Klaipėdos meru tapo V.Grubliauskas (papildyta)

Naujos kadencijos uostamiesčio politikai Klaipėdos vairą ketveriems metams patikėjo Vytautui Grubliauskui.

Slaptame balsavime už jo kandidatūrą pasisakė 21 miesto tarybos narys, o V.Grubliausko meru nenorėjo matyti 10 politikų. Paskelbus rezultatus, salėje pasigirdo aplodismentai.

Miesto tarybos nariai balsavo už sprendimą, kuriuo nustatytas V.Grubliausko atlyginimo dydis – 4941 litas neatskaičius mokesčių.

„Tai labiausiai jaudinantis momentas mano gyvenime, priimu balsavimo rezultatus kaip didžiulę atsakomybę, kuria dalinsiuosi su jumis. Ačiū visiems ir tiems, kurie turėjote kitokią nuomonę“, - sužinojęs balsavimo rezultatus į miesto tarybos narius kreipėsi V.Grubliauskas.

Klaipėdos mero posto iškart netekęs Rimantas Taraškevičius pasidžiaugė, jog Klaipėdos vairas perduotas į patikimas rankas.

V.Grubliauskas buvo vienintelis kandidatas į Klaipėdos mero postą. Jį iškėlė koalicija „Klaipėdai“.

Jokia kita partija ar susiformavusi alternatyvi koalicija kandidato į merus nepasiūlė.

Paramą Grubliauskui iškart išreiškė politinė partija „Rusų aljansas“, Liberalų ir centro sąjunga, Tvarkos ir teisingumo partija, Darbo partija. Tokiu būdu V.Grubliauskas iš anksto užsitikrino 21 iš 31 Klaipėdos miesto tarybos nario paramą.

Savo pozicijos viešai nepareiškė socialdemokratai ir konservatoriai.

V.Grubliauskas tapo septintuoju Klaipėdos meru po Nepriklausomybės atkūrimo.

Naujųjų Klaipėdos tarybos narių priesaikos ir mero rinkimų rezultatų paskelbimas:

Kandidatu įvardintas V.Grubliaukas per 15 minučių pristatė pagrindinius darbus per ateinančius ketverius metus ir pateikė utopinių idėjų. Regis, V.Grubliausko prisistatymas buvo labai išsamus, nes politikai labai pasyviai jam uždavinėjo klausimus. Tik konservatoriai Naglis Puteikis ir Vytautas Lupeika domėjosi, kaip V.Grubliauskas spręs oro taršos problemą ir koks jo požiūris į Klaipėdoje statomą atliekų deginimo jėgainę.

Kandidatas į merus teigė, jog pirmiausia sieks, kad būtų identifikuoti visi taršos šaltiniai ir tik tada esą galima imtis priemonių juos šalinti.

„Jei galėčiau, atsigulčiau ant kamino. Tačiau vargu, ar tai padėtų, nes kaminas Klaipėdoje ne vienas“, - juokavo V.Grubliauskas.

Socialdemokratė Lilija Petraitienė teiravosi, kaip būsimas meras valdys miesto ūkį ir liko patenkinta atsakymu.

V.Grubliausko dosjė

Gimė 1956 m. gruodžio 1d. Klaipėdos mieste.

V.Grubliausko tėvas – Boleslovas Grubliauskas (1926 – 1997) visą gyvenimą iki pensijos dirbo Klaipėdos autobusų parke vairuotoju, o mama, Augustina Grubliauskienė (1928 – 1986) visą gyvenimą iki pat pensijos dirbo Klaipėdos viešojoje bibliotekoje Knygų saugyklos skyriaus vedėja.

Nuo 1963 m. iki 1975 m. V.Grubliauskas mokėsi Klaipėdos m. 4-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar Vydūno mokykla)

1975 metais įstojo į tuometinės LTSR Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetų pučiamųjų instrumentų katedros trimito specialybę. 1977 m. pradėjo studijuoti naujai įsikūrusioje Estradinės muzikos katedroje. 1980 m. baigė LTSR VK Klaipėdos fakultetų Estradinės muzikos specialybę, įgydamas estradinio orkestro vadovo ir estradinio orkestro solisto kvalifikacijas.

1980 – 1982 metais tarnavo tuometinės tarybinės armijos Pabaltijo karinės apygardos parodomajame štabo orkestre Rygoje (Latvijoje), kuriame buvo orkestro solistu – koncertmeisteriu.

Nuo 1982 iki 1984 metų dirbo Lietuvos valstybinės filharmonijos ansamblio „Nerija“ solistu – instrumentalistu. 1983 m. dalyvavo festivalyje „Baltijos jaunystė – 83“, buvau pripažintas geriausiu instrumentalistu. Nuo 1984 metų pradėjo dirbti Lietuvos Valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakultetuose Estradinės muzikos katedros orkestro (bigbendo) koncertmeisteriu – solistu, o nuo 1987 m. ir EM katedros dėstytoju.

1993 metais buvo išrinktas EM vyr. dėstytoju ir tais pačiais metais išrinktas Estradinės muzikos katedros vedėju. Tais pačiais metais buvo išrinktas ir tuometinio Klaipėdos diksilendo vadovu.

1995 m. daugelio koncertinių agentūrų Vokietijoje buvo pripažintas geriausiu trimitininku Rytų Europos šalyse.

1994 m. pradėjo ir iki 2004 m. buvo tarptautinių Klaipėdos džiazo festivalių režisierius, organizatorius, o taipogi ir šio didžiulio tarptautinio renginio vedantysis bei dalyvis. Nuo 2004 m. iki šiol yra šio renginio globėjas visuomeniniais pagrindais.

2000 metais Klaipėdos universitete jam suteiktas pedagoginis docento vardas.

1996 m. įkūrė Klaipėdos džiazo klubą ir nuo tų pačių metų iki 2004 m. buvo šio klubo Prezidentas.

Aktyvi V.Grubliausko politinė veikla prasidėjo 2000 metais, kuomet jis buvo išrinktas Klaipėdos savivaldybės tarybos nariu. Kitais metais buvo kandidatu į Klaipėdos m. mero postą, tačiau pritrūkus balsų, nebuvo juo išrinktas.

1997m. buvo išrinktas populiariausiu Klaipėdos kultūros ir meno žmogumi.

2005 m. buvo suteiktas garbingas Klaipėdos kultūros magistro vardas.

2004 metais Klaipėdos m. Danės vienmandatėje apygardoje išrinktas LR Seimo nariu. Tuo metu buvo Liberalų ir Centro sąjungos nariu, tačiau po dviejų metų pasitraukė iš šios politinės partijos, protestuodamas prieš tuometinio jos pirmininko vadovavimą partijai, kadangi tuo metu jis jau buvo įtariamas įstatymų pažeidimais ir sulaukė griežtos LR Prezidento kritikos. Tais pačiais metais tapo naujai susikūrusio Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio nariu ir iki šių dienų yra šios partijos valdybos nariu taip pat. Seime nuo pat kadencijos pradžios iki jos pabaigos dirbo Informacinės visuomenės plėtros komitete (IVPK), buvo tarpparlamentinių ryšių su JAV grupės pirmininko pavaduotoju.

2008 metais Klaipėdos m. Danės vienmandatėje apygardoje vėl buvo išrinktas į Seimą. Tų pačių metų lapkričio 20 dieną išrinktas Informacinės visuomenės plėtros komiteto pirmininku, kiek vėliau įsiliejo ir į LR Seimo jaunimo ir sporto reikalų komisijos veiklą, tapo šios komisijos nariu.

V.Grubliauskas vedęs ir kartu su žmona Inga Grubliauskiene augina sūnų Vytautą ir dukrą Elzę, o taip pat Ingos vaikus iš jos pirmosios santuokos: dukrą Saulę ir sūnų Žilviną. V.Grubliauskas turi ir dukterį Agnę iš pirmosios santuokos.

V.Grubliausko broliai Kęstutis Grubliauskas (g. 1961 m.) ir Romualdas Vaitekūnas (g.1954 m.) dirba sunkvežimių vairuotojais tarptautinių pervežimų bendrovėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Blondi

Blondi portretas
Valio. Grubliauskas bus džiazuojančios Klaipėdos pagrindinis Jazzmen'as

arturas

arturas portretas
VALIO,NORS CIA GERA NAUJIENA.

PILIETE

PILIETE portretas
SĖKMĖS,VYTAUTAI!
VISI KOMENTARAI 49
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda
  Kruiziniai laivai atsisveikino su Klaipėda

  Paskutinio kruizinio laivo „Marco Polo“ apsilankymu penktadienį Klaipėdoje uždarytas 2018 m. kruizinių laivų turizmo sezonas. ...

 • Gatvės lenktynes nutraukė lietus
  Gatvės lenktynes nutraukė lietus

  Šeštadienį Taikos prospekte, netoli prekybos centro "BIG", grėsmingai riaumojo motociklų ir automobilių varikliai, garsiai cypė padangos. Paskutinį kartą šiais metais vyko gatvės automobilių lenktynės, kurias užbaigti ...

  1
 • „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę
  „Sodo diena“ suvienijo Priekulės bendruomenę

  Šeštadienį Priekulės kultūros centre vyko sodo dienai paminėti skirtas renginys, kurio metu gyventojai įsigijo įmantrių veislių obelų ir paragavo 16 skirtingų rūšių obuolių. ...

  1
 • Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai
  Keliautojams motociklu – pirmi išbandymai

  Klaipėdietį Aurimą Mockų ir televizijos laidų kūrėją, žurnalistą Rimą Bružą kaimyniniame Kaliningrado (Karaliaučiaus) krašte nustebino pasienyje išrikiuota karinė technika. Keliautojai penktadienio vakarą jau žadėjo leisti Var&s...

  5
 • Vidury gatvės išdygo duobė
  Vidury gatvės išdygo duobė

  Penktadienį ryte I.Kanto gatvės pradžioje atsirado ženklai, rodantys, kad gatve važiuoti nepavyks. Jos viduryje iškasta duobė bylojo apie čia atliekamus rimtus darbus. ...

  4
 • Auksinis ruduo pajūryje baigėsi
  Auksinis ruduo pajūryje baigėsi

  Gerais orais iki šiol lepinusi gamta artėjančią savaitę pradeda tikrąjį, niūrųjį, vėluotąjį rudenį. Prognozuojamos žvarbios ir lietingos dienos. ...

  2
 • Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?
  Kodėl savaitgaliais nedirba turizmo informacijos centrai?

  Sumanymas paskatinti domėtis savo kraštu, lankytis ir atokiose vietovėse, parsivežti iš ten magnetukų, kuriais galima sudėlioti Lietuvos žemėlapį, virto prekybos centrų akcijas primenančiu vajumi. Tačiau savaitgaliais, kai dirbantys ...

  6
 • Nušvito Žvejybos uosto kiemai
  Nušvito Žvejybos uosto kiemai

  Istorinis įvykis – taip Žvejybos uosto daugiabučių gyventojai įvertino naująjį kiemų apšvietimą. Prieš gerą mėnesį įrengti žibintai nušvito trečiadienį vakare. ...

  15
 • Žvejų gatve – vienos krypties eismu
  Žvejų gatve – vienos krypties eismu

  Pavasarį Žvejų gatvėje ir jos prieigose įsivyravo sumaištis. Panaikinus  vienpusį eismą, automobiliai gatve važinėjo dviem kryptimis. Tokiu sprendimu liko nepatenkinti vietos gyventojai ir verslininkai, tad netrukus vėl įsigalios senoji ...

 • JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla
  JAV ambasadorė domėjosi SGD klasterio veikla

  Uostamiestyje besilankanti Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Lietuvoje Anne Hall šiandien susitiko su Lietuvos SGD klasterio atstovais. Vizito tikslas – susipažinti su šios platformos veikla bei aptarti bendradarbiavimo galimybes. ...

  6
Daugiau straipsnių