Klaipėdos savivaldybė laukia išvadų dėl iškasto grunto

Baigiant Klaipėdos pilies uostelio fosos rekonstrukcijos darbus, buvo užsakyti ir atlikti matavimai, kuriais  nustatytas fosos gylis vietomis - nuo 4 iki 2,5 metro.

Projekte numatytas ir po krantinių  tvirtinimo darbų turi būti atstatytas akvatorijos projektinis - 3 metrų gylis.

Todėl šių metų liepą mėnesį rangovas Bendrovė „Hidrostatyba“ pradėjo dugno lyginimo darbus - iš akvatorijos paimtu paviršiniu gruntu užpylė joje esančias gilesnes vietas. Šiuos veiksmus užfiksavo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai ir liepos 22 dieną nurodė rangovui juos sustabdyti.

Klaipėdos regiono Aplinkos apsaugos departamentas nagrinėjo visą su jachtų uosto įrengimu susijusią aplinkosauginę medžiagą, su fosos praplėtimu bei gilinimu susijusius grunto kasimo, tvarkymo bei jo saugojimo veiksmus. Departamento specialistai  paėmė mėginius ir nustatė grunto taršą, viršijančią leistiną. Nustatę (departamento  nuomone)  netinkamus rangovo veiksmus,  medžiagą perdavė teisėsaugos institucijai. Taip pat kreipėsi į Lietuvos  geologijos tarnybą  prie Aplinkos ministerijos dėl vertinimo išvadų.

Aplinkos apsaugos departamentas informavo ir Klaipėdos miesto merą Rimantą Taraškevičių apie atliktus veiksmus bei pateiktą medžiagą Lietuvos geologijos tarnybai ir pažadėjo nedelsiant informuoti Savivaldybę apie gautus rezultatus.

Gavę institucijų išvadas, Savivaldybės vadovai spręs dėl tolimesnių veiksmų.

Primename, jog Savivaldybės užsakymu, pasiūlę mažiausią kainą ir Viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka pripažinti nugalėtojais - „Hidrostatyba“ vykdo projekto „Danės upės krantinių tvirtinimas nuo Biržos tilto iki upės žiočių bei jachtų, mažųjų laivų uosto įrengimas Klaipėdos Piliavietės teritorijoje“  rekonstrukcijos darbus.  Jų vertė pagal sutartį  - 46 mln. 856 tūkst. 245  litai, iš kurių 25 mln. 473 tūkst. 391 litas gautas iš Europos Sąjungos, kitos yra savivaldybės biudžeto ir paskolos lėšos. Šiuo metu  atlikta darbų už  43 mln. 619 tūkst. 407 litų, vykdomi baigiamieji darbai.

Pažymime, kad dalis krantinių (senosios perkėlos teritorijoje) nuosavybės teise priklauso Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai,  kuri  su rangovu  yra pasirašiusi  atskirą sutartį Danės upės krantinių dalies rekonstrukcijai.

Pagal techninį projektą, praplečiant pilies jachtų uostelį rytinėje ir vakarinėje dalyse, buvo numatyta iškasti virš 18 tūkst. kub. m grunto. Projekto rengėjai,  atsižvelgdami į tuo metu atliktus grunto geocheminių tyrimų rezultatus (mažai užterštas gruntas) nurodė, kad šis gruntas gali būti panaudotas tvarkant krantines, o likęs nepanaudotas gruntas galės būti išvežtas ir panaudotas sąvartynų, karjerų rekultivacijai.

Tokio užterštumo gruntą leidžiama gramzdinti jūroje už priekrantės zonos esančiuose teritoriniuose vandenyse. Prieš vykdant darbus rangovas nustatyta tvarka kreipėsi į Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentą, kurio specialistai nurodė vadovautis projektine dokumentacija ir  nustatyta tvarka išduotu leidimu. Iškastas ir nepanaudotas statybvietėje gruntas  buvo išvežtas ir naudotas Glaudėtų sąvartyno rekultivacijai.

Pilies fosoje  ir įplaukoje pagal patvirtintą projektą  ir vadovaujantis jo rengimo metu atliktais gylių matavimais buvo vykdomi dugno gilinimo darbai. Tam rangovas sekliausiose vietose, kaip buvo numatyta projekte, iškasė apie 3600 kub. m grunto. Kaip teigia rangovas, šį gruntą išsausinę ir išrinkę mechaninius daiktus, taip pat naudojo sąvartyno rekultivacijai, kas taip pat buvo nurodyta  projekte.


Šiame straipsnyje: gruntas pilies uoste

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių