Klaipėdos savivaldybė teisme siekia atgauti „vokelius“ politikams (atnaujinta)

Klaipėdos politikai akiplėšiškai nesilaiko įstatymų ir vis dar ima vadinamuosius vokelius, nors skirti išmokas tarybos nariams uždraudė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Bylą sustabdė

Klaipėdos apygardos administracinis teismas šiandien sustabdė bylos, kurioje buvo prašoma panaikinti Klaipėdos miesto tarybos sprendimą politikams kas mėnesį skirti po 700 litų kanceliarinėms išlaidoms, nagrinėjimą.

Tokį prašymą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui buvo pateikusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Teismo kolegija nusprendė, kad tikslinga bylos nagrinėjimą sustabdyti, kol Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme bus išnagrinėtas kitas ginčas tarp K.Vintilaitės ir uostamiesčio savivaldybė.

Vyriausybės atstovė teismo yra prašiusi pripažinti 2003 metų miesto tarybos sprendimą, kuriuo ir buvo nustatyta išmokų tarybos nariams skyrimo tvarka, galiojimą. Argumentas - jis nebuvo paskelbtas miesto spaudoje, kaip reikalavo tuo metu galioję įstatymai, todėl yra negaliojantis. Tačiau Klaipėdos apygardos teismas tokio prašymo nepatenkino. Jo nutartį Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje ir apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Negali mokėti  

Savivaldybė nori pasiekti, kad būtų panaikintas K.Vintilaitės pasirašytas potvarkis, kuriuo ji dar nuo rugpjūčio 1 dienos sustabdė sprendimo, pagal kurį tarybos nariams kas mėnesį turi būti išmokama po 700 litų, vykdymą.

K.Vintilaitė savo ruožtu siekė įrodyti, kad sprendimas, reglamentuojantis tokias išmokas, yra neteisėtas, tad jį reikia arba koreguoti, arba panaikinti.

Miesto taryba liepos pabaigoje pritarė sprendimui, kuriuo buvo nustatyta, jog visiems politikams, tarp jų - ir merui, jo pavaduotojams, patarėjai, tarybos sekretoriui, kas mėnesį turi būti skirtas 700 litų dydžio „vokelis“.

K.Vintilaitės teigimu, toks sprendimas yra neteisėtas, nes išmokų dydį reikia nustatyti ne tarybos sprendimu, o pagal miesto tarybos veiklos reglamente nustatytą tvarką.

Vyriausybės atstovei nepatiko ne tik netinkama tvarka nustatytas konkretus išmokos dydis, bet ir tai, kad tokio dydžio „vokelis“ paskirtas ir merui, jo pavaduotojams, patarėjai ir tarybos sekretoriui. Potvarkyje teigiama, kad toks sprendimas prieštarauja įstatymui, kuriame numatyta, kad šiuos politikus finansiškai, ūkiškai ir materialiai aprūpina savivaldybės administracija.

Be to, tarybos sprendimas dėl išmokų esą pažeidžia ir įstatymais įtvirtintą efektyvumo principą, kuris reiškia, jog miesto taryba ir savivaldybė, priimdama ir įgyvendindama sprendimus, biudžeto pinigus turi naudoti ekonomiškai, rezultatų siekti kuo mažesnėmis sąnaudomis. O tai, kad savivaldybės lėšos bus naudojamos neekonomiškai ir neefektyviai, patvirtina faktas, jog tarybos nariui kiekvieną mėnesį išmokama po 700 litų, nors jis gali ir nelankyti posėdžių.

Nutartį panaikino

Uostamiesčio savivaldybės atstovai rugpjūtį kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Šis rugpjūčio 28 dieną priėmė nutartį. Ja nutarta, kad kol vyks teisminis ginčas K.Vintilaitės potvarkio galiojimas yra sustabdomas. Paprasčiau tariant, kol vyks bylinėjimasis, miesto tarybos nariams išmokos turi būti mokamos, nes kitaip jie esą negalės vykdyti savo pareigų.

K.Vintilaitė tokią nutartį apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Jis panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį ir nustatė, kad išmokos tarybos nariams negali būti mokamos tol, kol baigsis teisminis ginčas dėl jų teisėtumo. Tokia nutartis buvo priimta rugsėjo 28 dieną.

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas toliau nagrinės, ar tarybos nariai „vokelius“ pasiskyrė ir jų dydį nusistatė teisėtai.

Pasielgė nepadoriai

Uostamiesčio politikams pinigai kanceliarinėms išlaidoms už rugpjūtį buvo sumokėti. K.Vintilaitė dėl tokio politikų elgesio kreipėsi į Etikos komisijos pirmininkę Aliną Velykienę.

Vyriausybės atstovė nurodė, kad savivaldybės administracija neturėjo jokio teisinio pagrindo tarybos nariams mokėti, o politikai negalėjo gauti išmokų už rugpjūtį. Dar viena detalė - rugpjūtį nevyko miesto tarybos, komitetų posėdžiai, politikai atostogavo, tad jie nevykdė savo pareigų. K.Vintilaitė Etikos komisijos prašo išsiaiškinti, ar „vokelius“ pasiėmę politikai nepažeidė sąžiningumo, padorumo ir kitų valstybės politiko elgesio principų.


Šiame straipsnyje: klaipėdos politikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ar reikia įkurti šunų pliažus?
  Ar reikia įkurti šunų pliažus?

  Higienos normoje numačius, kad paplūdimiuose turi atsirasti zona, kurioje galima lankytis su gyvūnais, kilo daug diskusijų. Keturkojų mylėtojai sveikina tokius pakeitimus. ...

  1
 • Baltijos šalių vartotojus netrukus pasieks pirmosios dujos iš JAV
  Baltijos šalių vartotojus netrukus pasieks pirmosios dujos iš JAV

  JAV išgautos gamtinės dujos jau šią savaitę pasieks Lietuvos ir Baltijos šalių gyventojų namus, verslą ir pramonę, elektrines bei ūkininkus. ...

  11
 • Girtuoklių paplūdimiuose mažėja
  Girtuoklių paplūdimiuose mažėja

  Šį sezoną paplūdimyje laiką leidę ir alkoholį vartoję vasarotojai nesiveržė pasitikrinti blaivumo, nors tokia galimybė buvo. Gelbėtojai pastebi, kad girtaujančiųjų pliažuose gerokai sumažėjo. ...

 • Memoriale siūlo suformuoti žemėlapį
  Memoriale siūlo suformuoti žemėlapį

  Skvero, kuriame yra memorialas, skirtas Klaipėdos politiniams kaliniams ir tremtiniams atminti, laukia permainos. Projektuotojai siūlo apšviesti paminklą, o grindinį paversti žemėlapiu, kur švieselėmis būtų pažymėtos lietuvių tremties...

  1
 • Klaipėdos universitetas keičia strateginę kryptį
  Klaipėdos universitetas keičia strateginę kryptį

  Lietuvos universitetai jau skaičiuoja galutinius 2017 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas rezultatus, todėl galima aptarti kai kuriuos faktus, pasidalinti planais. Viešojoje erdvėje jau skelbti statistiniai duomenys, bet jie buvo fragmenti&sc...

  3
 • Klaipėdoje atsigauna ir naftos produktų krova
  Klaipėdoje atsigauna ir naftos produktų krova

  Liepą Baltijos jūros regione vėl sublizgėjo Klaipėdos uostas. Pirmą kartą visos jo krovinių grupės pasiekė teigiamą rezultatą. ...

 • Klaipėdos valdžia ieško, kas suprojektuotų sakurų parką
  Klaipėdos valdžia ieško, kas suprojektuotų sakurų parką

  Klaipėda tikisi pasipuošti sakurų parku – ieškoma, kas parengtų parko projektą. ...

  6
 • Vaikui užtrenktos durys į mokyklą?
  Vaikui užtrenktos durys į mokyklą?

  Artinantis naujiems mokslo metams – sąmyšis. Klaipėdietė Virginija tikino nebežinanti, ko griebtis, kad jos vaikas būtų priimtas į uostamiesčio gimnaziją. Arčiausiai namų esančioje įstaigoje vietų jau seniai nėra, o kitos mokyklos e...

  23
 • Parke – Berbomų kapai
  Parke – Berbomų kapai

  Buvusios miesto kapinės, prieš kelis dešimtmečius paverstos Skulptūrų parku, dar slepia nemažai paslapčių. Vieną jų atskleidė klaipėdietis, ilgus metus laikęs atmintyje garbingo Klaipėdos krašto vyro – Ernsto Vilhelmo Be...

  8
 • Po Klaipėdą migravo briedis
  Po Klaipėdą migravo briedis

  Po uostamiestį sekmadienio rytą klaidžiojo briedis. Laukinis gyvūnas buvo pastebėtas keliose vietose šiaurinėje miesto dalyje.  ...

Daugiau straipsnių