Klaipėdoje – pirmasis tarptautinis baleto festivalis

Šeštadienį uostamiestyje karaliavo šokis, gracija ir vaikų bei jaunimo klegesys. Klaipėdos muzikiniame teatre vyko tarptautinis baleto festivalis-konkursas „CODA 2013“.

Renginio organizatorė Klaipėdos muzikinio teatro primabalerina, šou baleto „Coda“ vadovė Inga Briazkalovaitė pradėdama šventę džiaugėsi, kad uostamiestyje tai  – pirmas tarptautinis klasikinio šokio festivalis.

Renginio idėjos autorė vylėsi, kad jis taps gražia tradicija, padėsiančia populiarinti baletą Klaipėdoje.

Su nauju startu šokėjus pasveikinti atvykęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas akcentavo, kad uostamiestis – ideali vieta judesiui, polėkiui ir improvizacijai.

„Jaučiuosi savotišku ką tik gimusio kūdikio krikštatėviu. Tikiuosi, kad šis festivalis nueis ilgą ir gražų kelią, o uostamiesčio publika dar labiau pamėgs klasikinį šokį“, – kalbėjo meras.

Inga Briazkalovaitė pasakojo, kad paruoštas specialias programas scenoje demonstravo daugiau nei 350 vaikų ir jaunuolių, šokančių klasikinį bei modernų šokį.

Jaunieji judesio entuziastai į Klaipėdą atvyko iš visos Lietuvos, pradžiugino ir svečiai iš Latvijos bei Kaliningrado.

Festivalį pradėjo nekonkursinė programa, kurią atliko patys jauniausi šventės dalyviai. Mažųjų pasirodymas salėje susirinkusius žmones privertė šypsotis ir griausmingomis ovacijomis palaikyti vaikus, scenoje žengiančius pirmuosius žingsnius.

Konkursinėje programos dalyje savo pasiekimus demonstravo šokėjai nuo 6 iki 18 metų, kuriuos vertino komisija.  Visi dalyviai buvo suskirstyti į kelias amžiaus grupes ir atliko pasirinktą klasikinę arba modernaus šokio kompoziciją.

Talentingiausi ir žiuri nuomone geriausiai šokę vaikai buvo apdovanoti specialiomis statulėlėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gerkite CODA - Kolą

Gerkite CODA - Kolą portretas
Komercinis projektas "Gerk Coda-Kolą užsikąsdamas maisto papildais" pavyko iš dalies: pritrauktas potencialių klientų dėmesys, išpopuliarintas produkto prekinis ženklas, tačiau pati "Codos" šokio atlikimo kokybė, fantazija ... na, nutylėkim iš pagarbos organizatoriams. Kita vertus, turėjome progos įdomiems atradimams: dėmesį prikaustė latvių "Čipolinas", Kaliningrado "Вдохновение", maloniai nustebino klaipėdiečiai - Aušros baleto studija, klubas "Credo" ir Kačinsko muzikos mokyklos choreografijos grupė. Renginį paįvairino meninės gimnastikos klubas "Kregždutės skrydis" su indiškų motyvų šokiu, Plungės kolektyvas ir kiti svečiai. Tiesa, skambus pavadinimas "Baleto festivalis" dvelktelėjo provincionalumu: kas yra baletas, tyliai ir be organizatoriams būdingo patoso pademonstravo svečiai iš Čiurlionio menų mokyklos su parodomąja programa. Ko gero, būtų sąžiningiau renginį vadinti "Codos klasikinio šokio konkursu". Prizų dalybos, kurios priminė "kapeikų kratymą" mokykloje (atspėk kas: Coda ar Špokaitės studija") kėlė žiūrovų šypseną, nuotaiką pakėlė organizatorių frazės - perliukai į mikrofoną: "mažoji Pachujita' vietoje "mažoji Pačita" (na, tiesiog tokia rašyba originalo kalba:)), "девушка с куклом" (toks lėlys), įžanginisi "Labas vakaras" 14.20 val. ir kt. Žodžiu, atmetus alinančią 7 valandų trukmę, užmerkus akis į greit ištuštėjusią 3/4-liais žiūrovų salę bei atsidarius gazuoto mineralinio buteliuką, buvo galima rasti įdomybių.
VISI KOMENTARAI 1

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių