Klaipėdos senamiestyje - meno instaliacijos

Šeštadienį Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (D. Vandens g. 2), Parodų rūmų kiemelyje ir KKKC Meno kieme (Bažnyčių g. 4) pristatomos Irene Anton (Vokietija) ir Beata Kozlowska (D. Britanija) kurtos instaliacijos. Atvykusios liepos pradžioje menininkės gyveno ir kūrė kelias savaites KKKC.

Viena iš kūrėjų – Irene Anton - jau yra pabuvojusi Lietuvoje, prieš dvejus metus ji dalyvavo „Textilė '09“ bienalėje Kaune. Nuo 2004 m. dalyvauja personalinėse ir grupinėse parodose Vokietijoje bei užsienyje (Austrija, Ispanija, Belgija, Meksika, Kosta Rika, Lenkija, Graikija, Slovakija, Ukraina, Čekija, Vengrija, Latvija, Olandija, Čilė), yra rezidavusi Turkijoje, Norvegijoje, Italijoje, gavusi keletą apdovanojimų (publikos apdovanojimas „Spektrale 4 – „Schauplatz Gegenwart“ už instaliaciją „Intervention Invading Network“ (Vokietija); BVBK Brandenburg apdovanojimas konkurse „Aquamediale 4“; pirmos vietos prizas konkurse „Bewegter Wind“ (Vokietija); antros vietos prizas konkurse „Labyrinth in the forest“ (Suomija)).

Irene Anton ketina pristatyti dvi rezidavimo metu kurtas instaliacijas „Key issues“ (liet. esminiai klausimai) ir „Intervention invading network – net no. 27“ (liet. apimantis įsiveržiantis tinklas – net nr. 27).

Instaliacija „Key issues“ susideda iš šiukšlių, rastų daiktų ir senų raktų. Juos kūrėjai atidavė čia gyvenantis pažįstamas.

Pasak Irene Anton, esminė idėja – visas instaliacijos detales suvienodinti nudažant jas ta pačia, oranžine spalva, ir sukurti spalvinį kontrastą su fachverkinio pastato fasadu. Kiekviena detalė turi savo „kalbą“ ir savaip įsiterpia į geometrinę fasado struktūrą teikdama jam naują kontekstą.

Antroji instaliacija „Intervention invading network – net no. 27“ – organiškai atrodančių tinklų, sukurtų iš pėdkelnių ir kamuolių, serijos dalis. Kūrinys asocijuoja su nervinėmis ląstelėmis-neuronais ir jų sinapsėmis. Taip pat tai vaizduoja internetą – milžiniškas globalias smegenys – su besikeičiančiomis jungtimis ir saitais. Tinklas atrodo tvirtas, bet tuo pačiu ir pažeidžiamas organizmas, kuris suirtų atsiradus menkiems pakitimams. Darinys įsiterpia erdvėje ir ją užima tarsi auglys kiekvieną kartą prisitaikydamas ir kurdamas vis kitokį kontekstą priklausomai nuo dinamikos ir posūkių.

Beata Kozlowska nuo 2003 m. yra dalyvavusi ne vienoje personalinėje, grupinėje parodoje, tarptautiniame projekte Londone ir Vokietijoje. Klaipėdoje kūrėją įkvėpė senosios architektūros ir industrinis jūrinio miesto kranų, platformų ir dokų vaizdinio mišinys. Kūrybos metu atsiduodama buityje kažkada naudotų ar perdirbtų medžiagų ieškojimams, kūrėja buvo nustebinta pramoninių atliekų įvairove.

Beatos Kozlowskos erdvinė instaliacija susideda iš kelių objektų: rastų baldų fragmentų, virvių, įvairiausių detalių, kurios tarpusavyje apjungiamos intuityviai, žaidimo forma. Kūrinyje dominuoja jungiamos geometrinės formos – kubai, trikampiai, stačiakampiai. Į pusiau geometrinę instaliaciją įsiterpia pažaidimas tarp atskiro objekto ir visos instaliacijos. Geometriškumas čia – užslėpta MIESTO tvarka, turinti savo natūralią būtį, šachmatinės lentos gatvių išplanavimą, šaligatvius, senuosius fachverkinius pastatus.

Beatos Kozlowskos instaliacija bus eksponuojamos KKKC Parodų rūmų kiemelyje.

Irene Anton instaliacijos bus eksponuojamos KKKC Parodų rūmuose (D. Vandens g. 2) ir KKKC Meno kiemo erdvėje (Bažnyčių g. 4).

Beatos Kozlowos ir Irene Anton instaliacijas galima pamatyti iki rugpjūčio 31 d.


Šiame straipsnyje: KKKCParodų rūmai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių