Komisija išteisino vicemerą A. Šulcą

Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas vėl buvo apskųstas Etikos komisijai. Šį kartą pastarosios nariai pažeidimų neįžvelgė ir politiką išteisino.

Reikalavo skirti bausmę

Į komisiją kreipėsi Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrijos vadovė Virginija Jurgilevičienė ir Klaipėdos jungtinio demokratinio judėjimo pirmininko pavaduotojas Virginijus Partaukas.

Visuomenininkams, kurie nuolat rengia piketus, tarybos posėdžio metu užkliuvo vienas A.Šulco pasisakymas. Vicemeras tada tvirtino, kad 31 tarybos narys yra tikrieji bendruomenės atstovai.

Pareiškėjai nesutarė, ar pasisakymas juos įžeidė. V.Jurgilevičienė teigė, kad ne, V.Partaukas – jog taip. Tačiau abu pareiškėjai pasisakymą traktavo kaip viešojo intereso neigimą.

„Reikalaujame, kad vicemeras būtų nubaustas už tokius žodžius“, – sakė klaipėdiečiai.

Pats A.Šulcas posėdyje, kuriame svarstytas jo elgesys, nedalyvavo. Vicemeras neatsiuntė ir atsiliepimo į skundą raštu. Tačiau Etikos komisijos pirmininkė Aldona Staponkienė aiškino, kad, nepaisant to, galima nagrinėti klausimą ir priimti sprendimą.

Kai kurie nariai apskritai nesuprato, kodėl Etikos komisija turi gilintis į šį skundą.

„Nesuprantu klausimo esmės. Tvirtinate, kad neįsižeidėte, įžvelgiate viešojo intereso neigimą. Pastarasis nėra Etikos komisijos klausimas. Tyrimus dėl viešojo intereso atlieka kitos tarnybos“, – teigė tarybos narys Saulius Liekis.

Politikas pasiūlė pareiškėjams kreiptis į Seimo kontrolierių, Vyriausybės atstovę ar lygių galimybių kontrolierę.

Su ginklais nesiveržė

Etikos komisijos nariai minėtame A.Šulco pasisakyme nemato nieko blogo. Jie atkreipė dėmesį, kad žodį „tikrieji“ vicemeras pavartojo kaip „išrinktieji“, „atsakingieji“ sinonimus.

Tarybos narė Ligita Girskienė atkreipė dėmesį, kad bendruomenės gali būti įvairios: miesto, įstaigos, rajono, organizacijos.

„Tarybos nariai ir yra bendruomenės atstovai, išrinkti įstatymo nustatyta tvarka. Manau, būtent tai ir turėjo galvoje A.Šulcas. Aišku, jo retorika bendruomenių atžvilgiu ne visada tinkama“, – tvirtino politikė.

Tarybos narys Vytautas Čepas šmaikštavo, kad į tarybą žmonės atėjo ne kažką iššaudę automatais.

„Mandatus mums suteikė klaipėdiečiai. Esame bendruomenės atstovai, galintys priimti sprendimus, kuriuos turės vykdyti administracija. Žinoma, tam tikrais atvejais sprendimus referendumo metu priima ir bendruomenė. Nustebau, kai perskaičiau klausimą. Galvojau, kad čia koks humoras parašytas. Kam gali šauti į galvą apskųsti dėl žodžio „tikrasis“?“ – klausė politikas.

Linkėjo tolerancijos

Pasak V.Čepo, visuomenininkai turėtų pagalvoti, kad gali įsižeisti ne tik jie, bet ir kiti dėl jų elgesio.

„Buvo pasirašoma sutartis dėl Danės skvero projekto parengimo. Dalyvavote ir jūs. Tik visiems susirinkus pradėjote šaukti, kad protestuojate. Leiskite paklausti – prieš ką? Kaip turėjo jaustis tie architektai, kurie nespėjo pasisakyti, o jūs pradėjote šaukti. Būkite tolerantiški ir pirmiausia įsigilinkite, kas vyksta. Kai bus parengtas projektas, jis bus pristatytas ir galėsite išsakyti nuomonę“, – pabrėžė politikas.

V.Čepas pastebėjo, kad būtent šie visuomenininkai nuolat rašo skundus.

„Truputį nuleiskite garą. Negalima skųstis dėl tokių dalykų. Būkite tolerantiškesni ir atlaidesni. Na, nepatinka jums A.Šulcas, pasakyčiau, kad ir man nepatinka, bet gyvenimas toks, kad turime būti šalia, dirbti. Nesiruošiu skųsti jo. Pasikalbi ir tiek“, – dėstė tarybos narys.

Komisija A.Šulco pasisakyme pažeidimų neįžvelgė. Tam pritarta vienbalsiai.

Posėdžio metu taip pat užsiminta, kad pirmininkė turėtų pirma peržiūrėti klausimus, ar jie tikrai pagal kompetenciją priklauso nagrinėti Etikos komisijai, ir tik tada ją kviestų.NAUJAUSI KOMENTARAI

jhliu

jhliu portretas
Tuos, kurie jau pratryne kelnes i savvaldybes kedes, laikas vyti lauk, tegul eina "savo" saligatviu plyteliu kloti. Nusibodo ju fizionomijos juodai!

tomas

tomas portretas
Dangės skveras. Dangės, Dangės, Dangės!!!
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių