„Klaipėdos hidrotechnika“ kol kas nebus restruktūrizuojama

Verslininko Pranciškaus Jurgučio kontroliuojama finansinių sunkumų slegiama uostamiesčio bendrovė "Klaipėdos hidrotechnika" kol kas nebus restruktūrizuojama.

Lietuvos apeliacinis teismas ketvirtadienį panaikino balandžio 5 dienos Klaipėdos apygardos teismo nutartį ir perdavė bylą šiam teismui nagrinėti iš naujo, pranešė teismas.

Klaipėdos apygardos teismas balandžio pradžioje patenkino P.Jurgučio prašymą iškelti įmonei restruktūrizavimo bylą, tačiau sprendimą Klaipėdos uosto direkcija, "Sodra" ir bankas "DnB Nord" apskundė Apeliaciniam teismui.

"Teisėjų kolegija konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas restruktūrizavimo bylos iškėlimo klausimą nagrinėjo formaliai, nepagrįstai nevertino restruktūrizavimo plano metmenų pagrįstumo ir realumo, visiškai nepasisakė dėl apeliantų argumentų, įskaitant susijusius su įmonės nemokumu, todėl priėmė neteisėtą ir nepagrįstą nutartį, kuri naikintina", - rašoma Apeliacinio teismo nutartyje.

Pasak jos, pirmosios instancijos teismas pažymėjo, kad jis netikrina restruktūrizavimo plano metmenų duomenų teisingumo, o tik konstatuoja, jog įmonės mokumą galima atstatyti tik patvirtinus restruktūrizavimo planą.

"Teisėjų kolegija sutinka su apeliantais, kad tokia teismo pozicija yra nepagrįsta", - mano Apeliacinio teismo teisėjų kolegija.

Klaipėdos jūrų uosto direkcija' "Sodra" bei didžiausias įmonės kreditorius "DnB Nord" bankas prieštaravo, kad "Klaipėdos hidrotechnikai" būtų iškelta restruktūrizavimo byla, nes ji yra nemoki.

Pasak uosto direkcijos, apygardos teismas nevertino jo argumentų, kad restruktūrizavimo bylos iškėlimas mokumo atstatyti nepadės, o tik dar labiau sumažins kreditorių galimybes atgauti skolas. Bankui bendrovė buvo skolinga 8,229 mln. litų, o "Sodrai" - 1,538 mln. litų, be to, įmonei per mėnesį vidutiniškai priskaičiuojama 58,8 tūkst. litų socialinio draudimo įmokų, tačiau jos nemokamos nuo 2010 metų kovo mėnesio.

Pasak Klaipėdos apygardos teismo, įmonė turi ir per artimiausius tris mėnesius turės finansinių sunkumų - jos trumpalaikiai įsipareigojimai pagal 2010 metų rugsėjo 30 dienos balansą yra 23,864 mln. litų, o turto vertė - 51,52 8 mln. litų, iš jo ilgalaikis turtas - 22,412 mln. litų, trumpalaikis - 29,116 mln. litų. Bet įmonė nėra nutraukusi veiklos: perka kurą, vykdo darbus, teikia paslaugas, moka privalomus mokesčius. 2009 metais įmonė gavo 18,347 mln. litų pajamų, ir tai, anot teismo, reiškia, jog įmonė nėra nemoki. Be to, ji nėra bankrutuojanti ar bankrutavusi, jai nebuvo ir nėra iškelta bankroto byla.

P.Jurgutis į teismą dėl restruktūrizavimo bylos iškėlimo kreipėsi sausį. Jo prašymu teismas pritaikė laikinąsias apsaugos priemones - sustabdytas turto bei pinigų išieškojimas iš įmonės sąskaitų bankuose. Anot P.Jurgučio, įmonei iškėlus restruktūrizavimo bylą, būtų galima išsaugoti bendrovės veiklą, sumokėti skolas, atkurti mokumą ir išvengti bankroto.

Kitoje byloje, kurioje yra apie 30 ieškovų, tarp jų - "DnB Nord" bankas, Klaipėdos uosto direkcija, daugiau kaip dešimt fizinių asmenų bei kelios bendrovės, "Klaipėdos hidrotechnikai" siekiama iškelti bankroto bylą. Šios bylos nagrinėjimas sustabdytas, kol bus paskelbtas sprendimas dėl įmonės restruktūrizavimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių