Kokie naminės degtinės mastai Klaipėdos apskrityje?

Tiek mieste, tiek kaime vis atsiranda gyventojų, kurie sumano „verstis" neteisėta alkoholio gamyba ar prekyba. Policijos pareigūnai įvairiomis priemonėmis stengiasi šį „verslą" pažaboti: vieną sykį nustatę naminukės laikymo, gamybos ar prekybos faktą, stebi teisės pažeidimą ar nusikalstamą veiką padariusius asmenis ir jų būstus tarsi padidinamuoju stiklu, vykdo prevencines priemones ne tik darbo metu, bet ir savaitgaliais, naktimis, per šventes. Deja, žmonių noras pasipelnyti kartais ima viršų.

Klaipėdos apskrityje daugiausiai pareigūnų rūpesčio ir  išmonės kovoje su naminuke reikalauja Kretingos ir Šilutės rajonai. Juose per šiuos metus dėl namų gamybos stipriųjų alkoholinių gėrimų gaminimo ar laikymo pradėta daugiausiai iš visų apskrities rajonų- po 6 ikiteisminius tyrimus.

Kretingos rajono policininkai rado ir paėmė 477 litrus naminės degtinės, beveik 3700 litrų raugo. 16 asmenų ten nusižengė administracinei teisei turėję po nedaug naminukės, jiems paskirti 3600 litų baudų. Kretingiškiai pareigūnai jau atliko 44 patikrinimus, susijusius su galimai neteisėtu namų gamybos alkoholio, kitų akcizais apmokestinamų prekių laikymu ar realizavimu. 

Šilutės rajone policija rado bemaž 100 litrų miško pasaka vadinamo gėrimo, 1000 litrų „brogos". Du iš komisariate pradėtų šešių ikiteisminių tyrimų jau baigti. Šilutės r. PK už naminukę piliečiams surašyti 55 administracinės teisės pažeidimo protokolai.

Klaipėdos ir Skuodo rajonų policijos komisariatuose šiemet užfiksuota po 3 su namine degtine siejamas nusikalstamas veikas. Įtariami jų gyventojai laikė ne po vieną litrą naminės savo namuose, vežė automobiliais. Skuodo rajono Trūbakių k. gyventojo sodyboje rastas ir degtinės gamybos aparatas. Skuodo r. PK pareigūnų „laimikis"- beveik 60 litrų į naminę degtinę kvapu panašaus skysčio, 749 litrai raugo.

Klaipėdos miesto pirmasis policijos komisariatas šiais metais dėl naminukės pradėjo 4 ikiteisminius tyrimus, iš kurių 2 buvo nutraukti, o kitais dviem atvejais Sausio 15-osios g. gyventojas ir Gėlių g. gyventoja įtariami pardavę bei namie turėję tam pačiam tikslui skirtos „produkcijos".  Klaipėdos m. antrajame policijos komisariate naminės degtinės laikymo ar realizavimo faktų nenustatyta.

Maloniai prašome gyventojus, turinčius informacijos apie minimą neteisėtą veiklą, pasidalinti ja su policija anoniminiu pasitikėjimo telefonu (8 800) 60 202.


Šiame straipsnyje: naminė degtinė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Keistuoliams

Keistuoliams portretas
Nesuprantu,kam isvis toks straipsnis reikalingas,jug ir taip aisku,kad mastai-begaliniai,t.y.-neissenkantys.Mazutis pavyzdelis...Gimiau ir augau Gargzduose,ir dabar gyvenu,jau vaikai seniai uzaugo.Basanaviciaus gatveje daugybe tokiu ,,taskeliu",ir ta zino visi vietiniai,tik niekas nesikeicia daugybe metu.Samagonu buvo prekiaujama kai as buvau vaikas,mano paauglysteje,kai suaugau,ir jau senti pradejau/tuose paciuose taskuose,tuose paciuose namuose/.Tai pasakykit ,kam ta vaidyba,kad kazka domina samagonscikai ? Zmogeliai susimoka atkata,ir prekyba tesiasi pusamziais kaip dievo uzpecky.

teisi

teisi portretas
jū visiškai teisi.Gyvenu name,kur pastoviai ryte 9 val."vorais" eina bomžai ir kas tik netingi,vartojantys tą brūdą...ir nieko jau kelinti metai...Klaipėdoje ,prie buv .kinoteatro Vaidila--- rajone---bomžynas.Artėjant pavasariui,jau ant kiekvieno kampo būriuojasi...Miesto puošmena...

pamenu

pamenu portretas
ta nama Gargzduose su inkarais tai pat pirkom limonke:))))
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių