Klaipėdoje varžosi šalies jaunieji talentai (programa)

Klaipėdiečio skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurti net keturi Didieji prizai laukia uostamiestyje vykstančio Jaunųjų talentų festivalio-konkurso nugalėtojų.

Dalyvių – per 60

Per 60 jo dalyvių – fortepijono, styginių, pučiamųjų instrumentų ir solinio dainavimo specialybes studijuojantį jaunimą iš visos Lietuvos subūrė Klaipėdos muzikinis teatras.

Jaunųjų talentų festivalį jis rengia nuo 1993-iųjų, bet šiemet pirmąsyk jis tapo konkursiniu ir kaip niekada anksčiau turi daug partnerių – J.Karoso, J.Kačinsko muzikos mokyklos, E.Balsio menų gimnazija, S.Šimkaus konservatorija, Klaipėdos universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, visuomeninė organizacija „Muzikos svetainė“ ir Adomo Brako vaikų dailės mokykla.

Jaunimas Klaipėdos muzikiniame teatre ypač aktyviai šurmuliuos pirmąją savaitę po Velykų. Ten antradienį prasidės respublikinis Jaunųjų talentų festivalis. Atidarymo koncertą rengia dainininkų konkurso „Vox Rotary“ laureatai.

Kitas dvi dienas, po festivalio atidarymo, vyks pianistų ir pučiamųjų bei stygininkų ir vokalistų antrojo konkurso turo koncertai, o balandžio 30-ąją laureatai dainuos ir gros su teatro orkestru.

Įžanga tapo paroda

Gražia festivalio įžanga tapo teatro Kolonų salėje ir trečiojo aukšto fojė atidaryta Klaipėdos A.Brako vaikų dailės mokyklos moksleivių tapybos, grafikos darbų bei skulptūrų paroda.

„Mums didelė garbė tokioje meno šventovėje atidaryti parodą. Ją rengėme vadovaudamiesi devizu: pasaulis, kuriame gyvenome vakar, – ne tas pasaulis, kuriame gyvename šiandien. Mes skubame, kuriame, norime, kad gražiausios akimirkos būtų dabar. Šiandien visos mūzos jaučiasi jaukiai. Jos išėjo pasivaikščioti po muzikos pasaulį“, – pristatydama ekspoziciją kalbėjo A.Brako vaikų dailės mokyklos direktorė Violeta Beresnevičienė.

Parodos atidarymą pagyvino J.Kačinsko muzikos mokyklos styginių orkestras, vadovaujamas Genovaitės Stonytės, moksleivių darniai ir jautriai atliekami nuotaikingi kūriniai.

Išaugo iki konkurso

Klaipėdos muzikinio teatro organizuojamas Jaunųjų talentų festivalis šiemet pirmąsyk  išplėstas iki respublikinio konkurso.

Jame dalyvauja visos Klaipėdos muzikos ir meno mokyklos, Kretingos, Rietavo M.Oginskio, Vilniaus M.K.Čiurlionio meno mokyklos, Gargždų muzikos mokykla, S.Šimkaus ir J.Tallat-Kelpšos konservatorijos bei auštosios mokyklos – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija, Klaipėdos universitetas.

Pirmieji atrankos turai jau vyko Klaipėdos muzikos institucijose ir Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje bei Kongresų rūmuose. Jaunuosius muzikus vertino keturios komisijos, kurioms vadovavo profesorius Kęstutis Grybauskas (pianistų kategorija) ir profesorius Saulius Sondeckis (styginių, pučiamųjų, vokalo kategorijos).

Žiuri nenuolaidžiavo

Griežtos vertinimo komisijos nenuolaidžiavo, tad antrajame ture balandžio 27 d. prieš žiuri ir publiką varžysis 7 iš 15-os pianistai ir 6 iš 11-os pūtikai, balandžio 28 d. – 7 iš 18-os stygininkai, konkurse dalyvaujantys gausiausiai, ir 9 iš 18-os dainininkai.

Jie siekia „Sidabrinio balso“, „Sidabrinės stygos“, „Sidabrinės dūdos“ ir „Sidabrinio koncerto“ prizų, laureatų bei diplomantų vardų.

Apibendrindama pirmojo atrankos turo rezultatus, festivalio koordinatorė ir pianistų vertinimo komisijos narė Inga Maknavičienė kalbėjo: „Rinkome geriausius iš geriausių. Vertinimo komisijos nario darbas sudėtingas ir nedėkingas, bet reikia stengtis girdėti tik pačius gražiausius interpretacinius atradimus. Ypač maloniai nustebino pianistai, patys savarankiškai sukūrę Bacho, Mozarto, Beethoveno koncertams išplėtotas kadencijas“.

