Klaipėdos biudžetinių įstaigų buhalterija bus tvarkoma vieningai

Uostamiesčio valdžia apsisprendė grįžti prie prieš daugiau nei dešimt metų galiojusios tvarkos – centralizuoti biudžetinių įstaigų buhalteriją. Darbo neteks beveik du šimtai klaipėdiečių.

Biudžetinių įstaigų buhalterija bus centralizuota nuo kitų metų. Jose liks tik 0,5 apskaitininko etato. Teigiama, kad po pertvarkos bus sutaupoma po 6 mln. litų per metus.

Tarybos narių nuomonės šiuo klausimu išsiskyrė. Kai kurie politikai priminė, kad anksčiau biudžetinių įstaigų buhalterija buvo centralizuota. Tačiau prieš dešimt metų tvarka buvo pakeista.

„Prieš dešimt metų, kai buvo decentralizuotos biudžetinių įstaigų buhalterijos, taryboje buvo dalis žmonių, kurie ir dabar yra, nors specialistai įspėjo, kad tai didelė žala. Dabar vėl norima grįžti prie tos pačios tvarkos. Aiškinama, kad bus sutaupyta po 6 mln. litų per metus. Per 10 metų būtų 60 mln. litų. Būtų galima pastatyti baseiną. Kas prisiims atsakomybę?“, – klausė tarybos narė Lilija Petraitienė.

Tarybos narė Zita Šličytė tvirtino, jog nebalsuos už šį projektą, nes neaiškus ekonominis efektas. Nėra patiekta, kiek kainuos naujų darbo vietų įrengtimas.

Pasak Klaipėdos savivaldybės Finansų ir turto departamento direktorės Aldonos Špučienės, kad reikia centralizuoti biudžetinių įstaigų buhalterijas parodė atliktas auditas.

Jos teigimu, preliminarūs paskaičiavimai dėl ekonominio efekto yra. Nurodoma, kad centralizavus biudžetinių įstaigų buhalteriją būtų panaikintos apie 194 buhalterinės apskaitos darbuotojų pareigybės ir atsisakoma specialių programų. Teigiama, kad ekonomija sudarytų beveik 6 mln. litų per metus.

Pertvarkai reikėtų daugiau nei 2,7 mln. litų. Šios lėšos būtų panaudojamos naujai įkurto savivaldybės padalinio ir naujai įsteigtos pareigybės biudžetinėse įstaigose darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms, darbo vietų išlaikymui.

Numatoma, kad pirmaisiais metais ekonominis efektas bus mažesnis – 3,2 mln. litų. Viena pagrindinių priežasčių – išeitinės išmokos atleistiems darbuotojais. Tam reikėtų 1,1 mln. litų.

Dar nėra tiksliai aišku, kiek kainuos darbo vietų įrengimas naujo padalinio darbuotojams. Preliminariai manoma, kad tam reikėtų 350 tūkst. litų.

Su buhalterijos centralizavimu nesutinka ir švietimo įstaigos. Vaikų lopšelio-darželio „Sakalėlis“ direktorė Loreta Bagočienė tvirtino, kad dabartinė tvarka yra gera.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorės Juditos Simonavičiūtės teigimu, apskaitos centralizavimas bus tik į naudą. Bus užtikrintas didesnis skaidrumas.

„Praeis metai ir visi pasidžiaugsime“, – teigė direktorė.

Taip pat miesto taryba pritarė, kad sutaupytos lėšos, būtų naudojamos biudžetinių įstaigų reikmėms.NAUJAUSI KOMENTARAI

kodel naikiname Klaipeda

kodel naikiname Klaipeda portretas
Kodel niekad nepagalvoja, kaip gyvens tie 194 buhalteriai??? kas paskaiciavo, kiek ismokes jiems darbo birza? kiek zmones gaus kompensacijos uz sildyma is savivaldybes lesu?? Kiek ju vaiku isvaziuos i Klaipedos?? to tai niekas nepaskaciavo? ekonominis efektas bus minimalus, o zmoniu gyvenimas - sugadintas. centralizacija turi neigiamu pasekmiu- jaunimui nera kur dirbti... Jau dabar visi sako kad Klaipeda- mires miestas, o kas bus toliau... baisu...

NU BET

NU BET portretas
Darzelyje pirko kompa, programa buhalteriai, paskui dar atsirado ir sekretore... ir tikrai jos nepersidirba. tikrai nereikejo kiekvienam darzeliui tokiu buhalteriju skirti. tas pats ir mokyklose, lesu kiek ismete lauk... savivaldybeje dabar uztektinai etatu neturinciu ka veikti, tai gales pagaliau realu darba dirbti. o tai dabar trys kabinetai priima tas pacias ataskaitas ir jas tik susega, juokas... priimti nieko nereikia, tik padalinkite darbus, o tai pilni kabinetai ir dar 2 pastatai...

pavargau

pavargau portretas
Ir vėl pinigai svarbiau už žmogų, kuris ir taip vargsta biurokratinėje sistemoje visiškai pasimetęs. O kaip dirbti, kai reiks bėgioti dėl kiekvieno popieriuko į savivaldybę?... Atsižvelgiant, kad srautas susidarys nemažas ir žinant kaip maloniai savivaldybės klerkai su žmonėmis bendrauja tai darbas biudžetinių įstaigų vadovams (daugiausiai švietimo) bus apsunkintas keleriopai.
VISI KOMENTARAI 6

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių