Iš Klaipėdos krepšininkų ir rankininkų nori atimti pinigų

Iš Klaipėdą reprezentuojančių komandų – rankinio klubo „Žemaitijos dragūnas“ ir krepšinio ekipos „Neptūnas“ – uostamiesčio politikai užsimojo atimti dalį pinigų, kuriuos patys ir skyrė.

Kadangi šiųmetis miesto biudžetas yra 20 mln. litų mažesnis nei praėjusiais metais, susispausti esą turėtų ir sportininkai – tokia pozicija dar sausį buvo išsakyta Socialinių reikalų komitete.

Todėl antradienį šio komiteto nariams Sporto ir kūno kultūros skyriaus vedėjas Irenijus Zaleckis įvardijo skaičius, kiek galima sumažinti finansavimą „Žemaitijos dragūnui“ ir „Neptūnui“.

Su šiais klubais uostamiesčio savivaldybė yra pasirašiusi ilgalaikes rėmimo sutartis. Jose numatyta, kad „Žemaitijos dragūnui“ per metus iš miesto biudžeto bus skiriama po 200 tūkst. litų, o „Neptūnui“ – po 500 tūkst. litų.

Tačiau valdininkai užsimojo ir politikų paprašė pritarti, kad šios sumos būtų gerokai sumažintos.

Iš „Žemaitijos dragūno“ norima atimti 50 tūkst., o iš „Neptūno“ – 200 tūkst. litų.

Tokį siūlymą I.Zaleckis motyvavo tuo, jog visiems uostamiesčio sporto klubams remti šiemet skirta vos 1,2 mln. litų, o daugiau nei pusę šios sumos teks atiduoti dviems klubams, jei jiems nebus sumažintas finansavimas.

„Iš kur tokias sumas ištraukėte? Kalba buvo apie tai, kad visoms programoms finansavimas mažėja 10 proc., tad tiek skiriamų lėšų dydį reikia sumažinti ir „Žemaitijos dragūnui“ bei „Neptūnui. Buvome taip sutarę ir klubai sutiko. Tikrai nebuvo jokio pavedimo rengti sprendimo projektą, kuriuo finansavimas mažinamas 25 ar 40 proc.“, - pyktelėjo komiteto narys Vygantas Vareikis.

Tarp politikų užvirė karšta diskusija, kiek miestą reprezentuojantiems klubams reikėtų sumažinti finansavimą.

Ginčuose buvo išsakytas palaikymas puikius rezultatus demonstruojančiam „Žemaitijos dragūnui“, esančiam arti trečiojo paeiliui Lietuvos čempiono titulo.

„Rankininkams tikrai negalima taip drastiškai mažinti finansavimo, nes atrodome labai nenuosekliai. Pernai rugsėjį pasirašėme sutartį, kad trejus metus skirsime po 200 tūkst. litų, o nepraėjus nė pusei metų ketvirtadalį sumos jau norime atimti. Ir iš komandos, kuria miestas tikrai gali didžiuotis. Kas kita yra „Neptūnas“, kurio pasiekimai tikrai neskamba taip garsiai. Šiam klubui finansavimą siūlyčiau sumažinti net iki 250 tūkst. litų per metus“, - savo nuomonę dėstė komiteto narė Natalja Istomina.

Posėdyje dalyvavę „Žemaitijos dragūno“ vadovas Artūras Juškėnas ir „Neptūno“ klubo direktorius Osvaldas Kurauskas tvirtino, kad  jei finansavimas bus sumažintas tiek, kiek siūlo I.Zaleckis, klubus ištiks krachas.

„Tuomet sezono nebegalėsime baigti „Švyturio“ arenoje, teks sutraukti sutartis su kai kuriais žaidėjais, o jie tikrai gali kreiptis į teismą dėl įsipareigojimų nevykdymo“, - ateitį piešė O.Kurauskas.

A.Juškėnas teigė, jog geranoriškai sutinka, kad finansavimas būtų sumažintas 10 proc., tačiau jei bus atimti dar 30 tūkst. litų, klubas susidurs su dideliais sunkumais.

Galiausiai Socialinių reikalų komiteto nariai, nors ir nevieningai, nepritarė, kad klubai būtų taip drastiškai nuskriausti.

Sumas, kuriomis bus sumažintas finansavimas, vasario pabaigoje turės nustatyti miesto taryba.


Šiame straipsnyje: Žemaitijos DragūnasNeptūnas

NAUJAUSI KOMENTARAI

vo jiems

vo jiems portretas
su tokiu zaidimu kaip neptuno, tai išvis jiems nereikia duot pinigu,

Pritariu

Pritariu portretas
Pritariu! Riektu remti tik uz gerus rezultatus, kitus pinigus - vaikams!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių