Klaipėdos moksleiviams – galimybė trumpam tapti studentais

Jos teigimu, apsispręsti, kokios paskaitos moksleiviams būtų naudingiausios, nebuvo lengva. KU turi septynis fakultetus, kurie išsidėstę visame Klaipėdos mieste.

"Šių fakultetų atstovai siūlė paskaitas, atsižvelgdami į moksleivių galimybes ir interesus. Žinoma, kartais gali būti sunku suprasti, apie ką kalbama, nes moksleiviai į studijas įsijungs pačiame jų įkarštyje – semestro viduryje, tačiau tai nesutrukdys mokiniams pajusti universiteto dvasios. Dalyvauti paskaitoje su vyresniaisiais, sėdėti auditorijoje ir klausytis profesoriaus ar docento paskaitos – tai jau suaugusio žmogaus pasaulis", – kalbėjo E.Valinčienė.

Pataria domėtis ir klausti

Pasak jos, paskaitos bus įprastos. Moksleiviai turės galimybę pamatyti studentų kasdienybę – dėl ateisiančiųjų jaunųjų kolegų paskaitų tvarka ar eiga keičiama nebus. Jeigu moksleivis užsiregistravo į aukštosios matematikos užsiėmimą – jame ir dalyvaus kaip visateisis akademinės bendruomenės narys.

Moksleivius prieš paskaitą pasitiks KU studentų sąjungos atstovai – tai bus jų pirmasis susitikimas ir pabendravimas su studentais. Vėliau jie užims vietas auditorijoje ir galės savo kaimyno studento paklausti, kaip sekasi studijuoti.

"Užsiėmimo metu studento trukdyti ir kalbinti nevalia – juk artėja sesija ir šiuo metu jaunimas ima suprasti, kad teks laikyti egzaminus, todėl studijuoja jau atidžiau ir rimčiau. Bet po paskaitos teirautis apie studijas ir studijuojamus dalykus galima drąsiai. Ragintume moksleivius nebijoti klausti – juk studentas gali būti vos 2–4 metais vyresnis už juos", – ragino E.Valinčienė.

Pirmakursiai – sutrikę

Universiteto atstovė įsitikinusi, kad tokia praktika moksleiviams duos žinių: jie išgirs įdomių dalykų, kurių nemoko mokykloje. Be to, anot jos, tai gali padėti apsispręsti, ar tikrai moksleiviai nori studijuoti, tarkim, režisūrą ar anglų kalbą.

"O kaip moksleivis gali žinoti, ką reiškia tapti studentu, jeigu juo niekada nėra buvęs? Pirmakursiai pirmojo semestro metu dar ilgai painiojasi, kreipdamiesi į dėstytoją mokytoju, pavargsta ilgų paskaitų metu. Jiems tenka ilgai pratintis prie to, kad universitete reikia daug studijuoti savarankiškai, kad reikia sekti atsiskaitymo terminus, suvokti kitokią vertinimo sistemą, būti atsakingam pačiam už save. Laikui bėgant, jie išmoksta įvairiausių gudrybių. Juk studijų metai – patys gražiausi gyvenime", – sakė E.Valinčienė.

Pasak jos, KU būtų nesuprastas, jeigu neskirtų moksleiviams daug dėmesio. Pašnekovė pasakojo, kad su jaunimu aktyviai dirba įstaigos Studentų priėmimo skyrius – vykstama į studijų muges, lankomasi mokyklose, kuriose visapusiškai pristatomas KU, moksleiviai konsultuojami.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių