Klaipėdos savivaldybė teisme siekia atgauti „vokelius“ politikams (atnaujinta)

Klaipėdos politikai akiplėšiškai nesilaiko įstatymų ir vis dar ima vadinamuosius vokelius, nors skirti išmokas tarybos nariams uždraudė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Bylą sustabdė

Klaipėdos apygardos administracinis teismas šiandien sustabdė bylos, kurioje buvo prašoma panaikinti Klaipėdos miesto tarybos sprendimą politikams kas mėnesį skirti po 700 litų kanceliarinėms išlaidoms, nagrinėjimą.

Tokį prašymą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui buvo pateikusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Teismo kolegija nusprendė, kad tikslinga bylos nagrinėjimą sustabdyti, kol Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme bus išnagrinėtas kitas ginčas tarp K.Vintilaitės ir uostamiesčio savivaldybė.

Vyriausybės atstovė teismo yra prašiusi pripažinti 2003 metų miesto tarybos sprendimą, kuriuo ir buvo nustatyta išmokų tarybos nariams skyrimo tvarka, galiojimą. Argumentas - jis nebuvo paskelbtas miesto spaudoje, kaip reikalavo tuo metu galioję įstatymai, todėl yra negaliojantis. Tačiau Klaipėdos apygardos teismas tokio prašymo nepatenkino. Jo nutartį Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje ir apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Negali mokėti  

Savivaldybė nori pasiekti, kad būtų panaikintas K.Vintilaitės pasirašytas potvarkis, kuriuo ji dar nuo rugpjūčio 1 dienos sustabdė sprendimo, pagal kurį tarybos nariams kas mėnesį turi būti išmokama po 700 litų, vykdymą.

K.Vintilaitė savo ruožtu siekė įrodyti, kad sprendimas, reglamentuojantis tokias išmokas, yra neteisėtas, tad jį reikia arba koreguoti, arba panaikinti.

Miesto taryba liepos pabaigoje pritarė sprendimui, kuriuo buvo nustatyta, jog visiems politikams, tarp jų - ir merui, jo pavaduotojams, patarėjai, tarybos sekretoriui, kas mėnesį turi būti skirtas 700 litų dydžio „vokelis“.

K.Vintilaitės teigimu, toks sprendimas yra neteisėtas, nes išmokų dydį reikia nustatyti ne tarybos sprendimu, o pagal miesto tarybos veiklos reglamente nustatytą tvarką.

Vyriausybės atstovei nepatiko ne tik netinkama tvarka nustatytas konkretus išmokos dydis, bet ir tai, kad tokio dydžio „vokelis“ paskirtas ir merui, jo pavaduotojams, patarėjai ir tarybos sekretoriui. Potvarkyje teigiama, kad toks sprendimas prieštarauja įstatymui, kuriame numatyta, kad šiuos politikus finansiškai, ūkiškai ir materialiai aprūpina savivaldybės administracija.

Be to, tarybos sprendimas dėl išmokų esą pažeidžia ir įstatymais įtvirtintą efektyvumo principą, kuris reiškia, jog miesto taryba ir savivaldybė, priimdama ir įgyvendindama sprendimus, biudžeto pinigus turi naudoti ekonomiškai, rezultatų siekti kuo mažesnėmis sąnaudomis. O tai, kad savivaldybės lėšos bus naudojamos neekonomiškai ir neefektyviai, patvirtina faktas, jog tarybos nariui kiekvieną mėnesį išmokama po 700 litų, nors jis gali ir nelankyti posėdžių.

Nutartį panaikino

Uostamiesčio savivaldybės atstovai rugpjūtį kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Šis rugpjūčio 28 dieną priėmė nutartį. Ja nutarta, kad kol vyks teisminis ginčas K.Vintilaitės potvarkio galiojimas yra sustabdomas. Paprasčiau tariant, kol vyks bylinėjimasis, miesto tarybos nariams išmokos turi būti mokamos, nes kitaip jie esą negalės vykdyti savo pareigų.

K.Vintilaitė tokią nutartį apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Jis panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį ir nustatė, kad išmokos tarybos nariams negali būti mokamos tol, kol baigsis teisminis ginčas dėl jų teisėtumo. Tokia nutartis buvo priimta rugsėjo 28 dieną.

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas toliau nagrinės, ar tarybos nariai „vokelius“ pasiskyrė ir jų dydį nusistatė teisėtai.

Pasielgė nepadoriai

Uostamiesčio politikams pinigai kanceliarinėms išlaidoms už rugpjūtį buvo sumokėti. K.Vintilaitė dėl tokio politikų elgesio kreipėsi į Etikos komisijos pirmininkę Aliną Velykienę.

Vyriausybės atstovė nurodė, kad savivaldybės administracija neturėjo jokio teisinio pagrindo tarybos nariams mokėti, o politikai negalėjo gauti išmokų už rugpjūtį. Dar viena detalė - rugpjūtį nevyko miesto tarybos, komitetų posėdžiai, politikai atostogavo, tad jie nevykdė savo pareigų. K.Vintilaitė Etikos komisijos prašo išsiaiškinti, ar „vokelius“ pasiėmę politikai nepažeidė sąžiningumo, padorumo ir kitų valstybės politiko elgesio principų.


Šiame straipsnyje: klaipėdos politikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga
  Seniausiam Europoje kurėnui gali būti suteikta valstybės apsauga

  Neringos savivaldybė šiemet planuoja paprašyti Kultūros paveldo departamento (KPD) įtraukti į Kultūros vertybių registrą seniausią Europoje kurėną „Kuršis“, šeštadienį rašo „Lietuvos žinio...

  4
 • Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje
  Žuvininkystės tarnybai sunkiai sekasi rasti naujas patalpas Klaipėdoje

  Nuo kitų metų rengiantis į Klaipėdą perkelti pagrindinius Žuvininkystės tarnybos skyrius, pareigūnams sunkiai sekasi rasti tam reikalingas patalpas uostamiestyje, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“. ...

  1
 • Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė
  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė

  Azijoje viešėjusiai klaipėdietei nustatyta vidurių šiltinė, ji gydoma ligoninėje, penktadienį pranešė LNK Žinios. ...

 • Klaidos ir vėl rėžia akį
  Klaidos ir vėl rėžia akį

  Maisto prekių parduotuvei "Grūstė", kuri gamina ir parduoda sausainius "Mažoji gaspadinė", teks gilinti kalbos žinias. Kalbininkai šiuo metu aiškinasi, kodėl šios prekės pavadinimui nebuvo pasirinktas lietuvi&sc...

  11
 • Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę
  Vilkikai įsikraustė į svetimą žemę

  Teritorija šalia Centrinio Klaipėdos terminalo virto sunkiasvorio transporto lūkuriavimo vieta. Vilkikų vairuotojai savavališkai okupavo privatų sklypą ir jame jaučiasi lyg šeimininkai. ...

  3
 • Ciklonas suks „garbės ratus“
  Ciklonas suks „garbės ratus“

  Sinoptikai gerų naujienų neturi. Savaitgalį Klaipėdą vėl užklups gausūs krituliai – lietus su šlapdriba, neišvengsime ir stiproko vėjo. Saulė pasirodys gal tik ateinantį trečiadienį. ...

 • Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto
  Geležinio žmogaus fenomenas: skrydis iš 11-o aukšto

  Klaipėdietis Kirilas Trofimovas iškrito pro viešbučio langą iš vienuolikto aukšto. Nelaimė nutiko viename Kinijos mieste, kur vyras lankėsi darbo reikalais. Stebuklas yra tai, kad jis ne tik liko gyvas, bet neįtikėtinomis val...

  5
 • Dalį pontonų perduos irkluotojams
  Dalį pontonų perduos irkluotojams

  Dalis pontonų, prie kurių vasarą Dangėje švartavosi regatos "The Tall Ships Races" burlaiviai, bus perduoti naudotis Klaipėdos irklavimo centrui. Ką daryti su likusiais, bus svarstoma. ...

 • Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate
  Poliklinika turėtų įsikurti naujame pastate

  Naujas pastatas Klaipėdos Jūrininkų sveikatos priežiūros centrui turėtų iškilti sklypuose Birutės g. 5 ir 5A  – tokiam variantui šiandien, spalio 17 d., pritarė Savivaldybės tarybos kolegija. Sprendimas priimtas atsižvelgus ...

  5
 • Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti
  Klaipėdos gyventojus kvies sportuoti

  Kiti metai Klaipėdoje, kuriai suteiktas Europos sporto miesto titulas, bus skirti sportui. Ta proga didesnis dėmesys bus skiriamas fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinantiems renginiams. ...

  2
Daugiau straipsnių