Klaipėdoje skandalais pagarsėjęs „Mano dienynas“ – patikima įmonė?

Su Klaipėdos savivaldybe dėl elektroninio mokinio pažymėjimo sistemos įdiegimo mokyklose solidžią sutartį sudariusiai ir skandalingai pagarsėjusiai įmonei nėra užkirstas kelias dalyvauti viešuosiuose konkursuose. Nepaisant to, kad miestas ją pripažino nepatikima, į Nepatikimų tiekėjų sąrašą bendrovė kažkodėl nebuvo įtraukta.

Brokas kėlė sumaištį

Nacionalinio švietimo centro įsteigta įmonė "Mano dienynas" turėjo įdiegti bendrą elektroninio mokinio pažymėjimo sistemą Klaipėdos mokyklose iki 2017–2018 mokslo metų pradžios.

O visi darbai su visų licencijų atidavimu ir sistemos užtikrintu bei tinkamu funkcionavimu turėjo būti baigti prieš tris savaites, iki liepos 19-osios.

Tačiau net ir pasibaigus sutarties terminui, ne tik mokslo metams, sistema tinkamai neveikė.

Kai kurių miesto gimnazijų moksleiviai per visus metus taip ir nesulaukė elektroninių mokinio pažymėjimų, o tie, kurie juos turėjo, – faktiškai buvo neveikiantys.

Pinigai – tik už atliktus darbus

Vienos progimnazijos direktoriui buvo apmaudžiausia, kad sistemos diegėjai su tėvais nekontaktavo dėl vaikų pažymėjimų, esą jie net mokyklos atstovams ragelio nekėlė.

O progimnazijoje ne tik trūko moksleivio pažymėjimų, bet ir turimi buvo nesusieti su viešojo miesto transporto sistema, valgykloje elektroninė sistema veikė protarpiais ir ją nuolat reikėjo tvarkyti.

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistės Liudmilos Adiklės, neveikė ir neformaliojo vaikų švietimo sistema.

"Mūsų žiniomis, trukdžių buvo visose sistemose ir valgyklose, ir lankomumo. Mes rangovui sumokėjome tik už atliktus darbus, kas neveikė – už tai nėra sumokėta, daugiau mes sutarties terminų nebetęsėme, nepadarytų darbų nebedarėme. Tiekėjai buvo įspėti", – dar pavasarį dienraščiui teigė L.Adiklė.

Sutarties nutraukti nesiryžo

Nors priekaištai dėl stringančios sistemos ir kitos painiavos "Mano dienynui" nesiliovė beveik metus, buvo akivaizdu, kad paslaugos teikėjas nepateisino lūkesčių, savivaldybės administracija nesiryžo su jais nutraukti sutarties.

Kol savivaldybė tiekėjų reikalavo trūkumus pašalinti, o, to nepadarius, grasino nemokėti už darbus, šie skambinėjo mokykloms ir darė spaudimą pripažinti nekokybiškas paslaugas kokybiškomis.

Sutartis su "Mano dienynu" sukėlė daug aistrų, ji buvo labai sunkiai vykdoma.

Nuo darbų įgyvendinimo pradžios tiekėjui buvo surašyta per 20 aktų.

Įmonės steigėjai pretenzijas pripažino, aktų neapskundė ir sutiko su baudomis.

"Toliau teks gaminti mokinio pažymėjimus, nes jų reikia nuolat. Tam buvo paskelbtas naujas konkursas. Tie patys rangovai šiame konkurse dalyvauti negalėjo, nes mes juos vertinome kaip nepatikimus", – pabrėžė L.Adiklė.

Į juoduosius sąrašus neįtraukė

Vis dėlto savivaldybė neįtraukė įmonės "Mano dienynas" į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Pasiteisinta tuo, kad projektas jau baigtas ir su šia bendrove savivaldybė neketina daugiau turėti reikalų.

Klaipėdos savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Milda Lamakinaitė dienraščiui patvirtino, jog jos vadovaujamo skyriaus niekas neinformavo, kad "Mano dienyną" reikėtų įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

"Mums Švietimo skyrius turėtų pranešti, kad yra netinkamai įvykdyta sutartis arba ji nutraukta dėl esminio pažeidimo. Priešingu atveju į šį sąrašą tiekėjų įtraukti negalima. Kadangi įmonė neįtraukta į minėtą sąrašą, taigi jie vėl gali dalyvauti viešuosiuose konkursuose", – patikslino M.Lamakinaitė.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pripažino, kad klausimą dėl "Mano dienyno" įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą yra svarstę, bet nėra iki galo tai suderinta su teisininkais.

"Aš asmeniškai nesikreipiau į savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybą ir neprašiau, kad šitą įmonę įtrauktų į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. Kas turėtų kreiptis? Nežinau. O elektroninių pažymėjimų gaminimui savivaldybės konkursas jau pasibaigė ir jį laimėjo ne "Mano dienynas". Nors su šia įmone, deja, mūsų problemos dar nesibaigė", – apgailestavo L.Adiklė.

Pati turi pretenzijų?

Dienraščio duomenimis, bendrovė "Mano dienynas" pati turi pretenzijų savivaldybei, ir esą neatmetama tikimybė, kad miestas bus paduotas į teismą, nes tiekėjams nesumokėjo tam tikrų sąskaitų, kurios, verslininkų įsitikinimu, turėtų būti apmokėtos.

Jie gegužės mėnesį pateikė mokinio pažymėjimus dvyliktokams.

"Manome, kad teks bylinėtis su buvusiais tiekėjais. Jie nepatenkinti, kad mes ne už viską sumokėjome, bet jie ne visus darbus atliko. Nors nepripažįsta, kad tų darbų nepadarė. Jie gegužės mėnesį pateikė mokinio pažymėjimus dvyliktokams. Mums tų pažymėjimų nebereikia, bet yra ir daugiau niuansų", – vardijo N.Laužikienė.

Ką pats Nacionalinio švietimo centro vadovas Giedrius Ratkauskas mano apie šią Klaipėdos savivaldybės poziciją ir ar ketina kreiptis į teismą dėl esą neapmokėtų sąskaitų, dienraščiui išsiaiškinti nepavyko, nes telefonu jis neatsiliepė kelias dienas iš eilės.

Komentaras

Laimis Kuklierius

Viešųjų pirkimų tarnybos Rizikų valdymo skyriaus vedėjasNAUJAUSI KOMENTARAI

pone administracijos direktoriau ,

pone administracijos direktoriau , portretas
nepamirškite gale metų šioms ponioms valdininkėms , taip pat ponioms iš Sveikatos skyriaus bei " dėl cirkininkų žolės lengvai įtikinamiems " valdininkams skirti premijas :) Labai laukiu rinkimų , tikiuosi permainų , nes mano nuomone dirbti taip kaip dirba Jūsų vadovaujami valdininkai, toliau nebegalima .

LAAAABAI LIBERALU :)

LAAAABAI LIBERALU :) portretas
Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pripažino, kad klausimą dėl "Mano dienyno" įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą yra svarstę, BET NĖRA IKI GALO TAI SUDERINTA SU TEISININKAIS. ------ P.S. O KODĖL NĖRA SUDERINTA , ponia departamento direktore ? Kodėl aplaidžiai rūpinatės klaipėdiečiais ? Ar ne Jūsų pareiga darbą atlikti tinkamai ?

LAAAABAI LIBERALU :)

LAAAABAI LIBERALU :) portretas
Klaipėdos savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Milda Lamakinaitė dienraščiui patvirtino, jog jos vadovaujamo skyriaus niekas neinformavo, kad "Mano dienyną" reikėtų įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. "Mums ŠVIETIMO SKYRIUS TURĖTŲ PRANEŠTI pranešti, kad yra netinkamai įvykdyta sutartis arba ji nutraukta dėl esminio pažeidimo. Priešingu atveju į šį sąrašą tiekėjų įtraukti negalima. Kadangi įmonė neįtraukta į minėtą sąrašą, taigi jie vėl gali dalyvauti viešuosiuose konkursuose", – patikslino M.Lamakinaitė.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

  1
 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  6
 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  13
 • Žvejų gatve – vienos krypties eismu
  Žvejų gatve – vienos krypties eismu

  Pavasarį Žvejų gatvėje ir jos prieigose įsivyravo sumaištis. Panaikinus  vienpusį eismą, automobiliai gatve važinėjo dviem kryptimis. Tokiu sprendimu liko nepatenkinti vietos gyventojai ir verslininkai, tad netrukus vėl įsigalios senoji ...

 • JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla
  JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla

  Uostamiestyje besilankanti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall šiandien susitiko su Lietuvos SGD klasterio atstovais. Vizito tikslas – susipažinti su šios platformos veikla bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. ...

  4
 • Pasveikintas skęstančią moterį išgelbėjęs ugniagesys
  Pasveikintas skęstančią moterį išgelbėjęs ugniagesys

  Už didvyrišką poelgį pagerbtas Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Priekulės ugniagesių komandos ugniagesys Vidas Rasimavičius, kuris išgelbėjo Minijoje skendusią moterį. Jo drąsus poelgis – pavyzdys ki...

 • Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema
  Uosto direkcijoje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema

  Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija dar labiau stiprina korupcijos prevencijos sritį. Įmonėje įdiegta antikorupcinė vadybos sistema. ...

  1
 • Klaipėdos uoste tarša suvaldyta
  Klaipėdos uoste tarša suvaldyta

  Po itin sausos ir karštos vasaros, kai aplinkos tarša Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste veikiančiose įmonėse dėl krovos buvo sukėlusi nepatogumų gyventojams, pastarąjį mėnesį aplinkos užterštumas uoste nefiksuotas nė karto....

  10
 • Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus
  Vairuotojai šiurpina Tauralaukio gyventojus

  Tauralaukio mikrorajono "Dvaro slėnis" gyventojai griebiasi už galvų – vairuotojai masiškai ignoruoja greitį ribojančius kelio ženklus. Dažnas nesuvaldęs automobilio trenkiasi į kelkraščius ar šaligatvius, kuriais...

  16
Daugiau straipsnių