Klaipėdos pilies džiazo festivalis pažers naujovių (programa)

Uostamiesčio vizitine kortele tapęs Klaipėdos pilies džiazo festivalis šiemet dar labiau praplės savo erdves ir suspindės naujomis spalvomis.

Žada įspūdingų pasirodymų

Renginio organizatoriai pasidžiaugė, jog sunkmečiu kone perpus sumenkus biudžetui, festivalio kokybės ir prestižo kartelė nesmuktelėjo.

Birželio 3 ir 4 dienomis į Teatro aikštę klaipėdiečius ir miesto svečius sukviesiantis XVII Pilies džiazo festivalis žada išskirtinį repertuarą ir pasaulinio garso atlikėjų pasirodymus.

Pirmąjį renginio vakarą, penktadienį, džiazo sceną okupuos Lietuvos, Čekijos, Olandijos bei JAV atstovai. Programą vainikuos legendinio amerikiečių džiazmeno Vasti Jacksono iš Misisipės šou, kuris, pasak festivalio prezidentės Ingos Grubliauskienės, itin pamalonins bliuzo gerbėjus.

Antrosios festivalio dienos ryškiausios žvaigždės – Didžiosios Britanijos atstovas Ola Onabule, virpinsiantis klausytojų širdis išskirtiniu vokalu, taip pat jau tris dešimtmečius senu geru džiazu melomanus džiuginanti ir džiazo vulkanu tituluojama „Mezzoforte“ komanda iš Islandijos.

Šeštadieninę programą pabaigs JAV grupė „Tortured Soul“, kurios uždegantį pasirodymą, renginio organizatorių manymu, itin įvertins jaunieji džiazo gerbėjai.

Sekmadienį, birželio 5-ąją, iš Džiazo festivalio estafetę perims šiemet antrąkart vyksianti vaikų ir jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga“.

Pernai organizatorių lūkesčius pranokęs renginys šiemet suburs gerokai didesnes atlikėjų pajėgas.

Sulaukė per 2000 dalyvių

Vasaros estradoje vyksiančioje šventėje, kurios meno vadovu tapo žinomas džiazmenas ir kompozitorius Artūras Novikas, dalyvaus 2300 vaikų ne tik iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir Latvijos, Kaliningrado srities. Pernai renginyje sulaukta beveik 2000 dalyvių.

„Jaunosios džiazo bangos“ naujovė – birželio 3-iąją vyksiantis konkursas „Jaunieji džiazo balsai“.

Didžiausios metų džiazo fiestos Klaipėdoje rengėjai pažers ir daugiau intriguojamų staigmenų.

Viena jų – pasikeitusi jam session dislokacijos vieta. Naktiniai pasirodymai „Viva la Jazz“ šurmuliuos 20-ajame aukšte įsikūrusiame restorane „Viva la Vita“. Jei leis oro sąlygos, džiazo muzika į padanges sklis iš vasaros terasos.

Dar viena šiemetė naujovė – nuo gegužės 26-osios iki birželio 2 dienos vyksianti Džiazo savaitė Friedricho pasaže, kuri taps savotiška XVII Pilies džiazo festivalio preliudija.

Kiekvieną vakarą čia pasirodys tiek džiazo muzikos aukštumų siekiantys, tiek pripažinti atlikėjai iš Lietuvos bei užsienio. Džiazo savaitės finaliniu akordu taps intriguojamas Rene ZaZen iš JAV ir klaipėdiečio Eugenijaus Jonavičiaus „jazzosofinis projektas“ – dainuojamosios džiazo prozos vakaras.

Visi renginiai, vyksiantys po atviru dangumi, bus nemokami.

 

Biudžetas susitraukė perpus

Renginio sumanytojas ir ilgametis jo vadovas Vytautas Grubliauskas prisipažino, jog šiandien jaučiasi it tėvas, užauginęs ir išleidęs į pilnametystę paauglį. Tapęs uostamiesčio meru, V.Grubliauskas apsisprendė atsitraukti nuo aktyvaus dalyvavimo festivalyje ir pirmąkart per 18 jo gyvavimo metų įprastas savo pareigas pasiryžo perleisti kitiems.

Tai susiję tiek su renginio vedimu, tiek su jo atidarymu.

Šįsyk Pilies džiazo festivalio Piliavietėje startą paskelbs trimitininkas iš Olandijos Michaelis Varekampas. O kam teks garbė vesti šiemetį renginį, organizatoriai teigė ko kas paliekantys intrigą.

„Festivalio vedėjų bus ne vienas, ir tai tikrai bus įdomios asmenybės. Manau, kad nuo to renginys tik įgaus naujų spalvų“, – įsitikinusi I.Grubliauskienė.

Kaip teigė festivalio prezidentė, šiemečio renginio biudžetas siekia apie 450 tūkst. litų ir yra maždaug perpus mažesnis už prieškrizinį. Prie reprezentacinio Klaipėdos renginio miesto valdžia šįsyk prisidėjo kukliausiai per visą jo gyvavimo istoriją – skyrė 50 tūkst. litų.

XVII Klaipėdos pilies džiazo festivalio ir jį lydimųjų renginių programa

 

DŽIAZO SAVAITĖ FRIEDRICHO PASAŽE

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 20 val. Jaunasis Džiazas

Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pučiamųjų instrumentų ansamblis „Padūkėliai“ ir St. Šimkaus konservatorijos diksilendas

Gegužės 27 d., penktadienį, 20val. M-Band  (Klaipėda)

Gegužės 28 d., šeštadienį, 20 val. Soft & Easy  (Klaipėda)

Gegužės 29 d., sekmadienį, 20 val. prof. P. Narušis ir prof. S. Šiaučiulis (Klaipėda)

Gegužės 30 d., pirmadienį, 20 val. Indrė Group5 (Klaipėda)

Gegužės 31 d., antradienį, 20 val. I4Combo (Klaipėda)

Birželio 1 d., trečiadienį, 20 val. The Radio (Latvija)                            .

Birželio 2 d., ketvirtadienį, 20 val. Rene ZaZen ir Eugenijaus Jonavičiaus Jazzosofinis projektas (JAV-Klaipėda) “Ritminiai paeiliavimai ir šiaip, koaniniai murmesiai...”

 

A.VAIŠVILOS FOTOGRAFIJŲ PARODOS ATIDARYMAS

Birželio 2 d. 18.00 val. A.Vaišvilos ketvirtoji fotografijos parodos atidarymas iš ciklo „Klaipėda“, pavadinimu "Laiko atspindžiai". Šį kartą apie nespalvotą saulės spindulio šiandieną...  (Baroti galerija)

 

XVII KLAIPĖDOS PILIES DŽIAZO FESTIVALIS

Birželio 3 d., penktadienis

18.30 val. Klaipėdos m. senosios piliavietės teritorijoje

Festivalio atidarymo ceremonija. Groja Michael Varekamp (Olandija)

 

19.00 val. Klaipėdos Teatro aikštėje

PUPPINI SESĖS LT (Lietuva)

JARA & TRIM4 (Čekija)

TRUMPACK (Olandija)

VASTI JACKSON (JAV)

00.30 val. Jam session „VIVA LA JAZZ“ (viešbutis AMBERTON KLAIPEDA „Viva la Vita“ 20-ame aukšte). Gros  "Klaipedos diksilendas".

 

Birželio 4 d., šeštadienis

18.00 val. Klaipėdos Teatro aikštėje

KEREKES BAND (Vengrija)

OLA ONABULE (Didžioji Britanija)

MEZZOFORTE (Islandija)

TORTURED SOUL (JAV)

00.30 val. Jam session „VIVA LA JAZZ“ (viešbutis AMBERTON KLAIPEDA „Viva la Vita“ 20-ame aukšte). Gros „Maestro“

 

 

JAUNŲJŲ DŽIAZO KOLEKTYVŲ IR VOKALISTŲ KONKURSAS "JAUNIEJI DŽIAZO BALSAI"

 

Birželio 3 d. 14 val. Pirmasis jaunųjų džiazo kolektyvų ir vokalistų konkursas "Jaunieji džiazo balsai" KU auditorijų komplekse "Aula Magna" (Studlendas)

Varžysis „Jaunosios džiazo bangos“ dalyviai ir ne tik.

 

VAIKŲ IR JAUNIMO DŽIAZO DAINŲ ŠVENTĖ „JAUNOJI DŽIAZO BANGA 2011“

Birželio 5 d., sekmadienis

16.00 val. „Jaunosios džiazo bangos 2011“ dainininkų, kolektyvų vadovų ir organizatorių šventinė eisena, grojant KJP pučiamųjų intrumentų orkestrui (nuo Lietuvininkų aikštės iki Vasaros koncertų estrados)

17.00 val. Vaikų ir jaunimo džiazo dainų šventė „Jaunoji džiazo banga 2011“ Klaipėdos Vasaros koncertų estradoje.
Šventės meno vadovas Artūras Novikas.

Talkininkaus solistai:

XVII Klaipėdos pilies džiazo festivalio žvaigždė Ola Onabule, Monika Liubinaitė, Monika Linkytė, Eugenijus Jonavičius


Šiame straipsnyje: Pilies džiazo festivalis

NAUJAUSI KOMENTARAI

admirolas

admirolas portretas
pasisekė šaumenams, galės traiškyti tautos pinigus. dar keliom šimtinėm lietuvoj sumažės runkelių.užtat dūdų pripirks, lenkams ateinant polonezą išpūs be klaidų.valio atvažiavom.

centas

centas portretas
Dabar ponia Grub... nebeverks, kad niekas nenori paremti dziazo, nera remeju, pinigu.... Dabar oi, tik spek suktis... Bus linksma ir pinigu kaip is gausybes rago pasipils... Valio !

RK.

RK. portretas
Šaunu, kad Klaipėdoje yra džiazo gerbėjų, kurie sugeba suorganizuoti fantastiškus renginius miestiečiams. Pilies džiazo festivalis - puikus įrodymas, kad įmanoma viskas, reikia tik labai labai norėti. Tikėkimės gero oro ir linkėkim geros nuotaikos visiems mums. Organizatoriai - jūs garsinate Klaipėdą, jūs geriausi.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  5
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  3
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Dėl triukšmo – diskusijos
  Dėl triukšmo – diskusijos

  Uostamiesčio pramonininkams neaiškumų sukėlė rengiamos Triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės. Jos bus teikiamos tvirtinti miesto tarybai. ...

  1
 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  43
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  12
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  8
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  5
Daugiau straipsnių