Klaipėdos senamiesčiui gaivinti – cirkas ir legendos

Tik Jūros šventė ir Pilies džiazo festivalis senamiesčio neišgelbės ir užsieniečių nepritrauks, todėl ir surengtas „Minčių lietus“, kaip atgaivinti uostamiestį.

Vieni – bejėgiai

Ketvirtadienį Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos posėdžio metu uostamiesčio verslo, miesto ir universiteto bendruomenės bei savivaldybės atstovai diskutavo, kaip paskatinti verslą ir turizmą Klaipėdos senamiestyje.

Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja Aušrinė Armaitienė teigė, kad senamiesčiui trūksta akcijų, kurios būtų organizuojamos be didesnių investicijų.

„Tačiau, kalbant apie renginius mieste, reikia juos diferencijuoti. Tarptautiniam lygmeniui turėtų būti akcentuojamos masinės šventės – Jūros šventė, didžiosios regatos. Visai kitokie renginiai galėtų būti organizuojami kaimyninių šalių turistams – kaliningradiečiams ar latviams“, – teigė vedėja.

Pasak jos, gyvybe pulsuoti turėtų uostamiesčio gatvės, o tai padaryti padėtų vietiniai menininkai.

A.Armaitienė sakė, kad Klaipėdoje turėtų atsirasti kuo daugiau patrauklių smulkmenų – skulptūrų, 3D vaizdų ant sienų, bendro stalo dienų ar savaitgalių.

„Turime daugybę idėjų, kurias galima realizuoti, tačiau vienas universitetas negali padaryti visko. Jam būtina verslininkų, valdžios atstovų pagalba“, – pripažino A.Armaitienė.

Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjungos pirmininkė Loreta Beržinskienė piktinosi, kad iš Klaipėdos senamiesčio viskas dirbtinai iškeliama.

„Situacijos negerina ir besidubliuojantys renginiai Palangoje, Nidoje ir Klaipėdoje. Net artėjanti Joninių šventė parodė, kad nesusikalbame – vienas renginys vyksta Jono kalnelyje, kitas – Kruizinių laivų terminale. Šventes turime išdėstyti taip, kad senamiestis nuolatos trykštų gyvybe“, – sakė L.Beržinskienė.

Reikia unikalumo

„Švyturio menų doko“ steigėjas ir gatvės cirko festivalių organizatorius Vaidas Kvedaras įsitikinęs, jog bandymai sekti didesnių miestų pavyzdžiu naudos neatneš.

„Klaipėdos renginius reiktų kilstelėti į aukštesnį lygį. Būtina kurti kažką savito ir unikalaus, o ne bandyti pritaikyti sostinės praktiką. Visame pasaulyje populiarūs cirko artistų pasirodymai gatvėse – puikus būdas į Klaipėdą pritraukti žmones iš visos Lietuvos ir užsienio“, – sakė V.Kvedaras.

Pasak jo, liūdna tai, jog miesto savivaldybei pasiūlius tokią idėją, sulaukta daugybės argumentų, kodėl renginys sukels problemų.

„Kyla klausimas, kodėl valdžios atstovai nepriima sumanymų, kurie gali tapti finansiškai patrauklūs. Profesionalūs cirko artistai iš viso pasaulio tris dienas nuo ryto iki vakaro užtvindytų senamiestį patraukliais akiai reginiais. Prie kelių scenų mieste galėtų burtis verslininkai, užsiimantys prekyba. Tereikia pirminės investicijos, kuri senamiestį padėtų paskandinti vietinių ir užsieniečių sraute“, – dėstė renginių organizatorius.

Trūksta legendų

Klaipėdos vicemeras Vytautas Čepas teigė, kad ne švenčių organizavimas turėtų tapti prioritetine sritimi, norint atgaivinti senamiestį ir jį paversti patraukliu turistams.

Pasak jo, miestas turėtų žavėti kasdienybe, savitais akcentais ar lankytinomis vietomis.

„Siūlėme vieną Danės kratinę pakrikštyti vokiečių archeologo Heinricho Šlymano vardu, kuris viešėdavo Klaipėdoje, tačiau ji buvo pavadinta Senosios Muitinės vardu. Reiktų išnaudoti vietinių ar pasaulinių įžymybių populiarumą. Su uostamiesčiu susijęs ir Tomas Venclova, Ignas Šeinius. Galima pabandyti ieškoti įdomių dalykų ar net sukurti legendų“, – kalbėjo V.Čepas.

Anot jo, mes patys ir žudome senamiestį. Vicemeras teigė pats matantis, kaip užsienietės turistės nelipa iš autobuso, nes negali paeiti grindiniu.NAUJAUSI KOMENTARAI

arunas

arunas portretas
Miesto kasdienybė? Tokia, kokia yra dabar - t.y. baisi, pilka ir apšiurusi? Taip svečių nepritrauksi. Krantinių krikštyjimas nieko nepakeis. O kaip jį atgaivint, jei ne šventėmis? Jau net džiazą šiemet "išgrūdo". Senamiestis galutinai tampa miegamuoju rajonu-rezervatu (kaip žinau ne be "aktyvių" kai kurių gyventojų pastangų)- siaubą kelią purvini tuščių vitrinų langai, "gintarinė prekyba" Teatro aikštėje...Mano gimtasis miestas kasdien tampa vis didesniu Europos užkampiu. O kruizinių laivų turistus "pasitinka" miegantis ant suolo bomžas niekaip nesutvarkomoje plynėje...Tušti plepalai ir pažadai svečių neprišauks. Работать надо, дорогие политики, а не лапшу вешать!

tadas

tadas portretas
Vieni politikai nori man rodos is vis uzdariti senamesti ir padariti ten pensininku roju!Nieko ne daro bet susirinkimu ogogo!

jo

jo portretas
ir dar nepamirsti susimoketi uz parkavima...
VISI KOMENTARAI 11
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo
  Įspėjimas: sparčiai kyla Danės vanduo

  Klaipėdos savivaldybė pirmadienio vakarą perspėja uostamiesčio gyventojus, kad sparčiai kyla Danės vanduo. ...

  4
 • Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?
  Bendruomenės pasidalino lėšas: pinigus paleis vėjais?

  Klaipėdos bendruomenės ir nevyriausybinės organizacijos savo veikloms gavo beveik 100 tūkst. eurų, kuriuos turi suskubti išleisti per likusias šešias šių metų savaites. Jei to padaryti nespės, pinigus teks grąžinti į vals...

  4
 • Laukiama verdikto Paukščių takui
  Laukiama verdikto Paukščių takui

  Idėja pastatyti medinį tiltą paplūdimyje ir taip sujungti Pirmąją ir Antrąją Melnrages įgyja pagreitį. Uostamiesčio savivaldybė kreipėsi į Aplinkos ministeriją, siekdama išsiaiškinti, ar galima įrengti tokį objektą. ...

  1
 • Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas
  Klaipėdiečiai apie tvarką vaistinėse: tai – absurdas

  Vaistų karštinė pasiekė ir pajūrį. Anksčiau be receptų vaistinėse reikiamų medikamentų galėję įsigyti klaipėdiečiai netveria pykčiu apsilankę pas vaistininkus. Pasikeitusia tvarka piktinasi ne tik gyventojai, bet ir medikai, kurie jau...

  26
 • Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę
  Įrengs dar vieną apžvalgos aikštelę

  Uostamiesčio paplūdimiuose atsiras dar viena apžvalgos aikštelė. Ji statoma Antrosios Melnragės paplūdimyje, prie centrinės gelbėjimo stoties. ...

  6
 • Dėl griovio Melnragėje – detektyvas
  Dėl griovio Melnragėje – detektyvas

  Akylas klaipėdietis, aptikęs netoli jūros, Melnragėje, iškastą dviejų metrų griovį, skundais užbombardavo visas instancijas. ...

  2
 • Vėl atsirita potvynio banga
  Vėl atsirita potvynio banga

  Praėjus lygiai savaitei po nelemtos lapkričio 13-osios liūties, uostamiestis naktį į pirmadienį praleido budėdamas. Kelionę į Briuselį Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas iškeitė į naktinius braidymus po uostamiesčio balas. ...

  14
 • Teatro aikštei išrinko puošmeną
  Teatro aikštei išrinko puošmeną

  Klaipėda jau turi pagrindinį Kalėdų simbolį. Pirmadienį išrinkta eglė, kuri papuoš Teatro aikštę. Pagrindinės konkurentės buvo dvi žaliaskarės, kurios turi savo istorijas ir buvo užaugintos su meile. ...

  5
 • Karo laivas „Kuršis“ atitinka NATO reikalavimus dalyvauti operacijose
  Karo laivas „Kuršis“ atitinka NATO reikalavimus dalyvauti operacijose

  Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir neutralizavimo laivas „Kuršis“ (M54) ir jo įgula atitinka visus keliamus reikalavimus ir yra pasiruošę dalyvauti NATO laivų junginių veikloje. Tokią i&scaron...

  1
 • Žvejus stebės naktinio vaizdo registratoriais
  Žvejus stebės naktinio vaizdo registratoriais

  Baltijos jūros žvejybos inspektoriai bus aprūpinti naktinio vaizdo fiksavimo įranga. Ji reikalinga gaudyti brakonieriams ir stebėti, ar žvejai verslininkai nedaro kokių nors nusižengimų. ...

  5
Daugiau straipsnių