Klaipėdoje skandalais pagarsėjęs „Mano dienynas“ – patikima įmonė? | kl.lt

Klaipėdoje skandalais pagarsėjęs „Mano dienynas“ – patikima įmonė?

Su Klaipėdos savivaldybe dėl elektroninio mokinio pažymėjimo sistemos įdiegimo mokyklose solidžią sutartį sudariusiai ir skandalingai pagarsėjusiai įmonei nėra užkirstas kelias dalyvauti viešuosiuose konkursuose. Nepaisant to, kad miestas ją pripažino nepatikima, į Nepatikimų tiekėjų sąrašą bendrovė kažkodėl nebuvo įtraukta.

Brokas kėlė sumaištį

Nacionalinio švietimo centro įsteigta įmonė "Mano dienynas" turėjo įdiegti bendrą elektroninio mokinio pažymėjimo sistemą Klaipėdos mokyklose iki 2017–2018 mokslo metų pradžios.

O visi darbai su visų licencijų atidavimu ir sistemos užtikrintu bei tinkamu funkcionavimu turėjo būti baigti prieš tris savaites, iki liepos 19-osios.

Tačiau net ir pasibaigus sutarties terminui, ne tik mokslo metams, sistema tinkamai neveikė.

Kai kurių miesto gimnazijų moksleiviai per visus metus taip ir nesulaukė elektroninių mokinio pažymėjimų, o tie, kurie juos turėjo, – faktiškai buvo neveikiantys.

Pinigai – tik už atliktus darbus

Vienos progimnazijos direktoriui buvo apmaudžiausia, kad sistemos diegėjai su tėvais nekontaktavo dėl vaikų pažymėjimų, esą jie net mokyklos atstovams ragelio nekėlė.

O progimnazijoje ne tik trūko moksleivio pažymėjimų, bet ir turimi buvo nesusieti su viešojo miesto transporto sistema, valgykloje elektroninė sistema veikė protarpiais ir ją nuolat reikėjo tvarkyti.

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistės Liudmilos Adiklės, neveikė ir neformaliojo vaikų švietimo sistema.

"Mūsų žiniomis, trukdžių buvo visose sistemose ir valgyklose, ir lankomumo. Mes rangovui sumokėjome tik už atliktus darbus, kas neveikė – už tai nėra sumokėta, daugiau mes sutarties terminų nebetęsėme, nepadarytų darbų nebedarėme. Tiekėjai buvo įspėti", – dar pavasarį dienraščiui teigė L.Adiklė.

Sutarties nutraukti nesiryžo

Nors priekaištai dėl stringančios sistemos ir kitos painiavos "Mano dienynui" nesiliovė beveik metus, buvo akivaizdu, kad paslaugos teikėjas nepateisino lūkesčių, savivaldybės administracija nesiryžo su jais nutraukti sutarties.

Kol savivaldybė tiekėjų reikalavo trūkumus pašalinti, o, to nepadarius, grasino nemokėti už darbus, šie skambinėjo mokykloms ir darė spaudimą pripažinti nekokybiškas paslaugas kokybiškomis.

Sutartis su "Mano dienynu" sukėlė daug aistrų, ji buvo labai sunkiai vykdoma.

Nuo darbų įgyvendinimo pradžios tiekėjui buvo surašyta per 20 aktų.

Įmonės steigėjai pretenzijas pripažino, aktų neapskundė ir sutiko su baudomis.

"Toliau teks gaminti mokinio pažymėjimus, nes jų reikia nuolat. Tam buvo paskelbtas naujas konkursas. Tie patys rangovai šiame konkurse dalyvauti negalėjo, nes mes juos vertinome kaip nepatikimus", – pabrėžė L.Adiklė.

Į juoduosius sąrašus neįtraukė

Vis dėlto savivaldybė neįtraukė įmonės "Mano dienynas" į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Pasiteisinta tuo, kad projektas jau baigtas ir su šia bendrove savivaldybė neketina daugiau turėti reikalų.

Klaipėdos savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Milda Lamakinaitė dienraščiui patvirtino, jog jos vadovaujamo skyriaus niekas neinformavo, kad "Mano dienyną" reikėtų įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

"Mums Švietimo skyrius turėtų pranešti, kad yra netinkamai įvykdyta sutartis arba ji nutraukta dėl esminio pažeidimo. Priešingu atveju į šį sąrašą tiekėjų įtraukti negalima. Kadangi įmonė neįtraukta į minėtą sąrašą, taigi jie vėl gali dalyvauti viešuosiuose konkursuose", – patikslino M.Lamakinaitė.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pripažino, kad klausimą dėl "Mano dienyno" įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą yra svarstę, bet nėra iki galo tai suderinta su teisininkais.

"Aš asmeniškai nesikreipiau į savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybą ir neprašiau, kad šitą įmonę įtrauktų į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. Kas turėtų kreiptis? Nežinau. O elektroninių pažymėjimų gaminimui savivaldybės konkursas jau pasibaigė ir jį laimėjo ne "Mano dienynas". Nors su šia įmone, deja, mūsų problemos dar nesibaigė", – apgailestavo L.Adiklė.

Pati turi pretenzijų?

Dienraščio duomenimis, bendrovė "Mano dienynas" pati turi pretenzijų savivaldybei, ir esą neatmetama tikimybė, kad miestas bus paduotas į teismą, nes tiekėjams nesumokėjo tam tikrų sąskaitų, kurios, verslininkų įsitikinimu, turėtų būti apmokėtos.

Jie gegužės mėnesį pateikė mokinio pažymėjimus dvyliktokams.

"Manome, kad teks bylinėtis su buvusiais tiekėjais. Jie nepatenkinti, kad mes ne už viską sumokėjome, bet jie ne visus darbus atliko. Nors nepripažįsta, kad tų darbų nepadarė. Jie gegužės mėnesį pateikė mokinio pažymėjimus dvyliktokams. Mums tų pažymėjimų nebereikia, bet yra ir daugiau niuansų", – vardijo N.Laužikienė.

Ką pats Nacionalinio švietimo centro vadovas Giedrius Ratkauskas mano apie šią Klaipėdos savivaldybės poziciją ir ar ketina kreiptis į teismą dėl esą neapmokėtų sąskaitų, dienraščiui išsiaiškinti nepavyko, nes telefonu jis neatsiliepė kelias dienas iš eilės.

Komentaras

Laimis Kuklierius

Viešųjų pirkimų tarnybos Rizikų valdymo skyriaus vedėjasNAUJAUSI KOMENTARAI

pone administracijos direktoriau ,

pone administracijos direktoriau , portretas
nepamirškite gale metų šioms ponioms valdininkėms , taip pat ponioms iš Sveikatos skyriaus bei " dėl cirkininkų žolės lengvai įtikinamiems " valdininkams skirti premijas :) Labai laukiu rinkimų , tikiuosi permainų , nes mano nuomone dirbti taip kaip dirba Jūsų vadovaujami valdininkai, toliau nebegalima .

LAAAABAI LIBERALU :)

LAAAABAI LIBERALU :) portretas
Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pripažino, kad klausimą dėl "Mano dienyno" įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą yra svarstę, BET NĖRA IKI GALO TAI SUDERINTA SU TEISININKAIS. ------ P.S. O KODĖL NĖRA SUDERINTA , ponia departamento direktore ? Kodėl aplaidžiai rūpinatės klaipėdiečiais ? Ar ne Jūsų pareiga darbą atlikti tinkamai ?

LAAAABAI LIBERALU :)

LAAAABAI LIBERALU :) portretas
Klaipėdos savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Milda Lamakinaitė dienraščiui patvirtino, jog jos vadovaujamo skyriaus niekas neinformavo, kad "Mano dienyną" reikėtų įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. "Mums ŠVIETIMO SKYRIUS TURĖTŲ PRANEŠTI pranešti, kad yra netinkamai įvykdyta sutartis arba ji nutraukta dėl esminio pažeidimo. Priešingu atveju į šį sąrašą tiekėjų įtraukti negalima. Kadangi įmonė neįtraukta į minėtą sąrašą, taigi jie vėl gali dalyvauti viešuosiuose konkursuose", – patikslino M.Lamakinaitė.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Atlaidai Palangoje virto kunigo palydomis
  Atlaidai Palangoje virto kunigo palydomis

  Sekmadienį Palangos bažnyčioje ir jos prieigose sunkiai tilpo žmonės. Jie rinkosi ne tik švęsti šv. Roko atlaidų. Didžioji dauguma atėjo atsisveikinti su populiariuoju klebonu Mariumi Venskumi, kuris kurorto Švč. Mergelės Marijo...

 • Miestas neteko literatūros kritiko ir rašytojo A. Žalio
  Miestas neteko literatūros kritiko ir rašytojo A. Žalio

  Pirmadienį miesto akademinę bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Netikėtai mirė Klaipėdos universiteto dėstytojas, literatūros kritikas, vienas iš aktyviausių Klaipėdos universiteto steigimo iniciatorių ir kūrėjų, universiteto pirmojo Senat...

  4
 • Nuo transporto dusulio gelbėtų ir geležinkeliai
  Nuo transporto dusulio gelbėtų ir geležinkeliai

  Aiškėja, jog Klaipėdoje didžiausias teršėjas yra ne uostas, o miesto transportas, ypač seni lengvieji automobiliai. ...

  7
 • Būsto atnaujinimas neturėtų tapti kančia kaimynams
  Būsto atnaujinimas neturėtų tapti kančia kaimynams

  Nors šiltąjį sezoną daugelis skuba išnaudoti atostogų malonumams, neretai šis metas susijęs ir su kur kas žemiškesniais – namų atnaujinimo planais. Specialistai įspėja, jog statybomis, remontu užsiimantys klaipėdie...

 • Veto dyzeliniams automobiliams
  Veto dyzeliniams automobiliams

  Kovodama su taršių automobilių žala gamtai, valdžia ketina imtis kardinalių priemonių. Politiniuose užkulisiuose jau seniai šnabždamasi, kad veikiausiai jau netolimoje ateityje šalyje bus įvestas mokestis mašinoms. Kol &sca...

  25
 • Keičiama Pilies tilto kilnojimo trukmė
  Keičiama Pilies tilto kilnojimo trukmė

  Savivaldybė informuoja, jog nuo šiandien trumpinamas Pilies tilto pakėlimo laikas. Dukart per parą keliamas tiltas upę laivams kaskart atvers trečdaliui valandos. Lig šiol ši laikas buvo dukart ilgesnis. ...

  8
 • Dangės krantinės – projektas, pakeitęs Klaipėdos senamiesčio veidą
  Dangės krantinės – projektas, pakeitęs Klaipėdos senamiesčio veidą

  Daugelis klaipėdiečių, veikiausiai, prisimena buvusio saldainių fabriko Jono kalnelio ir Meridiano prieigose teritorijos vaizdą prieš keletą metų. Apleista, apaugusi žole, užkaltais langais ir durimis, aptverta aukšta grafiti nupurk&scar...

 • Į regiono uostus plūstelėjo konteineriai
  Į regiono uostus plūstelėjo konteineriai

  Uostus, tarp jų ir Klaipėdos, kelia konteineriai, kai kuriuos anglys, o smukdo nafta ir jos produktai. ...

  4
 • Liftų atnaujinimui – palankus metas
  Liftų atnaujinimui – palankus metas

  Klaipėdiečiai aktyviau pradėjo domėtis namuose įrengtų liftų atnaujinimu. Taip elgtis juos paskatino valstybės teikiama parama ir liftų tiekėjų siūlomos išsimokėjimo sąlygos. Specialistai apie litų atnaujinimą pataria pradėti galvoti ne...

 • Aptarnauti klientų – per pievą
  Aptarnauti klientų – per pievą

  Per veją ir šaligatvius prekes užsakovams pristatantys arba jas paimantys kurjeriai užsitraukė klaipėdiečių nemalonę. Žmonėms ėmus fotografuoti taisykles pažeidžiančius siuntų vežimo tinklo "DPD Lietuva" darbuotojus, galiausiai...

  9
Daugiau straipsnių