Komisija: Klaipėdos teisėjas, neigęs sąsajas su KGB, elgėsi nederamai

Klaipėdos apygardos teismo teisėjo Valentino Janonio teismo posėdyje padarytas viešas pareiškimas neigiant savo sąsajas su KGB neatitinka tikrovės ir buvo nederamas, konstatavo Teisėjų garbės ir etikos komisija, tačiau drausmės bylos nusprendė nekelti.

„Komisija atkreipė teisėjo dėmesį, kad teismo posėdžio metu nederėjo komentuoti viešai skelbiamų duomenų apie save, jų nepasitikslinus“, - sakoma ketvirtadienį paskelbtame pareiškime.

Komisija taip pat teigia, kad viešas teisėjo pareiškimas apie santykius su tuometine KGB neatitinka objektyviai pateikiamų dokumentų. Tačiau ji pažymi, kad tai galėtų būti pateisinama tuo, kad ano meto aplinkybės buvo gana sudėtingos, Valstybės saugumo komitetas veikė prisidengdamas įvairiomis organizacijomis.

Komisija nagrinėjo Neringos Jakelaitienės skundą. Klaipėdos apygardos teismas nagrinėja šios moters baudžiamąją bylą. Vienas iš kolegijos teisėjų yra V.Janonis.

Šiemet vasario mėnesį N.Jakelaitienė pamatė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) viešai paskelbtą išsamų buvusių KGB rezervo karininkų sąrašą. Jame pamatė jos bylą nagrinėjančio teisėjo V.Janonio pavardę. Tuo pagrindu ji pareiškė nušalinimą visai teisėjų kolegijai, tarp jų ir V.Janoniui.

Pareiškus nušalinimą V.Janonis esą pasakė, kad į mokymus nebuvo kviečiamas.

N.Jakelaitienė teisėjo paaiškinimą įvertino kaip neprisipažinimą, teisėjas buvo nesąžiningas, kalbėjo netiesą ir pažeidė profesinę etiką.

Į trečiadienio Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdį atvykęs V.Janonis teigė, kad niekada savęs nelaikė ir nelaikys KGB rezervistu.

„Aš kaip tūkstančiai Lietuvos karininkų įrašytas. 2004 ar 2005 metais sužinojau, kai buvo reikalinga gauti leidimą dirbti su valstybės paslaptimis“, - sakė V.Janonis.

Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkas Algis Norkūnas paprašė V.Janonį prieiti prie jo ir paaiškinti, ar jo turimų KGB dokumentų kopijose yra jo parašai. V.Janonis teigė, kad kai kur lyg ir jo, kitur gal ir ne jo parašas.

''Yra jūsų byla, yra jūsų parašas. Ar jūs esate kreipęsis į teismą, kad tai būtų nuginčyta?," - klausė A.Norkūnas. V.Janonis atsakė neigiamai.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija nusprendė nekelti drausmės bylos Klaipėdos apygardos teismo teisėjui. Konstatuota, kad nustatyti faktai netrukdo V.Janoniui užimti pareigas ir nagrinėti bylas.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras represinės sovietų įstaigos darbuotojų sąrašą publikuoja viešai ir kad teisėjas pripažįsta ne iki galo galėjęs suprasti dalyvavęs kariniuose mokymuose kaip KGB karininkas, komisija nusprendė drausmės bylos teisėjui nekelti.

Paskelbtame sąraše yra ir nuskenuotos buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Arvydo Pociaus, ir buvusio užsienio reikalų ministro Antano Valionio bylos.

Sąraše taip pat yra bent dvi teisėjų pavardės - Edmundas Inokaitis ir V.Janonis. Pirmasis - buvęs Kauno miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas, dabar dirba eiliniu teisėju. Antrasis - Klaipėdos apygardos teismo teisėjas.

Byloje rašoma, kad V.Janonis nuo 1987 metų dirbo Radviliškio rajono Liaudies teismo pirmininku.

Sąraše abu teisėjai įvardinti kaip vyr. leitenantai.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai faktas

tai faktas portretas
Be pačių asmenų sutikimo niekas nepervesdavo iš Gynybos Ministerijos rezervo į KGB rezervą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių