Klaipėdoje - konferencija apie savivaldybių įmonių valdymą

Ketvirtadienį pajūrio regiono politikai, savivaldybių administracijų, verslo ir visuomenės atstovai kviečiami diskusijai, kaip efektyviai valdyti savivaldybių įmones - specifinį verslo sektorių, kurio pagrindinė misija – teikti vietos bendruomenėms būtinas viešąsias paslaugas.

Šiai temai skirtą tarptautinę konferenciją kartu su partneriais – Ūkio ministerija bei Bendruomenių valdymo institutu – organizuoja Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Konferencijos dalyviai išgirs pranešimus ne tik apie lietuvišką savivaldybių įmonių valdymo praktiką bei numatomas jų administravimo naujoves. Patirtimi, kaip užtikrinti efektyvų viešojo kapitalo bendrovių funkcionavimą, dalinsis konferencijos svečias – Danijos savivaldybių komunalinių bendrovių asociacijos atstovas T.Nohras.

„Mūsų tikslas - susidaryti bendrą vaizdą, kaip geriau valdyti savivaldybės įmones – nuo komunalines paslaugas gyventojams teikiančių verslo bendrovių iki medicinos įstaigų. Iki šiol daugelio jų veiklos rezultatai priklausė tik nuo vadovų asmenybės ir ambicijų, bendros valstybės ir savivaldybių įmonių valdymo metodikos Lietuvoje nebuvo. Norime išgirsti apie Vyriausybės numatomus žingsnius tobulinant šių bendrovių valdymą bei užsienio šalių praktiką, kad galėtume planuoti pertvarkas ir mūsų savivaldybės įmonėse“,-  sako uostamiesčio savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė, konferencijoje taip pat pristatysianti pranešimą „Iššūkiai tobulinant Klaipėdos miesto savivaldybės įmonių valdymo ir veiklos planavimo principus“.

Konferencijoje bus analizuojama dar dviejų uostamiestyje veikiančių bendrovių -  „Klaipėdos nafta“ ir „Klaipėdos energija“ veiklos patirtis.

Tarptautinė konferencija „Efektyvus savivaldybių įmonių valdymas“ vyks Klaipėdos universiteto Aula Magna auditorijoje (Herkaus Manto g. 84). Pradžia – 9 val.

Programa:

09:00-09:05 val. Klaipėdos miesto mero pavaduotojo Artūro Šulco sveikinimo žodis

I dalis. Efektyvios savivaldybių įmonės - pasitikėjimo savivalda garantas

09:10-09:25 val.  „Valstybės valdomų įmonių reforma“. Pranešėjas A. Audickas, LR ūkio viceministras.

09:30-09:55 val.  „Danijos patirtis pertvarkant savivaldybių įmonių valdymą“. Pranešėjas T. Nohr, Danijos savivaldybių komunalinių bendrovių asociacija

10:00-10:15 val.  „Valstybinių ir savivaldybės įmonių valdymo gairės ir metodika“. Pranešėja A. Saladžienė, Baltijos bendrovių valdymo institutas/NASDAQ OMX.

10:20-10:35 val. „Veiklos planavimo ir atskaitomybės praktika Klaipėdos miesto savivaldybės įmonėse“. Pranešėja A.Velykienė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija.

Kavos pertraukėlė

II dalis. Savivaldybės įmonių valdymo tobulinimo priemonės ir praktika

11:00-11:15 val. „Valstybės valdomų įmonių strateginis planavimas ir veiklos efektyvumo didinimas“.  Pranešėja L. Grabauskienė, LR ūkio ministerija.

11:20-11:35 val. „Apskaitos pagalba profesionaliai vadybai savivaldybės ir valstybės įmonėse“. Pranešėja D. Pranckėnienė, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija.

11:40-11:55 val. „Valstybinių įmonių pertvarka – pokyčiai bendrovėje „Klaipėdos naftoje“. Pranešėjas R. Masiulis, bendrovė „Klaipėdos nafta“.

12:00-12:15 val. Bendrovės „Klaipėdos energija“ patirtis tobulinant šildymo tiekimo įmonės veiklą“. Pranešėjas  B Petrauskas, bendrovė „Klaipėdos energija“.

12:20-13:00 val. Diskusija.

Konferencijos organizatorius: Klaipėdos miesto savivaldybės administracija

Partneriai: LR Ūkio ministerija, Bendrovių valdymo institutas

Registracija: simonas.gentvilas@klaipeda.lt arba (8 46) 39 61 98.NAUJAUSI KOMENTARAI

Linas

Linas portretas
reikia sutvarkyti komunalines paslaugas teikianciu imoniu savivale.Jos islaikomos gyventoju saskaita,bet prisikviesti istikus bedai-vargas,nors kiekviena menesi sugalvoja nauja mokesti.Praejusi menesi atsirado mokestis uz bendro naudojimo objektu nuolatine technine prieziura.Kas tai?Dar mokame eksploatacines islaidas,karsto vandens vamzdynu prieziura,kas tai?Gyventojai turi buti ispeti apie naujus mokescius.

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Klaipėdos m.savivaldybė galėtų surengti mokymus kitoms savivaldybėms, kaip apmokestinus, pvz. už šiukšles senjorus ir jiems perkėlus didžiausią finansinę tokios paslaugos kainą, išvogti ir kitaip iššvaistyti šiuos iš žmonių apgaule surinktus didesnius nei reikia pinigus: pirkti šiukšlių vežėjus be konkursų, pasirūpinti, kad iš vieno kiemo šiukšles vežtų kelis skirtingi vežėjai, užsakyti niekam nereikalingus darbus draugų/draugelių firmose, skirti milžiniškas algas, priedus, premijas 'saviems" darbuotojams, įdarbinti jų kelis kartus daugiau nei reikia, tam įsteigti daugiau nereikalingų etatų, bei dukterinių įmonių, pvz. UAB "Anabazis", išsiplauti ES pinigų neskelbiamų derybų būdu ir t.t. Gaila, kad šitų dalykų nežino šiandien paskaitas apie efektyvų savivaldybės įmonių skaitysiantys užsieniečiai.

apie KRATC

apie KRATC portretas
UAB "Klaipėdos regiono atliekų tvaikimo centras" svetainėje skelbiama, kad šios bendrovės steigėjai - 7 Klaipėdos regiono savivaldybės. Tačiau iš tikro, dalis UAB KRATC akcijų priklauso ne savivaldybėms, o kitiems 24 fiziniams bei juridiniams asmenims, kurių duomenys slepiami. Klausimas, ar UAB KRATC savivaldybių įmonė, ar privatus UAB-as?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ar reikia įkurti šunų pliažus?
  Ar reikia įkurti šunų pliažus?

  Higienos normoje numačius, kad paplūdimiuose turi atsirasti zona, kurioje galima lankytis su gyvūnais, kilo daug diskusijų. Keturkojų mylėtojai sveikina tokius pakeitimus. ...

  1
 • Baltijos šalių vartotojus netrukus pasieks pirmosios dujos iš JAV
  Baltijos šalių vartotojus netrukus pasieks pirmosios dujos iš JAV

  JAV išgautos gamtinės dujos jau šią savaitę pasieks Lietuvos ir Baltijos šalių gyventojų namus, verslą ir pramonę, elektrines bei ūkininkus. ...

  10
 • Girtuoklių paplūdimiuose mažėja
  Girtuoklių paplūdimiuose mažėja

  Šį sezoną paplūdimyje laiką leidę ir alkoholį vartoję vasarotojai nesiveržė pasitikrinti blaivumo, nors tokia galimybė buvo. Gelbėtojai pastebi, kad girtaujančiųjų pliažuose gerokai sumažėjo. ...

 • Memoriale siūlo suformuoti žemėlapį
  Memoriale siūlo suformuoti žemėlapį

  Skvero, kuriame yra memorialas, skirtas Klaipėdos politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti, laukia permainos. Projektuotojai siūlo apšviesti paminklą, o grindinį paversti žemėlapiu, kur švieselėmis būtų pažymėtos lietuvių tremties...

  1
 • Klaipėdos universitetas keičia strateginę kryptį
  Klaipėdos universitetas keičia strateginę kryptį

  Lietuvos universitetai jau skaičiuoja galutinius 2017 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, todėl galima aptarti kai kuriuos faktus, pasidalinti planais. Viešojoje erdvėje jau skelbti statistiniai duomenys, bet jie buvo fragmenti&sc...

  3
 • Klaipėdoje atsigauna ir naftos produktų krova
  Klaipėdoje atsigauna ir naftos produktų krova

  Liepą Baltijos jūros regione vėl sublizgėjo Klaipėdos uostas. Pirmą kartą visos jo krovinių grupės pasiekė teigiamą rezultatą. ...

 • Klaipėdos valdžia ieško, kas suprojektuotų sakurų parką
  Klaipėdos valdžia ieško, kas suprojektuotų sakurų parką

  Klaipėda tikisi pasipuošti sakurų parku – ieškoma, kas parengtų parko projektą. ...

  6
 • Vaikui užtrenktos durys į mokyklą?
  Vaikui užtrenktos durys į mokyklą?

  Artinantis naujiems mokslo metams – sąmyšis. Klaipėdietė Virginija tikino nebežinanti, ko griebtis, kad jos vaikas būtų priimtas į uostamiesčio gimnaziją. Arčiausiai namų esančioje įstaigoje vietų jau seniai nėra, o kitos mokyklos e...

  23
 • Parke – Berbomų kapai
  Parke – Berbomų kapai

  Buvusios miesto kapinės, prieš kelis dešimtmečius paverstos Skulptūrų parku, dar slepia nemažai paslapčių. Vieną jų atskleidė klaipėdietis, ilgus metus laikęs atmintyje garbingo Klaipėdos krašto vyro – Ernsto Vilhelmo Be...

  8
 • Po Klaipėdą migravo briedis
  Po Klaipėdą migravo briedis

  Po uostamiestį sekmadienio rytą klaidžiojo briedis. Laukinis gyvūnas buvo pastebėtas keliose vietose šiaurinėje miesto dalyje.  ...

Daugiau straipsnių