Klaipėdoje varžosi šalies jaunieji talentai (programa)

Klaipėdiečio skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurti net keturi Didieji prizai laukia uostamiestyje vykstančio Jaunųjų talentų festivalio-konkurso nugalėtojų.

Dalyvių – per 60

Per 60 jo dalyvių – fortepijono, styginių, pučiamųjų instrumentų ir solinio dainavimo specialybes studijuojantį jaunimą iš visos Lietuvos subūrė Klaipėdos muzikinis teatras.

Jaunųjų talentų festivalį jis rengia nuo 1993-iųjų, bet šiemet pirmąsyk jis tapo konkursiniu ir kaip niekada anksčiau turi daug partnerių – J.Karoso, J.Kačinsko muzikos mokyklos, E.Balsio menų gimnazija, S.Šimkaus konservatorija, Klaipėdos universitetas, Lietuvos muzikos ir teatro akademija, visuomeninė organizacija „Muzikos svetainė“ ir Adomo Brako vaikų dailės mokykla.

Jaunimas Klaipėdos muzikiniame teatre ypač aktyviai šurmuliuos pirmąją savaitę po Velykų. Ten antradienį prasidės respublikinis Jaunųjų talentų festivalis. Atidarymo koncertą rengia dainininkų konkurso „Vox Rotary“ laureatai.

Kitas dvi dienas, po festivalio atidarymo, vyks pianistų ir pučiamųjų bei stygininkų ir vokalistų antrojo konkurso turo koncertai, o balandžio 30-ąją laureatai dainuos ir gros su teatro orkestru.

Įžanga tapo paroda

Gražia festivalio įžanga tapo teatro Kolonų salėje ir trečiojo aukšto fojė atidaryta Klaipėdos A.Brako vaikų dailės mokyklos moksleivių tapybos, grafikos darbų bei skulptūrų paroda.

„Mums didelė garbė tokioje meno šventovėje atidaryti parodą. Ją rengėme vadovaudamiesi devizu: pasaulis, kuriame gyvenome vakar, – ne tas pasaulis, kuriame gyvename šiandien. Mes skubame, kuriame, norime, kad gražiausios akimirkos būtų dabar. Šiandien visos mūzos jaučiasi jaukiai. Jos išėjo pasivaikščioti po muzikos pasaulį“, – pristatydama ekspoziciją kalbėjo A.Brako vaikų dailės mokyklos direktorė Violeta Beresnevičienė.

Parodos atidarymą pagyvino J.Kačinsko muzikos mokyklos styginių orkestras, vadovaujamas Genovaitės Stonytės, moksleivių darniai ir jautriai atliekami nuotaikingi kūriniai.

Išaugo iki konkurso

Klaipėdos muzikinio teatro organizuojamas Jaunųjų talentų festivalis šiemet pirmąsyk  išplėstas iki respublikinio konkurso.

Jame dalyvauja visos Klaipėdos muzikos ir meno mokyklos, Kretingos, Rietavo M.Oginskio, Vilniaus M.K.Čiurlionio meno mokyklos, Gargždų muzikos mokykla, S.Šimkaus ir J.Tallat-Kelpšos konservatorijos bei auštosios mokyklos – Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademija, Klaipėdos universitetas.

Pirmieji atrankos turai jau vyko Klaipėdos muzikos institucijose ir Vilniuje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos didžiojoje salėje bei Kongresų rūmuose. Jaunuosius muzikus vertino keturios komisijos, kurioms vadovavo profesorius Kęstutis Grybauskas (pianistų kategorija) ir profesorius Saulius Sondeckis (styginių, pučiamųjų, vokalo kategorijos).

Žiuri nenuolaidžiavo

Griežtos vertinimo komisijos nenuolaidžiavo, tad antrajame ture balandžio 27 d. prieš žiuri ir publiką varžysis 7 iš 15-os pianistai ir 6 iš 11-os pūtikai, balandžio 28 d. – 7 iš 18-os stygininkai, konkurse dalyvaujantys gausiausiai, ir 9 iš 18-os dainininkai.

Jie siekia „Sidabrinio balso“, „Sidabrinės stygos“, „Sidabrinės dūdos“ ir „Sidabrinio koncerto“ prizų, laureatų bei diplomantų vardų.

Apibendrindama pirmojo atrankos turo rezultatus, festivalio koordinatorė ir pianistų vertinimo komisijos narė Inga Maknavičienė kalbėjo: „Rinkome geriausius iš geriausių. Vertinimo komisijos nario darbas sudėtingas ir nedėkingas, bet reikia stengtis girdėti tik pačius gražiausius interpretacinius atradimus. Ypač maloniai nustebino pianistai, patys savarankiškai sukūrę Bacho, Mozarto, Beethoveno koncertams išplėtotas kadencijas“.

Jaunųjų talentų festivalis bei jo dalyviai tikisi ir publikos dėmesio.

Festivalio programa

Balandžio 26 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio atidarymas: 2-ojo Klaipėdos miesto ir apskrities jaunųjų dainininkų konkurso „Vox Rotary 2011“ laureatų koncertas.

Bilietai – po 12 Lt.

Balandžio 27 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso pianistų ir pučiamųjų kategorijos antrojo turo dalyvių koncertas su orkestru.

Bilietai – po 12, 14 Lt.

Balandžio 28 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso stygininkų ir vokalistų kategorijos antrojo turo dalyvių koncertas su orkestru.

Bilietai – po 12, 14 Lt.

Balandžio 29 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalis:  Klaipėdos „Yamahos“ muzikos mokyklos 15-mečio koncertas „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą“.

Kvietimų teirautis teatro kasoje.

Balandžio 30 d. 18.30 val. – Jaunųjų talentų festivalio-konkurso“ laureatų koncertas su orkestru.

Bilietai – po 22 Lt.

Koncertai vyks Klaipėdos muzikiniame teatre (Danės g. 19).

Bilietus platina teatro kasa ir Bilietai.ltNAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus
  Klaipėdos universitetas ieško rektoriaus

  Klaipėdos universitetas (KU) ieško naujo rektoriaus. ...

 • Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?
  Šventę Palangoje sužlugdė pinigai?

  Palangos gimnazistai sukilo prieš kurorte įsivyravusias taisykles ir nusprendė boikotuoti abejotinas tradicijas. Primygtini siūlymai brandos atestatų šventės vakarėlį brangiai surengti tik "Auskos" viloje dalį gimnazistų įsiut...

  11
 • Kas teršia Pilies uostelį?
  Kas teršia Pilies uostelį?

  Jachtas ir mažuosius laivelius Pilies uostelyje laikantys laivininkai pastebėjo, jog po kiekvieno lietaus vanduo pasidengia naftos produktų plėvele. Įtariama, jog teršalai į vandenį patenka iš šalia esančios naujos automobilių sto...

  1
 • Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje
  Dėl priaugintų nagų – pykčio audra Klaipėdoje

  Grožio procedūros ne visada suteikia laimę. Tuo įsitikino ilgų nagų pirmą kartą įsigeidusi jauna mergina, kuri po prastai atlikto darbo pareikalavo gražinti pinigus, o jų neatgavusi paviešino istoriją feisbuke. Pati nagų meistrė vadino tai...

  26
 • Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį
  Naujasis Klaipėdos logotipas sukėlė sumaištį

  Visą praeitą savaitę uostamiesčio visuomenė ūžė po to, kai buvo pristatytas naujasis Klaipėdos miesto ženklas. Žmones piktino ne tik jo kaina, bet ir dizainas, kuris esą nėra originalus. Valdininkų teigimu, palyginti su kitų miestų savivaldyb...

  12
 • Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai
  Prasideda Irklavimo bazės modernizavimo darbai

  Pirmadienį, liepos 16 d., pasirašyta rangos sutartis, pagal kurią bus modernizuojama Irklavimo bazė Klaipėdoje. Darbus, kurių metu bus atnaujinti administracinis ir gamybinis pastatai, juos pritaikant sporto paskirčiai, numatyta pradėti jau &scar...

  1
 • Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas
  Ant dujų fabriko nusileido 15 tonų sveriantis stogas

  Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas jau turi stogo konstruktyvą, kuris ant pastato buvo užkeltas ir pritvirtintas specialiu kranu. Kiek vėliau ant 15 tonų sveriančio pagrindo atsiras ir cinkuota skarda. ...

  5
 • Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą
  Palanga ruošiasi įrengti miesto ženklą

  Palanga ruošiasi įsigyti miesto ženklą: reprezentatyvus simbolis su miesto pavadinimu atsirastų naujai įrengiamoje sankryžoje. ...

  4
 • Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai
  Dėl saugotinų medžių ir krūmų – nauji kriterijai

  Ką privalėtų žinoti kiekvienas, panoręs savo privačiame ar daugiabučio kieme kirsti ar persodinti medžius? Nuo šių metų liepos 1-osios įsigaliojo nauja tvarka, sugriežtinusi medžių kirtimo reglamentavimą privačiose valdose. Vyriausybės ...

 • Dujų fabrike – ypatinga operacija
  Dujų fabrike – ypatinga operacija

  Atgimsta Liepų gatvėje esantis dujų fabrikas. Šiandien rangovams teks imtis sudėtingos užduoties – ketinama specialiu kranu užkelti pusiau sumontuotą stogą, kurio svoris siekia 15 tonų. ...

  6
Daugiau straipsnių