Klaipėdos licėjuje tarptautinių projektų gausa: mokosi ir mokiniai, ir mokytojai | kl.lt

Klaipėdos licėjuje tarptautinių projektų gausa: mokosi ir mokiniai, ir mokytojai

 • Teksto dydis:

Klaipėdos licėjaus mokytojai ir mokiniai aktyviai dalyvauja įvairiuose ES projektuose, siekdami tobulinti dalykines ir socialines kompetencijas, stiprinti tarpkultūrinius ryšius. Projektuose įgyta patirtis leidžia modernizuoti ugdymo procesą, tinkamai pasiruošti IB programos įgyvendinimui.

Ir socialinė, ir emocinė nauda

Klaipėdos licėjus garsėja vykdomų ES finansuojamų edukacinių projektų gausa.

Daugiausia projektų skirta mokinių kūrybiškumui ugdyti, socialinėms kompetencijos tobulinti, tarpkultūriniams mainams bei anglų kalbos vartojimo įgūdžiams gerinti.

Per paskutinius kelerius metus daugiau nei 100 mokinių kartu su mokytojais dalyvavo keturiuose ES finansuojamuose projektuose 16-oje Europos šalių.

Netradicinės kūrybinės užduotys, įdomios edukacinės veiklos, pokalbiai padeda ne tik pažinti kitas šalis, jų kultūrą, bet ir įdomiai bei smagiai leisti laiką, įgyti naujų draugų.

Džiugina, kad projektai suburia visą licėjaus bendruomenę, padeda ugdyti socialines, emocines mokinių kompetencijas.

Mokytis vyksta ir mokytojai

2016–2018 m. Klaipėdos licėjus dalyvavo "Erasmus+" programos KA1 pagrindinio veiksmo bendrojo ugdymo projekte „Mokymo proceso modernizavimas – gyvybiškai svarbus šiuolaikinės europietiškos mokyklos veiksnys“.

Klaipėdos licėjaus pedagogai, dirbantys skirtingose ugdymo pakopose, turėjo galimybę tobulinti savo dalykines kompetencijas, padedančias modernizuoti ugdymo procesą.

Ypatingas dėmesys skiriamas inžineriniam ugdymui, IT panaudojimui įvairių mokomųjų dalykų pamokose bei STEAM programos realizavimui.

Per dvejus metus savo profesinę kvalifikaciją Europos šalyse turėjo galimybę tobulinti 18 įvairių mokomųjų dalykų pedagogai, dirbantys 1–12 ir priešmokyklinio ugdymo klasėse.

Taip pat licėjaus vadovai ir mokytojai dalyvavo stebėsenos vizituose geriausiose Europos mokyklose Jungtinėje Karalystėje, Suomijoje, Vengrijoje, Nyderlanduose, Maltoje, Italijoje, Latvijoje, Graikijoje.

Fizikos mokytojas M.Žadvydas pasidžiaugė, kad turėjo galimybę susipažinti su pažangiausiais IT sektoriaus produktais, 5–8 kl. skyriaus vadovė Inga Navickaitė ir chemijos mokytoja Sandra Stimburienė parsivežė idėjų, kaip chemijos ir gamtos pamokas padaryti įdomesnes, efektyvesnes.

Direktorės pavaduotoja Elona Kerpienė tobulino savo anglų kalbos įgūdžius ir susipažino su Anglijos mokyklų patirtimi.

Licėjaus direktorė R.Kontautienė ir anglų kalbos mokytoja L.Šmaižienė lankėsi Suomijoje, susipažino su jos švietimo sistema, STEAM programos realizavimo patirtimi bei tarptautinio bakalaureato (diplomo) programos vykdymu – pradėta bendradarbiauti su Laapeenranta licėjaus pedagogais dėl IB diplomo programos Klaipėdos licėjuje realizavimo.

IT mokytoja dr. Ilona Rupšienė dalyvavo mokymuose Vengrijoje, kūrė Lego Mindstorms EV3 robotus, įgyvendino įvairius IT kūrybinius projektus, R.Petrauskienė ir D.Valevičienė dalyvavo stebėsenos vizite Italijos mokykloje, susipažino su Italijos mokyklų gerąja patirtimi mokant matematikos, anglų kalbos, realizuojant inžinerinio ugdymo programą bei stiprinant tarpdalykinius ryšius ugdymo proceso metu.

Klaipėdos licėjaus mokytojos Jurgita Jonaitienė ir Laineda Dausynė Romos licėjuje susipažino su efektyviais inovaciniais integruoto mokymo metodais bei priemonėmis, pasidalijo gerąja patirtimi, kaip įgyvendinti integruotą dalyko ir kalbos mokymą.

Savo profesines kompetencijas Maltoje tobulino bei su naujausiomis IT technologijų panaudojimo galimybėmis įvairiose pamokose susipažino ir pradinio ugdymo skyriaus vadovė Elena Burbienė, pradinių klasių mokytojai D.Markevičienė, T.Raibys.

Laimėjo naują projektą

Mokyklos direktorė R.Kontautienė pasidžiaugė, kad, baigiantis minėtam profesinių kompetencijų tobulinimo projektui, jau laimėtas naujas projektas, kuris bus pradėtas realizuoti nuo šių metų birželio 1 d.

Projektas skirtas mokytojų anglų kalbai ir dalykinėms kompetencijoms tobulinti, ruošiantis realizuoti tarptautinio bakalaureato IB (diplomo) programą.

Projekto metu net 16 mokytojų dalyvaus įvairiuose tarptautinės programos realizavimo mokymuose.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Aptarnauti klientų – per pievą
  Aptarnauti klientų – per pievą

  Per veją ir šaligatvius prekes užsakovams pristatantys arba jas paimantys kurjeriai užsitraukė klaipėdiečių nemalonę. Žmonėms ėmus fotografuoti taisykles pažeidžiančius siuntų vežimo tinklo "DPD Lietuva" darbuotojus, galiausiai...

 • Ženklai siutina uostamiesčio gyventojus
  Ženklai siutina uostamiesčio gyventojus

  Atsiradę automobilių stovėjimą draudžiantys ženklai Panevėžio gatvėje papiktino kai kuriuos gyventojus. Klaipėdiečiai pyksta, kad miesto valdžia viską daro atvirkščiai – griebiasi draudimų, užuot pasirūpinusi, kad daugiabučių na...

  6
 • Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo
  Klaipėdos uostas bylinėjasi su paveldosaugininkais dėl Vilhelmo kanalo

  Klaipėdos uostas teisme siekia panaikinti paveldosaugininkų sprendimą išplėsti kultūros paveldo apsaugos teritoriją pietinėje uosto dalyje, ties XIX amžiuje atidarytu Karaliaus Vilhelmo kanalu. ...

  7
 • Tarptautinei benamių gyvūnų dienai – simbolis žygis ir piknikas prie jūros
  Tarptautinei benamių gyvūnų dienai – simbolis žygis ir piknikas prie jūros

  Klaipėdiečiai kartu su savo augintiniais šeštadienį paminėjo Tarptautinę benamių gyvūnų dieną. Šią proga organizuotas simbolinis žygis už globotinius, po kurio laukė piknikas ir pasisėdėjimas ant jūros kranto. ...

  4
 • Prie Klaipėdos uosto švyturio – ažiotažas
  Prie Klaipėdos uosto švyturio – ažiotažas

  Minint Pasaulinę švyturių dieną, šeštadienį visuomenei atvėrus Klaipėdos uosto švyturį, kilo didžiulis ažiotažas. Eilės žmonių laukė po kelias valandas, kad pakiltų į 40 metrų bokštą ir pažvelgtų į Baltij...

  12
 • Griežtos taisyklės lengvina gyvenimą
  Griežtos taisyklės lengvina gyvenimą

  Šamilį Gumerovą klaipėdiečiai pažįsta kaip žmogų, vienijantį visų tautų uostamiesčio musulmonus. Šis vyras nenešioja ilgos barzdos, yra vedęs krikščionę ir tikru musulmonu tapo mažiau nei prieš dešimtme...

  6
 • Į Klaipėdą grįžta lietuviška vasara
  Į Klaipėdą grįžta lietuviška vasara

  Tropiniai karščiai kapituliuoja. Dar šį savaitgalį bus tvanku, tačiau nuo kitos savaitės orai vės, dažniau palynos. Anot sinoptikų, vyraus tradicinės lietuviškos vasaros orai. ...

  1
 • Už fotosesiją Palangos botanikos parke – pinigai
  Už fotosesiją Palangos botanikos parke – pinigai

  Fotosesija išskirtinėje vietoje gali nustebinti sužinojus, kad kainuos ne tik profesionalaus fotografo paslauga, bet ir gražus fonas. Vaiko krikštynas Palangoje šventę tėvai suglumo, kai miesto Botanikos parke prižiūrėtojas i&scaro...

  10
 • Gražiausios 100-mečio sodybos turi ir išliekamąją istorinę vertę
  Gražiausios 100-mečio sodybos turi ir išliekamąją istorinę vertę

  Dar pavasarį Klaipėdos rajono savivaldybė paskelbė konkursą-apžiūrą „Gražiausios 100-mečio sodybos“, kurią inicijavo vicemerė Rūta Cirtautaitė. ...

  3
 • Uostamiesčio savivaldybė įrašinės pokalbius
  Uostamiesčio savivaldybė įrašinės pokalbius

  Uostamiesčio savivaldybė atnaujino savo fiksuotojo telefono ryšio paslaugas. Pakeisti ir aparatai, ir visa sistema. Tikimasi, kad tai ne tik padės užtikrinti patogesnį susisiekimą tarp skyrių, bet ir efektyvesnį gyventojų aptarnavimą. ...

  7
Daugiau straipsnių