Klaipėdos naujasis turgus neteko trečdalio prekeivių

Aistros dėl naujojo turgaus toliau nerimsta. Smulkieji verslininkai tvirtina, kad dėl labai didelių vietos nuomos kainų prekyvietėje sparčiai mažėja prekeivių.

Smulkiojo ir vidutinio verslo taryba šį klausimą svarstė jau ne pirmą kartą.

Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Donatas Botyrius aiškino, kad naujajame turguje sparčiai mažėja prekeivių. Jau dabar yra trečdalis tuščių vietų.

„Bijome, kad su naujuoju turgumi neatsitiktų taip, kaip su senuoju, kuris dabar merdi“, – teigė pirmininkas.

Anot D.Botyriaus, prekeivių skaičius turgavietėje sparčiai mažėja dėl didelių vietos nuomos kainos. Jo teigimu, prekeivių netenkina darbo sąlygos ir tvarka.

„Žmonės dirba be sutarčių. Jie bijo, kad bet kada gali būti išvaryti“, – tvirtino pirmininkas.

Anot jo, prekybos vietos naujajame turguje yra brangesnės ne tik už senojo, bet ir kitų miestų prekyviečių. Už ją prekeiviams reikia mokėti nuo 20 iki 70 litų per dieną.

Kaina priklauso nuo ploto, kuriame prekiaujama, prekės. Be to pastebėta, kad prekeiviai turi mokėti už paslaugas, kurios kelia abejonių.

„O kur dar verslo liudijimai. Gaunasi labai didelės sumos. Jei kainos būtų geros, žmonės galėtų išsiplėsti geriau eksponuoti prekes. Dabar jie tik susimažina“, – teigė D.Botyrius.

Pirmininko teigimu, dėl to prašoma tarybos narių pagalbos. Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininko Aro Mileškos teigimu, darbiniame susitikime dalyvavo ir grupė prekeivių. Anot jo, susidaro įspūdis, kad prekyvietėje žmonės patiria psichologinį smurtą. Trūksta vadybos.

Posėdyje dalyvavęs Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas tvirtino, kad įstaiga daugiau nei pusmetį neturi vadovo. Anot jo, šį klausimą reikia spręsti operatyviai.

Įmonės „Naujasis turgus“ valdybos pirmininkas, savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Viačeslavas Karmanovas aiškino, kad prekybos vietų nuomos kainos patvirtintos prieš ketverius metus. Jos du kartus keitėsi dėl padidėjusio pridėtinės vertės mokesčio. Didinti jų neplanuojama.

„Prekybos vietų įkainiai yra beveik vienodi tiek naujajame, tiek senajame turguje. Prekeivių sumažėjo, nes 0,5 mln. žmonių išvažiavo į užsienį. Taip pat buvo įvesti kasos aparatai“, – dėstė V.Karmanovas.

Anot jo, ketinama ir atsinaujinti. Mėsos ir žuvies skyriuose bus pastatyta 50 naujų šaldytuvų.

Tarybos nariai pastebėjo, kad nuomos kainos atpigo ir senamiestyje, ir didžiuosiuose prekybos centruose. Jas peržiūrėti reikėtų ir turguje.

Taryba savivaldybės administracijos paprašė pateikti prekybos vietoje turguose kainų palyginimą. Taip pat norima išsiaiškinti, kodėl nesudaromos sutartys su prekybininkais.

Kai kurie Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos nariai reikalavo ir naujojo turgaus veiklos audito.


Šiame straipsnyje: naujasis turgusturgus

NAUJAUSI KOMENTARAI

RK

RK portretas
O ko cia guodziasi turginiai? Valdzia cia nekalta, tiesiog Turgaus savininkai nori pelno. Kiekviena diena 20-70 lt. tegu padaro menesiui ir per puse sumos.

Turgai

Turgai portretas
Senasis ir Naujasis Klaipėdos turgus priklauso ir yra valdomi Klaipėdos savivaldybės.

Kainos lygu konkurencija

Kainos lygu konkurencija portretas
Mažėjant prekeivių skaičiui, mažėja konkurencija ir kyla parduodamos produkcijos kaina. Nukenčia visi. Gyvas pavyzdys su kiaušinių prekyba, sumažėjus prekeivių skaičiui gerokai išaugi kiaušinių kaina. :( Todėl visi Klaipėdiečiai turėtų būti neabejingi tam kas dedasi Klaipėdos turgavietėse.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo
  Klaipėdiečiai siunta – vos pastatė, o jau suniokojo

  Pietinėje Klaipėdos pusėje rekonstravus Naikupės gatvę bei pėstiesiems ir dviratininkams skirtą taką, jame atsirado ir saulės baterija įkraunama paslaugų stotelė. Tiesa, šiuo įrenginiu klaipėdiečiai pasidžiaugė neilgai – į stotel...

 • Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai
  Būsimoji uostamiesčio mokykla pabrango dvigubai

  Lietuvos valstybės šimtmečiui dedikuota naujai planuojama mokykla Senvagės gatvėje kainuos 12,5 mln. eurų – dukart daugiau, nei planuota iš pradžių. Esą per pastaruosius kelerius metus brango ne tik statybinės medžiagos, bet atsir...

  3
 • Ministrui – žvejų problemų paketas
  Ministrui – žvejų problemų paketas

  Pirmą kartą Klaipėdoje apsilankęs žemės ūkio ministras Giedrius Surplys išgirdo metai iš metų besikartojančias tas pačias, o taip pat ir naujas žvejų problemas. ...

  2
 • Kur dingo Bastionų tiltas?
  Kur dingo Bastionų tiltas?

  Norėjau pateikti keletą savo pastebėjimų dėl dabar tvarkomo vadinamojo Jono kalnelio ir jo aplinkos. ...

  15
 • Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės
  Klaipėdoje praūžė audra, patvino gatvės

  Antradienio pavakarę Klaipėdoje smarkiai palijo, praūžė audra. ...

  14
 • Embrionus galės laidoti kapinėse
  Embrionus galės laidoti kapinėse

  Negimusius žmogaus embrionus, iki šiol naikintus kartu su medicininėmis atliekomis, nuo liepos pradžios leista laidoti kapinėse. Remiantis Europos valstybių praktika, embrionai ir vaisiai iki 22-osios nėštumo savaitės bus kremuojami ir lai...

  1
 • „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?
  „Norfa“ Klaipėdoje mausto klientus?

  Pasibaigusio galiojimo produktai "Norfos" parduotuvėse virsta vis dažniau pastebimu reiškiniu – per itin trumpą laiką fiksuotas ne vienas atvejis, kai Klaipėdos pirkėjai įsigijo pasenusio maisto. Tuo įsitikino ir patikrinimą atl...

  17
 • Uostamiesčio poliklinikose – persišaldžiusių pacientų gausa
  Uostamiesčio poliklinikose – persišaldžiusių pacientų gausa

  Pats vidurvasaris, tačiau ne vieną klaipėdietį į lovą guldo aukšta temperatūra ir labiau šaltajam sezonui būdingi ligos požymiai. Šeimos gydytojai patvirtino, kad pastaruoju metu sulaukia daugiau persišaldžiusių pacient...

  2
 • Ant stogų Klaipėdoje – saulės jėgainės
  Ant stogų Klaipėdoje – saulės jėgainės

  Ant trijų uostamiesčio visuomeninės paskirties pastatų siekiama įrengti saulės jėgaines. Šiam tikslui bus bandoma gauti valstybės finansavimą. ...

  5
 • Paaiškėjo, kas vadovaus Klaipėdos muzikiniam teatrui
  Paaiškėjo, kas vadovaus Klaipėdos muzikiniam teatrui

  Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadove tapo muzikologė, kultūros vadybininkė Laima Vilimienė. ...

  9
Daugiau straipsnių