Klaipėdos arenoje laukiama lankytojų antplūdžio

Po beveik dvejus metus trukusių statybų Klaipėdos sporto ir pramogų arenoje ketvirtadienį įvyks pirmasis renginys.

Vyks ir ledo renginiai

Uostamiesčio valdžia ir Klaipėdos arenos valdytojai trečiadienį oficialiai pranešė – sporto ir pramogų komplekso statybos ir įrengimas jau yra baigtas.

Pirmasis arenos krikštas – ketvirtadienio vakarą vyksiantis legendinės grupės „Smokie“ koncertas, į kurį parduoti beveik visi bilietai.

Anot uostamiesčio areną valdančios bendrovės „Klaipėdos arena“ direktorės Jolitos Krickės, sporto ir pramogų komplekse koncertus vienu metu galės žiūrėti 7 tūkst. žiūrovų. Į krepšinio varžybas,  kurias organizuos FIBA, tilps apie 5 tūkst. aistruolių, o į praprastas krepšinio varžybas – apie 6 tūkst. žmonių.

Klaipėdos arenoje įrengtas stacionari šaldymo įranga, kuri gamins ledą, iš kurio bus įrengta čiuožimo aikštelė. Todėl, anot J.Krickės, Klaipėdoje bus galima stebėti ir visus didžiuosius ledo projektus, kurie uostamiestį iki šiol aplenkdavo. Ledo renginiuose vienu metu galės būti apie 4 tūkst. 200 žiūrovų.

„Klaipėdos arenos“ direktorės teigimu, per metus uostamiesčio sporto ir pramogų komplekse įvyks apie 60 renginių, kuriuose turėtų apsilankyti apie 200 tūkst. žmonių.

Vizijai – 30 metų

„Klaipėdos arena yra mūsų džiaugsmas ir turtas. Ir ne tik mūsų, o viso Vakarų Lietuvos regiono“, - teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Dažnai girdžiu klausimą, kodėl Klaipėda areną pradėjo statyti paskutinė iš visų didžiųjų Lietuvos miestų. Galiu pasakyti, jog arenos vizija gyva jau 30 metų, tačiau buvo kitų prioritetų“, - tvirtino buvęs uostamiesčio vadovas Rimantas Taraškevičius.

Jis prisiminė, jog Vyriausybės posėdyje, kai premjeru dar buvo Algirdas  Brazauskas, buvo nuspręsta, jog Klaipėda areną gali pasistatyti savo lėšomis – jai nereikia nei valstybės, nei struktūrinių fondų paramos.

„Tuomet mūsų prioritetai buvo kitokie – rekonstravome koncertų salę, daug investavome į švietimo įstaigas, kol atėjo eilė ir arenai“, - teigė R.Taraškevičius.

Pabrango 30 proc.

Arenos statybų sutartis su rangovo konkursą laimėjusia bendrove „Vėtrūna“ buvo pasirašyta 2009 metų rugpjūčio 24 dieną. Po kelių mėnesių arenos statybvietėje įkasta ir statybų pradžią žyminti kapsulė su laišku ateities kartoms.

Sutartyje buvo numatyta, jog areną „Vėtrūna“ pastatys už  55 mln. litų. Tačiau, anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės, statybos darbai pabrango apie 30 proc.

Daugiausia papildomų išlaidų pareikalavo priešgaisrinės sistemos tobulinimas, geresnės akustikos sukūrimas, stacionarios šaldymo įrangos ir scenos įsigijimas.

Klaipėdos arenoje taip pat įrengta ir V.Knašiaus krepšinio mokykla.

Nuo rugpjūčio 2-osios, kai Klaipėdos arenoje vyks draugiškas krepšinio turnyras, kuriame dalyvaus ir Lietuvos rinktinė, prasidės arenos bandymai, kad ji tinkamai būtų parengta šiųmečiam Europos krepšinio čempionatui.


Šiame straipsnyje: Klaipėdos arenaŠvyturio arena

NAUJAUSI KOMENTARAI

pajacas

pajacas portretas
kas yra KRICKE?VISTGAIDIS?

ar ARENA

ar ARENA portretas
OFICIALIAI priduota? Priimta KOMPETENTINGOS komisijos? Ankščiau skaičiau, jog iki jos pridavimo reikės dar porą savaičių-tai būtų rugpjutį.

galvojantis

galvojantis portretas
ir as galvoju, kad gal but vistgaidis
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  5
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Dėl triukšmo – diskusijos
  Dėl triukšmo – diskusijos

  Uostamiesčio pramonininkams neaiškumų sukėlė rengiamos Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės. Jos bus teikiamos tvirtinti miesto tarybai. ...

  1
 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  43
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  12
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  8
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  5
Daugiau straipsnių