Klaipėdoje - unikalūs laivo statymo darbai

Bendrovės „Vakarų laivų gamykla“ (VLG) teritorijoje praėjusią savaitę baigti sudėtingi bei techniškai unikalūs laivo „WindLiftI“ atraminių konstrukcijų („kojų“) montavimo darbai. Pirmą kartą Lietuvoje statomo vėjo jėgainių parko Šiaurės jūroje statymui ir aptarnavimui skirto laivo darbai prasidėjo 2007 m. viduryje ir baigsis šių metų birželį.

Keturių laivo „kojų“, kurių kiekvienos ilgis siekia po 71 metrą, montavimo darbai truko dvi savaites. Darbus vykdė 1500 tonų keliamosios galios plaukiojantis kranas iš Olandijos „Matador-3“. Unikali beveik po 350 tonų sveriančių keturių atraminių „kojų“ montavimo operacija sulaukė didelio visų VLG specialistų dėmesio. Kartu su „kojomis“ buvo keliama ir montuojama viena stambiausių laivo dalių - 500 tonų keliamosios galios kranas.

„Visi šios operacijos veiksmai buvo kruopščiai suplanuoti ir daugybę kartų patikrinti. Darbai vyko sklandžiai, operatyviai ir pagal numatytą planą“, - pasakojo bendrovės „Vakarų laivų statykla“ projekto vadovas Dmitrijus Tiutikovas.

Montuojant „kojas“, dėl itin didelio konstrukcijų aukščio, šios operacijos metu darbo turėjo ir  pramoninio alpinizmo specialistai - aukštalipiai, kurių pagalba buvo nukabinti lynai bei atlikti kiti darbai.

Keturios „kojos“ turės išlaikyti visą daugiau nei 6000 tonų sveriantį laivą su galingais kranais ir kita sudėtinga įranga bei maždaug 50-imčia ten dirbsiančių žmonių. Todėl atraminių konstrukcijų gamybai buvo naudojamas itin patvarus, aukštos, retai naudojamos F690 QL klasės plienas. Specialių suvirinimo technologijos paslapčių VLG suvirintojus mokė plieno gamintojai iš Vokietijos ir suvirinimo medžiagų gamybos konsultantai iš JAV bei Austrijos.

Anksčiau, t.y. vasario mėnesio pabaigoje, vyko dviejų po 2300 tonas sveriančių „WindLiftI“ laivo korpuso dalių sujungimo operacija ant vandens. Korpuso dalių sujungimo darbai truko apie dešimt dienų. Darbus atliko specialiai šiai operacijai parengta metalinių laivų korpusų surinkėjų komanda.

Laivo korpusai buvo sujungiami ant vandens įmonės akvatorijoje prie krantinės naudojant specialiai šiam projektui paruoštą technologiją, kuri buvo sukurta Ukrainoje Sevastopolio mieste įsikūrusiame garsiame projektavimo institute „Koral“. Šios technologijos pagalba, montuojant korpusus, dalis darbų buvo atliekama ir po vandeniu.

Vėliau, po korpuso sujungimo, 300 tonų keliamosios galios plaukiojančio krano „Maja“ pagalba buvo montuojamas ir laivo anstatas. Šios operacijos metu milimetrų tikslumu 300 tonų sverianti konstrukcija buvo montuojama ant jau sujungto 101,8 metrų ilgio laivo korpuso. Šiuo metu atliekami laivo elektros įrangos, hidraulinės sistemos montavimo darbai.

Visus laivo „WindLiftI“ statybos darbus prižiūri tarptautinės klasifikacinės bendrovės „Germanisher Lloyd“ stebėtojai, laivo užsakovo atstovai, Vakarų laivų gamyklos kokybės vadybos tarnyba. Siekiant išvengti nenumatytų atvejų ir deramai pasirengti sudėtingiems darbų etapams, vasario pradžioje laivo anstate buvo surengti ir papildomi kontrolės tarnybos vidiniai mokymai.

Projektas unikalus visais proporcijų, naudojamos technikos ir technologiniais parametrais.

„Iki rakto“ statomo laivo „WindLiftI“ statyboje dalyvauja per 300 darbuotojų iš įvairių pasaulio šalių, tarp jų darbuotojai iš Vokietijos, Olandijos, Ukrainos ir kitur. Kartu su VLG grupės įmonėmis prie projekto dirba apie 30 subrangovų kompanijų.

BARD įmonių grupei „iki rakto“ statomas pasikeliantis laivas bus varomas keturių besisukančių vairo-sraigto mechanizmų pagalba, kurių kiekvieno galingumas yra 1100 kw. Laive bus sumontuoti vienas pagrindinis 500 t keliamosios galios ir du pagalbiniai 25 t kranai, malūnsparnio nusileidimo aikštelė. Taip pat bus sumontuotos tokių garsių pasaulyje kompanijų kaip „Wartsila“, „SAM elektronics“, „Bosch Rextroth“ bei „Gusto“ elektronikos, hidraulinės, navigacinės, dinaminio pozicionavimo ir kitos sistemos. Laivo grimzlė 3,5 m, greitis 8 mazgai, o jo statybai bus sunaudota apie 6000 tonų plieno.

„WindLiftI” bus registruotas Kukshaveno (Cuxhaven) uoste Vokietijoje. Po pridavimo laivas pradės 400 megavatų vėjo jėgainių parko, nutolusių atviroje jūroje apie 100 km. nuo žemyno, montavimo darbus.


Šiame straipsnyje: VLGwindlift

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Visuomeninės pareigos klaipėdiečių nevilioja
  Visuomeninės pareigos klaipėdiečių nevilioja

  Nors dabartinių uostamiesčio seniūnaičių kadencija baigsis jau kitais metais, daugiau nei pusė Klaipėdos seniūnaitijų gyventojų tokių savo atstovų vis dar neturi. Tiesa, šią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktori...

 • Į Klaipėdą atplaukė Danijos karinis laivas
  Į Klaipėdą atplaukė Danijos karinis laivas

  Šeštadienį į Klaipėdos uostą įplauks Danijos štabo ir aprūpinimo laivas ,,Niels Juel“ F-363. ...

  1
 • Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis
  Atsistatydina Neringos vicemeras D. Mikelis, į jo vietą siūlomas N. Lendraitis

  Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis siūlys tarybai iš jo pavaduotojo pareigų atleisti bendrapartietį socialdemokratą Dovydą Mikelį jo paties prašymu. ...

  5
 • Gyventojai praras valandą miego
  Gyventojai praras valandą miego

  Lietuvoje vėl bus įvestas vasaros laikas. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį, 3 val., laikrodžio rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Teigiama, kad dėl tokių pokyčių ne tik bus sunkiau keltis, bet gali sumažėti darbin...

  10
 • Laukia išbandymai vėjais
  Laukia išbandymai vėjais

  Sinoptikai prognozuoja šiltą ir saulėtą savaitgalį, tačiau kitos savaitės viduryje pajūryje siautės ciklonas, atnešiantis vėjuotus orus ir žvarbą. ...

 • Žlugęs Klaipėdos užgrobimas
  Žlugęs Klaipėdos užgrobimas

  Klaipėda tik per laimingą atsitiktinumą netapo bandomuoju dabartinio Donecko analogu. Nepraėjus nė metams po nepriklausomybės paskelbimo, Maskvoje susizgribta, kad Klaipėdą reikėtų prisijungti prie Kaliningrado srities. Suformuota speciali komanda, k...

  13
 • Jauna mama – 15 ir 50 metų
  Jauna mama – 15 ir 50 metų

  Šių metų pradžioje Lietuvoje pagimdė jauniausia mama – jai tebuvo vos 12. Klaipėdos apskrityje jaunų gimdyvių iki 15 metų būna pavieniai atvejai. Pasak uostamiesčio gydytojų, labiau nei jaunos gimdyvės neramina tos, kurios motinystę a...

 • Ragina gyventojus skųsti pažeidėjus
  Ragina gyventojus skųsti pažeidėjus

  Gyventojų kiemuose vis dar tvyro chaosas – mieste yra net 130 komplikuotų vietų, kuriose itin trūksta švaros. Neužtikrinama tvarka kelia rūpestį ir Klaipėdos savivaldybės administracijos atstovams, kurie žada didesnę kontrolę pažeid...

  8
 • Sugriuvusi istorinių laivų flotilė
  Sugriuvusi istorinių laivų flotilė

  Pradėjęs naudoti istorinių laivų krantinę Mažosios Lietuvos istorijos muziejus susidūrė su daugybe sunkumų. ...

 • Parodoje „Sveikata 2018“ – ne tik apie fizinę sveikatą
  Parodoje „Sveikata 2018“ – ne tik apie fizinę sveikatą

  Uostamiestyje oficialiai pradėjo veikti paroda "Sveikata 2018", vienoje vietoje subūrusi tradicinės ir alternatyvios medicinos bei sveikos gyvensenos žinovus. Visą savaitgalį "Švyturio" arenoje šurmuliuosiantis renginys ...

  4
Daugiau straipsnių