Klaipėdos „Lemminkainen“ į finalą nepateko

Marijampolės "Arvi" iškovojo antrąją pergalę prieš Klaipėdos "Lemminkainen". Suvalkijos klubas išvykoje palaužė varžoves rezultatu 66:72 ir, laimėjęs pusfinalio seriją 2:0, po metų petraukos pateko į finalą. Tuo pačiu "Arvi" atsirevanšavo už praėjusių metų nesėkmę mažajame finale, kai bronzos apdovanojimais džiaugėsi "Lemminkainen".

Įtemptose ir atkakliose rungtynėse padėti nuo pat pirmųjų minučių kontroliavo viešnios. Išnaudodamos priekinės linijos krepšininkes, jos nė karto neleido "Lemminkainen" komandai persverti rezultato ir pirmojo kėlinuko pabaigoje pirmavo 5 taškų persvara (10:15). Antrajo ketvirčio pradžioje "Arvi" pranašumas pašoko iki 9 taškų (13:22). Tačiau aikštelės šeimininkės daugiausiai L. Pikčiūtės, per kėlinuką pelniusios 11 taškų, pastangomis Klaipėdos klubas sumažino atsilikimą iki minimumo (31:32), iki didžiosios pertraukos likus mažiau nei 2 minutėms.

Po didžiosios petraukos komandos ir toliau žaidė bangomis. Visos "Arvi" pastangos atitolti nebuvo sėkmingos, nes "Lemminkainen" krepšininkės iš karto atsakydavo sėkmingai sužaistomis atkarpomis. Iki trečiojo kėlinuko likus 2 minutėms, E. Šikšniūtė dvitaškiu išlygino rezultatą (50:50). Marijampoliečių gretose iniciatyvos ėmėsi L. Kinkevičienė, pataikiusi du tolimus metimus iš eilės.

Paskutiniajame ketvirtyje "Lemminkainen" pakilo į lemiamą šturmą, kai "Arvi" komanda dar kartą atitolo (53:60). Aikštelės šeimininkės spurtavo 9:0 ir pirmą kartą persverė rezultatą - 62:60. Marijampolietės nepasimetė ir po minutės pertraukėlės sustygavo savo žaidimą. Sprendimas žaisti per L. Murphy pasiteisino: legionierė rungtynių pabaigoje pelnė 6 taškus iš eilės ir padėjo komandai vėl persverti rezultatą. L. Kinkevičienė šaltakraujiškai pataikė baudų metimus ir įtvirtino komandos pergalę - 66:72.

"Lemminkainen" komandai E. Šikšniūtė pelnė 22 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. L. Pikčiūtė surinko dvigubą dublį - 15 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. E. Žygelytė (9 rez. perdavimai) ir A. Puško pridėjo po 8 taškus.

"Arvi" gretose išsiskyrė L. Murphy pelniusi 26 taškus. L. Rickevičiūtė įmetė 14, L. Kinkevičienė - 10 taškų.

Šiame straipsnyje: lemminkainen komanda