Klaipėdos naujasis turgus neteko trečdalio prekeivių

Aistros dėl naujojo turgaus toliau nerimsta. Smulkieji verslininkai tvirtina, kad dėl labai didelių vietos nuomos kainų prekyvietėje sparčiai mažėja prekeivių.

Smulkiojo ir vidutinio verslo taryba šį klausimą svarstė jau ne pirmą kartą.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius aiškino, kad naujajame turguje sparčiai mažėja prekeivių. Jau dabar yra trečdalis tuščių vietų.

„Bijome, kad su naujuoju turgumi neatsitiktų taip, kaip su senuoju, kuris dabar merdi“, – teigė pirmininkas.

Anot D.Botyriaus, prekeivių skaičius turgavietėje sparčiai mažėja dėl didelių vietos nuomos kainos. Jo teigimu, prekeivių netenkina darbo sąlygos ir tvarka.

„Žmonės dirba be sutarčių. Jie bijo, kad bet kada gali būti išvaryti“, – tvirtino pirmininkas.

Anot jo, prekybos vietos naujajame turguje yra brangesnės ne tik už senojo, bet ir kitų miestų prekyviečių. Už ją prekeiviams reikia mokėti nuo 20 iki 70 litų per dieną.

Kaina priklauso nuo ploto, kuriame prekiaujama, prekės. Be to pastebėta, kad prekeiviai turi mokėti už paslaugas, kurios kelia abejonių.

„O kur dar verslo liudijimai. Gaunasi labai didelės sumos. Jei kainos būtų geros, žmonės galėtų išsiplėsti geriau eksponuoti prekes. Dabar jie tik susimažina“, – teigė D.Botyrius.

Pirmininko teigimu, dėl to prašoma tarybos narių pagalbos. Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininko Aro Mileškos teigimu, darbiniame susitikime dalyvavo ir grupė prekeivių. Anot jo, susidaro įspūdis, kad prekyvietėje žmonės patiria psichologinį smurtą. Trūksta vadybos.

Posėdyje dalyvavęs Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas tvirtino, kad įstaiga daugiau nei pusmetį neturi vadovo. Anot jo, šį klausimą reikia spręsti operatyviai.

Įmonės „Naujasis turgus“ valdybos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas aiškino, kad prekybos vietų nuomos kainos patvirtintos prieš ketverius metus. Jos du kartus keitėsi dėl padidėjusio pridėtinės vertės mokesčio. Didinti jų neplanuojama.

„Prekybos vietų įkainiai yra beveik vienodi tiek naujajame, tiek senajame turguje. Prekeivių sumažėjo, nes 0,5 mln. žmonių išvažiavo į užsienį. Taip pat buvo įvesti kasos aparatai“, – dėstė V.Karmanovas.

Anot jo, ketinama ir atsinaujinti. Mėsos ir žuvies skyriuose bus pastatyta 50 naujų šaldytuvų.

Tarybos nariai pastebėjo, kad nuomos kainos atpigo ir senamiestyje, ir didžiuosiuose prekybos centruose. Jas peržiūrėti reikėtų ir turguje.

Taryba savivaldybės administracijos paprašė pateikti prekybos vietoje turguose kainų palyginimą. Taip pat norima išsiaiškinti, kodėl nesudaromos sutartys su prekybininkais.

Kai kurie Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos nariai reikalavo ir naujojo turgaus veiklos audito.


Šiame straipsnyje: naujasis turgusturgus

NAUJAUSI KOMENTARAI

RK

RK portretas
O ko cia guodziasi turginiai? Valdzia cia nekalta, tiesiog Turgaus savininkai nori pelno. Kiekviena diena 20-70 lt. tegu padaro menesiui ir per puse sumos.

Turgai

Turgai portretas
Senasis ir Naujasis Klaipėdos turgus priklauso ir yra valdomi Klaipėdos savivaldybės.

Kainos lygu konkurencija

Kainos lygu konkurencija portretas
Mažėjant prekeivių skaičiui, mažėja konkurencija ir kyla parduodamos produkcijos kaina. Nukenčia visi. Gyvas pavyzdys su kiaušinių prekyba, sumažėjus prekeivių skaičiui gerokai išaugi kiaušinių kaina. :( Todėl visi Klaipėdiečiai turėtų būti neabejingi tam kas dedasi Klaipėdos turgavietėse.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių