Klaipėdos miesto teritorija sumažėjo

Klaipėdos politikai buvo nuolankūs kaimynams – nors ir po labai karštų diskusijų, miesto tarybos nariai ketvirtadienį Neringos savivaldybei sutiko atiduoti dalį Kuršių marių.

Tokį prašymą dar praėjusiais metais Klaipėdos savivaldybei buvo pateikęs Neringos savivaldybės meras Antanas Vinkus.

Jis prašė, jog uostamiesčio savivaldybė atsisakytų savo teritorijos nuo Neringos savivaldybės ribos apie 200-500 metrų į Kuršių marias.

Nors Neringos savivaldybė yra prie Kuršių marių, tačiau nė vienas jų plotelis anksčiau jai nepriklausė. Todėl A.Vinkus kreipėsi į Šilutės rajono, Klaipėdos rajono ir Klaipėdos savivaldybes, kad jos atiduotų bent dalį joms priklausančių Kuršių marių.

Pirmosios dvi savivaldybės tokį prašymą gana greitai patenkino, o uostamiesčio valdžia priešinosi kelis mėnesius.

Pirmiausia dėl to, kad atidavus prašomą Kuršių marių plotą buvo trikdoma Klaipėdos valstybinio uosto veikla, nes uostas jau patektų į Neringos savivaldybės teritoriją.

Tuomet pastaroji sutiko, jog Klaipėdos savivaldybė jai perduoti Kuršių marių dalį iki tos ribos, kur jos ribojasi su Klaipėdos valstybiniu jūrų uostu. Todėl uostamiesčio savivaldybės valdininkai parengė miesto tarybos sprendimo projektą, kuriam pritarę politikai Neringos savivaldybei atiduotų apie 30 hektarų Kuršių marių ir tiek sumažėtų miesto teritoriją.

Pirmąjį kartą klausimo svarstymas buvo atidėtas, kad valdininkai išsiaiškintų, ar teritorijos sumažėjimas neturės neigiamų pasekmių miesto biudžetui.

Ketvirtadienį vykusiame miesto tarybos posėdyje vėl užvėrė karšta diskusija, nors politikus ir buvo bandoma įtikinti, kad miestas, sumažėjus jo teritorijai, jokių neigiamų pasekmių neturės.

Atiduoti dalį Kuršių marių bandė įtikinti ir į posėdį atvykusi Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Gražina Žemaitienė. Ji teigė, jog Kuršių marių Neringai reikia, nes ji yra suplanavusi ties Alksnyne įrengti prieplauką, o jei neturės marių, negalės statinio įregistruoti.

Nemaža dalis politikų argumentų tarsi negirdėjo ir vienas kitą ragino nemažinti miesto teritorijos. „Kuršių marių negalima atiduoti vien dėl Klaipėdos valstybinio jūrų uosto, nes jis yra mūsų maitintojas. Kas žino, kaip ateityje jį paveiks kaimynystė su Neringos savivaldybe, o ne buvimas tik Klaipėdos savivaldybės teritorijoje“, - argumentų balsuoti neigiamai ieškojo miesto tarybos narys Algirdas Grublys.

Jo kolega Artūras Šulcas teigė, jog norint keisti miesto ribas pirmiausia reikia atsiklausti klaipėdiečių nuomonės.

Tačiau didesnė dalis politikų buvo kitos nuomonės. „Jei kam nors norisi vandens, tegul nueina į kitą vietą ir atsigeria“, - ironizavo Vidmantas Plečkaitis.

Galiausiai politikai priėmė lemiamą sprendimą – sumažinti miesto teritoriją. Už tai balsavo 13 politikų, o devyni buvo prieš.

Iki šiol Klaipėdos miesto teritorijos plotas buvo 9 826 hektarai. Miesto ribos pastarąjį kartą nustatytos 1996 metais.


Šiame straipsnyje: Kuršių marios

NAUJAUSI KOMENTARAI

Astis

Astis portretas
Plečkaiti bled !!! Palauk gyvete, ateis rinkimai, eisi gerti ir tu į kitą vietą. Manau, kad klaipėdiečiai tai gali užginčyti, nes Šulcas teisus.

Algirdas

Algirdas portretas
Seka prielaidą kad:sekantis žingsnis- per Vyriausybę ieškoti galimybių Klaipėdai priklausančią Smiltynės teritoriją prijungti prie Neringos miesto teritorijos, idant galima būtų paprasčiau spresti nacionalinio parko problemos. Tikėtina ,kad persikėlus per marias pirksime bilietus už parko ir paplūdymių lankymą pildant malonaus Plečkaičio kaimyno biudžetą?
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

 • Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti
  Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti

  Kiti metai Klaipėdoje, kuriai suteiktas Europos sporto miesto titulas, bus skirti sportui. Ta proga didesnis dėmesys bus skiriamas fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinantiems renginiams. ...

  2
 • Kviečia kreiptis nukentėjusius nuo potvynio
  Kviečia kreiptis nukentėjusius nuo potvynio

  Potvynio priežastis bei galimus jo suvaldymo būdus, jei ateityje gamtos stichija pasikartotų, turi įvardinti nepriklausomi ekspertai – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Savivaldybės administracijai duotas pavedimas nedelsiant organizuoti ...

  8
 • Neringiškis Lietuvą garsins Afrikoje
  Neringiškis Lietuvą garsins Afrikoje

  Neringos 56-ojo gimtadienio renginiai lemtingi taps neringiškiui Karoliui Košiui, kuris savaitgalį pradės pusmetį truksiančią kelionę motociklu į Pietų Afrikos Respubliką. ...

  1
 • Dėl gatvės remonto – spūstys
  Dėl gatvės remonto – spūstys

  Pastarosiomis dienomis vakarinio piko metu prie geležinkelio viaduko per Manto gatvę nusidriekia automobilių eilės, važiuojant nuo miesto centro į šiaurę. ...

  14
 • Po sunkių ligų – į modernų reabilitacijos skyrių
  Po sunkių ligų – į modernų reabilitacijos skyrių

  Klaipėdos jūrininkų ligoninėje sunkiomis ligomis sergantiems pacientams sudarytos dar geresnės reabilitacijos sąlygos. ...

  4
 • Etikos sargams senaties nėra
  Etikos sargams senaties nėra

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija plečia tyrimą dėl buvusios Klaipėdos autobusų parko vadovės Jelizavetos Daugininkienės elgesio. Ilgametė bendrovės direktorė į užtarnautą poilsį pasitraukė prieš keturis mėnesius, tačiau etikos sa...

  6
 • Žvejų netenkinančios kitų metų žvejybos kvotos
  Žvejų netenkinančios kitų metų žvejybos kvotos

  Lietuvai paskirtos 2018 m. žvejybos kvotos Baltijos jūroje, kurios netenkina žvejų. ...

  2
Daugiau straipsnių