Klaipėdos licėjuje tarptautinių projektų gausa: mokosi ir mokiniai, ir mokytojai

 • Teksto dydis:

Klaipėdos licėjaus mokytojai ir mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose ES projektuose, siekdami tobulinti dalykines ir socialines kompetencijas, stiprinti tarpkultūrinius ryšius. Projektuose įgyta patirtis leidžia modernizuoti ugdymo procesą, tinkamai pasiruošti IB programos įgyvendinimui.

Ir socialinė, ir emocinė nauda

Klaipėdos licėjus garsėja vykdomų ES finansuojamų edukacinių projektų gausa.

Daugiausia projektų skirta mokinių kūrybiškumui ugdyti, socialinėms kompetencijos tobulinti, tarpkultūriniams mainams bei anglų kalbos vartojimo įgūdžiams gerinti.

Per paskutinius kelerius metus daugiau nei 100 mokinių kartu su mokytojais dalyvavo keturiuose ES finansuojamuose projektuose 16-oje Europos šalių.

Netradicinės kūrybinės užduotys, įdomios edukacinės veiklos, pokalbiai padeda ne tik pažinti kitas šalis, jų kultūrą, bet ir įdomiai bei smagiai leisti laiką, įgyti naujų draugų.

Džiugina, kad projektai suburia visą licėjaus bendruomenę, padeda ugdyti socialines, emocines mokinių kompetencijas.

Mokytis vyksta ir mokytojai

2016–2018 m. Klaipėdos licėjus dalyvavo "Erasmus+" programos KA1 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo projekte „Mokymo proceso modernizavimas – gyvybiškai svarbus šiuolaikinės europietiškos mokyklos veiksnys“.

Klaipėdos licėjaus pedagogai, dirbantys skirtingose ugdymo pakopose, turėjo galimybę tobulinti savo dalykines kompetencijas, padedančias modernizuoti ugdymo procesą.

Ypatingas dėmesys skiriamas inžineriniam ugdymui, IT panaudojimui įvairių mokomųjų dalykų pamokose bei STEAM programos realizavimui.

Per dvejus metus savo profesinę kvalifikaciją Europos šalyse turėjo galimybę tobulinti 18 įvairių mokomųjų dalykų pedagogai, dirbantys 1–12 ir priešmokyklinio ugdymo klasėse.

Taip pat licėjaus vadovai ir mokytojai dalyvavo stebėsenos vizituose geriausiose Europos mokyklose Jungtinėje Karalystėje, Suomijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose, Maltoje, Italijoje, Latvijoje, Graikijoje.

Fizikos mokytojas M.Žadvydas pasidžiaugė, kad turėjo galimybę susipažinti su pažangiausiais IT sektoriaus produktais, 5–8 kl. skyriaus vadovė Inga Navickaitė ir chemijos mokytoja Sandra Stimburienė parsivežė idėjų, kaip chemijos ir gamtos pamokas padaryti įdomesnes, efektyvesnes.

Direktorės pavaduotoja Elona Kerpienė tobulino savo anglų kalbos įgūdžius ir susipažino su Anglijos mokyklų patirtimi.

Licėjaus direktorė R.Kontautienė ir anglų kalbos mokytoja L.Šmaižienė lankėsi Suomijoje, susipažino su jos švietimo sistema, STEAM programos realizavimo patirtimi bei tarptautinio bakalaureato (diplomo) programos vykdymu – pradėta bendradarbiauti su Laapeenranta licėjaus pedagogais dėl IB diplomo programos Klaipėdos licėjuje realizavimo.

IT mokytoja dr. Ilona Rupšienė dalyvavo mokymuose Vengrijoje, kūrė Lego Mindstorms EV3 robotus, įgyvendino įvairius IT kūrybinius projektus, R.Petrauskienė ir D.Valevičienė dalyvavo stebėsenos vizite Italijos mokykloje, susipažino su Italijos mokyklų gerąja patirtimi mokant matematikos, anglų kalbos, realizuojant inžinerinio ugdymo programą bei stiprinant tarpdalykinius ryšius ugdymo proceso metu.

Klaipėdos licėjaus mokytojos Jurgita Jonaitienė ir Laineda Dausynė Romos licėjuje susipažino su efektyviais inovaciniais integruoto mokymo metodais bei priemonėmis, pasidalijo gerąja patirtimi, kaip įgyvendinti integruotą dalyko ir kalbos mokymą.

Savo profesines kompetencijas Maltoje tobulino bei su naujausiomis IT technologijų panaudojimo galimybėmis įvairiose pamokose susipažino ir pradinio ugdymo skyriaus vadovė Elena Burbienė, pradinių klasių mokytojai D.Markevičienė, T.Raibys.

Laimėjo naują projektą

Mokyklos direktorė R.Kontautienė pasidžiaugė, kad, baigiantis minėtam profesinių kompetencijų tobulinimo projektui, jau laimėtas naujas projektas, kuris bus pradėtas realizuoti nuo šių metų birželio 1 d.

Projektas skirtas mokytojų anglų kalbai ir dalykinėms kompetencijoms tobulinti, ruošiantis realizuoti tarptautinio bakalaureato IB (diplomo) programą.

Projekto metu net 16 mokytojų dalyvaus įvairiuose tarptautinės programos realizavimo mokymuose.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Paaiškėjo vadovų konkursų nugalėtojai
  Paaiškėjo vadovų konkursų nugalėtojai

  Po vieną kandidatą – tiek žmonių pretendavo į tris skirtingus vyriausiųjų gydytojų konkursus. Nors iš pradžių buvo pateikti keturi prašymai. ...

  1
 • Uostamiestį papuoš įspūdingas sakurų parkas
  Uostamiestį papuoš įspūdingas sakurų parkas

  Klaipėdos savivaldybė kviečia susipažinti su rengiamo sakurų parko uostamiestyje techninio darbo projekto projektiniais pasiūlymais ir teikti nuomonę ir pastabas dėl priešprojektinių sprendinių nuo birželio 19 iki 29 d. elektroniniu pa&scaron...

  16
 • Naktimis gyventojams miegoti neleidžia metalo laužo krova
  Naktimis gyventojams miegoti neleidžia metalo laužo krova

  Žvejybos uosto rajono gyventojus jau ne pirmą savaitę iš proto varo naktimis į laivus kraunamo metalo laužo triukšmas. Bendrovės "Klaipėdos Smeltė" vadovas patvirtino, jog ši krova truks iki metų pabaigos. Kovodami už n...

  15
 • Vasarą atostogautojų pamėgtos „Maximos“ dirba ilgiau
  Vasarą atostogautojų pamėgtos „Maximos“ dirba ilgiau

  Nuo šiandien, birželio 20 d., Palangoje esanti „Maximos“ parduotuvė (Plytų g. 9A, Palanga) šią vasarą poilsiautojams ir vėl bus atvira visą parą septynias dienas per savaitę. Pirkėjų patogumui, atsižvelgiant į vasaros lai...

  1
 • Erkiniam encefalitui žmogaus lytis – nesvarbi
  Erkiniam encefalitui žmogaus lytis – nesvarbi

  Ankstyvas pavasaris bei šiltesni nei įprastai orai padidino užsikrėtusiųjų erkių platinamomis ligomis pacientų gretas. Ligoninėje sulaukiama pirmųjų pacientų, užsikrėtusių erkiniu encefalitu. ...

  1
 • Išgirdo gyventojų prašymus
  Išgirdo gyventojų prašymus

  Senamiestyje esančioje Aukštojoje gatvėje ir pėsčiųjų take Debreceno gyvenamajame rajone nebereikės baimintis tamsos. Svarstyta, kokie žibintai labiausiai tiktų šiose vietose. ...

 • Jūrininkų prospekto remontas įgauna pagreitį
  Jūrininkų prospekto remontas įgauna pagreitį

  Praėjusiais metais dėl liūčių strigęs Jūrininkų prospekto kapitalinis remontas įgauna pagreitį. Jau lenkiamas pakoreguotas darbų grafikas. ...

  6
 • Estai padovanojo Klaipėdos zoologijos sodui tris retus ožius
  Estai padovanojo Klaipėdos zoologijos sodui tris retus ožius

  Klaipėdos zoologijos sodas po kone dešimtmetį trukusių derybų, pagaliau sulaukė itin retų sraigtaragių ožių. Aukštai Vidurio Azijos kalnuose gyvenantys ožiai – nykstanti rūšis. Jų išskirtinių ragų dažnai taikosi...

  4
 • „Lietuvos paštas“ gudrybę įvardijo klaida?
  „Lietuvos paštas“ gudrybę įvardijo klaida?

  Pašto darbuotojai susigalvojo "verslą" ir mėgina pelnytis iš klientų, įsitikinęs klaipėdietis. Jo manymu, galbūt nesąžiningi asmenys bendrovėje "Lietuvos paštas" neteisėtai mėgino iš jo išsirei...

  14
 • Vyrai nepaliko gėlių ant žemės
  Vyrai nepaliko gėlių ant žemės

  Užsieniečiai klaipėdiečius moko pilietiškumo ir bendruomeniškumo. Tam nereikia jokių brangiai apmokamų projektų ar akcijų. ...

  7
Daugiau straipsnių