Komisija: Klaipėdos teisėjas, neigęs sąsajas su KGB, elgėsi nederamai

Klaipėdos apygardos teismo teisėjo Valentino Janonio teismo posėdyje padarytas viešas pareiškimas neigiant savo sąsajas su KGB neatitinka tikrovės ir buvo nederamas, konstatavo Teisėjų garbės ir etikos komisija, tačiau drausmės bylos nusprendė nekelti.

„Komisija atkreipė teisėjo dėmesį, kad teismo posėdžio metu nederėjo komentuoti viešai skelbiamų duomenų apie save, jų nepasitikslinus“, - sakoma ketvirtadienį paskelbtame pareiškime.

Komisija taip pat teigia, kad viešas teisėjo pareiškimas apie santykius su tuometine KGB neatitinka objektyviai pateikiamų dokumentų. Tačiau ji pažymi, kad tai galėtų būti pateisinama tuo, kad ano meto aplinkybės buvo gana sudėtingos, Valstybės saugumo komitetas veikė prisidengdamas įvairiomis organizacijomis.

Komisija nagrinėjo Neringos Jakelaitienės skundą. Klaipėdos apygardos teismas nagrinėja šios moters baudžiamąją bylą. Vienas iš kolegijos teisėjų yra V.Janonis.

Šiemet vasario mėnesį N.Jakelaitienė pamatė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) viešai paskelbtą išsamų buvusių KGB rezervo karininkų sąrašą. Jame pamatė jos bylą nagrinėjančio teisėjo V.Janonio pavardę. Tuo pagrindu ji pareiškė nušalinimą visai teisėjų kolegijai, tarp jų ir V.Janoniui.

Pareiškus nušalinimą V.Janonis esą pasakė, kad į mokymus nebuvo kviečiamas.

N.Jakelaitienė teisėjo paaiškinimą įvertino kaip neprisipažinimą, teisėjas buvo nesąžiningas, kalbėjo netiesą ir pažeidė profesinę etiką.

Į trečiadienio Teisėjų etikos ir drausmės komisijos posėdį atvykęs V.Janonis teigė, kad niekada savęs nelaikė ir nelaikys KGB rezervistu.

„Aš kaip tūkstančiai Lietuvos karininkų įrašytas. 2004 ar 2005 metais sužinojau, kai buvo reikalinga gauti leidimą dirbti su valstybės paslaptimis“, - sakė V.Janonis.

Teisėjų etikos ir drausmės komisijos pirmininkas Algis Norkūnas paprašė V.Janonį prieiti prie jo ir paaiškinti, ar jo turimų KGB dokumentų kopijose yra jo parašai. V.Janonis teigė, kad kai kur lyg ir jo, kitur gal ir ne jo parašas.

''Yra jūsų byla, yra jūsų parašas. Ar jūs esate kreipęsis į teismą, kad tai būtų nuginčyta?," - klausė A.Norkūnas. V.Janonis atsakė neigiamai.

Teisėjų etikos ir drausmės komisija nusprendė nekelti drausmės bylos Klaipėdos apygardos teismo teisėjui. Konstatuota, kad nustatyti faktai netrukdo V.Janoniui užimti pareigas ir nagrinėti bylas.

Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras represinės sovietų įstaigos darbuotojų sąrašą publikuoja viešai ir kad teisėjas pripažįsta ne iki galo galėjęs suprasti dalyvavęs kariniuose mokymuose kaip KGB karininkas, komisija nusprendė drausmės bylos teisėjui nekelti.

Paskelbtame sąraše yra ir nuskenuotos buvusio Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo Arvydo Pociaus, ir buvusio užsienio reikalų ministro Antano Valionio bylos.

Sąraše taip pat yra bent dvi teisėjų pavardės - Edmundas Inokaitis ir V.Janonis. Pirmasis - buvęs Kauno miesto apylinkės teismo pirmininko pavaduotojas, dabar dirba eiliniu teisėju. Antrasis - Klaipėdos apygardos teismo teisėjas.

Byloje rašoma, kad V.Janonis nuo 1987 metų dirbo Radviliškio rajono Liaudies teismo pirmininku.

