Klaipėdos parama Japonijai - su kliūtimis (papildyta)

Klaipėdos politikai ketvirtadienį vykstančiame miesto tarybos posėdyje iškart nesiryžo skirti finansinės paramos Japonijos miestui Kudži.

Šis miestas, su kuriuo Klaipėda draugauja nuo 1989 metų, smarkiai nukentėjo nuo Japoniją nuniokojusio žemės drebėjimo ir cunamio bangos.

Kudži pateko į labiausiai nukentėjusią teritoriją, nes yra Ramiojo vandenyno pakrantėje nutolęs tik 200 km į šiaurės rytus nuo žemės drebėjimo epicentro. Miestas taip pat yra arti branduolinio pavojaus zonos.

Klaipėdos merui Rimantui Taraškevičiui vakar elektroninį laišką parašęs Kudži mero atstovas užsienio ryšiams Tsukasa Yumuki pranešė, kad milžiniška cunamio banga visiškai arba iš dalies sugriovė namus ir pastatus prie vandenyno ir upių. Įsakymas evakuotis iš miesto buvo duotas 1489 šeimoms, evakuota 2916 žmonių. Tačiau daug žmonių prarado savo namus, todėl jiems reikės gana ilgai glaustis evakuacijos centruose.

Gamtos stichija pasiglemžė trijų žmonių gyvybes, dar du yra dingę, kurių desperatiškai ieškoma.

Tuoj po žemės drebėjimo Kudži mieste nutrūko elektros ir vandens tiekimas, kuris pamažu atkuriamas.

„Mes sunkiai dirbame dieną ir naktį, ieškome dingusiųjų, šaliname griuvėsius, atstatome vandentiekio ir elektros tinklus. Mes labai dėkingi Jums už tai, kad Klaipėdos miesto taryba svarstys pagalbos Kudži miestui klausimą“, - laiške rašė Tsukasa Yumuki.

Klaipėdos politikai miesto tarybos posėdį pradėjo tylos minute, kuria pagerbė žuvusiuosius Japonijoje.

Iškart po jos pradėtas svarstyti ir paramos Kudži miestui klausimas. Politikų buvo prašoma pritarti, jog Klaipėdos partneriui iš savivaldybės administracijos direktoriaus fondo būtų skirta 50 tūkst. litų parama.

Tačiau Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kritina Vintilaitė pareiškė, jog pritarę tokiam sperndimo projektui, politikai pažeis net tris įstatymus.

„Teikti paramą ir labdarą iš miesto biudžeto nėra juridinio pagrindo. Todėl toks sprendimas būtų neteisėtas ir naikintinas“, - teigė K.Vintilaitė.

Ji pabrėžė, jog galima rasti teisėtų būdų finansiškai padėti Kudži miestui.

Kai kurie politikai ragino užsimerkti prieš įstatymus ir pritarti paramos teikimui.

„Įstatymai nerašomi visiems gyvenimo atvejams. Reikia vadovautis ir protingumo kriterijais“, - kolegas ragino miesto tarybos narys Kęstutis Gabšys.

Tačiau politikas Naglis Puteikis tvirtino, jog įstatymų pažeidinėti negalima.

"Geriau elkimės taip, kaip visi pasaulio politikai. Susimeskime po kelis šimtus litų, paraginkime prisidėti visus miestiečius ir taip padėsime Kudži miestui“, - tvirtino N.Puteikis.

Miesto tarybos narė Alina Velykienė pasiūlė kuo greičiau ieškoti būdų, kaip teisėtai Kudži miestui suteikti paramą.

Vieningai buvo sutarta, jog būdų bus ieškoma iki ketvirtadienio pietų.

Papildyta:

Per gerą valandą savivaldybės administracijos darbuotojai rado, kaip patobulinti sprendimo projektą, kad skiriant paramą Kudži miestui nebūtų prasilenkiama su įstatymais.

Naujame sprendimo projekte atsisakyta žodžio paramos, tad politikai balsavo ir įpareigojo savivaldybės administracijos direktorių Aloyzą Každailevičių skirti 50 tūkst. litų iš savivaldybės administracijos direktoriaus rezervo fondo partneriui Kudži miestui likviduoti ekstremalios situacijos padarinius.

„Tokia formuluotė tikrai galima ir įstatymai nepažeidžiami“, - garantavo K.Vintilaitė.

Už paramos skyrimą Kudži miestui balsavo 23 politikai, prieš buvo du – N.Puteikis ir Viačeslavas Titovas.


Šiame straipsnyje: Japonija

NAUJAUSI KOMENTARAI

ha

 ha portretas
Kaip visados, lai paprasti ubagai surenka pinigus o mes paskui paskelbsime kiek mes galime skirti pinigų iš miesto biudžeto .

emigrant

emigrant portretas
Gal p. Puteikis viesai paskelbs kiek pinigu jis gali skirti is savo kisenes. Ar vel uz istaymu pasisleps?

nusiraminkit

nusiraminkit portretas
jiems nereikia jusu varganos pagalbos, jie patys pajegus savimi pasirupinti ir nepamirskit, kad tai viena galingiausiu savo ekonomika valstybe, krizei stabilizuoti vyriausybe skyre 230 mlrd. doleriu !!! , todel neuzilgo atvez jiems ir ryziu ir zuvies, juk nespeja visur vienu metu. Del atomines elektrines, vienas rimtas ekspertas pasake, kad jie dabar turi didele problema, nes pasistate ja neivertine,kad po zemes drebejimo gali ateiti cunamio banga, kuri uzliejo avarinius dizelinius generatorius ir ju valdymo sistemas su visais kompiuteriais. Jei elektrine butu irengta nors 20m auksciau, tokios nelaimes dabar nebutu. Teisingai kalba kai kurie, kad Paseidonas kersija japonams uz masini delfinu ir banginiu zudyma. Likimo lazda turi du galus.Paziurekit tubej situos filmus: JAPAN'S DOLPHIN SLAUGHTER, praeis bet koks gailestis tiems japonams. CNN rodo, kaip patys japonai ramiai ir tvarkingai evakuojasi is pavojingos zonos ir is Tokijo, susipakave lagaminus isvyksta i saugesnias vietas po visa pasauli, nes greiciausiai Japonija greitai taps negyvenama sala.
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  2
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  1
 • Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti
  Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti

  Kiti metai Klaipėdoje, kuriai suteiktas Europos sporto miesto titulas, bus skirti sportui. Ta proga didesnis dėmesys bus skiriamas fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinantiems renginiams. ...

  2
 • Kviečia kreiptis nukentėjusius nuo potvynio
  Kviečia kreiptis nukentėjusius nuo potvynio

  Potvynio priežastis bei galimus jo suvaldymo būdus, jei ateityje gamtos stichija pasikartotų, turi įvardinti nepriklausomi ekspertai – sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Savivaldybės administracijai duotas pavedimas nedelsiant organizuoti ...

  8
 • Neringiškis Lietuvą garsins Afrikoje
  Neringiškis Lietuvą garsins Afrikoje

  Neringos 56-ojo gimtadienio renginiai lemtingi taps neringiškiui Karoliui Košiui, kuris savaitgalį pradės pusmetį truksiančią kelionę motociklu į Pietų Afrikos Respubliką. ...

  1
 • Dėl gatvės remonto – spūstys
  Dėl gatvės remonto – spūstys

  Pastarosiomis dienomis vakarinio piko metu prie geležinkelio viaduko per Manto gatvę nusidriekia automobilių eilės, važiuojant nuo miesto centro į šiaurę. ...

  15
 • Po sunkių ligų – į modernų reabilitacijos skyrių
  Po sunkių ligų – į modernų reabilitacijos skyrių

  Klaipėdos jūrininkų ligoninėje sunkiomis ligomis sergantiems pacientams sudarytos dar geresnės reabilitacijos sąlygos. ...

  6
Daugiau straipsnių