Miestui – išmaniųjų „mikriukų“ injekcija

Jau nuo kitos savaitės gyventojai važinėsis naujais mikroautobusais, kuriuose įdiegta moderniausia Lietuvoje elektroninio bilieto sistema. Pastaroji keleiviams leis patogiau pasiekti kelionės tikslą – naudotis ta pačia kortele bus galima keliaujant ir miesto autobusais, ir maršrutiniais taksi.

Vienintelė, užbaigusi reformą

Artėjantį pirmadienį į Klaipėdos gatves išriedės mėlynos spalvos maršrutiniai taksi. Naujos bus ne tik transporto priemonės, bet ir paslauga.

Viešosios įstaigos "Klaipėdos keleivinis transportas" direktorius Gintaras Neniškis pasakojo, kad pasiektas kitas miesto transporto etapas – jau netrukus "mikriukai" bus integruoti į bendrą viešojo transporto sistemą.

Dėl to keleiviams taps kur kas paprasčiau keliauti pasirinktu maršrutu – naudojantis viena elektroninio bilieto kortele bus galima važiuoti ir miesto bei priemiesčio autobusais, ir maršrutiniais taksi.

"Nueitas ilgas kelias, žvelgiant istoriškai maršrutiniai taksi Klaipėdoje startavo dar su senosiomis "Latvijomis". Tai buvo nauja, prabangesnė viešojo transporto rūšis. Šiais laikais diskutuojant apie viešojo transporto modelį, nuspręsta, kad tokia transporto rūšis – mažesnės talpos ir didesnio komforto – yra reikalinga ir ji turėtų likti. Tik, žinoma, kur kas patogesnė, prieinama platesniam keleivių srautui, taip pat ir neįgaliesiems", – akcentavo direktorius.

G.Neniškio teigimu, Klaipėda šalyje yra pirmasis miestas, užbaigęs viešojo transporto reformą. Vežėjai – Kauno ir Šiaulių bendrovės "Kautra" ir "Ridvija" – parinkti konkurso būdu.

"Tai reiškia, kad už geriausią kainą yra gaunama geriausia paslauga. Ir keleiviai galės patys tuo įsitikinti", – šypsojosi pašnekovas.

Keleiviams – naujas maršrutas

Gyventojų, kasdien keliaujančių viešuoju miesto transportu, laukia naujovės.

Pasak G.Neniškio, mikroautobusai kursuos panašiais maršrutais, kaip ir iki šiol, keisis tik jų pavadinimai.

Vietoje 9 "mikriuko" važiuos M8, kurio maršrutas bus toks pat.

Vietoj 6-ojo važiuos M6, kurio trasa taip pat lieka beveik nepakitusi. Mieste šie maršrutiniai taksi važiuos taip pat kaip ir dabar, o Melnragėje šiek tiek trumpiau – iki Audros ir Molo gatvių sankryžos žiedo.

Esminis pokytis tas, kad maršrutiniai taksi važinės ir Šilutės plentu. Atsiras naujas maršrutas – M5, kuris pakeis 8 "mikriuką" ir kursuos Šilutės plentu, Kauno gatve, Taikos prospektu iki Šiaurės prospekto.

"Sugrįžtame į Šilutės plentą su naujuoju maršrutiniu taksi, nes manome, kad ši paslauga reikalinga. Nebelieka buvusio 8-ojo, kuris važiuodavo į autobusų stotį. Išanalizavę keleivių srautus nematėme poreikio šiam maršrutui, ten reikėtų organizuoti susisiekimą autobusais", – aiškino direktorius.

Nuo kito pirmadienio į gatves išriedėsiantys 22 mėlyni mikroautobusai yra pažymėti šachmatine taksi juosta, kuri skiria juos nuo privežamaisiais maršrutais važiuojančių autobusiukų.

Maršrutiniai taksi galės sustoti visur, kur nedraudžia kelių eismo taisyklės, bet tvarkos gatvėse esą bus daugiau. Mat nuo šiol vežėjams bus mokama už nuvažiuotus kilometrus, tad sustoti bet kur norint paimti keleivį vairuotojai nebeturės intereso.

Keisis kainos

Nuo pirmadienio maršrutiniuose taksi galios ta pati elektroninio bilieto kortelė kaip ir autobusuose, tik ją reikės papildyti pasirinkta pinigų suma (nuo 1 iki 99 eurų).

Už kelionę bus galima atsiskaityti elektroniniais pinigais.

"Pasipildžius elektroniniais pinigais ir nuskaičius elektroninį bilietą kelionė bus pigesnė nei iki šiol. Kainuos ne eurą, o 0,95 centro. Atsiranda ir naujas maršrutinių taksi dienos bilietas, kurio kaina – 3,80 euro", – komentavo G.Neniškis.

Įlipus į maršrutinį taksi, elektroninio bilieto kortelę reikės glausti prie skaitytuvo, kuris ir nuskaičiuos reikiamą pinigų sumą už kelionę. Tuo pačiu elektroniniu bilietu bus galima mokėti ir už bendrakeleivių kelionę.

Bendrų miesto viešojo transporto mėnesio bilietų, kuriais bus galima važiuoti tiek maršrutiniu taksi, tiek ir miesto autobusu, darbo dienų bilietas kainuoja 35 eurus, o visų savaitės dienų – 50 eurų.

Galimybė atsiskaityti grynaisiais pinigais maršrutiniame taksi įsigyjant popierinį bilietą išliks, tačiau bilietai atrodys kitaip.

Elektroniniu bilietu naudotis bus pigiau nei popieriniu.

Prie vairo – ir moterys

Anot Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko, miestas toliau diktuoja madas šioje rinkoje.

"Klaipėdos viešojo transporto sistema ir toliau išlieka pavyzdžiu visai Lietuvai. Nuo šiol maršrutinių taksi paslauga keičiasi iš esmės – keleiviams siūlomas naujas komforto lygis, nauji atsiskaitymo būdai bei atnaujinti maršrutai. Su naujų maršrutinių taksi pasirodymu gatvėse baigiame jų integraciją į viešojo transporto sistemą. Tai labai didelis žingsnis į priekį. Klaipėda maršrutinių taksi paslaugą išsaugo ir siūlo naują kokybę: ši paslauga, mano manymu, iškeliama į vieną geriausių Lietuvoje lygį", – sakė meras.

Naujieji maršrutiniai taksi yra pritaikyti judėjimo negalią turintiems žmonėms bei mamoms su vežimėliais.

Nemaža dalis senųjų "mikriukų" vairuotojų pereis prie naujųjų mikroautobusų. Tarp jų – nemažai moterų. Klaipėdietės džiaugėsi naujomis darbo sąlygomis ir apskritai galimybe siekti karjeros. Mat, jų žodžiais, darbdaviai dažniausiai vengia moterų vairuotojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

ŽIAURIAI

ŽIAURIAI portretas
Blogai jog nevažiuoja į stotį..Turi būti paliktas 8A,ir mes keleiviai renkamės.Kur rinka,kur konkurencija.Palaukit,bus rinkimai.Manau ,rinkėjai primins viską.

chi chi

chi chi portretas
kur mikrikų kaina ir kur taxsi.Tikra ka asils yr

tam asilui

tam asilui portretas
jei skauda kojos, skubi, blogai jautiesi - kviesk taxi ar greitąją asile
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Renginys – Izraelio valstybės jubiliejui
  Renginys – Izraelio valstybės jubiliejui

  Izraelio valstybės atkūrimo 70-mečio išvakarėse Klaipėdoje paminėta Atminties diena. Uostamiesčio žydų bendruomenės namuose prisiminti tie, kurie pasiaukojo ir žuvo dėl istorinės tėvynės. ...

 • Užkliuvo nenaudojami nameliai
  Užkliuvo nenaudojami nameliai

  Klaipėdiečiams akis bado Teatro aikštėje palikti nameliai, kurie skirti šventinei prekybai. Miestiečiai stebisi, kodėl statiniai nėra išvežami iš miesto širdies. ...

 • Uosto direkcijos strateginiam veiklos planui – aukščiausias įvertinimas
  Uosto direkcijos strateginiam veiklos planui – aukščiausias įvertinimas

  Susisiekimo sektoriaus valstybės valdomų įmonių (VVĮ) strateginių veiklos planų kokybė pripažinta geriausia iš visų tokias įmones valdančių šalies sektorių – ji įvertinta 9,3 balo iš 10 galimų. Tiek balų jai skyrė &...

 • Mėlynąjį proveržį išjudintų uostas
  Mėlynąjį proveržį išjudintų uostas

  Klaipėda yra išskirtinis Lietuvos miestas dėl to, kad jame yra uostas. Ir tas supratimas vis labiau ateina į Klaipėdą per „mėlyno proveržio“ planus. ...

  1
 • Paradui kviečia registruoti laivus
  Paradui kviečia registruoti laivus

  Klaipėdiečiai ir miesto svečiai vėl bus pakviesti į tradicinį laivų paradą, kuris skelbia laivybos sezono pradžią. Žadama, kad renginys vėl stebins išskirtinėmis iniciatyvomis. ...

 • Cirkininkai bylinėsis dėl suniokotos pievos?
  Cirkininkai bylinėsis dėl suniokotos pievos?

  Po dviejų cirkų gastrolių pernai rudenį, netoli Žvejų rūmų akis tebebado bjauriai suniokota pieva. Cirkininkai iki šiol nesutaria, kas turėtų ją tvarkyti ir yra pasiryžę net teismams. Savivaldybė teigia, kad laukymę veikiausiai sutvarkys ...

  6
 • „Grūstei“ – inspektorių kirtis
  „Grūstei“ – inspektorių kirtis

  Parduotuvėje "Grūstė" dirbusios jaunos klaipėdietės vieša išpažintis sulaukė rimto atgarsio. Įsikišus Valstybinei darbo inspekcijai, paaiškėjo šiurpinanti tikrovė – žmonės čia dirba ir po 14 valan...

  20
 • Jono bažnyčia netilps sklype
  Jono bažnyčia netilps sklype

  Jono bažnyčia, kurią planuojama atkurti, netilptų numatytame sklype. Tai paaiškėjo projektuotojams atlikus esamos situacijos vertinimą. Bus svarstoma, kaip išspręsti šią problemą. ...

  19
 • Šviesuoliams – Luizės medaliai
  Šviesuoliams – Luizės medaliai

  Uostamiestyje karalienės Luizės medaliais įvertinti ryškiausi švietimo srities darbuotojai. Medaliai įteikti keturiems Klaipėdoje dirbantiems ir miestą garsinantiems šviesuoliams. ...

  4
 • Dėl Švyturio gatvės tęsinio – diskusijos
  Dėl Švyturio gatvės tęsinio – diskusijos

  Miesto valdžia neatsisako idėjos ateityje tiesti Švyturio gatvės tęsinį. Manoma, kad ši arterija pagerintų susisiekimą Klaipėdoje, padėtų išvengti transporto spūsčių. ...

  6
Daugiau straipsnių