Klaipėdoje veiklą pradeda Urbanofilų judėjimas

Klaipėdoje pradedama realizuoti grupės jaunų ir savo miesto ateičiai neabejingų jaunų klaipėdiečių iniciatyva – miestiečiai kviečiami neformalioms diskusijoms apie miestą ir gyvenimą jame.

Urbanofilai, taip pasivadinusi entuziastų grupė, susitikimuose ir pokalbiuose su bendruomene tikisi sukurti tokią atmosferą, kurioje žmonės išdrįs pasidalinti savo mintimis ir idėjomis, išgirsti kitų pozicijas.

„Dalindamiesi idėjomis tarpusavyje, įsiklausydami į miesto entuziastų ir specialistų požiūrius, mes stengsimės suprasti miestą, koks jis yra šiandien, ir aptarti, koks jis turėtų būti rytoj. Mūsų diskusijos, paskaitos, viešųjų aktualijų svarstymai, filmų peržiūros ir ekskursijos kuria platformą naujoms vizijoms ir iniciatyvoms gimti bei įsibėgėti. Urbanofilai yra tokie patys skirtingi, kaip ir pats miestas, kiekvieno vizijos skirtingos. Planuojami renginiai, susitikimai – galimybė paskelbti apie savo viziją bei išgirsti kitų mintis“,- sako vienas iš Urbanofilų judėjimo iniciatorių klaipėdietis Simonas Gentvilas.

Jis įsitikinęs, jog bendruomenė savo jėgom gali padaryti daug gražių darbų ir tam nebūtinai reikalingas valdžios įsikišimas. Pasaulyje esama gausybė gerų pavyzdžių, kaip savo aplinką, savo miestą pakeitė patys žmonės, susitelkę  visuomeninėms iniciatyvoms. Nuo pat pirmojo susitikimo, kuris vyks jau balandžio 12-ąją, Urbanofilai žada akcentuoti geros idėjos jėgą. LCC Tarptautiniame universitete rengiama filmo „Bogota Change“ peržiūra ir diskusija apie tai, kaip šį miestą (bjaurųjį ančiuką) pakeitė ekscentriškumu ir drąsiomis idėjomis garsėjantis lietuvis meras Antanas Mockus ir jo bendraminčiai.

Urbanofilų diskusijos kaskart kelsis į naujas erdves, susijusias su aptariamomis temomis. „Jeigu mes diskutuosime apie upę, tai kalbėsimės prie jos, jeigu svarstysime galimas miesto turgaus vizijas, šliesimės prie temą įkvėpusio objekto, taip dar labiau pažindami savo miestą ir jo atmosferą“,- teigia Urbanofilų judėjimo sumanytojas.

Miestiečiai miestiečiams apie miestą! Toks Urbanofilų moto. Iniciatoriai tikisi, jog klaipėdiečiai nepritrūks laiko ir noro miesto vizijai kurti.

Artimiausių renginių programa

Balandžio 12 d., 18.30

„Bjaurusis ančiukas: kaip pavojingiausias pasaulio miestas virto pavyzdiniu“

Kas vyks? Filmo "Bogota Change"(liet. subtitrai) peržiūra apie Antano Mockaus meravimo Bogotoje laikus. Po filmo vyks diskusija, kokią Klaipėdą mato užsieniečiai studentai. Renginį pristato Urbanofilai kartu su Danijos kultūros institutu.

Kur? LCC Tarptautinis universitetas, Kretingos g. 36, Klaipėda.

 

Balandžio 22 d., 18.00

„Kaip gyventojas sukūrė bendruomenę daugiabučių kvartale: Vilniaus Pilaitės patirtis“

Kas vyks? Pilaitės gyventojas ir BEEPART entuziastas Andrius Ciplijauskas papasakos apie Pilaitės bendruomenės susikūrimą, kaimynų vakarienę, šviesos skulptūrų parką, kultūrinio centro statybą ir iššūkius įtraukiant gyventojus į savo aplinkos tvarkymą.

Kur? Atviros erdvės jaunimo centras, I. Simonaitytės g. 24, Klaipėda.

 

Gegužės 3 d., 18.00

„Ikvėpimui: tuščių pastatų panaudojimas ne pagal paskirtį“

Kas vyks? Diskusijos dalyviai „Nelofto“, „Fanierkės (TEMA)“ bei "Memelio miesto" atstovai dalinsis patirtimi, kaip panaudoti neišnaudotas erdves netradicinėms veikloms. Išgirsite apie jų darbą, patirtus sunkumusir idėjas. Įkvėpk įkvėpimo!

Kur? Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos apskrities organizacija, Daržų 10 / Bažnyčių 4, Klaipėda.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimėlis...

Klausimėlis... portretas
ką jūs padarysite, kad senamiestyje neliktų pvz. šiukšlyno "Baltijos" kino teatro ir kitų panašių objektų...

j

j portretas
jooo...gaila is tiesu man to Simono, kuris parvaziaves is uzsienio mano, kad cia kazka pavyks pakeist, pasiekti. Zmoniu mentalitetas jei ir pasiekis, tai per geris pora desimtemciu, kol uzaugs tokia jauna karta - pabuvojusi uzsieniuose, islaisvinusi mastyma, poziuri ir suprantanti viso to tikslus ir esme. Dabar tie pokalbiai tarp 5-7 zmoniu, pasidiskutavimai taip ir liks tarp 4 sienu. Deja. Man labai gaila Simono, nelinku, kad po kokiu metu - tiesiog vel isvaziuosi i ta uzsieni ir tiek. Daug cia tokiu iniciajatoriu buvo, daug graziu iniciatyvu. Mirtis alyvose. Mirtis drambliams. cia yra.

tai

tai portretas
Gentvilo sūnus???
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių