Klaipėdos miesto biudžeto tvirtinimas – be euforijos

Uostamiesčio politikai patvirtino šiųmetį Klaipėdos biudžetą, nors pasiūlymų, kur išleisti pinigus buvo daugiau nei ižde numatyta pajamų.

Šiemet į miesto biudžetą planuojama surinkti apie 370 mln. litų. Ši suma yra 5,3 proc. arba 21 mln. litų mažesnė nei praėjusiais metais.

Antradienį miesto tarybos posėdyje šiųmečio biudžeto projektą pristačiusi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė konstatavo, jog skaičius „nuleido“ Finansų ministerija, todėl didesnių pajamų planuoti nebuvo galima. Be to, aišku ir tai, kad per metus valstybei iš į miesto  biudžetą surinktų pajamų teks grąžinti apie 8 mln., nes Klaipėda yra savivaldybė donorė.

„Deja, mes iš dalies turime išlaikyti ir tuos pačius Druskininkus, kuriems jūs liejate pagyras“, - direktorė replikavo miesto tarybos opozicijos nariams, kurie aiškino, jog Klaipėda turėtų pasimokyti iš Druskininkų, kaip reikia tvarkytis.

J.Simonavičiūtė taip pat informavo, jog biudžeto išlaidos planuotos pagal patvirtintus prioritetus – paskolų grąžinimas, įsiskolinimų likvidavimas, ES lėšomis finansuojamų projektų koofinansavimo užtikrinimas.

Visoms programos, kurios finansuojamos iš miesto biudžeto, finansavimas sumažintas 10 proc., o darbo užmokesčio fondas savivaldybės administracijoje ir jos biudžetinėse įstaigose, išskyrus švietimo įstaigas, - 5 proc. Pastarosiose pinigų atlyginimams bus skirta 3 proc. mažiau nei pernai. „Kokios pajamos, tokios ir išlaidos“, - konstatavo J.Simonavičiūtė.

Tačiau kai kurie politikai lyg negirdėjo, kad šiųmetis biudžetas planuojamas apie 20 mln. litų mažesnis nei praėjusiais metais, todėl jie pažėrė aibę pasiūlymų ir reikalavimų, kam reikėtų skirti pinigų.

Miesto tarybos nariai dar komitetų posėdžiuose, kai buvo svarstomas biudžeto projektas, pageidavo, kad būtų rasta pinigų pakeisti keturių darželių langus, finansuoti jaunimo projektus, sutvarkyti gatves ir privažiavimus prie švietimo įstaigų.

Pasiūlymus apibendrinęs Finansų ir ekonomikos komiteto pirmininkas Rimantas Taraškevičius teigė, jog visus šiuos prašymus bus galima įvertinti po birželio 1-osios, nes tuomet bus aišku, ar biudžete yra viršplaninių pajamų.

Finansų ir ekonomikos komitetas savivaldybės administraciją įpareigojo, esant galimybei, rasti 2,5 mln. litų vežėjų kompensacijoms už lengvatinius bilietus, skirti 40 tūkst. litų spręsti Genocido ir tremties muziejaus įrengimo klausimą, pakeisti ikimokyklinio ugdymo įstaigose langus, ugdymo procesui pritaikyti patalpas, sutvarkyti privažiavimus prie švietimo įstaigų.

„Vienas prioritetų turėtų būti ir centrinio stadiono antrojo etapo rekonstrukcijos darbai, tačiau jiems pinigų biudžete nėra. Teko girdėti, kad pinigų ketina skirti Sporto ir kūno kultūros departamentas“, - teigė R.Taraškevičius.

Klaipėdos savivaldybės administracija taip pat įpareigota iki birželio 1 dienos parengti priemonių planą, kaip padidinti biudžeto pajamas bei peržiūrėti, kurių paslaugų būtų galima atsisakyti, nes jos per didelė našta.

Šiųmečiam Klaipėdos biudžetui – jo pajamoms ir išlaidoms – pritarė 28 miesto tarybos nariai, o du buvo prieš.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia susimąstyti

Reikia susimąstyti portretas
Klaipėdos bankas turėtų proporcingai paskirstyti lėšas, kad užtikrintų normalų pelną. Bankas turėtų reguliuoti pramonės įmonių veiklą ir neprileisti iki žlugimo arba kapitalo išvežimo. Bankuose turi būti realūs pinigai, kurie užtikrintų pelno apyvartą. Didžiausias dėmesys turi būti skiriamas darbui ir darbo įmonių išlaikymui.

Jei mąstyti tai mąstyti

Jei mąstyti tai mąstyti portretas
Draugiškas liaudies teismas turi prižiūrėti kiekvieną žmogų - pasakyti ką jam valgyti, kiek miegoti, kiek mylėtis su žmona ar meiluže. Nesilaikant nurodymų turėtų bausti fizine bausme viešai.

Gerhard

Gerhard portretas
Ištrauka iš savivaldybės srendimo proejktą: 7. Galimos teigiamos ir neigiamos sprendimo priėmimo pasekmės. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos biudžeto sandaros įstatymu, savivaldybių biudžetai turi būti patvirtinti per du mėnesius nuo valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo. Nepatvirtinus laiku biudžeto, lėšos iš valstybės biudžeto savivaldybei iki biudžeto patvirtinimo laikinai nebūtų pervedamos./////// taigi sumažėjus finansavimui niekas nemato neigiamų sprendimo priėmimo pasekmių:)
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  5
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Fontano konstrukcijos atsidurs laužyne
  Fontano konstrukcijos atsidurs laužyne

  Klaipėdiečiams liko visai nedaug laiko atsisveikinti su kažkada Dangės skverą puošusiu fontanu. Kitą savaitę jis turėtų būti išardytas. Rangovui jau duotas nurodymas imtis darbų. ...

  10
 • Dėl triukšmo – diskusijos
  Dėl triukšmo – diskusijos

  Uostamiesčio pramonininkams neaiškumų sukėlė rengiamos Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės. Jos bus teikiamos tvirtinti miesto tarybai. ...

  1
 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  51
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  15
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  8
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

Daugiau straipsnių