Konfliktas darželyje: tėvai atveda sergantį vaiką

Sergantys vaikai darželiuose – didelė problema. Tačiau ką daryti sveikų vaikų tėvams? Uostamiesčio lopšelio-darželio "Pumpurėlis" vienos vaikų grupės tėvai netveria pykčiu. Į priešmokyklinio ugdymo įstaigą, įtariama, nuolatos atvedamas sergantis vaikas, o su jo tėvais susitarti nepavyksta.

Darželyje gydė vaistais

Vieno vaiko tėtis atvyko į darželį pasiimti savo atžalos ir liko šokiruotas. Vyras pamatė, kad savo sergančiam vaikui tėvas rūbinėje davė vaistų.

Po šio įvykio klaipėdietis parašė skundą direktorei. Tikėjosi, kad ji imsis kokių nors veiksmų.

Anot tėvų, tokia situacija, kai sergantis vaikas paliekamas tarp sveikų, lopšelyje-darželyje kartojasi jau ne pirmą kartą.

"Vyras paklausė auklėtojos, ar tikrai vaikui buvo duoti vaistai, ir ji visa tai patvirtino. Protu nesuvokiama, kaip tėvai gali grupėje girdyti vaistais sergantį vaiką ir palikti tarp sveikų mažylių. Maža to, išsijuosus tvirtinti, kad vaikas yra sveikas kaip ridikas. Kaip galima darželyje duoti vaistus nuo karščiavimo, jei mažylis yra sveikas?" – nesuprato vieno vaiko mama.

Anot jos, pasitaiko, kad maži vaikai dažnai serga, tačiau negalima vaistų girdyti grupėje, kai kiti vaikai net savo gertuvių negali atsinešti.

Neturiu žodžių. Vieni sėdi namuose su sergančiais vaikais, o kiti sugeba pagydyti darželyje.

"Neturiu žodžių. Vieni sėdi namuose su sergančiais vaikais, o kiti sugeba pagydyti darželyje ir dar auklėtojas pamokyti kaip dirbti. Mes esame priversti stebėti savo vaiką, sekti kaip jaučiasi, ir, tik atsiradus slogai, gydome namuose. Mūsų vaikučiui net menkiausia sloga yra liga. Dėl to esame priversti nukelti svarbią operaciją. Dvi savaites gydėme namuose, pabuvo vieną dieną darželyje ir vėl susirgo", – pasakojo moteris.

Tačiau, jos teigimu, yra dar viena bėda. Klaipėdietė tikino, kad sergančio vaiko mama būna grupėje kada tik nori.

"Auklėtojos tylėjo ir niekam nieko nesakė. Ji trukdo auklėtojų, apie kurias galėčiau atsiliepti tik teigiamai, darbą. Pastaruoju metu mūsų grupėje pasikeitė net kelios auklėtojos. Vieną savaitę dirba viena, kitą – vėl nauja. Įdomu kodėl?" – klausė mama.

Tėvai kreipėsi į vadovę

Pasipiktinę tėvai nutarė ieškoti pagalbos. Net 17 vaikų tėvai pasirašė skundą ir įteikė lopšelio-darželio direktorei, tačiau, anot jų, vadovė niekuo padėti negalėjo.

"Kai pirmą kartą buvo užfiksuotas vaistų davimas grupėje, jau kitą dieną vėl tokiu pačiu metu situacija kartojosi. Dar prieš įeinant į grupę, vyras sutiko išeinančią direktorę, kuri tik skėsčiojo rankomis ir sakė, kad nieko padaryti negali. Tada vyras bandė kalbėtis su sergančio vaiko mama. Aiškino, kad visi tėveliai yra draugiškai susitarę ir neveda sergančių vaikų į darželį, bet ji nepanoro kalbėtis. Patys tėvai ėmėsi iniciatyvos, suorganizavo susirinkimą, pakvietė direktorę, auklėtojas ir sergančio berniuko tėvus", – dėstė kito vaiko mama.

Pasak jos, tikėtasi, kad tėvai susipras, atsiprašys ir bus galima draugauti toliau. Kaip pasakojo moteris, atvykę tėvai tvirtino, kad jie į darželį nebuvo atvažiavę ir vaistų nedavė, nors aplinkiniai tikino tai matę.

"Sergančio mažylio mama susirinkimo metu dar paklausė, kodėl iki šiol niekas nesipiktino, kad ji vaistus duodavo vaikui, o dabar staiga nebetinka. Taip įsitikinome, kad tai vyksta ne pirmą kartą. Po susirinkimo ir toliau direktorei nieko nedarant, o tik ieškant kaltų tarp auklėtojų, kurios yra labai rūpestingos, nusprendėme rašyti prašymą, kad nuolatos sergantį vaiką pašalintų iš grupės", – teigė moteris.

Raštą pasirašė visi grupės tėvai. Jis buvo įteiktas direktorei sausio 28 d. Vadovė pažadėjo imtis priemonių, išsiųsti registruotą laišką nusižengusiems tėvams.

"Sausio 30 d. sužinojome, kad organizuojamas grupės tėvų susirinkimas su psichologu. Paaiškėjo, kad direktorė jokio registruoto laiško tėvams neišsiuntė, o tik turėjo pokalbį su jais. Tikino, kad vaiko iškelti kitur negali, nes taip pažeistų jo teises. Paklausus apie mūsų vaikų teises, buvo pasiūlyta, jei yra poreikis, kitais metais pasiieškoti kitos priešmokyklinės įstaigos. Paklausus direktorės, kodėl ji nesiėmė jokių veiksmų, tėvams ir toliau leido vaiką palikti grupėje, ji atsakė nepastebėjusi, jog vaikas atrodė ligotas", – širdo vaiko mama.

Kreipėsi: pasipiktinę tėvai nutarė ieškoti pagalbos – pasirašė skundą ir įteikė lopšelio-darželio direktorei. Dienraščio skaitytojo nuotr.

Direktorė ieško sprendimų

Lopšelio-darželio "Pumpurėlis" direktorė Daiva Vilkė teigė, kad kasdien vis bando rasti bendrą kalbą su tėvais ir nori išspręsti kilusią problemą.

"Tikrai pripažįstu, kad mes turime problemą. Netgi matau ir savo klaidų, kurias būtinai taisysime. Turime labai didelę problemą, mes ją sprendėme, tačiau, matyt, netinkamai. Suorganizavome du tėvelių susirinkimus ir matėme, kad tėveliai yra labai pikti. Antrajame susitikime pasikvietėme ir psichologę. Reikia sulaukti to momento, kai pradėsime kalbėtis. Labai daug dirbu šiuo klausimu ir tariuosi, kaip padaryti, kad būtų patenkintos abi pusės, būtų pasiektas susitarimas. Aš, žinokite, ir knygas skaitau apie bendravimą, problemų sprendimą. Yra tik vienintelė išeitis, kuri išspręstų problemą, – susitarimas", – teigė direktorė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tevai

Tevai portretas
Vaistus vaikui galima suduoti tik sergant lėtinėmis ligomis ir turint daktarų išrašus apie ligą. Paracetamoliu vaikus gydykit namuose, o ne vaikų kolektyve.

Anonimus

Anonimus portretas
Iki šiol vaikas į darželį galėjo būti nepriimamas ir tokiais atvejais, jeigu jam pasireiškia alerginė sloga, parėjus iš lauko jam bėga nosis ar vaikas kelis kartus sukosėjo. „Tačiau tokie požymiai, kaip išskyros iš nosies, kosulys nėra specifiškas užkrečiamosioms ligoms, šie simptomai gali pasireikšti ir sergant neinfekcinėmis ligomis ar net sveikiems vaikams kaip natūrali fiziologinė reakcija, todėl iš higienos normos jie buvo išbraukti“. Aš supratau ,kad vykdoma kažkokia "vendeta" tėvams.Nes auklėtojai nepatinka tie tėvai ir sukurstė visa tėvų grupę.Detektyvas išsprestas.

Aukletoja

Aukletoja portretas
Dirbu Vilniaus darželyje. Piktis ima kasdien. Pasak tėvus visi vaikai namuose sveiki, o tik atėję į darželį, pasak aukletojos žodžius tampa ligoti. Tai kova su vėjo malūnais. Pagal įstatymą, kai vaikui kila temperatūra iki 38, gali net neskambinti tevams, nes ji neturi būti gydoma vaistais. Išskyros iš nosies - ne lyga. Ir tokių vaikų grupėje keli. Klausimas kuo kalta auklėtoja???
VISI KOMENTARAI 72
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Mirė I. Simonaitytės bibliotekos direktorė L. Pačebutienė
  Mirė I. Simonaitytės bibliotekos direktorė L. Pačebutienė

  Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos bendruomenę pasiekė liūdna žinia – eidama 51-uosius metus, anapilin iškeliavo šios bibliotekos direktorė Laima Pačebutienė. ...

  1
 • Užgavėnės uostamiestyje šiemet bus itin spalvingos
  Užgavėnės uostamiestyje šiemet bus itin spalvingos

  Graži tradicija suvienijo klaipėdiečių šeimas. Artėjant žiemos išvarymo šventei, klaipėdiečiai plušėjo kurdami įspūdingas Užgavėnių kaukes. Teptukus miklino ir į kūrybos procesą įsijungė tiek suaugę, tiek ir vaik...

  2
 • Baltijos jūros dovana – fosilija
  Baltijos jūros dovana – fosilija

  Gintaro gaudytojai savo tinkluose aptiko neįtikėtiną radinį – fosiliją moliusko, kuris galėjo gyventi prieš milijonus metų. Vietos gyventojai nusprendė padovanoti radinį Pajūrio regioninio parko ekspozicijai. ...

 • Folkloras – ne blizgučiai ir rėkiantys balsai
  Folkloras – ne blizgučiai ir rėkiantys balsai

  Klaipėdietę Mariją Serebriakovą daugelis pažįsta kaip veiklią moterį ir šiltą mokytoją. Jos dėka jaunimas susižavi ir puoselėja senąsias tradicijas, o uostamiestyje vyksta tarpkultūrinis dialogas, kuriam nė nereikalingas kalbos mokėjima...

 • Žiema pajūryje kapituliuoja
  Žiema pajūryje kapituliuoja

  Paskutinės kalendorinės žiemos dienos tikros žiemos nebeprimins, veikiau ankstyvą pavasarį. Pajūryje pūs stiprokas vakarų vėjas, o oro temperatūra laikysis aukščiau nulio. ...

  1
 • Įspėja neapsigauti: biznis – parvovirusu sergančiais šuniukais
  Įspėja neapsigauti: biznis – parvovirusu sergančiais šuniukais

  Maltos bišoną iš nelegalių veisėjų įsigijusi klaipėdiečių pora per keletą dienų iššvaistė daugybę laiko ir pinigų, kad ūmai sunegalavęs šunelis išgyventų. Į nepavydėtiną situaciją patekę žmonės r...

  23
 • Daugiabučių renovacija Klaipėdos rajone
  Daugiabučių renovacija Klaipėdos rajone

  Klaipėdos rajono savivaldybės taryba dar 2013 metais patvirtino Klaipėdos rajono energinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programą ir paskyrė UAB „Gargždų būstas“ jos įgyvendinimo administratoriumi. Šiuo metu vyksta jau...

  1
 • Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia dalyvauti konkurse
  Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia dalyvauti konkurse

  Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia dalyvauti Pajūrio teritorijos priežiūros ir poilsio paslaugų teikimo joje konkurse. ...

 • G. Kalvaitienė: darbas įprasmino gyvenimą
  G. Kalvaitienė: darbas įprasmino gyvenimą

  Energingą ir pozityvumu trykštančią jūrinio mokslo puoselėtoją Genutę Kalvaitienę galima vadinti Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos studentų krikštamote. Gyvenimo džiaugsmu spinduliuojanti moteris įgyvendino daugybę pro...

  10
 • Kelių direkcija teigia nenutrauksianti Rusnės estakados statybos sutarties
  Kelių direkcija teigia nenutrauksianti Rusnės estakados statybos sutarties

  Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) pareiškus, kad Automobilių kelių direkcija turi nutraukti 9,46 mln. eurų vertės Rusnės estakados statybų sutartį, direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas sako, kad sutarties nenutrauks, nes būtų sužlugd...

  9
Daugiau straipsnių