šį savaitgalį vyko kasmetinės karate kyokushin mokyklos „Shodan“  organizuojamos „Baltijos taurės“ varžybos, sutraukusios rekordišką dalyvių skaičių - virš 500 kovotojų net tik iš Lietuvos klubų (Vilniaus,Kauno, Jurbarko,  Mažeikių, Akmenės,  Kuršėnų, Šiaulių), bet Estijos bei Lenkijos.

Varžybos vyko dvejuose meistriškumo kategerijose -  A (seniau sportuojantys ir pasiekę sportininkai) bei B ( naujokai).

Nuo ryto iki pietų vyko vaikų bei jaunučių amžiaus sportininkų kovos, o po pietų - jaunių bei suaugusiujų  kovos. Jauniausiam dalyviui Titui Žilevičiui buvo vos penkeri metai, o vyriausiajam - 40.

Sėkmingai varžybose startavo šeimininkų karate mokyklos „Shodan“ kovotojai  A kategorijoje jaunių (16-18m) amžiaus grupėje. Sėkmingai kovojo šių metų Lietuvos jaunių rinktinės narės: svorio kategorijoje iki 55 kg čempione tapo Rita Kasparavičiūtė, o trečiąją vietą iškovojo Gintarė Tydikaitė; svorio kategorijoje iki 60 kg į finalą pateko abi shodanietės: Viktorija Mockutė ir Indrė Uselytė. Pastaroji pusfinalio kovoje nugalėjo šių metų Europos čempionę varžovę iš Jurbarko.

Svorio kategorijoje virš 60 kg finale taip pat kovojo „Shodan“ mokyklos merginos Eglė Kunelytė ir Vaida Neimantaitė. Pajėgesnė buvo Eglė.

Vaikinų tarpe svorio kategorijoje iki 65 kg sėkmingai kovojo Vilius Skučas. Būdamas jaunutis Vilius startavo vyresnių kovotojų kategorijoje ir tapo nugalėtoju, bronzą iškovojo Dovydas Rakevičius; svorio kategorijoje  iki 70 kg bronzą laimėjo Kasparas Punans ir Edgaras Paulius; svorio kategorijoje virš 70 kg čempionu tapo Arnas Augutis, bronzą iškovojo Benas Aldakauskas.

Suaugusiųjų amžiaus grupėje čempione svorio kategorijoje iki 60 kg tapo Rosita Magelinskaitė, o sunkiau svorio kategorijoje sidabrą iškovojo Asta Galdikaitė. Vyrų tarpe skirtingose svorio kategorijose čempionais tapo Naglis Piatkovskis, Remigijus Liebus, Tomas Struopus; vicečempionais: Arnoldas Stanius; bronzą iškovojo Sergej Zemlianksij, Eugenijus Dauskurtas, Edgaras Kimėnas, Tautvydas Šniaukas.

Karate kiokušin mokyklos „Shodan“ mokytojai Lukas Kubilius ir Viktorija Kubilienė, asistentai Aivaras Baltmiškis, Arnoldas Stanius, Tautvydas Šniaukas, Asta Galdikaitė, džiaugėsi pavykusia karate švente, užbaigusia sėkmingą karate sezoną.

Tačiau sportininkams ilgai poilsiauti neteks, nes jau po savaitės prasideda vasaros stovyklos, kuriose bus tobulinami ir ugdomi nauji karate įgūdžiai bei ugdoma dvasia.

Tuo tarpu karate mokyklos „Shodan“ vadovas Lukas Kubilius pradėjo intensyvų pasiruošimą artėjančiam Pasaulio čempionatui – karate Olimpiadai, vyksiančiai Japonijoje spalio mėn. Lukas - vienintelis klaipėdietis Lietuvos rinktinės sudėtyje startuosiantis Pasaulio čempionate.