Kopose tyvuliuoja vandens telkinys

Kopose tarp Pirmosios ir Antrosios Melnragės susiformavo vandens telkinys. Miestiečiai jį praminė ežerėliu, atvyksta pasigrožėti gamtos reiškiniu ir viliasi, kad jis išliks ir vasarą.

Buvo patvinęs takas

Kopose tarp Pirmosios ir Antrosios Melnragės nemažas vandens kiekis susikaupė prieš Kalėdas.

Biudžetinės įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktorius Virginijus Urbonas tvirtino, kad tai didžiųjų liūčių, kurios prasidėjo rugsėjį ir tęsėsi iki Naujųjų, padarinys.

"Nuolat lyjant buvo patvinęs upelis, kuris driekiasi keliaujant į Antrosios Melnragės paplūdimį iš automobilių stovėjimo aikštelės. Užpiltas buvo visas takas. Vanduo tyvuliavo ir miške. Padarėme takelį, kad nereikėtų bristi per vandenį. Po kelių valandų skambinau darbuotojai, klausiau, ar galima praeiti, o ši pasakė, kad vandens šioje vietoje nebėra nė lašo", – pasakojo vadovas.

Paaiškėjo, kad vanduo pragraužė smėlį ir sutekėjo į kopose esančią žemesnę vietą tarp Pirmosios ir Antrosios Melnragės.

Gamta daro savo. Vanduo rado, kur išeiti.

"Gamta daro savo. Vanduo rado, kur išeiti. Per porą valandų nuslūgo. Takelis, vedantis į Antrosios Melnragės paplūdimį, liko sausas", – atkreipė dėmesį vadovas.

Ežerėlis traukia miestiečius

Anot V.Urbono, ir anksčiau čia kaupdavosi vanduo, tačiau ne tokiais dideliais kiekiais. Dažniausiai taip nutikdavo pavasarį, kai prasidėdavo atlydys, tirpdavo sniegas.

"Gal senais laikais čia buvo įrengti kažkokie vandens nubėgimai? O vandens daug susikaupė, nes nuolat lijo. Žemėje jo tiek, kad net smėlis nebesugeria. Juk pašalę nėra", – tvirtino vadovas.

Klaipėdiečiai vyksta pasižiūrėti kopose tyvuliuojančio vandens telkinio. Kai kurie vylėsi, kad ežerėlis išliks ir vasarą.

"Būtų smagu panardyti", – tvirtino vienas klaipėdietis.

V.Urbonas abejojo, kad vandens telkinys išliks: "Viskas per laiką susigers."

Bijo, kad įklimps traktorius

Susikaupęs vanduo rūpesčių kelia patiems tvarkdariams. Rinkdami šiukšles Pirmosios Melnragės jie negali pasiekti paplūdimiu, turi važiuoti aplink.

"Prižiūrime visą paplūdimio ruožą nuo Girulių iki Pirmosios Melnragės. Dabar negalima pastarosios pasiekti pliažu, nes bijome, jog užklimps traktorius", – teigė vadovas.

V.Urbonas tvirtino, kad šiukšlių paplūdimyje netrūksta ir šaltuoju metų laiku. Surenkamos didžiausios priekabos: ir jūros išmestos, ir prekeivių paliktos atliekos, ir poilsiautojų numestos šiukšlės.

Prižiūrėtojai jau pradėjo ruoštis ir sezonui. Vadinamajame neįgaliųjų paplūdimyje imti tvarkyti laiptai.

"Kol žmonių srautai nedideli, norime kuo greičiau baigti darbus. Paskui ir mes jiems, ir jie mums trukdo. Laiptai vadinamajame neįgaliųjų paplūdimyje pastatyti prieš 7–8 metus. Jie jau susidėvėjo. Nespėjame lopyti. Pakeisime, ir vėl kurį laiką bus ramu", – pabrėžė vadovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nezabitauskas

Nezabitauskas portretas
Ten suteka du upeliai iš Girulių miško. Kai vandens daug, kaip dabar, jis pragraužia kopas ir teka į jūrą. Vasarą to intako nelieka, jo gana gilią vagą užpusto smėlis. Gaila, kad tų dviejų Antrosios Melnragės upelių vardų nežinau. Gal kas žino? Ar jie jau pamiršti?

ot

ot portretas
Bet tai čia džiaugtis nėra kuo,nes tokie vandens telkiniai ardo kopas.

Turisto Lituano

Turisto Lituano portretas
Tikras gyvas ežeriukas kopose yra ir Grobsto rago iškyšuluje ant kalno. Pats ragas ir kalnas jo gale aiškiai matosi nuo Nidos. Tai kažkos gamtos stebūklas - smėlio kopos viršūnėje skaidrus ežeriukas. Dabar ten pakliūti galima tik su Rusijos viza, einant Kuršių marių pakraščiu nuo Morskoje gyvenvietės.
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių