Klaipėdos savivaldybė teisme siekia atgauti „vokelius“ politikams (atnaujinta)

Klaipėdos politikai akiplėšiškai nesilaiko įstatymų ir vis dar ima vadinamuosius vokelius, nors skirti išmokas tarybos nariams uždraudė Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Bylą sustabdė

Klaipėdos apygardos administracinis teismas šiandien sustabdė bylos, kurioje buvo prašoma panaikinti Klaipėdos miesto tarybos sprendimą politikams kas mėnesį skirti po 700 litų kanceliarinėms išlaidoms, nagrinėjimą.

Tokį prašymą Klaipėdos apygardos administraciniam teismui buvo pateikusi Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė.

Teismo kolegija nusprendė, kad tikslinga bylos nagrinėjimą sustabdyti, kol Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme bus išnagrinėtas kitas ginčas tarp K.Vintilaitės ir uostamiesčio savivaldybė.

Vyriausybės atstovė teismo yra prašiusi pripažinti 2003 metų miesto tarybos sprendimą, kuriuo ir buvo nustatyta išmokų tarybos nariams skyrimo tvarka, galiojimą. Argumentas - jis nebuvo paskelbtas miesto spaudoje, kaip reikalavo tuo metu galioję įstatymai, todėl yra negaliojantis. Tačiau Klaipėdos apygardos teismas tokio prašymo nepatenkino. Jo nutartį Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje ir apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Negali mokėti  

Savivaldybė nori pasiekti, kad būtų panaikintas K.Vintilaitės pasirašytas potvarkis, kuriuo ji dar nuo rugpjūčio 1 dienos sustabdė sprendimo, pagal kurį tarybos nariams kas mėnesį turi būti išmokama po 700 litų, vykdymą.

K.Vintilaitė savo ruožtu siekė įrodyti, kad sprendimas, reglamentuojantis tokias išmokas, yra neteisėtas, tad jį reikia arba koreguoti, arba panaikinti.

Miesto taryba liepos pabaigoje pritarė sprendimui, kuriuo buvo nustatyta, jog visiems politikams, tarp jų - ir merui, jo pavaduotojams, patarėjai, tarybos sekretoriui, kas mėnesį turi būti skirtas 700 litų dydžio „vokelis“.

K.Vintilaitės teigimu, toks sprendimas yra neteisėtas, nes išmokų dydį reikia nustatyti ne tarybos sprendimu, o pagal miesto tarybos veiklos reglamente nustatytą tvarką.

Vyriausybės atstovei nepatiko ne tik netinkama tvarka nustatytas konkretus išmokos dydis, bet ir tai, kad tokio dydžio „vokelis“ paskirtas ir merui, jo pavaduotojams, patarėjai ir tarybos sekretoriui. Potvarkyje teigiama, kad toks sprendimas prieštarauja įstatymui, kuriame numatyta, kad šiuos politikus finansiškai, ūkiškai ir materialiai aprūpina savivaldybės administracija.

Be to, tarybos sprendimas dėl išmokų esą pažeidžia ir įstatymais įtvirtintą efektyvumo principą, kuris reiškia, jog miesto taryba ir savivaldybė, priimdama ir įgyvendindama sprendimus, biudžeto pinigus turi naudoti ekonomiškai, rezultatų siekti kuo mažesnėmis sąnaudomis. O tai, kad savivaldybės lėšos bus naudojamos neekonomiškai ir neefektyviai, patvirtina faktas, jog tarybos nariui kiekvieną mėnesį išmokama po 700 litų, nors jis gali ir nelankyti posėdžių.

Nutartį panaikino

Uostamiesčio savivaldybės atstovai rugpjūtį kreipėsi į Klaipėdos apygardos administracinį teismą. Šis rugpjūčio 28 dieną priėmė nutartį. Ja nutarta, kad kol vyks teisminis ginčas K.Vintilaitės potvarkio galiojimas yra sustabdomas. Paprasčiau tariant, kol vyks bylinėjimasis, miesto tarybos nariams išmokos turi būti mokamos, nes kitaip jie esą negalės vykdyti savo pareigų.

K.Vintilaitė tokią nutartį apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui. Jis panaikino žemesnės instancijos teismo nutartį ir nustatė, kad išmokos tarybos nariams negali būti mokamos tol, kol baigsis teisminis ginčas dėl jų teisėtumo. Tokia nutartis buvo priimta rugsėjo 28 dieną.

Šiandien Klaipėdos apygardos teismas toliau nagrinės, ar tarybos nariai „vokelius“ pasiskyrė ir jų dydį nusistatė teisėtai.

Pasielgė nepadoriai

Uostamiesčio politikams pinigai kanceliarinėms išlaidoms už rugpjūtį buvo sumokėti. K.Vintilaitė dėl tokio politikų elgesio kreipėsi į Etikos komisijos pirmininkę Aliną Velykienę.

Vyriausybės atstovė nurodė, kad savivaldybės administracija neturėjo jokio teisinio pagrindo tarybos nariams mokėti, o politikai negalėjo gauti išmokų už rugpjūtį. Dar viena detalė - rugpjūtį nevyko miesto tarybos, komitetų posėdžiai, politikai atostogavo, tad jie nevykdė savo pareigų. K.Vintilaitė Etikos komisijos prašo išsiaiškinti, ar „vokelius“ pasiėmę politikai nepažeidė sąžiningumo, padorumo ir kitų valstybės politiko elgesio principų.


Šiame straipsnyje: klaipėdos politikai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • M. Mažvydo alėjoje nuo benamių ginasi grotomis
  M. Mažvydo alėjoje nuo benamių ginasi grotomis

  Uostamiesčio vargetos įvarė verslininkus į kampą – M.Mažvydo alėjoje aplink prekybos centrą nuolat besitrinančius benamius šie bando išvaikyti apsitvėrę geležinėmis grotelėmis. ...

  1
 • „Achema“ už SGD terminalo išlaikymą sumokės 239 mln. eurų
  „Achema“ už SGD terminalo išlaikymą sumokės 239 mln. eurų

  Didžiausia dujų vartotoja Lietuvoje, Jonavos trąšų gamintoja „Achema“ už suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo išlaikymą per 10 metų – iki 2024-ųjų sumokės 239 mln. eurų, teigia „Achemos grupės“...

  2
 • Daugiabučių gyventojus įsiutino ženklas
  Daugiabučių gyventojus įsiutino ženklas

  Laukininkų gatvės gyventojai antradienį ryte net žagtelėjo, išvydę gatvės pradžioje atsiradusį kelio ženklą, draudžiantį automobiliams ne tik stovėti, bet ir sustoti. Žmonės lieja pyktį, nes daugiabučių kiemuose vyksta atviros kovos u...

  4
 • Pratybos „Ugninis griausmas“ persikėlė į pajūrį
  Pratybos „Ugninis griausmas“ persikėlė į pajūrį

  Netiesioginės ugnies paramos padalinių pratybos „Ugninis griausmas“, po savaitės kovinių šaudymų į sausumos taikinius, šią savaitę persikėlė į pajūrį, kur vykdomi kompleksiniai šaudymai į taikinius jūroje. ...

  11
 • Nidoje – naujas paplūdimys: kviečia maudytis išvalytose Kuršių mariose
  Nidoje – naujas paplūdimys: kviečia maudytis išvalytose Kuršių mariose

  Šiais metais Nidoje galėsime drąsiai maudytis ne tik jūroje, bet ir Kuršių mariose. Tokias naujoves LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ pristato Aušra Feser, Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorė. ...

  3
 • Mokslinis žvilgsnis į Baltijos jūros ekonomiką
  Mokslinis žvilgsnis į Baltijos jūros ekonomiką

   Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykla įrodė, kad yra tapusi pasaulinio lygio jūreivystės ir uosto ekonomikos mokymo įstaiga. ...

 • Brakonieriai vis dar patenka į gamtosaugininkų rankas
  Brakonieriai vis dar patenka į gamtosaugininkų rankas

  Pavasaris gamtosaugininkams yra intensyviausio darbo metas, nes per nerštą nemažai žvejų nepaiso draudimų ir bando gaudyti žuvis neteisėtais būdais. Nuo balandžio pradžios iki gegužės pabaigos išaiškinama daugiausia pažeidim...

 • Apdovanoti ryškiausi Laivų parado dalyviai
  Apdovanoti ryškiausi Laivų parado dalyviai

  Įspūdingais fejerverkais gegužės 19-ąją palydėtas Laivų paradas. Spalvingai iliuminuoti bei išmoningai papuošti laivai, kurie šventinį vakarą nudažė Kuršių marias, šiandien buvo įvertinti ir apdovanoti. Įspūdi...

 • Užrašas ant apsauginio kremo gali ir suklaidinti
  Užrašas ant apsauginio kremo gali ir suklaidinti

  "Pikta" – taip dažnai įvertinama gegužės mėnesį skaisčiau pašviečianti saulė, tačiau retas dar išsitraukia apsaugos priemones nuo ultravioletinių spindulių. Gydytoja dermatologė įspėja, kad apsaugos priemonių nuo s...

 • Stebina grybautojų laimikiai
  Stebina grybautojų laimikiai

  Itin šilti šių metų gegužės orai pažėrė netikėtumų – grybautojai miškuose ir parkuose jau aptinka baravykų. ...

  1
Daugiau straipsnių