Jaunųjų talentų festivalis bei jo dalyviai tikisi ir publikos dėmesio.

Festivalio programa

Balandžio 26 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio atidarymas: 2-ojo Klaipėdos miesto ir apskrities jaunųjų dainininkų konkurso „Vox Rotary 2011“ laureatų koncertas.

Bilietai – po 12 Lt.

Balandžio 27 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso pianistų ir pučiamųjų kategorijos antrojo turo dalyvių koncertas su orkestru.

Bilietai – po 12, 14 Lt.

Balandžio 28 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso stygininkų ir vokalistų kategorijos antrojo turo dalyvių koncertas su orkestru.

Bilietai – po 12, 14 Lt.

Balandžio 29 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalis:  Klaipėdos „Yamahos“ muzikos mokyklos 15-mečio koncertas „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“.

Kvietimų teirautis teatro kasoje.

Balandžio 30 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso“ laureatų koncertas su orkestru.

Bilietai – po 22 Lt.

Koncertai vyks Klaipėdos muzikiniame teatre (Danės g. 19).

Bilietus platina teatro kasa ir Bilietai.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pagalbos šauksmas – iš Amerikos
  Pagalbos šauksmas – iš Amerikos

  Amerikoje viešinti klaipėdietė neatsigina minčių, kad grįžusi į uostamiestį namuose negalės džiaugtis saulės šviesa ir spinduliais, kuriuos užstoja prie buto lango augantis medis. Gyventojai siekia, kad būtų sutvarkyti šalia ...

  3
 • Siekti tikslo lietuvaičius moko pasaulyje populiari programa
  Siekti tikslo lietuvaičius moko pasaulyje populiari programa

  Paskatinti jaunus žmones siekti tikslo, kasdien tikslingai tobulėti, įveikti asmeninius iššūkius, mokytis drąsiai ir atsakingai imtis darbų, kurie ugdo asmenines savybes – to siekiama įtraukiant jaunus žmones į Lietuvoje veikianči...

 • Jono kalnelį užims statybininkai
  Jono kalnelį užims statybininkai

  Artimiausiomis savaitėmis prasidės Jono kalnelio ir jo prieigų tvarkymo darbai. Pirmiausia numatyta pašalinti senus ir išsikerojusius želdinius. Pradėta svarstyti, kaip, vykstant darbams, bus su šioje vietoje organizuojamais renginiai...

  18
 • Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?
  Kaip sveikai ir teisingai paruošti kūną aktyviam laisvalaikiui atšilus orams?

  Pavasariški orai greitai kvies pradėti dviračių, riedučių, bėgimo ir kitų lauko sporto pramogų sezoną. Ilgą laiką nesitreniravus, ypač po žiemos, kūnas yra sustingęs, sveikatingumo specialistai rekomenduoja pradėti nuo ramesnio tempo gru...

  2
 • Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste
  Kormoranai kuriasi ir Klaipėdos uoste

  Kaskart pavasarį prasideda kalbos apie kormoranų naudą ir žalą – naikinti juos ar ne? ...

  3
 • Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja
  Pasiruošimas vasaros sezonui įsibėgėja

  Paplūdimių prižiūrėtojai rengiasi artėjančiam vasaros sezonui. Gelbėtojams gaminami nauji postai, dažomas pliažų inventorius, tvarkomi į pajūrį vedantys laiptai bei takai. Poilsiautojams bus pateikta ir staigmenų. ...

  1
 • Nušvis istoriniai miesto pastatai
  Nušvis istoriniai miesto pastatai

  Tamsiuoju paros metu uostamiestyje atsiras daugiau šviesos. Planuojama apšviesti istorinių pastatų fasadus ir taip papuošti miestą. Pabrėžiama, kad didelių investicijų tam neprireiks, o vaizdas trauks ir miestiečių, ir turistų ak...

 • Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo
  Kariuomenės atstovai įspėja nelipti ant Kuršių marių ledo

  Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad vyraujant teigiamai oro temperatūrai, Kuršių marių ledas darosi nestabilus ir ant jo nereikėtų lipti. ...

 • Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje
  Išorinio uosto raktą nukals Vilniuje

  Vyriausybės lygiu startavo procesas, kurio taip laukė ir Klaipėdos uostas, ir miestas. ...

  13
 • Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms
  Kiemuose – tūkstantis vietų mašinoms

  Automobilių perpildytuose daugiabučių kiemuose dar šiemet bus pradėtos rengti naujos jų stovėjimo aikštelės. Iš viso projektuojama tūkstantis naujų vietų gyventojų mašinoms. ...

  19
Daugiau straipsnių