Klaipėdoje varžosi šalies jaunieji talentai (programa)

Klaipėdiečio skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurti net keturi Didieji prizai laukia uostamiestyje vykstančio Jaunųjų talentų festivalio-konkurso nugalėtojų.

Dalyvių – per 60

Per 60 jo dalyvių – fortepijono, styginių, pučiamųjų instrumentų ir solinio dainavimo specialybes studijuojantį jaunimą iš visos Lietuvos subūrė Klaipėdos muzikinis teatras.

Jaunųjų talentų festivalį jis rengia nuo 1993-iųjų, bet šiemet pirmąsyk jis tapo konkursiniu ir kaip niekada anksčiau turi daug partnerių – J.Karoso, J.Kačinsko muzikos mokyklos, E.Balsio menų gimnazija, S.Šimkaus konservatorija, Klaipėdos universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, visuomeninė organizacija „Muzikos svetainė“ ir Adomo Brako vaikų dailės mokykla.

Jaunimas Klaipėdos muzikiniame teatre ypač aktyviai šurmuliuos pirmąją savaitę po Velykų. Ten antradienį prasidės respublikinis Jaunųjų talentų festivalis. Atidarymo koncertą rengia dainininkų konkurso „Vox Rotary“ laureatai.

Kitas dvi dienas, po festivalio atidarymo, vyks pianistų ir pučiamųjų bei stygininkų ir vokalistų antrojo konkurso turo koncertai, o balandžio 30-ąją laureatai dainuos ir gros su teatro orkestru.

Įžanga tapo paroda

Gražia festivalio įžanga tapo teatro Kolonų salėje ir trečiojo aukšto fojė atidaryta Klaipėdos A.Brako vaikų dailės mokyklos moksleivių tapybos, grafikos darbų bei skulptūrų paroda.

„Mums didelė garbė tokioje meno šventovėje atidaryti parodą. Ją rengėme vadovaudamiesi devizu: pasaulis, kuriame gyvenome vakar, – ne tas pasaulis, kuriame gyvename šiandien. Mes skubame, kuriame, norime, kad gražiausios akimirkos būtų dabar. Šiandien visos mūzos jaučiasi jaukiai. Jos išėjo pasivaikščioti po muzikos pasaulį“, – pristatydama ekspoziciją kalbėjo A.Brako vaikų dailės mokyklos direktorė Violeta Beresnevičienė.

Parodos atidarymą pagyvino J.Kačinsko muzikos mokyklos styginių orkestras, vadovaujamas Genovaitės Stonytės, moksleivių darniai ir jautriai atliekami nuotaikingi kūriniai.

Išaugo iki konkurso

Klaipėdos muzikinio teatro organizuojamas Jaunųjų talentų festivalis šiemet pirmąsyk  išplėstas iki respublikinio konkurso.

Jame dalyvauja visos Klaipėdos muzikos ir meno mokyklos, Kretingos, Rietavo M.Oginskio, Vilniaus M.K.Čiurlionio meno mokyklos, Gargždų muzikos mokykla, S.Šimkaus ir J.Tallat-Kelpšos konservatorijos bei auštosios mokyklos – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija, Klaipėdos universitetas.

Pirmieji atrankos turai jau vyko Klaipėdos muzikos institucijose ir Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje bei Kongresų rūmuose. Jaunuosius muzikus vertino keturios komisijos, kurioms vadovavo profesorius Kęstutis Grybauskas (pianistų kategorija) ir profesorius Saulius Sondeckis (styginių, pučiamųjų, vokalo kategorijos).

Žiuri nenuolaidžiavo

Griežtos vertinimo komisijos nenuolaidžiavo, tad antrajame ture balandžio 27 d. prieš žiuri ir publiką varžysis 7 iš 15-os pianistai ir 6 iš 11-os pūtikai, balandžio 28 d. – 7 iš 18-os stygininkai, konkurse dalyvaujantys gausiausiai, ir 9 iš 18-os dainininkai.

Jie siekia „Sidabrinio balso“, „Sidabrinės stygos“, „Sidabrinės dūdos“ ir „Sidabrinio koncerto“ prizų, laureatų bei diplomantų vardų.

Apibendrindama pirmojo atrankos turo rezultatus, festivalio koordinatorė ir pianistų vertinimo komisijos narė Inga Maknavičienė kalbėjo: „Rinkome geriausius iš geriausių. Vertinimo komisijos nario darbas sudėtingas ir nedėkingas, bet reikia stengtis girdėti tik pačius gražiausius interpretacinius atradimus. Ypač maloniai nustebino pianistai, patys savarankiškai sukūrę Bacho, Mozarto, Beethoveno koncertams išplėtotas kadencijas“.

Jaunųjų talentų festivalis bei jo dalyviai tikisi ir publikos dėmesio.

