Klaipėdos miesto biudžeto tvirtinimas – be euforijos

Uostamiesčio politikai patvirtino šiųmetį Klaipėdos biudžetą, nors pasiūlymų, kur išleisti pinigus buvo daugiau nei ižde numatyta pajamų.

Šiemet į miesto biudžetą planuojama surinkti apie 370 mln. litų. Ši suma yra 5,3 proc. arba 21 mln. litų mažesnė nei praėjusiais metais.

Antradienį miesto tarybos posėdyje šiųmečio biudžeto projektą pristačiusi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė konstatavo, jog skaičius „nuleido“ Finansų ministerija, todėl didesnių pajamų planuoti nebuvo galima. Be to, aišku ir tai, kad per metus valstybei iš į miesto  biudžetą surinktų pajamų teks grąžinti apie 8 mln., nes Klaipėda yra savivaldybė donorė.

„Deja, mes iš dalies turime išlaikyti ir tuos pačius Druskininkus, kuriems jūs liejate pagyras“, - direktorė replikavo miesto tarybos opozicijos nariams, kurie aiškino, jog Klaipėda turėtų pasimokyti iš Druskininkų, kaip reikia tvarkytis.

J.Simonavičiūtė taip pat informavo, jog biudžeto išlaidos planuotos pagal patvirtintus prioritetus – paskolų grąžinimas, įsiskolinimų likvidavimas, ES lėšomis finansuojamų projektų koofinansavimo užtikrinimas.

Visoms programos, kurios finansuojamos iš miesto biudžeto, finansavimas sumažintas 10 proc., o darbo užmokesčio fondas savivaldybės administracijoje ir jos biudžetinėse įstaigose, išskyrus švietimo įstaigas, - 5 proc. Pastarosiose pinigų atlyginimams bus skirta 3 proc. mažiau nei pernai. „Kokios pajamos, tokios ir išlaidos“, - konstatavo J.Simonavičiūtė.

Tačiau kai kurie politikai lyg negirdėjo, kad šiųmetis biudžetas planuojamas apie 20 mln. litų mažesnis nei praėjusiais metais, todėl jie pažėrė aibę pasiūlymų ir reikalavimų, kam reikėtų skirti pinigų.

Miesto tarybos nariai dar komitetų posėdžiuose, kai buvo svarstomas biudžeto projektas, pageidavo, kad būtų rasta pinigų pakeisti keturių darželių langus, finansuoti jaunimo projektus, sutvarkyti gatves ir privažiavimus prie švietimo įstaigų.

Pasiūlymus apibendrinęs Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius teigė, jog visus šiuos prašymus bus galima įvertinti po birželio 1-osios, nes tuomet bus aišku, ar biudžete yra viršplaninių pajamų.

Finansų ir ekonomikos komitetas savivaldybės administraciją įpareigojo, esant galimybei, rasti 2,5 mln. litų vežėjų kompensacijoms už lengvatinius bilietus, skirti 40 tūkst. litų spręsti Genocido ir tremties muziejaus įrengimo klausimą, pakeisti ikimokyklinio ugdymo įstaigose langus, ugdymo procesui pritaikyti patalpas, sutvarkyti privažiavimus prie švietimo įstaigų.

„Vienas prioritetų turėtų būti ir centrinio stadiono antrojo etapo rekonstrukcijos darbai, tačiau jiems pinigų biudžete nėra. Teko girdėti, kad pinigų ketina skirti Sporto ir kūno kultūros departamentas“, - teigė R.Taraškevičius.

Klaipėdos savivaldybės administracija taip pat įpareigota iki birželio 1 dienos parengti priemonių planą, kaip padidinti biudžeto pajamas bei peržiūrėti, kurių paslaugų būtų galima atsisakyti, nes jos per didelė našta.

Šiųmečiam Klaipėdos biudžetui – jo pajamoms ir išlaidoms – pritarė 28 miesto tarybos nariai, o du buvo prieš.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia susimąstyti

Reikia susimąstyti portretas
Klaipėdos bankas turėtų proporcingai paskirstyti lėšas, kad užtikrintų normalų pelną. Bankas turėtų reguliuoti pramonės įmonių veiklą ir neprileisti iki žlugimo arba kapitalo išvežimo. Bankuose turi būti realūs pinigai, kurie užtikrintų pelno apyvartą. Didžiausias dėmesys turi būti skiriamas darbui ir darbo įmonių išlaikymui.

Jei mąstyti tai mąstyti

Jei mąstyti tai mąstyti portretas
Draugiškas liaudies teismas turi prižiūrėti kiekvieną žmogų - pasakyti ką jam valgyti, kiek miegoti, kiek mylėtis su žmona ar meiluže. Nesilaikant nurodymų turėtų bausti fizine bausme viešai.

Gerhard

Gerhard portretas
Ištrauka iš savivaldybės srendimo proejktą: 7. Galimos teigiamos ir neigiamos sprendimo priėmimo pasekmės. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu, savivaldybių biudžetai turi būti patvirtinti per du mėnesius nuo valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo. Nepatvirtinus laiku biudžeto, lėšos iš valstybės biudžeto savivaldybei iki biudžeto patvirtinimo laikinai nebūtų pervedamos./////// taigi sumažėjus finansavimui niekas nemato neigiamų sprendimo priėmimo pasekmių:)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdos valdžia ieško, kas suprojektuotų sakurų parką
  Klaipėdos valdžia ieško, kas suprojektuotų sakurų parką

  Klaipėda tikisi pasipuošti sakurų parku – ieškoma, kas parengtų parko projektą. ...

 • Vaikui užtrenktos durys į mokyklą?
  Vaikui užtrenktos durys į mokyklą?

  Artinantis naujiems mokslo metams – sąmyšis. Klaipėdietė Virginija tikino nebežinanti, ko griebtis, kad jos vaikas būtų priimtas į uostamiesčio gimnaziją. Arčiausiai namų esančioje įstaigoje vietų jau seniai nėra, o kitos mokyklos e...

  2
 • Parke – Berbomų kapai
  Parke – Berbomų kapai

  Buvusios miesto kapinės, prieš kelis dešimtmečius paverstos Skulptūrų parku, dar slepia nemažai paslapčių. Vieną jų atskleidė klaipėdietis, ilgus metus laikęs atmintyje garbingo Klaipėdos krašto vyro – Ernsto Vilhelmo Be...

 • Po Klaipėdą migravo briedis
  Po Klaipėdą migravo briedis

  Po uostamiestį sekmadienio rytą klaidžiojo briedis. Laukinis gyvūnas buvo pastebėtas keliose vietose šiaurinėje miesto dalyje.  ...

 • Naujai suskambėjusios dainos išjudino ir jaunimą, ir senjorus
  Naujai suskambėjusios dainos išjudino ir jaunimą, ir senjorus

  Klaipėdiečiai ir uostamiesčio svečiai šėlo pagal naujai suskambusią lietuvių liaudies muziką. Dalis senųjų lietuviškų dainų virto visiškai neatpažįstamomis ir galėjo varžytis su šiuolaikiniais hitais. ...

  3
 • Uostamiestyje neįsijungė dalis gatvės žibintų
  Uostamiestyje neįsijungė dalis gatvės žibintų

  Klaipėdoje, Liepojos gatvėje, šeštadienio vakarą neveikė dalis gatvės apšvietimo žibintų. Buvo užtemęs ruožas ties gyvenamuoju „Dragūnų“ kvartalu, važiuojant iš šiaurinės miesto dalies į pietus. ...

  1
 • Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų
  Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų

  Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas didžiausių vėjo jėgainių uostų Europoje. Užkariavę Šiaurės jūros rinką danai gręžiasi ir į Baltijos jūrą. ...

  8
 • Kitais metais Nidoje bus tvarkomas Urbo kalnas
  Kitais metais Nidoje bus tvarkomas Urbo kalnas

  Vienu iš Nidos simbolių laikomas Urbo kalnas su švyturiu jau kitąmet bus pradėtas tvarkyti, rašo dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

 • 70 metų sulaukęs Šventosios švyturys įsileido smalsuolius
  70 metų sulaukęs Šventosios švyturys įsileido smalsuolius

  Šeštadienį, Pasaulinę švyturių dieną, paminėtas Šventosios švyturio 70 metų jubiliejus. Šia proga jis atvėrė duris lankytojams. Norinčių pasigrožėti panorama iš viršaus netrūko, tad teko lauk...

 • Slaugytojas Norvegijoje: čia dirbu, o ne ariu
  Slaugytojas Norvegijoje: čia dirbu, o ne ariu

  Šiame darbe maža romantikos. Be to, jis reikalauja ir didelio atsidavimo, ir profesionalumo. Tačiau tik padirbėjęs Norvegijoje ergoterapeutas Mantas Gilys patyrė, kaip išties turėtų būti vertinami – įskaitant ir materialinę i&scar...

  18
Daugiau straipsnių