Sąraše abu teisėjai įvardinti kaip vyr. leitenantai.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai faktas

tai faktas portretas
Be pačių asmenų sutikimo niekas nepervesdavo iš Gynybos Ministerijos rezervo į KGB rezervą.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Uostus labiausiai tempia konteineriai
  Uostus labiausiai tempia konteineriai

  Nors Klaipėdos uoste kovą smarkiai sumažėjo ir skystųjų, ir biriųjų krovinių, jis vis dar išlaiko teigiamą krovos rezultatą pagrinde dėl konteinerių. ...

  3
 • Po klaipėdiečių langais – svetima netvarka
  Po klaipėdiečių langais – svetima netvarka

  Šiukšlės prie daugiabučių – viena didžiausių gyventojus kamuojančių problemų. Reaguoti į pranešimus vos spėjantys Klaipėdos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus atstovai jau žada imtis griežtesnių priemonių....

  2
 • Kūdikių namuose pražydo Velykų medis
  Kūdikių namuose pražydo Velykų medis

  Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose pražydo Velykų medis, kurio šakas puošia per 200 įvairiaspalvių margučių. Pasigrožėti spalvingais, šventiniais vaizdais kviečiami visi klaipėdiečiai. ...

 • Baltijos jūroje prasideda kruizinis sezonas
  Baltijos jūroje prasideda kruizinis sezonas

  Kai kurie Baltijos jūros šalių uostai jau pradėjo kruizinį sezoną, kiti, kaip Klaipėda, jį pradės po kelių dienų. ...

  3
 • Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita
  Klaipėdos universitetinės ligoninės 2018 metų veiklos ataskaita

  Pasibaigus 2018 metams, apžvelgiami nuveikti darbai, įvertinamas praėjęs laikas, palyginamas su ankstesniais laikotarpiais. Pasidžiaugiama ne tik naujovėmis, bet ir stabiliai išlaikytais bei sutvirtintais anksčiau padėtais pamatais. Iš st...

  2
 • Į Kauną iš Klaipėdos pervežta girta moteris jau pagimdė
  Į Kauną iš Klaipėdos pervežta girta moteris jau pagimdė

  Vakar Klaipėdos ligoninėje atsidūrė dar viena girta netrukus gimdyti turinti moteris. Dėl kilusios didelės grėsmės motinos ir vaikelio gyvybei ji buvo pervežta į Kauno klinikas. Šioje ligoninėje šiandien priešpiet moteris pagimd...

  9
 • Žvejybos uosto kvartale – kaimynų anarchija
  Žvejybos uosto kvartale – kaimynų anarchija

  Žvejybos uosto bendruomenės pirmininkė Rasa Senkienė, surinkusi šūsnį gyventojų skundų, kreipėsi į miesto savivaldybę tikėdamasi, kad reikalai pagaliau pajudės iš mirties taško. Klaipėdiečių problemos – labai įvairio...

  7
 • Vilnius ir Klaipėda baigia šildymo sezoną
  Vilnius ir Klaipėda baigia šildymo sezoną

  Vilniaus ir Klaipėdos savivaldybės nuo penktadienio baigia daugiau nei pusmetį trukusį šildymo sezoną. ...

  6
 • Lietuvos vėliavos spalvų dilema
  Lietuvos vėliavos spalvų dilema

  Praėjus lygiai 101 metams po to, kai Lietuvos Tarybos nutarimu nustatytos Lietuvos tautinės vėliavos spalvos, vėl pasigirsta lietuvišką trispalvę kritikuojančiųjų balsai. Esą valstybinė vėliava – ne heraldinių spalvų ir ją galbūt r...

  21
 • Naujas tėvų baubas – skiepai
  Naujas tėvų baubas – skiepai

  Viešojoje erdvėje pasigirdus politikų pasisakymų, jog darželius lankyti turėtų tik paskiepyti vaikai, tėvai sukluso. Vieni tokiai idėjai pritaria, o kiti priešingai – sunerimo ir mano, jog valdžiai į privatų gyvenimą kišt...

  14
Daugiau straipsnių