Festivalio programa

Balandžio 26 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio atidarymas: 2-ojo Klaipėdos miesto ir apskrities jaunųjų dainininkų konkurso „Vox Rotary 2011“ laureatų koncertas.

Bilietai – po 12 Lt.

Balandžio 27 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso pianistų ir pučiamųjų kategorijos antrojo turo dalyvių koncertas su orkestru.

Bilietai – po 12, 14 Lt.

Balandžio 28 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso stygininkų ir vokalistų kategorijos antrojo turo dalyvių koncertas su orkestru.

Bilietai – po 12, 14 Lt.

Balandžio 29 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalis:  Klaipėdos „Yamahos“ muzikos mokyklos 15-mečio koncertas „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“.

Kvietimų teirautis teatro kasoje.

Balandžio 30 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso“ laureatų koncertas su orkestru.

Bilietai – po 22 Lt.

Koncertai vyks Klaipėdos muzikiniame teatre (Danės g. 19).

Bilietus platina teatro kasa ir Bilietai.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Lapų valytojams gresia baudos
  Lapų valytojams gresia baudos

  Patikrinimą, kaip mieste valomi lapai, surengę kontrolieriai priekaištų negailėjo nei valytojams, nei vežėjams. Vieniems surašyti reikalavimai žaliąsias atliekas tvarkyti pagal taisykles, kitiems skirtos nuobaudos už pažeidimus. ...

  1
 • Klaipėda bandys vėl prisivilioti burlaivius
  Klaipėda bandys vėl prisivilioti burlaivius

  Klaipėda vėl bandys tapti didžiųjų burlaivių regatos „The Tall Ships Races“ uostu. Pabrėžiama, kad šis renginys sulaukia didelio miestiečių susidomėjimo, pritraukia daug svečių, padeda puoselėti mieste jūrinę kultūrą. ...

 • Klaipėdiečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti akumuliatorius
  Klaipėdiečiai kviečiami nemokamai pasitikrinti akumuliatorius

  Artėjantis žiemos sezonas automobilių savininkams kelia nerimą. ...

 • Miesto biudžetas bus pilnesnis
  Miesto biudžetas bus pilnesnis

  Klaipėdos taryba patikslino miesto biudžetą. Jis padidės beveik 1,15 mln. eurų. Patikslintos ir tam tikrų programų priemonės, kurios bus įgyvendintos. ...

  1
 • Nustatys pabėgėlių kvotą
  Nustatys pabėgėlių kvotą

  Klaipėdos socialinės paramos centras toliau rūpinsis prieglobstį gavusių užsieniečių integracija. Įstaigai prašoma nustatyti tokią pat kvotą, kuri buvo ir praėjusiais metais. ...

  3
 • Po tvano – kova dėl pinigų
  Po tvano – kova dėl pinigų

  Išbandymų dėl potvynio išgyvenusiems uostamiesčio ir Klaipėdos rajono gyventojams – antras smūgis. Prabilta apie nekilnojamojo turto vertės kitimą uostamiesčio prieigose esančiose gyvenvietėse. Paaiškėjo, jog draudikai nek...

  6
 • Nuo sausio brangs vanduo ir nuotekos
  Nuo sausio brangs vanduo ir nuotekos

  Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija vienašališkai patvirtino naujas vandens ir nuotekų tvarkymo kainas Klaipėdos miesto ir rajono gyventojams. Planuojama, kad jos įsigalios nuo kitų metų pradžios. ...

  28
 • Šuo išgelbėjo lapei gyvybę
  Šuo išgelbėjo lapei gyvybę

  Vokiečių ir škotų aviganių mišrūnė išgelbėjo gyvybę į šulinį įkritusiai lapei. Laukinis gyvūnas įkrito į spąstus prie Vasaros estrados, kur ją aptiko su šeimininke pasivaikščioti išėjusi kalyt...

  1
 • Vėl bandys išjudinti apsileidėlius
  Vėl bandys išjudinti apsileidėlius

  Klaipėdos valdžia bandys vėl išjudinti miesto vaizdą darkančių griuvenų savininkus imtis darbų. Maksimalus žemės mokestis grės ir tiems, kurių sklypuose stovi ilgą laiką nenaudojami pastatai. ...

  14
 • V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų
  V. Sinkevičius: uosto plėtra privalo išlikti tarp valstybės prioritetų

  LR Seimo Ekonomikos komiteto vadovas Virginijus Sinkevičius teigia, kad rekordiniai Klaipėdos uosto rezultatai ir gaunama nauda valstybei rodo, jog valstybė turi siekti, kad uostas būtų maksimaliai plėtojamas. Šiandien Klaipėdos valstybinio jūr...

  3
Daugiau straipsnių