Komisija: Klaipėdos teisėjas, neigęs sąsajas su KGB, elgėsi nederamai

Klaipėdos apygardos teismo teisėjo Valentino Janonio teismo posėdyje padarytas viešas pareiškimas neigiant savo sąsajas su KGB neatitinka tikrovės ir buvo nederamas, konstatavo Teisėjų garbės ir etikos komisija, tačiau drausmės bylos nusprendė nekelti.

„Komisija atkreipė teisėjo dėmesį, kad teismo posėdžio metu nederėjo komentuoti viešai skelbiamų duomenų apie save, jų nepasitikslinus“, - sakoma ketvirtadienį paskelbtame pareiškime.

Komisija taip pat teigia, kad viešas teisėjo pareiškimas apie santykius su tuometine KGB neatitinka objektyviai pateikiamų dokumentų. Tačiau ji pažymi, kad tai galėtų būti pateisinama tuo, kad ano meto aplinkybės buvo gana sudėtingos, Valstybės saugumo komitetas veikė prisidengdamas įvairiomis organizacijomis.

Komisija nagrinėjo Neringos Jakelaitienės skundą. Klaipėdos apygardos teismas nagrinėja šios moters baudžiamąją bylą. Vienas iš kolegijos teisėjų yra V.Janonis.

Šiemet vasario mėnesį N.Jakelaitienė pamatė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) viešai paskelbtą išsamų buvusių KGB rezervo karininkų sąrašą. Jame pamatė jos bylą nagrinėjančio teisėjo V.Janonio pavardę. Tuo pagrindu ji pareiškė nušalinimą visai teisėjų kolegijai, tarp jų ir V.Janoniui.

Pareiškus nušalinimą V.Janonis esą pasakė, kad į mokymus nebuvo kviečiamas.

N.Jakelaitienė teisėjo paaiškinimą įvertino kaip neprisipažinimą, teisėjas buvo nesąžiningas, kalbėjo netiesą ir pažeidė profesinę etiką.

Į trečiadienio Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdį atvykęs V.Janonis teigė, kad niekada savęs nelaikė ir nelaikys KGB rezervistu.

„Aš kaip tūkstančiai Lietuvos karininkų įrašytas. 2004 ar 2005 metais sužinojau, kai buvo reikalinga gauti leidimą dirbti su valstybės paslaptimis“, - sakė V.Janonis.

Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkas Algis Norkūnas paprašė V.Janonį prieiti prie jo ir paaiškinti, ar jo turimų KGB dokumentų kopijose yra jo parašai. V.Janonis teigė, kad kai kur lyg ir jo, kitur gal ir ne jo parašas.

''Yra jūsų byla, yra jūsų parašas. Ar jūs esate kreipęsis į teismą, kad tai būtų nuginčyta?," - klausė A.Norkūnas. V.Janonis atsakė neigiamai.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija nusprendė nekelti drausmės bylos Klaipėdos apygardos teismo teisėjui. Konstatuota, kad nustatyti faktai netrukdo V.Janoniui užimti pareigas ir nagrinėti bylas.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras represinės sovietų įstaigos darbuotojų sąrašą publikuoja viešai ir kad teisėjas pripažįsta ne iki galo galėjęs suprasti dalyvavęs kariniuose mokymuose kaip KGB karininkas, komisija nusprendė drausmės bylos teisėjui nekelti.

Paskelbtame sąraše yra ir nuskenuotos buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Arvydo Pociaus, ir buvusio užsienio reikalų ministro Antano Valionio bylos.

Sąraše taip pat yra bent dvi teisėjų pavardės - Edmundas Inokaitis ir V.Janonis. Pirmasis - buvęs Kauno miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas, dabar dirba eiliniu teisėju. Antrasis - Klaipėdos apygardos teismo teisėjas.

Byloje rašoma, kad V.Janonis nuo 1987 metų dirbo Radviliškio rajono Liaudies teismo pirmininku.

Sąraše abu teisėjai įvardinti kaip vyr. leitenantai.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai faktas

tai faktas portretas
Be pačių asmenų sutikimo niekas nepervesdavo iš Gynybos Ministerijos rezervo į KGB rezervą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Be šildymo – keturi daugiabučiai
  Be šildymo – keturi daugiabučiai

  Praėjusią savaitę paskelbus šildymo sezoną pradžią, keturi uostamiesčio daugiabučiai taip ir nesušilo. Visi šie namai renovuojami, kai kuriuose jų net neįrengti radiatoriai. Namų administratoriai tikina, kad iki kitos savaitės ...

  1
 • Garantija – tik dėl akių?
  Garantija – tik dėl akių?

  Net sąskaitą faktūrą bei garantinį kvitą išsaugojęs pirkėjas Lietuvoje nėra apsaugotas nuo nemalonumų ir nuostolių. Tuo įsitikino beveik 400 eurų už brokuotą siurblį suplojusi Agnė D. Tik tada, kai moteris kreipėsi į oficialų "T...

 • Klaipėdos universitetas telkia Vakarų regiono lyderius
  Klaipėdos universitetas telkia Vakarų regiono lyderius

  Klaipėdos universitetas spalio 17 d. aukštojo mokslo reformos kontekste kviečia Vakarų Lietuvos savivaldybių merus į susitikimą-diskusiją „Klaipėdos universiteto ir regiono savivaldos bendradarbiavimas: perspektyvos ir lūkesčiai“. ...

  3
 • Miestiečiai nerimauti neturėtų
  Miestiečiai nerimauti neturėtų

  Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia miesto mero ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šįsyk atsako Klaipėdos miesto sav...

  6
 • Bandys suderinti parką ir kapines
  Bandys suderinti parką ir kapines

  Planuojama atnaujinti Skulptūrų parką, – bus bandoma suderinti kapinių rimtį ir miestiečių poilsį. Iš paminklų dalių čia numatoma įrengti memorialą. Išliks ir vaikų žaidimų bei krepšinio aikštelės. ...

  5
 • Miesto taksi – nauji vėjai
  Miesto taksi – nauji vėjai

  Uostamiesčio valdžia ieško būdų, kaip pagerinti taksi paslaugos kokybę. Dabar šioje srityje vyrauja chaosas. Dėl taksistų darbo nuolat sulaukiama nusiskundimų ir iš miestiečių, ir iš atvykėlių. ...

  12
 • Į aikštes vilios atrakcijomis
  Į aikštes vilios atrakcijomis

  Į atnaujintas uostamiesčio viešąsias erdves norima privilioti kuo daugiau lankytojų. Pempininkų ir Debreceno aikščių prieigose kitąmet planuojama pastatyti vaikų žaidimų aikšteles. ...

  9
 • Virtuvės šefei dukros sutepti sumuštiniai – aukso vertės
  Virtuvės šefei dukros sutepti sumuštiniai – aukso vertės

  Klaipėdietė virtuvės šefė Vaida Jonkuvienė įsitikinusi, jog valgymas ir poilsis yra neatsiejami malonumai. "Man pačiai tai kol kas nepavyksta – valgydama retai kada galiu prisėsti ir naudotis visais stalo įrankiais, kuriais priklausy...

  8
 • Klaipėdos senajame turguje kvepėjo troškiniu
  Klaipėdos senajame turguje kvepėjo troškiniu

  Nors šeštadienio rytas buvo niūrus ir lietingas, Klaipėdos senasis turgus buvo pilnutėlis žmonių. ...

  1
 • Senos mašinos traukė pasivaikščioti Dangės krantine
  Senos mašinos traukė pasivaikščioti Dangės krantine

  Šeštadienį prasidėjusią 49-ąją Danės regatą nuspalvino upės krantinėje prie „Meridiano“ surengta senų automobilių paroda. ...

  8
Daugiau straipsnių