Klaipėdoje skandalais pagarsėjęs „Mano dienynas“ – patikima įmonė?

Su Klaipėdos savivaldybe dėl elektroninio mokinio pažymėjimo sistemos įdiegimo mokyklose solidžią sutartį sudariusiai ir skandalingai pagarsėjusiai įmonei nėra užkirstas kelias dalyvauti viešuosiuose konkursuose. Nepaisant to, kad miestas ją pripažino nepatikima, į Nepatikimų tiekėjų sąrašą bendrovė kažkodėl nebuvo įtraukta.

Brokas kėlė sumaištį

Nacionalinio švietimo centro įsteigta įmonė "Mano dienynas" turėjo įdiegti bendrą elektroninio mokinio pažymėjimo sistemą Klaipėdos mokyklose iki 2017–2018 mokslo metų pradžios.

O visi darbai su visų licencijų atidavimu ir sistemos užtikrintu bei tinkamu funkcionavimu turėjo būti baigti prieš tris savaites, iki liepos 19-osios.

Tačiau net ir pasibaigus sutarties terminui, ne tik mokslo metams, sistema tinkamai neveikė.

Kai kurių miesto gimnazijų moksleiviai per visus metus taip ir nesulaukė elektroninių mokinio pažymėjimų, o tie, kurie juos turėjo, – faktiškai buvo neveikiantys.

Pinigai – tik už atliktus darbus

Vienos progimnazijos direktoriui buvo apmaudžiausia, kad sistemos diegėjai su tėvais nekontaktavo dėl vaikų pažymėjimų, esą jie net mokyklos atstovams ragelio nekėlė.

O progimnazijoje ne tik trūko moksleivio pažymėjimų, bet ir turimi buvo nesusieti su viešojo miesto transporto sistema, valgykloje elektroninė sistema veikė protarpiais ir ją nuolat reikėjo tvarkyti.

Anot Klaipėdos savivaldybės Švietimo skyriaus vyr. specialistės Liudmilos Adiklės, neveikė ir neformaliojo vaikų švietimo sistema.

"Mūsų žiniomis, trukdžių buvo visose sistemose ir valgyklose, ir lankomumo. Mes rangovui sumokėjome tik už atliktus darbus, kas neveikė – už tai nėra sumokėta, daugiau mes sutarties terminų nebetęsėme, nepadarytų darbų nebedarėme. Tiekėjai buvo įspėti", – dar pavasarį dienraščiui teigė L.Adiklė.

Sutarties nutraukti nesiryžo

Nors priekaištai dėl stringančios sistemos ir kitos painiavos "Mano dienynui" nesiliovė beveik metus, buvo akivaizdu, kad paslaugos teikėjas nepateisino lūkesčių, savivaldybės administracija nesiryžo su jais nutraukti sutarties.

Kol savivaldybė tiekėjų reikalavo trūkumus pašalinti, o, to nepadarius, grasino nemokėti už darbus, šie skambinėjo mokykloms ir darė spaudimą pripažinti nekokybiškas paslaugas kokybiškomis.

Sutartis su "Mano dienynu" sukėlė daug aistrų, ji buvo labai sunkiai vykdoma.

Nuo darbų įgyvendinimo pradžios tiekėjui buvo surašyta per 20 aktų.

Įmonės steigėjai pretenzijas pripažino, aktų neapskundė ir sutiko su baudomis.

"Toliau teks gaminti mokinio pažymėjimus, nes jų reikia nuolat. Tam buvo paskelbtas naujas konkursas. Tie patys rangovai šiame konkurse dalyvauti negalėjo, nes mes juos vertinome kaip nepatikimus", – pabrėžė L.Adiklė.

Į juoduosius sąrašus neįtraukė

Vis dėlto savivaldybė neįtraukė įmonės "Mano dienynas" į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

Pasiteisinta tuo, kad projektas jau baigtas ir su šia bendrove savivaldybė neketina daugiau turėti reikalų.

Klaipėdos savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Milda Lamakinaitė dienraščiui patvirtino, jog jos vadovaujamo skyriaus niekas neinformavo, kad "Mano dienyną" reikėtų įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą.

"Mums Švietimo skyrius turėtų pranešti, kad yra netinkamai įvykdyta sutartis arba ji nutraukta dėl esminio pažeidimo. Priešingu atveju į šį sąrašą tiekėjų įtraukti negalima. Kadangi įmonė neįtraukta į minėtą sąrašą, taigi jie vėl gali dalyvauti viešuosiuose konkursuose", – patikslino M.Lamakinaitė.

Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pripažino, kad klausimą dėl "Mano dienyno" įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą yra svarstę, bet nėra iki galo tai suderinta su teisininkais.

"Aš asmeniškai nesikreipiau į savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybą ir neprašiau, kad šitą įmonę įtrauktų į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. Kas turėtų kreiptis? Nežinau. O elektroninių pažymėjimų gaminimui savivaldybės konkursas jau pasibaigė ir jį laimėjo ne "Mano dienynas". Nors su šia įmone, deja, mūsų problemos dar nesibaigė", – apgailestavo L.Adiklė.

Pati turi pretenzijų?

Dienraščio duomenimis, bendrovė "Mano dienynas" pati turi pretenzijų savivaldybei, ir esą neatmetama tikimybė, kad miestas bus paduotas į teismą, nes tiekėjams nesumokėjo tam tikrų sąskaitų, kurios, verslininkų įsitikinimu, turėtų būti apmokėtos.

Jie gegužės mėnesį pateikė mokinio pažymėjimus dvyliktokams.

"Manome, kad teks bylinėtis su buvusiais tiekėjais. Jie nepatenkinti, kad mes ne už viską sumokėjome, bet jie ne visus darbus atliko. Nors nepripažįsta, kad tų darbų nepadarė. Jie gegužės mėnesį pateikė mokinio pažymėjimus dvyliktokams. Mums tų pažymėjimų nebereikia, bet yra ir daugiau niuansų", – vardijo N.Laužikienė.

Ką pats Nacionalinio švietimo centro vadovas Giedrius Ratkauskas mano apie šią Klaipėdos savivaldybės poziciją ir ar ketina kreiptis į teismą dėl esą neapmokėtų sąskaitų, dienraščiui išsiaiškinti nepavyko, nes telefonu jis neatsiliepė kelias dienas iš eilės.

Komentaras

Laimis Kuklierius

Viešųjų pirkimų tarnybos Rizikų valdymo skyriaus vedėjasNAUJAUSI KOMENTARAI

pone administracijos direktoriau ,

pone administracijos direktoriau , portretas
nepamirškite gale metų šioms ponioms valdininkėms , taip pat ponioms iš Sveikatos skyriaus bei " dėl cirkininkų žolės lengvai įtikinamiems " valdininkams skirti premijas :) Labai laukiu rinkimų , tikiuosi permainų , nes mano nuomone dirbti taip kaip dirba Jūsų vadovaujami valdininkai, toliau nebegalima .

LAAAABAI LIBERALU :)

LAAAABAI LIBERALU :) portretas
Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė pripažino, kad klausimą dėl "Mano dienyno" įtraukimo į Nepatikimų tiekėjų sąrašą yra svarstę, BET NĖRA IKI GALO TAI SUDERINTA SU TEISININKAIS. ------ P.S. O KODĖL NĖRA SUDERINTA , ponia departamento direktore ? Kodėl aplaidžiai rūpinatės klaipėdiečiais ? Ar ne Jūsų pareiga darbą atlikti tinkamai ?

LAAAABAI LIBERALU :)

LAAAABAI LIBERALU :) portretas
Klaipėdos savivaldybės Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Milda Lamakinaitė dienraščiui patvirtino, jog jos vadovaujamo skyriaus niekas neinformavo, kad "Mano dienyną" reikėtų įtraukti į Nepatikimų tiekėjų sąrašą. "Mums ŠVIETIMO SKYRIUS TURĖTŲ PRANEŠTI pranešti, kad yra netinkamai įvykdyta sutartis arba ji nutraukta dėl esminio pažeidimo. Priešingu atveju į šį sąrašą tiekėjų įtraukti negalima. Kadangi įmonė neįtraukta į minėtą sąrašą, taigi jie vėl gali dalyvauti viešuosiuose konkursuose", – patikslino M.Lamakinaitė.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdoje – kalėdinė eglutė po vandeniu
  Klaipėdoje – kalėdinė eglutė po vandeniu

  Iki šiol kalėdinėmis eglutėmis puošę tik Platelių ežero dugną, šiemet narai ją panardino į baseiną. Klaipėdoje žaliaskarė panardinta 9 metrų gylyje, praneša LNK žinių tarnyba. ...

 • Palangos oro uostas aptarnavo rekordinį keleivį
  Palangos oro uostas aptarnavo rekordinį keleivį

  2018-uosius Palangos oro uostas palydi ilgai lauktu rekordu – čia buvo aptarnautas 300 000-asis keleivis. Iki šiol pajūrio oro vartai tokio keleivių srauto dar nebuvo sulaukę. Metai sėkmingi buvo ir iš šio oro uosto skraida...

 • Protojerėjus: švenčių tradicijos – panašios
  Protojerėjus: švenčių tradicijos – panašios

  Klaipėdos rotušėje apsilankę uostamiesčio stačiatikių dvasininkai bene pirmieji miesto vadovą Vytautą Grubliauską sveikino su artėjančiomis Kalėdomis ir dėkojo už darbą. Kalbų apie politiką ir artėjančius rinkimus nebuvo. ...

  8
 • Latviškos stintos – po 5 eurus
  Latviškos stintos – po 5 eurus

  Stintų uostamiesčio turgavietėse ieškantys klaipėdiečiai – nusivylę. Trumpai ant prekystalių pasirodžiusios pirmosios šviežiais agurkais kvepiančios žuvys prieš savaitę kainavo 7 eurus, o šiuo metu jų uostamiestyj...

 • Švenčių proga nušvito ir paplūdimiai
  Švenčių proga nušvito ir paplūdimiai

  Šią savaitę turėtų būti užbaigti puošti Antrosios Melnragės ir Smiltynės paplūdimiai, į kuriuos, nepaisant subjurusių orų, vis dar užsuka nemažai lankytojų. ...

  1
 • Po avarijos užgeso šviesoforai
  Po avarijos užgeso šviesoforai

  Vienoje judriausių miesto sankryžų vairuotojų laukia kliūčių ruožas. Jau kelios dienos Minijos, Pilies, Sausio 15-osios ir Galinio Pylimo gatvių sankryžoje neveikia šviesoforai. Šioje vietoje susidaro kamšatys, o pėstieji guod...

  10
 • Nemokama kava sukėlė klausimų
  Nemokama kava sukėlė klausimų

  Uostamiesčio verslininkų iniciatyva visą gruodį kava ar arbata vaišinti pensininkus patiems senjorams sukėlė įtarimų. Esą nemokamą karšto gėrimo puodelį kai kuriose Klaipėdos kavinėse senjorai gali gauti tik pateikę pensininko pa...

  11
 • Dėl „Independence“ išpirkimo kilo ir abejonių
  Dėl „Independence“ išpirkimo kilo ir abejonių

  Seime pradėjus svarstyti Klaipėdos SGD išdujinimo įrenginio „Independence“ išpirkimą dėl to kilo nemažai klausimų. ...

  12
 • Po užsieniečio skundo – tyrimas
  Po užsieniečio skundo – tyrimas

  Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo nagrinėti tarp "Beer Garden" apsaugininkų ir Klaipėdos universiteto studento iš Indijos kilusį konfliktą. Vaikinas teigė, kad į uostamiesčio barą jo neįleido vien todėl, kad yra ne e...

  11
 • Klaipėdoje laukiamas naujas SGD krovinys
  Klaipėdoje laukiamas naujas SGD krovinys

  Klaipėdoje trečiadienį laukiamas naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinys, skirtas dujų tiekėjai bendrovei „Litgas“. Tai bus jau 12-tas dujovežis šiemet. ...

  3
Daugiau straipsnių