Kruizinių laivų terminale - „Vilniaus kino šortai“

Savaitgalį startavęs nemokamų renginių ciklas „Laisvas uostas“ ruošiasi antram dubliui – trečiadienį kruizinių laivų terminale įsikūrusi terasa „Uosto smuklė“ kviečia į festivalio „Vilniaus kino šortai“ paruoštos programos peržiūrą.

„Kinas ant Marių kranto“ –  viena iš „Laisvo uosto“ renginių ciklo dalių, kurioje žiūrovai galės mėgautis nemokamu, tačiau kokybišku kinu neįprastoje aplinkoje iki pat vasaros pabaigos.

Pirmojoje programoje, kurią trečiadienį į uostamiestį atgabeno „Vilniaus kino šortai“, klaipėdiečiai išvys lietuviškus trumpametražius filmus. „Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų trumpųjų filmų programoje" bus parodyti Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) operatorių ir režisierių baigiamieji bakalauro darbai.

Pasak „Vilniaus kino šortų“ atstovų, debiutuojančių režisierių šortai sužavės jautriai ir šmaikščiai perteiktomis temomis. Ekrane išvysime sunkiai statybose dirbančio panko, tėvo ir sūnaus keliaujančių į Armėnijos provinciją Lernavaną bei psichoanalitiko Jurgio Hišo, kurį persekioja jo buvęs pacientas, istorijas. D. Šarutytės ir operatoriaus L. Dabriškos darbas „Nesiseka šiandien“ pasakoja apie nedidelę gyvenvietę, kurios priemiestyje, deja, niekada nieko gero neįvyksta. K. Sereikaitės režisuota ir filmuota juosta „Nevykęs Scenarijus“ pasakos apie vienišą, kompleksuotą, pigioje užeigoje dirbančią moterį, netyčia atsidūrusią nusikaltėlių optiniame taikiklyje. Įvairiausiuose kadruose ir netikėčiausiuose siužeto posūkiuose – senyvo amžiaus šokėja, kuriai suteikiamas šansas paskutinįsyk pasirodyti scenoje, kalėjimo viršininko eksperimentai su kalinčiuoju, krizė pavydo užvaldyto pagyvenusio vyro vaizduotėje, realybės ir fantazijos persidengimai, pasąmonėje tūnantys demonai ir apelsinmedžių giraitės.

Organizatoriai primena - visi „Laisvo uosto“ renginiai nemokami. Pirmojo „Kino ant Marių kranto“ seanso pradžia – trečiadienį 21 val. terasoje Kruizinių laivų terminale.

PROGRAMA:

Trečiadienio Jaunųjų lietuvių kino kūrėjų trumpų filmų programa:

"Nevykęs Scenarijus" (rež. Kristina Sereikaitė), 8’15”, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Vieniša, kompleksuota moteris dirba pigioje užeigoje. Kartą laiminga porelė palieka užeigoje rankinę. Salės tarnautojai užplūsta didžiulis noras pamatyti tos rankinės turinį. Ten randa nusikaltimo įkalčius, tačiau nespėja juos ilgai ištyrinėti, nes ją pasislėpusią tualete užklumpa pats nusikaltėlis. Įvykiai klostosi dramatine linkme, tačiau ar iš tiesų yra viskas taip, kaip atrodo?

"One Evening" (rež. Eitvydas Doškus), 5’54”, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Žvelgiant iš trijų skirtingų perspektyvų - niekuo neypatinga istorija.

"Paukštelis" (rež. Narvydas Naujalis), 4’32”, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Filmas pasakoja apie seną moterį, prieš daug metų buvusią šokėja. Dabar ji gyvena globos namuose. Kiekvieną dieną ji prisimena jaunystę ir svajoja apie paskutinį kartą pašokti. Vieną dieną jos svajonė netikėtai išsipildo.

"Naktinis siurprizas" (rež: Darius Šlapelis), 3’, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Naktis. Vyriškis stebi savo žmoną, ruošiančią vakarienę. Savo vaizduotėje jis išvysta žmonos neištikimybę. Ir realybė tampa persipynusi su fantazija.

"Pažaiskime" (rež.Andriejus Kazlauskas), 4’, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Tai istorija apie kruopsčiai suplanuotą, rafinuotą kerštą.

"Senelis" (rež.  Andrius Paškevičius), 12’, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Dvidešimt trijų metų studentas, visą gyvenimą praleidęs didmiestyje, po ilgo laiko atvyksta aplankyti savo senelio. Įžengęs į senelio namus ir ėmęsis kasdienių buities darbų, pastebi vykstant labai keistus dalykus – kokį darbą beatliktų, iš niekur nieko atsiranda apelsinai. Galiausiai jaunuolis supranta, jog tai – mįslė, į kurią atsakymas glūdi vaikino vaikystėje.

"Svetimkūnis" (rež. Martynas Petrošius), 12’52”, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Tai filmas apie kaimo namelyje gyvenančią mergaitę, nuo kurios atsiskiria kraupus šešėlis. Vėliau jis pavirsta mergaitės fizinio kūno kopija ir grėsmingai persekioja ją. Mergaitė bėga, blaškosi, kol galų gale pasiduoda. Demonas vėl sugrįžta į ją ir visiškai užvaldo mergaitės valią. Tai filmas apie tamsiąsias jėgas, gyvenančias mumyse ir valdančias mūsų likimus. Filmo idėja sukurta pagal Carloso Castanedos knygos „Aktyvioji begalybės pusė“ skyrių „Purvini šešėliai“.

"3 minutės" (rež. Jurga Naraškevičiūtė), 5’43”, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Nuobodžiaujančio kalėjimo viršininko žaidimas – eksperimentas su kaliniu.

"Nesiseka šiandien" (rež. Dovilė Šarutytė) 6’, vaidybinis, Lietuva, 2010.

Vieną įprastą dieną iš dangaus ima kristi neatpažinti objektai. Tai sukelia nelaimių virtinę tam tikriems žmonėms. Kas ir kodėl taip įvyko? Tai trumpas, ironiškas pasakojimas apie sėkmę.

II PROGRAMA. Lietuviškų trumpametražių programa „Lietuviškasis peizažas“ (rež. LMTA kino ir TV režisieriai, vaidybiniai, 109 min. Lietuva, 2009-2008).

Tai Lietuvos jaunųjų kino kūrėjų darbus pristatanti premjerinė programa. Keturių debiutuojančių Lietuvos muzikos ir teatro akademiją baigusių režisierių šortai sužavės jautriai ir šmaikščiai perteiktomis temomis. Ekrane išvysime sunkiai statybose dirbančio panko, tėvo ir sūnaus keliaujančių į Armėnijos provinciją Lernavaną bei psichoanalitiko Jurgio Hišo, kurį persekioja jo buvęs pacientas, istorijas.

„Kryžiažodis“, 18’, vaidybinis, Lietuva, režisierė Ieva Veiverytė, operatorius Narvydas Naujalis, muzika Tomo Samulio, prodiuseriai - Lukas Dainys, Rokas Geštautas.

Jaunam psichoanalitikui Jurgiui Hišui vieną sekmadienio rytą ramybės neduoda mintis, jog Franekas jį užmuš. Vis augant baimei ir bejėgiškumo jausmui, pasirodo jo pacientas Franekas, nešinas „saldžia“ dovanėle. Filmas sukurtas pagal lenkų rašytojo Michalo Choromanskio novelę „Kryžiažodis“.

„Laisvas kritimas“, 25’, vaidybinis, Lietuva. Režisierius  Rokas Eltermanas. Operatorius Linas Dabriška. Muzika: Rokas Eltermanas. Prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė.

Jaunas vaikinas dirba kelininku, groja apgailėtinoje roko grupėje ir turi moterį, kurios nemyli. Jis žino, kad krenta. Tačiau tas kritimas ir leidžia lengviau gyventi.

„Lernavan“, 25’, vaidybinis, Lietuva. Režisierius Marat Sargsyan. Operatorius Vilius Mačiulskis. Muzika: Andranik Kechek. Prodiuseriai Jonas Špokas, Raimundas Kižys.

Po ilgo laiko nebuvimo gimtinėje likimas priverčia tėvą ir sūnų ją aplankyti. Tačiau tokios vietos nėra ir niekas net negirdėjo. Staiga atsiranda keistas autobusas, kuris važiuoja į tą vietą ir vieninteliais keleiviais yra tėvas ir sūnus. Po ilgos kelionės autobusu, atvyksta į keistą vietą, kur nėra nei namų, nei žmonių, nei gamtos, nei žemės… stovi tik balti – kaip baltas, dar neprirašytas lapas – kalnai.

„Bergenas“, 26‘, vaidybinis, Lietuva. Režisierius Andrius Blaževičius. Operatorius Audrius Budrys. Prodiuseriai - Skaistė Matijošiūtė, Dagnė Vildžiūnaitė.

Viename apšiurusiame Vilniaus restorane susipažįsta du vyrai. Tai – senis ir jaunas skustagalvis vyrukas Vytas. Vytas rytojaus ryte turėtų emigruoti į Norvegijos miestą Bergeną. Tačiau išgėręs senis pasiūlo beprotišką planą – išgelbėti restorano dainininkę nuo vietos gyvenimo sunkumų ir išsivežti ją iš Lietuvos.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
„Laisvas uostas“ „Uosto smuklė“ „Vilniaus kino šortai“ „Kinas ant Marių kranto“ „Laisvo uosto“ renginių ciklo dalių, kurioje žiūrovai galės mėgautis nemokamu, tačiau kokybišku kinu neįprastoje aplinkoje iki pat vasaros pabaigos. kažkoks jovalas,pilna prigalvotų nenormalių pavadinimų, tikras ėjimas paskui kvailąją Amerikos pusę.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Karklėje – festivalininkų apgultis
  Karklėje – festivalininkų apgultis

  Karklę užtvindė muzikos ir linksmybių ištroškusio jaunimo banga. Į čia vykstantį muzikos ir menų festivalį dalyviai pradėjo plūsti penktadienį ryte. ...

 • Tauralaukio gyventojų tvorų griauti nevers
  Tauralaukio gyventojų tvorų griauti nevers

  Kitąmet turėtų startuoti Tauralaukio gatvių rekonstrukcijos antrasis etapas. Jo metu asfalto danga bus paklota septyniose gatvėse. Pėsčiųjų ir dviračių takų teks palaukti ilgiau. ...

  2
 • Prie poliklinikos uostamiestyje – pokyčiai
  Prie poliklinikos uostamiestyje – pokyčiai

  Greta Klaipėdos sveikatos priežiūros centro įsibėgėja teritorijos tvarkymo darbai. Tarp iki žiemos numatomų įgyvendinti darbų – ir klaipėdiečius dažnai piktinusių laiptų remontas. Juos žadama pritaikyti neįgaliesiems ir vaikų vežimėli...

  4
 • Spūstys persikėlė į kitą vietą
  Spūstys persikėlė į kitą vietą

  P.Lideikio, Pamario ir Audros gatvių sankryžoje baigiamas rengti turbožiedas. Kai eismas juo leidžiamas beveik be apribojimų, net ir karštomis dienomis nebelieka transporto spūsčių Pamario gatvėje. Tačiau automobilių vairuotojai įstringa kit...

  2
 • Vaikų laukia NATO karių parengti išbandymai
  Vaikų laukia NATO karių parengti išbandymai

  Atsiliepdami į Lietuvos Respublikos Prezidentės akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ kvietimą, Lietuvos ir Nyderlandų kariai, Klaipėdos "Rotary" klubas "Karalienė Luizė" ir Nyderlandų karalystės ambasada pakvietė vaikų ...

  2
 • Vasarą – skundai dėl maisto
  Vasarą – skundai dėl maisto

  Šiltuoju metų laiku gyventojų tyko pavojai – netinkamas, sugedęs ar nesilaikant higienos taisyklių pagamintas maistas, produktai. Nuo birželio Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba sulaukė daugiau nei septynių dešim...

  1
 • Į uostą atplukdys įspūdingo dydžio plaukiojantį doką
  Į uostą atplukdys įspūdingo dydžio plaukiojantį doką

  Planuojama, kad šį savaitgalį didžiausias pasaulyje laivas „Dockwise Vanguard“ iš Juodkalnijos į Klaipėdos uosto prieigas atgabens plaukiojantį doką, skirtą maksimalių parametrų laivams remontuoti. Klaipėdos uosto kapitono ...

  2
 • Klaipėdoje – būstų nuomos varžybos
  Klaipėdoje – būstų nuomos varžybos

  Uostamiestyje įsibėgėjo studentiškų būstų paieškos maratonas. Mokslų į uostamiestį krimsti atvykstantiesiems "sumedžioti" pigiai išlaikomą butą – nelengva misija. Paieškas apsunkina ne tik jaunam sunkiai ...

  5
 • Keleivius pasitinka šlapimo dvokas
  Keleivius pasitinka šlapimo dvokas

  Iš kelto Smiltynėje išlipusius miestiečius ir atvykėlius pasitinka nosį riečiantys kvapai. Dvokas sklinda nuo seno, stacionaraus, nebenaudojamo tualeto. ...

  3
 • Etikos sargams prireikė pastiprinimo
  Etikos sargams prireikė pastiprinimo

  Pasibaigus seniūnaičių kadencijai ir nustojus galioti senųjų gyventojų atstovų įgaliojimams, uostamiesčio Etikos komisijai prireikė ieškoti naujų narių. Iki tol, kol miesto etikos sargų gretos pasipildys, posėdžiai gali ir neįvykti, mat,...

  4
Daugiau straipsnių