Klaipėdos savivaldybė atsikrato senų automobilių ir įsigis naujų

Klaipėdos savivaldybė ketina atnaujinti savo transporto parką. Svarstoma keli automobilių įsigijimo variantai. Tarp jų yra ir mašinų nuoma.

Klaipėdos savivaldybei priklauso šeši automobiliai, kuriais važinėjama į komandiruotes Vilniuje ir po miestą. Dar trijų mašinų: 1998 metais pagaminto BMW, kuris suvartoja 16 litrų benzino 100 kilometrų, „Opel“ ir „Mercedes“ markės autobusiuko dėl senumo ir neūkiškumo bus atsisakyta.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė tvirtino, jog uostamiesčio savivaldybė, lyginant su kitomis, turi mažiausiai mašinų.

Anot jos, taip yra todėl, nes darbuotojams primokama už savo transporto naudojimo tarnybiniams reikalams. Didžiausia priemoka yra 200 litų per mėnesį. Ji mokama Lėbartuose esančio Kapinių priežiūros poskyrio vadovei, kuri kasdien turi važiuoti į savivaldybę. Mažiausia priemoka – 40 litų.

Anot Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Viačeslavo Karmanovo, automobilių remonto ir kuro sąnaudos didėja. Per metus visoms mašinoms remontui ir kurui išleidžiama per 93 tūkst. litų. Iš jų tik remontui – 20 tūkst. litų.

Vien mašinos „Volvo S80“, kuria naudojasi meras, kuro sunaudoja už apie 17,5 tūkst. litų. Remontui išleidžiama 2,5 tūkst. litų. Panašiai per metus išleidžiama ir automobiliams, kuriais naudojasi mero pavaduotojai ir administracijos direktorė.

„Mero mašina dažniausiai naudojama važiuoti komandiruotėms į Vilnių, miestus partnerius. Važiuoti ilgus atstumus su tokiu automobiliu rizikinga. Kiekvieną reisą bijome, kad mašina sugrius ir negalėsime grįžti. Automobiliai nebenauji. Dėl to galvojame jos atnaujinti, nedidinant esamų mašinų skaičiaus“, – pasakojo V.Karmanovas.

Anot pavaduotojo, svarstomi keli variantai, kaip įsigyti automobilius: išsinuomoti, pasinaudoti išperkamąja nuoma ar pirkti iš karto. Kol kas neapsispręsta dėl mašinų įsigijimo būdo.

Tačiau vienas iš prioritetinių – automobilių nuoma. J.Simonavičiūtės teigimu, jį rinktis apsimoka ir dėl dabar vyraujančių automobilių nuomos kainų. Bus žiūrima, ir už kokį variantą pasisakys politikai.

„Numatyti 70-80 tūkst. litų vienos mašinos įsigijimui biudžete labai sudėtinga. Mašinų nuoma – neblogas variantas. Tuos pinigus, kuriuos dabar išleidžiama automobilių remontui, skirtume nuomai“, – teigė J.Simonavičiūtė.

Pasak V.Karmanovo, sumažėtų ir kuro sąnaudos. Nauji automobiliai 100 kilometrų sunaudoja 7 litrus kuro. Prioritetas teikiamas dyzelinu varomoms transporto priemonėms.

„Galvojame pakeisti tris senas mašinas. Galbūt nuomosime ir mikroautobusiuką. Vykę renginiai parodė, kad vežti delegacijas lengvais automobiliais nepatogu“, – aiškino V.Karmanovas.

Klaipėdos savivaldybei priklausantys automobiliai, kuriais naudojamasi:

„Volvo S80“, priskirtas merui:

pagamintas 2004 m.

rida – 240 000 km

kuro sąnaudos – 12,6 litro/100 km.

„Honda Accord“, priskirtas administracijos direktorei:

pagamintas 2004 m.

rida – 210 000 km

kuro sąnaudos – 11 litrų / 100 km

„Honda Accord“, priskirtas mero pavaduotojams:

pagamintas 2003 m.

rida – 243 000 km

kuro sąnaudos – 11 litrų / 100 km

„Škoda“:

pagamintos 2006 m.

rida – 117 000 km

kuro (dyzelinas) sąnaudos – 8 litrai/100 km.

„Škoda“:

pagamintos 2006 m.

rida – 110 000 km

kuro (dyzelinas) sąnaudos – 8 litrai/100 km.

„Opel Vectra“:

pagaminta 1998 m.

rida – 200 000 km

kuro sąnaudos – 10,5 litro / 100 km.NAUJAUSI KOMENTARAI

hmm

hmm portretas
o tai kur tame sarase tas rajus BMV?

Yra nuomone

Yra nuomone portretas
kad škoda mieste valgo ne 8 bet 6 litrus dyzelinio kuro :)

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Net Taraškevičius nedrįso, o čia žiūriu, kad nauja šluota šluoja gerai, bet ar kartais nenori pašluoti mokesčių mokėtojų pinigų ne į tą pusę? Ar nesislepia prabangos siekimas po gražiais žodžiais apie neva taupymą?
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių