Klaipėdos miesto biudžeto tvirtinimas – be euforijos

Uostamiesčio politikai patvirtino šiųmetį Klaipėdos biudžetą, nors pasiūlymų, kur išleisti pinigus buvo daugiau nei ižde numatyta pajamų.

Šiemet į miesto biudžetą planuojama surinkti apie 370 mln. litų. Ši suma yra 5,3 proc. arba 21 mln. litų mažesnė nei praėjusiais metais.

Antradienį miesto tarybos posėdyje šiųmečio biudžeto projektą pristačiusi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė konstatavo, jog skaičius „nuleido“ Finansų ministerija, todėl didesnių pajamų planuoti nebuvo galima. Be to, aišku ir tai, kad per metus valstybei iš į miesto  biudžetą surinktų pajamų teks grąžinti apie 8 mln., nes Klaipėda yra savivaldybė donorė.

„Deja, mes iš dalies turime išlaikyti ir tuos pačius Druskininkus, kuriems jūs liejate pagyras“, - direktorė replikavo miesto tarybos opozicijos nariams, kurie aiškino, jog Klaipėda turėtų pasimokyti iš Druskininkų, kaip reikia tvarkytis.

J.Simonavičiūtė taip pat informavo, jog biudžeto išlaidos planuotos pagal patvirtintus prioritetus – paskolų grąžinimas, įsiskolinimų likvidavimas, ES lėšomis finansuojamų projektų koofinansavimo užtikrinimas.

Visoms programos, kurios finansuojamos iš miesto biudžeto, finansavimas sumažintas 10 proc., o darbo užmokesčio fondas savivaldybės administracijoje ir jos biudžetinėse įstaigose, išskyrus švietimo įstaigas, - 5 proc. Pastarosiose pinigų atlyginimams bus skirta 3 proc. mažiau nei pernai. „Kokios pajamos, tokios ir išlaidos“, - konstatavo J.Simonavičiūtė.

Tačiau kai kurie politikai lyg negirdėjo, kad šiųmetis biudžetas planuojamas apie 20 mln. litų mažesnis nei praėjusiais metais, todėl jie pažėrė aibę pasiūlymų ir reikalavimų, kam reikėtų skirti pinigų.

Miesto tarybos nariai dar komitetų posėdžiuose, kai buvo svarstomas biudžeto projektas, pageidavo, kad būtų rasta pinigų pakeisti keturių darželių langus, finansuoti jaunimo projektus, sutvarkyti gatves ir privažiavimus prie švietimo įstaigų.

Pasiūlymus apibendrinęs Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius teigė, jog visus šiuos prašymus bus galima įvertinti po birželio 1-osios, nes tuomet bus aišku, ar biudžete yra viršplaninių pajamų.

Finansų ir ekonomikos komitetas savivaldybės administraciją įpareigojo, esant galimybei, rasti 2,5 mln. litų vežėjų kompensacijoms už lengvatinius bilietus, skirti 40 tūkst. litų spręsti Genocido ir tremties muziejaus įrengimo klausimą, pakeisti ikimokyklinio ugdymo įstaigose langus, ugdymo procesui pritaikyti patalpas, sutvarkyti privažiavimus prie švietimo įstaigų.

„Vienas prioritetų turėtų būti ir centrinio stadiono antrojo etapo rekonstrukcijos darbai, tačiau jiems pinigų biudžete nėra. Teko girdėti, kad pinigų ketina skirti Sporto ir kūno kultūros departamentas“, - teigė R.Taraškevičius.

Klaipėdos savivaldybės administracija taip pat įpareigota iki birželio 1 dienos parengti priemonių planą, kaip padidinti biudžeto pajamas bei peržiūrėti, kurių paslaugų būtų galima atsisakyti, nes jos per didelė našta.

Šiųmečiam Klaipėdos biudžetui – jo pajamoms ir išlaidoms – pritarė 28 miesto tarybos nariai, o du buvo prieš.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia susimąstyti

Reikia susimąstyti portretas
Klaipėdos bankas turėtų proporcingai paskirstyti lėšas, kad užtikrintų normalų pelną. Bankas turėtų reguliuoti pramonės įmonių veiklą ir neprileisti iki žlugimo arba kapitalo išvežimo. Bankuose turi būti realūs pinigai, kurie užtikrintų pelno apyvartą. Didžiausias dėmesys turi būti skiriamas darbui ir darbo įmonių išlaikymui.

Jei mąstyti tai mąstyti

Jei mąstyti tai mąstyti portretas
Draugiškas liaudies teismas turi prižiūrėti kiekvieną žmogų - pasakyti ką jam valgyti, kiek miegoti, kiek mylėtis su žmona ar meiluže. Nesilaikant nurodymų turėtų bausti fizine bausme viešai.

Gerhard

Gerhard portretas
Ištrauka iš savivaldybės srendimo proejktą: 7. Galimos teigiamos ir neigiamos sprendimo priėmimo pasekmės. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu, savivaldybių biudžetai turi būti patvirtinti per du mėnesius nuo valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo. Nepatvirtinus laiku biudžeto, lėšos iš valstybės biudžeto savivaldybei iki biudžeto patvirtinimo laikinai nebūtų pervedamos./////// taigi sumažėjus finansavimui niekas nemato neigiamų sprendimo priėmimo pasekmių:)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė
  Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė

  Rusijos įstaigos „Glavgosekspertiza“ Sankt Peterburgo filialas pateikė išvadą, pritariančią projektui įrengti prieškopę Kuršiu Nerijos krantui sustiprinti Kaliningrado srityje. ...

  5
 • Siekiama panaikinti kvotų aukcioną
  Siekiama panaikinti kvotų aukcioną

  Vidaus vandenų žvejyboje siekiama panaikinti kvotų pardavimo per aukcionus sistemą. ...

  2
 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  5
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  3
Daugiau straipsnių