Klaipėdos savivaldybė teisme siekia atgauti „vokelius“ politikams (atnaujinta)

Klaipėdos politikai akiplėšiškai nesilaiko įstatymų ir vis dar ima vadinamuosius vokelius, nors skirti išmokas tarybos nariams uždraudė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Bylą sustabdė

Klaipėdos apygardos administracinis teismas šiandien sustabdė bylos, kurioje buvo prašoma panaikinti Klaipėdos miesto tarybos sprendimą politikams kas mėnesį skirti po 700 litų kanceliarinėms išlaidoms, nagrinėjimą.

Tokį prašymą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui buvo pateikusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Teismo kolegija nusprendė, kad tikslinga bylos nagrinėjimą sustabdyti, kol Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme bus išnagrinėtas kitas ginčas tarp K.Vintilaitės ir uostamiesčio savivaldybė.

Vyriausybės atstovė teismo yra prašiusi pripažinti 2003 metų miesto tarybos sprendimą, kuriuo ir buvo nustatyta išmokų tarybos nariams skyrimo tvarka, galiojimą. Argumentas - jis nebuvo paskelbtas miesto spaudoje, kaip reikalavo tuo metu galioję įstatymai, todėl yra negaliojantis. Tačiau Klaipėdos apygardos teismas tokio prašymo nepatenkino. Jo nutartį Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje ir apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Negali mokėti  

Savivaldybė nori pasiekti, kad būtų panaikintas K.Vintilaitės pasirašytas potvarkis, kuriuo ji dar nuo rugpjūčio 1 dienos sustabdė sprendimo, pagal kurį tarybos nariams kas mėnesį turi būti išmokama po 700 litų, vykdymą.

K.Vintilaitė savo ruožtu siekė įrodyti, kad sprendimas, reglamentuojantis tokias išmokas, yra neteisėtas, tad jį reikia arba koreguoti, arba panaikinti.

Miesto taryba liepos pabaigoje pritarė sprendimui, kuriuo buvo nustatyta, jog visiems politikams, tarp jų - ir merui, jo pavaduotojams, patarėjai, tarybos sekretoriui, kas mėnesį turi būti skirtas 700 litų dydžio „vokelis“.

K.Vintilaitės teigimu, toks sprendimas yra neteisėtas, nes išmokų dydį reikia nustatyti ne tarybos sprendimu, o pagal miesto tarybos veiklos reglamente nustatytą tvarką.

Vyriausybės atstovei nepatiko ne tik netinkama tvarka nustatytas konkretus išmokos dydis, bet ir tai, kad tokio dydžio „vokelis“ paskirtas ir merui, jo pavaduotojams, patarėjai ir tarybos sekretoriui. Potvarkyje teigiama, kad toks sprendimas prieštarauja įstatymui, kuriame numatyta, kad šiuos politikus finansiškai, ūkiškai ir materialiai aprūpina savivaldybės administracija.

Be to, tarybos sprendimas dėl išmokų esą pažeidžia ir įstatymais įtvirtintą efektyvumo principą, kuris reiškia, jog miesto taryba ir savivaldybė, priimdama ir įgyvendindama sprendimus, biudžeto pinigus turi naudoti ekonomiškai, rezultatų siekti kuo mažesnėmis sąnaudomis. O tai, kad savivaldybės lėšos bus naudojamos neekonomiškai ir neefektyviai, patvirtina faktas, jog tarybos nariui kiekvieną mėnesį išmokama po 700 litų, nors jis gali ir nelankyti posėdžių.

Nutartį panaikino

Uostamiesčio savivaldybės atstovai rugpjūtį kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Šis rugpjūčio 28 dieną priėmė nutartį. Ja nutarta, kad kol vyks teisminis ginčas K.Vintilaitės potvarkio galiojimas yra sustabdomas. Paprasčiau tariant, kol vyks bylinėjimasis, miesto tarybos nariams išmokos turi būti mokamos, nes kitaip jie esą negalės vykdyti savo pareigų.

K.Vintilaitė tokią nutartį apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Jis panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį ir nustatė, kad išmokos tarybos nariams negali būti mokamos tol, kol baigsis teisminis ginčas dėl jų teisėtumo. Tokia nutartis buvo priimta rugsėjo 28 dieną.

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas toliau nagrinės, ar tarybos nariai „vokelius“ pasiskyrė ir jų dydį nusistatė teisėtai.

Pasielgė nepadoriai

Uostamiesčio politikams pinigai kanceliarinėms išlaidoms už rugpjūtį buvo sumokėti. K.Vintilaitė dėl tokio politikų elgesio kreipėsi į Etikos komisijos pirmininkę Aliną Velykienę.

Vyriausybės atstovė nurodė, kad savivaldybės administracija neturėjo jokio teisinio pagrindo tarybos nariams mokėti, o politikai negalėjo gauti išmokų už rugpjūtį. Dar viena detalė - rugpjūtį nevyko miesto tarybos, komitetų posėdžiai, politikai atostogavo, tad jie nevykdė savo pareigų. K.Vintilaitė Etikos komisijos prašo išsiaiškinti, ar „vokelius“ pasiėmę politikai nepažeidė sąžiningumo, padorumo ir kitų valstybės politiko elgesio principų.


Šiame straipsnyje: klaipėdos politikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė
  Kuršių nerijos rusiškoje dalyje krantui stabilizuoti bus įrengta prieškopė

  Rusijos įstaigos „Glavgosekspertiza“ Sankt Peterburgo filialas pateikė išvadą, pritariančią projektui įrengti prieškopę Kuršiu Nerijos krantui sustiprinti Kaliningrado srityje. ...

  3
 • Siekiama panaikinti kvotų aukcioną
  Siekiama panaikinti kvotų aukcioną

  Vidaus vandenų žvejyboje siekiama panaikinti kvotų pardavimo per aukcionus sistemą. ...

  2
 • Balis: čia leidžiama neskubėti
  Balis: čia leidžiama neskubėti

  Kai suprato, jog po pigių skrydžių bilietų medžioklės teks krautis kuprines į Balį, klaipėdietė Loreta Tallat-Kelpšienė itin netryško entuziazmu. Regis, kokių dar intrigų gali pateikti ši turistų skersai išilgai i&scar...

 • Žiema spustelės dar smarkiau
  Žiema spustelės dar smarkiau

  Šią savaitę žiema dar neketina trauktis. Klaipėdiečiai pajus ypač aštrius jos dantis, nes jutiminė temperatūra bus kur kas žemesnė nei rodys termometrai. Džiaugsis tik poledinės žūklės mėgėjai. ...

 • Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus
  Kretinga kai kurias vietoves sieks įteisinti kaip kurortus

  Kretingos rajono savivaldybė sieks oficialaus kurortinės teritorijos statuso kai kuriose jos vietovėse, šeštadienį pranešė dienraštis „Lietuvos žinios“. ...

  4
 • Klimato kaitos miražai
  Klimato kaitos miražai

  Audros, uraganai, potvyniai ir liūtys – anaiptol ne tik šių laikų pasaulinio atšilimo padariniai, kaip bando įtikinti kai kurie klimatologai. Pavarčius XX a. pradžios spaudą matyti, jog pasitaikydavo metų, kai visą gruodį Klaipėd...

  5
 • Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka
  Uostamiesčiui – LKL vadovo padėka

  Sporto metai uostamiestyje įsibėgėja. Klaipėdos savivaldybė gavo oficialią padėką už bendradarbiavimą rengiant SIL-Karaliaus Mindaugo taurės krepšinio turnyrą. „Bendradarbiavimas su Jumis mums padeda sukurti renginį, kuris įvardijama...

  2
 • Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos
  Darželyje „Klevelis“ – kiauros sienos

  Lopšelį-darželį "Klevelis" lankantiems mažiesiems klaipėdiečiams ir įstaigos darbuotojams galbūt jau kitąmet bus šilčiau. Miesto savivaldybė rengia projektą, susijusį su patalpų apšiltinimu ir atnaujinimu. ...

  6
 • Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą
  Atvers žvalgybinių nuotraukų archyvą

  Daugiau nei 17,5 tūkst. Lietuvos teritorijos, taip pat ir pajūrio fotografijų iš oro, užfiksuotų Antrojo pasaulinio karo metais, bus eksponuojama virtualioje erdvėje. Šias unikalias nuotraukas Lietuva gavo iš JAV nacionalinio archyvo...

  2
 • Želdiniams – dar daugiau lėšų
  Želdiniams – dar daugiau lėšų

  Miestas šiemet skirs apie 600 tūkst. eurų šešiolikai aplinkosauginių priemonių įgyvendinti. Tam pritarė ir miesto taryba. ...

  3
Daugiau straipsnių